Справа № 521/16683/13-к
Пр-ня по справі № 1-кс/521/1970/13
У Х В А Л А
09.10.2013 року м. Одеса
Слідчий суддя Малиновського районного суду м. Одеси Крижановський О.В., при секретарі Мартишевій О.Ю., за участю прокурора Кротова І.О. , розглянувши клопотання прокурора прокуратури Малиновського району м. Одеси Кротова І.О., про арешт майна за матеріалами досудового розслідування внесеного до ЄРДР за № 12013170020000473 від 01.07.2013 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.4 ст. 190 КК України, слідчий суддя
В С Т А Н О В И В:
З клопотання прокурора прокуратури вбачається, слідчим відділом Малиновського РВ ОМУ ГУ МВС України в Одеській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12013170020000470 від 01.07.2013 за знаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України стосовно службових осіб ТОВ «Дебют» (код 23872116).
Досудовим розслідуванням установлено, що 15.08.2007 року між ВАТ «Універсальний банк розвитку та партнерства» (правонаступником якого є ПАТ «Банк Перший», та ТОВ «Дебют», в особі директора ОСОБА_2 укладено кредитний договір № 9/07 про надання відновлюваної відкличної кредитної лінії із лімітом 600 000 грн. для поповнення обігових коштів товариства. Банк повністю виконав свої зобов'язання перед позичальником. В забезпечення виконання зобов'язань перед банком за кредитним договором від 15.08.2007 за № 9/07 між банком та ТОВ «Дебют» укладено договір іпотеки, згідно умов якого ТОВ «Дебют» передало, а банк прийняв в іпотеку нерухоме майно (складські приміщення в с. Ліски, Кілійського району, Одеської області). Проте, з метою шахрайського заволодіння грошовими коштами банку службові особи ТОВ «Дебют», у порушення умов кредитного договору, вчинили дії, пов'язані із зміною складу засновників, продавши сто відсотків корпоративних прав ТОВ «Рис Бессарабії» (код 36837333), юридичної та фактичної адреси підприємства, навмисному невиконанні договірних зобов'язань, створенні перепон до доступу до заставного майна.
Досудовим розслідуванням також розглядається версія щодо істотного завищення вартості заставного майна унаслідок зловживання посадовими особами ТОВ «Дебют» своїми службовими повноваженнями.
09.08.2013 року від представника ПАТ «Банк Перший» був отриманий цивільний позов про відшкодування матеріальних збитків завданих кримінальним правопорушенням, де представник банку просить з метою забезпечення цивільного позову, накласти арешт на нерухоме, рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-який валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності винних осіб.
При цьому, Банк вказує, що предмет іпотеки, на який може бути звернено стягнення та відшкодовано збитки Банку, фактично є єдиним видом забезпечення виконання зобов'язань за кредитним договором.
За таких обставин, оскільки можливе визнання укладеного договору іпотеки недійсним призведе до збитків Банку, накладення арешту на майно поручителя за кредитним договором є необхідною дією.
Досудовим розслідування установлено, що у власності ТОВ «Рис Бессарабії» (код ЄРДПОУ 36837333), яке в порушення кредитного договору стало власником ТОВ «Дебют» (код 23872116), перебуває нежитлова будівля, тваринницького комплексу площею 3929,3 кв.м за адресою: Одеська область, Кілійський район, с/рада Лісківська, Єрмаків острів.
Враховуючи прокурор прокуратури просить накласти арешт на вищевказане майно.
Вивчивши клопотання та матеріали приложені до нього, вислухавши думку прокурора, слідчий суддя вважає, що клопотання прокурора прокуратури необхідно задовольнити, з наступних підстав.
Враховуючи положення ч. 1 ст. 172 КПК України, слідчий суддя вважає, що неприбуття в судове засідання підозрюваного не перешкоджає розгляду клопотання слідчого.
Щодо суті клопотання слідчим суддею встановлено наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України, слідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у частині другій статті 167 КПК України.
Однак, за смислом ст. 170 КПК України, арешт майна полягає у тимчасовому позбавленні підозрюваного /обвинуваченого/ можливості відчужувати, розпоряджатися та використовувати певного його майна. Вказана норма Закону може стосуватися і майна яке не належить на праві власності підозрюваному /обвинуваченому/, але якщо воно підпадає під ознаки передбачені ч. 2 ст. 167 КПК України, як тимчасово вилучене майно.
При вирішені питання про арешт майна слідчий суддя враховує: правову підставу для арешту майна; достатність доказів, що вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; розмір можливої конфіскації майна, можливий розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, та можливого цивільного позову; наслідки арешту майна для інших осіб; розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.
Таким чином, під час розгляду клопотання слідчим суддею встановлено та прокурором доведено необхідність арешту вказаного майна, оскільки вилучені речі і предмети, відповідно до ст. 98 КПК України є речовими доказами, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження і є тимчасово вилученим майном. З метою недопущення їх зникнення, втрати або пошкодження, слідчий суддя вважає за необхідне накласти арешт на майно у вигляді заборони розпоряджатись ним.
Керуючись ст. 132, 167, 168, 170, 172, 173, 175 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора прокуратури Малиновського району м. Одеси Кротова І.О. про арешт майна /речей, предметів/, за матеріалами досудового розслідування внесеного до ЄРДР за № 12013170020000473 від 01.07.2013 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст. 190 ч.4 КК України - задовольнити.
Накласти арешт на майно, яке належить на праві власності ТОВ «Рис Бессарабії» (код ЄДРПОУ 36837333), а саме: на нежитлову будівлю тваринницького комплексу площею 3929,3 кв.м за адресою: Одеська область, Кілійський район, с/рада Лісківська, Єрмаків острів.
Заборонити розпоряджатись вказаним майном.
Копію ухвали надіслати прокурору.
Виконання ухвали про арешт майна негайно доручити прокурору.
Ухвала слідчого судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга, на ухвалу слідчого судді, може бути подана протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя: О.В. Крижановський
Суд | Малиновський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2013 |
Оприлюднено | 17.10.2013 |
Номер документу | 34138181 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Малиновський районний суд м.Одеси
Крижановський О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні