Постанова
від 15.10.2013 по справі 803/2054/13-а
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 жовтня 2013 року Справа № 803/2054/13-a

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Сороки Ю.Ю.,

при секретарі судового засідання Шепталовій А.П.,

за участю представника позивача Литвинюка Ю.В.,

представника відповідача Гладич О.В.,

розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Квантор Плюс" до Управління Державної казначейської служби України у м. Луцьку Волинської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання повернення коштів,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Квантор Плюс" звернулося з позовом до Управління Державної казначейської служби України у м. Луцьку Волинської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання повернення коштів.

В судовому засіданні 15 жовтня 2013 року позивач уточнив позовні вимоги та просив суд визнати протиправною бездіяльність Управління Державної казначейської служби України у м. Луцьку Волинської області щодо неповернення судового збору та просив суд зобов'язати Управління Державної казначейської служби України у м. Луцьку Волинської області повернути 15 995, 79 грн. судового збору.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ухвалою Господарського суду Волинської області від 26.09.2012 року у справі №5004/914/12 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Квантор Плюс" до "Robert Mazhara N.U.T.S.", Німеччина, про стягнення 799 789, 14 грн., припинено провадження у справі та ухвалено судом Управлінню Державної казначейської служби України у Волинської області повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Квантор Плюс" суму сплаченого судового збору в розмірі 15 995, 79 грн.

26.09.2013 року позивач звернувся до Управління Державної казначейської служби України у Волинської області із заявою про повернення судового збору, проте Управління Державної казначейської служби України у м. Луцьку Волинської області листом від 01.10.2013 року відмовлено товариству у поверненні судового збору через пропуск річного строку для пред'явлення виконавчих документів до виконання.

Позивач вважає таку бездіяльність відповідача незаконною, оскільки вважає, що ним не було пропущено річний строк пред'явлення виконавчих документів до виконання, так як заяву про повернення коштів ним було подано в межах річного строку до того органу казначейської служби, який визначений ухвалою Господарського суду Волинської області від 26.09.2012 року у справі №5004/914/12.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив суд позов задовольнити.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечила. В письмових запереченнях наголошувала на тому, що відповідно до пункту 17 "Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників" затвердженого Постановою КМУ від 03.08.2011 року №845 (набрав чинності 19.08.2011 року) стягувачі, на користь яких прийняті судові рішення про стягнення надходжень бюджету, подають до органу Казначейства, на рахунки в якому зараховані надходження бюджету, документи, зазначені у пункті 6 цього Порядку, крім випадків, передбачених пунктом 23 цього Порядку.

Згідно п.6 цього Порядку, виконавчі документи пред'являються до виконання протягом одного року з дня, що настає за днем набрання рішенням про стягнення коштів законної сили, якщо інше не передбачено законом.

Відповідач акцентує увагу суду на тому, що 30 вересня 2013 року Головним управлінням Державної казначейської служби України у Волинській області до Управління Державної казначейської служби України у м. Луцьку були направлені заява ТОВ "Квантор Плюс" та документи щодо повернення судового збору, однак враховуючи те, що Управління Державної казначейської служби України у м. Луцьку є самостійною юридичною особою, документи про повернення судового збору отримало лише 30.09.2013 року, тобто з пропуском річного строку для пред'явлення виконавчих документів до виконання, а відтак підстав для повернення судового збору не було.

На підставі викладеного представник відповідача в судовому засіданні просив суд в задоволенні позову відмовити повністю.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази, судом встановлені наступні обставини справи.

Ухвалою Господарського суду Волинської області від 26.09.2012 року у справі №5004/914/12 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Квантор Плюс" до "Robert Mazhara N.U.T.S.", Німеччина, про стягнення 799 789, 14 грн., припинено провадження у цій справі та ухвалено: Управлінню Державної казначейської служби України у Волинської області повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Квантор Плюс" суму сплаченого судового збору в розмірі 15 995, 79 грн.(а.с.6-8)

Товариство з обмеженою відповідальністю "Квантор Плюс" 26.09.2013 року звернулося до Головного управління Державної казначейської служби України у Волинської області із заявою про повернення судового збору в розмірі 15 995, 79 грн.(а.с.10)

Головним управлінням Державної казначейської служби України у Волинської області направлені документи для повернення ТОВ "Квантор Плюс" судового збору в розмірі 15 995, 79 грн. на адресу управління Державної казначейської служби України у місті Луцьку Волинської області, про що свідчить лист від 27.09.2013 року №15-12/678-7137. (а.с.11)

Управління Державної казначейської служби України у місті Луцьку Волинської області листом від 01 жовтня 2013 року відмовлено позивачу у поверненні судового збору в розмірі 15 995, 79 грн.

Відмова мотивована тим, що відповідно до п.6 "Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників" затвердженого Постановою КМУ від 03.08.2011 року №845 виконавчі документи пред'являються до виконання протягом одного року з дня, що настає за днем набрання рішенням про стягнення коштів законної сили, якщо інше не передбачено законом, а враховуючи те, що документи по поверненню судового збору отримані управлінням Державної казначейської служби України у місті Луцьку 30.09.2013 року, тому сплинув строк пред'явлення виконавчих документів до виконання.

Проте, суд із зазначеною позицією відповідача не погоджується, вважає її протиправною з огляду на наступне.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.

Як передбачено статтею 7 цього Закону сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі: 1) зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом; 2) повернення заяви або скарги; 3) відмови у відкритті провадження у справі; 4) залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям позивача або за його клопотанням); 5) закриття провадження у справі.

У випадках, установлених пунктом 1 частини першої цієї статті, судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми; в інших випадках, установлених частиною першою цієї статті, - повністю.

Повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.

Механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, прийнятих судами, а також іншими державними органами, які відповідно до закону мають право приймати такі рішення, визначений "Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників" затвердженого Постановою КМУ від 03.08.2011 року №845 (набрав чинності 19.08.2011 року).

Згідно із п.6 Порядку, у разі прийняття рішення про стягнення коштів стягувач подає органові Казначейства в установлений зазначеним органом спосіб: заяву про виконання такого рішення із зазначенням реквізитів банківського рахунка, на який слід перерахувати кошти, або даних про перерахування коштів у готівковій формі через банки або підприємства поштового зв'язку, якщо зазначений рахунок відсутній; оригінал виконавчого документа; судові рішення про стягнення коштів (у разі наявності); оригінал або копію розрахункового документа (платіжного доручення, квитанції тощо), який підтверджує перерахування коштів до відповідного бюджету.

До заяви можуть додаватися інші документи, які містять відомості, що сприятимуть виконанню рішення про стягнення коштів (довідки та листи органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, або органів місцевого самоврядування, рішення органів досудового розслідування та прокуратури тощо).

Виконавчі документи пред'являються до виконання протягом одного року з дня, що настає за днем набрання рішенням про стягнення коштів законної сили, якщо інше не передбачено законом.

Як вбачається з матеріалів справи ухвалою Господарського суду Волинської області від 26.09.2012 року у справі №5004/914/12 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Квантор Плюс" до "Robert Mazhara N.U.T.S.", Німеччина, про стягнення 799 789, 14 грн., ухвалено судом: Управлінню Державної казначейської служби України у Волинської області повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Квантор Плюс" суму сплаченого судового збору в розмірі 15 995, 79 грн.

Позивач звернувся до Управління Державної казначейської служби України у Волинської області 26.09.2013 року, тобто протягом року за днем набрання рішенням про стягнення коштів законної сили і в межах строку встановленого п.6 "Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників" затвердженого Постановою КМУ від 03.08.2011 року № 845.

Одночасно суд зазначає, що згідно п.9 Порядку, орган Казначейства має право повернути виконавчий документ стягувачеві у разі, коли не підлягає виконанню органом Казначейства.

Однак, як вбачається з матеріалів справи, Головне управління Державної казначейської служби України у Волинської області заяву позивача про повернення судового збору не повертала, а прийняла до розгляду, направивши її на опрацювання управлінню Державної казначейської служби України у м. Луцьку, а відтак відповідач повинен був відреагувати на заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Квантор Плюс" з урахуванням строку її подання 26.09.2013 року.

В свою чергу суд не бере до уваги твердження відповідача про те, що управління Державної казначейської служби України у м. Луцьку є самостійною юридичною особою, а відтак, документи про повернення судового збору отримало лише 30.09.2013 року, тобто з пропуском річного строку для пред'явлення виконавчих документів до виконання, оскільки, відповідно до п.1 положення про управління Державної казначейської служби України у м. Луцьку, затвердженого наказом Державної казначейської служби 21.11.2001 року №108, визначено, що управління Державної казначейської служби України у м. Луцьку є територіальним органом Державної казначейської служби України і підпорядковане Державній казначейській службі України та Головному управлінню Державної казначейської служби України у Волинській області, а відтак, відповідач при отриманні листа Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області від 27.09.2013 року №15-12/678-7137 діяло як підпорядковане управління Державної казначейської служби.

Крім того, відповідно до п.6 та п.17 "Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників" затвердженого Постановою КМУ від 03.08.2011 року №845, датою подання стягувачем документів до виконання вважається датою його звернення до органів державної казначейської служби, а не датою реєстрації відповідачем таких документів у журналі вхідної кореспонденції, а відтак у відповідача були відсутні підстави вважати дату отримання ним документів, датою їх фактичного подання.

З урахуванням викладеного суд вважає, що відмовляючи у поверненні товариству з обмеженою відповідальністю "Квантор Плюс" судового збору в розмірі 15 995, 79 грн. відповідач діяв всупереч п.6 "Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників" затвердженого Постановою КМУ від 03.08.2011 року № 845, а відтак допустив протиправну бездіяльність щодо неповернення Товариству з обмеженою відповідальністю "Квантор Плюс" судового збору сплаченого платіжним дорученням №135 від 23.07.2012 року в розмірі 15 995 гривень 79 копійок, а відтак суд вважає за необхідне зобов'язати відповідача повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Квантор Плюс" судовий збір сплачений згідно платіжного доручення №135 від 23.07.2012 року в розмірі 15 995 гривень 79 копійок.

Таким чином, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та таким, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

При зверненні до суду позивачем сплачений судовий збір в розмірі 159 гривень 97 копійок, що підтверджується платіжним дорученням №141 від 08 жовтня 2013 року, а відтак, відповідно до ч.1 ст.94 КАС України, позивачу слід повернути сплачений судовий збір в розмірі 159 гривень 97 копійок.

Керуючись частиною 3 статті 160, статтями 162, 163 КАС України, на підставі Закону України "Про судовий збір", суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Управління Державної казначейської служби України у м. Луцьку Волинської області щодо неповернення Товариству з обмеженою відповідальністю "Квантор Плюс" судового збору сплаченого платіжним дорученням №135 від 23.07.2012 року в розмірі 15 995 гривень 79 копійок .

Зобов'язати Управління Державної казначейської служби України у м. Луцьку Волинської області повернути Товариству з обмеженою відповідальністю "Квантор Плюс" (код 37177704, місто Луцьк, вулиця Карбишева, 1) судовий збір сплачений платіжним дорученням №135 від 23.07.2012 року в розмірі 15 995 гривень 79 копійок.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Квантор Плюс" (код 37177704, місто Луцьк, вулиця Карбишева, 1) документально підтверджені витрати по сплаті судового збору в розмірі 159 гривень 97 копійок.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст якої буде виготовлено 20 жовтня 2013 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ю.Ю. Сорока

СудВолинський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення15.10.2013
Оприлюднено22.10.2013
Номер документу34202150
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —803/2054/13-а

Ухвала від 11.09.2014

Адміністративне

Львівський апеляційний адміністративний суд

Макарик В.Я.

Постанова від 15.10.2013

Адміністративне

Волинський окружний адміністративний суд

Сорока Юрій Юрійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні