Справа № 368/281/13-ц Головуючий у І інстанції Кириченко В.І. Провадження № 22-ц/780/4231/13 Доповідач у 2 інстанції Голуб Категорія 19 25.10.2013
УХВАЛА
Іменем України
23 жовтня 2013 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області у складі:
головуючого: Голуб С.А.
суддів: Таргоній Д.О., Приходька К.П.
при секретарі: Бевзюк М.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Кагарлицького районного суду Київської області від 10 червня 2013 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особа без самостійних вимог : ОСОБА_4 про визнання договору купівлі-продажу дійсним,-
В С Т А Н О В И Л А :
В червні 2013 року позивач звернулась до суду з вказаним позовом та просила суд визнати дійсними договори купівлі-продажу житлового будинку АДРЕСА_1, купівлі-продажу земельної ділянки, площею 0,4288 га для ведення особистого сільського господарства, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 (кадастровий номер 32222860001:01:032:0004) та купівлі-продажу земельної ділянки, площею 0,2501 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, розташованої за тією ж адресою (кадастровий номер 32222860001:01:032:0003) укладені між ОСОБА_1 та ОСОБА_2.
Свої позовні вимоги обґрунтувала тим, що між нею та відповідачем ОСОБА_2 було укладено попередній договір купівлі-продажу вказаного спірного майна і вона отримала від вказаної особи повністю обумовлені кошти за вказане майно.
18.06.2010 року між нею та відповідачем ОСОБА_3 з відома ОСОБА_2 було укладено договори купівлі-продажу вказаного нерухомого майна з тою умовою, що через сплив визначеного між відповідачами ОСОБА_2 і ОСОБА_3 часу дійсним власником вказаного майна буде ОСОБА_2
Так як їй стало відомо, що ОСОБА_2 не став власником цього майна і власником майна себе вважає ОСОБА_3, то така ситуація не відповідає принципу справедливості цивільного права та порушує законні права ОСОБА_2 який має права власника, а тому просила позов задоволити.
Рішенням Кагарлицького районного суду Київської області від 10 червня 2013 року в задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись з вказаним рішенням суду, позивач подала апеляційну скаргу в якій просить його скасувати та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги повністю.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді - доповідача, пояснення сторін, дослідивши матеріали справи в межах доводів апеляційної скарги вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що будинок та земельні ділянки, які були предметом попереднього договору купівлі-продажу, укладеного між позивачем та ОСОБА_2, позивач 18.06.2010 року продала ОСОБА_3 Договори купівлі-продажу нотаріально посвідчені. В свою чергу ОСОБА_3 вказане майно 2.03.2013 року продала за договорами купівлі-продажу ОСОБА_5
Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що між позивачем та ОСОБА_2 був укладений лише попередній договір купівлі-продажу будинку та земельних ділянок, в якому був встановлений строк його дії до 25.02.2010 року. Оскільки сторони у встановлений у попередньому договорі строк не уклали договір купівлі-продажу, попередній договір втратив чинність по закінченню строку його виконання, то позивач правомірно відчужила вказане в договорі майно ОСОБА_3 ОСОБА_3 також в межах повноважень власника розпорядилась належним їй майном. Вказані вище договори купівлі-продажу ніким не оскаржувались, а тому при наявності дійсних договорів купівлі-продажу майна, відсутні будь-які підстави визнавати дійсним договір купівлі-продажу цього ж майно між іншими особами.
Судова колегія вважає такі висновки суду першої інстанції правильними, оскільки вони зроблені на підставі повно встановлених обставин справи і з належним застосуванням норм матеріального та процесуального права.
Відповідно до ст. 3 ЦПК України кожна особа має в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається із змісту позовної заяви, позивач звернулась в суд за захистом не свого порушеного або невизнаного права, а прав відповідача ОСОБА_2, оскільки вважала, що саме його права порушені нею тим, що вона не уклала з ним договори купівлі-продажу майна. При цьому позивач зазначила ОСОБА_2 відповідачем. Таким чином, оскільки права позивача не були порушені, то вони не підлягають судовому захисту. Звертатись до суду з позовом на захист прав іншої особи, позивач не була уповноважена. Виходячи із наведеного, судова колегія не вбачає підстав для скасування рішення суду, а тому апеляційну скаргу відхиляє і рішення суду першої інстанції залишає без змін.
Керуючись ст..ст. 303, 307, 308 ЦПК України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Кагарлицького районного суду Київської області від 10 червня 2013 року в даній справі залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів.
Судді: Голуб С.А.
Таргоній Д.О.
Приходько К.П.
Суд | Апеляційний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2013 |
Оприлюднено | 25.10.2013 |
Номер документу | 34338043 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Київської області
Голуб С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні