3.7.2
УХВАЛА
Про залишення позовної заяви без руху
25 жовтня 2013 рокуСправа № 812/8896/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ковальова Т.І., перевіривши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Лугавтотранс» до управління інфраструктури та туризму Луганської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
24 жовтня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Лугавтотранс» до управління інфраструктури та туризму Луганської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії.
Відповідно до ч.3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ст. 87 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
На підставі ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення); не має інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
З позовних вимог вбачається, що позовна заява має немайновий характер. Товариством з обмеженою відповідальністю «Лугавтотранс» було сплачено судовий збір в сумі 37,00 грн.
01 листопада 2011 року набрав чинності Закон України «Про судовий збір».
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пп. 8 п.1 ст.40 Бюджетного кодексу України розмір мінімальної заробітної плати визначається в Законі про Державний бюджет на відповідний рік.
Розміри мінімальної заробітної плати на 2013 рік затверджено Законом України «Про державний бюджет України на 2013 рік» від 6 грудня 2012 року № 5515-VI, відповідно до якого мінімальна заробітна плата з 1 січня 2013 року складає 1147,00 гривень.
Положеннями підпункту 2 пункту 1 частини 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції Закону України № 590-\/ІІ від 19.09.2013 року, яка діє з 23 жовтня 2013 року) визначено розмір ставки судового збору за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, який становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, а саме 68,82 грн.
Позовну заяву разом з додатками Товариством з обмеженою відповідальністю «Лугавтотранс» подано до Луганського окружного адміністративного суду 24 жовтня 2013 року, як вбачається зі штампу на позовній заяві.
Таким чином, позивачу необхідно доплатити судовий збір в сумі 31,82 грн.
До того ж, позивачем надано до суду в якості додатків до позовної заяви розклади рухів автобусів в копіях, які є не чіткими та не читаємими, прохальна частина позову є не конкретизованою, а саме : не зазначено які саме розклади руху (номер, дата, затвердження, розклад від якої дати тощо) позивач просить суд залишити в силі.
Таким чином, адміністративний позов поданий без дотримання вимог ст. 106 КАС України та підлягає залишенню без руху.
Згідно з ч.1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ст. 108 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Лугавтотранс» до управління інфраструктури та туризму Луганської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків до 11 листопада 2013 року, шляхом надання суду :
- оригіналу доказу доплати судового збору у розмірі 31,82 грн. (тридцять одна гривня 82 коп.) (реквізити: отримувач - УДКСУ у м. Луганську, код ОКПО 37991503, МФО 804013, Банк отримувача ГУДКСУ у Луганській області, рахунок 31213206784006, по коду класифікації доходів (ККД) 22030001, символ 206 назва судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050);
- чітких та читаємих копій розкладу руху автобусів;
- позовної заяви з конкретизованими позовними вимогами.
У разі неусунення недоліків у зазначений строк адміністративний позов буде вважатися неподаним та буде повернутий позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяТ.І. Ковальова
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2013 |
Оприлюднено | 28.10.2013 |
Номер документу | 34358393 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
Т.І. Ковальова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні