cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про порушення провадження у справі
31.10.13 Справа № 909/1236/13
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Михайлишин В. В. розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Ярич", (вул. Полуванки, 34, м.
Долина, Долинський район, Івано-Франківська область, 77503)
до відповідача: Відділу державної виконавчої служби Долинського районного управління
юстиції (вул. Незалежності, 3, м. Долина, Долинський район, Івано-
Франківська область, 77500)
про виключення майна з акту опису та звільнення з під арешту
в с т а н о в и в:
до господарського суду Івано-Франківської області звернулось з позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Ярич" до відповідача Відділу державної виконавчої служби Долинського районного управління юстиції, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Товариства з додатковою відповідальністю "Долинська сільгосптехніка" про виключення з акту опису й арешту майна від 19.09.2013 року транспортних засобів: трактор колісний, ЮМЗ-6, реєстраційний номер: 75-67 ИЕ, 1991 року випуску, заводський номер: 757250, двигун номер: 09-00980; причіп марки 2ПТС-4, 1991 року випуску, заводський номер: 09-00981, реєстраційний номер: ИЕ 59-27, на які накладено арешт державним виконавцем Відділу державної виконавчої служби Долинського районного управління юстиції Пилипишиним О.З. на виконання постанов ВП № 34098661 від 05.09.2012 року та ВП № 36026520 від 18.01.2013 року.
Суд, розглянувши позовну заяву, визнав можливим прийняти подані матеріали позовної заяви до розгляду.
Проте, суд звертає увагу позивача , що у відповідності до ч. 1 ст. 60 Закону України "Про виконавче провадження", особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту.
За змістом положень ст. 20 Господарського кодексу України, кожний суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб'єктів захищаються шляхом, зокрема, визнання наявності або відсутності прав. При цьому, порядок захисту прав суб'єктів господарювання та споживачів визначається цим Кодексом, іншими законами.
Згідно з ст. 16 Цивільного кодексу України, способом захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права.
Підставами для визнання права на звільнення майна з - під арешту можуть бути: право власності на описане майно або право володіння ним. При цьому, для отримання судового захисту необхідно довести законність цих прав, тобто вони мають бути відповідним чином доведені в суді.
Отже, позивачами за таким позовом можуть бути особи, які вважають, що описане майно належить їм, а не боржникові, при цьому такі особи можуть звернутись до суду з позовом до стягувача і боржника про визнання права на описане майно і про звільнення цього майна з - під арешту (виключення майна з опису).
Наведене викладено в п. 5 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 9 від 17 жовтня 2012 року "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України", за змістом якого відповідно до ст. 60 Закону України "Про виконавче провадження" особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутись до суду з позовом про визнання права власності на майно і про зняття з нього арешту. Відповідачами у справах за цими позовами є стягувач і боржник, а справи підлягають розглядові за правилами господарського судочинства, якщо вони виникають у цивільних чи господарських правовідносинах і суб'єктний склад сторін у них відповідає вимогам ст. 1 Господарського процесуального кодексу України.
Згідно абзацу 3 пункту 9.10. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 9 від 17 жовтня 2012 року "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" вимоги інших осіб щодо належності саме їм, а не боржникові майна, на яке накладено арешт, реалізуються шляхом подання ними з додержанням правил підвідомчості (ст. 12 Господарського процесуального кодексу України) позову до боржника та особи, в інтересах якої накладено арешт, про визнання права власності на майно і звільнення його з - під арешту. В такому ж порядку розглядаються вимоги осіб, які не є власниками майна, але володіють ним з підстав, передбачених законом. Орган Державної виконавчої служби у відповідних випадках може залучатися господарським судом до участі у справах як третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.
У відповідності до п. 1.6. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 року "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" така третя особа може бути залучена до участі у справі за її заявою, а також за клопотанням сторін з обов'язковим зазначенням у ній на стороні кого залучається ця третя особа.
У відповідності до ч. 3 ст. 24 Господарського процесуального кодексу України господарський суд, встановивши до прийняття рішення, що позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, може за згодою позивача, не припиняючи провадження у справі, допустити заміну первісного відповідача належним відповідачем.
У відповідності до п.1.3. Постанови Пленуму вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" від 26.12.2011 року № 18 заміна первісного відповідача належним відповідачем допускається лише за згодою позивача, яка має бути викладена в його письмовій заяві чи зафіксована в протоколі судового засідання. Якщо ж такої згоди не надано, то господарський суд у залежності від конкретних обставин справи вчиняє одну з таких дій: 1) розглядає справу в межах заявлених позовних вимог і відмовляє в позові, оскільки відповідач не є належним; 2) залучає до участі у справі з власної ініціативи іншого відповідача, згідно з частиною першою статті 24 Господарського процесуального кодексу України. При цьому, в останньому із зазначених випадків: господарський суд зобов'язує позивача згідно з частиною другою статті 56 Господарського процесуального кодексу України надіслати відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів, а в разі невиконання цього обов'язку у встановлений судом строк залишає позов без розгляду на підставі пункту 5 частини першої статті 81 Господарського процесуального кодексу України .
Крім того, у відповідності до п. 1.6. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 року "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" третя особа може бути залучена до участі у справі за її заявою, а також за клопотанням сторін, прокурора або з ініціативи господарського суду, який виносить з даного питання ухвалу з обов'язковим зазначенням у ній, на стороні кого залучається ця особа.
Саме лише зазначення в позовній заяві певного підприємства чи організації як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, без вирішення судом питання щодо її допущення або залучення до участі у справі не надає їй відповідного процесуального статусу.
Відповідно до ст. 64 Господарського процесуального кодексу України суддя, прийнявши позовну заяву, не пізніше трьох днів з дня її надходження виносить і надсилає сторонам, прокурору, якщо він є заявником, ухвалу про порушення провадження у справі, в якій вказується про прийняття позовної заяви, призначення справи до розгляду в засіданні господарського суду, про час і місце його проведення, необхідні дії щодо підготовки справи до розгляду в засіданні. Ухвала про порушення провадження у справі надсилається зазначеним особам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.
Керуючись ст. 60 Закону України "Про виконавче провадження", ст. 16 Цивільного кодексу України, ст. 20 Господарського кодексу України, ст. ст. 24, 56, 61, 64, 65, 86 , 81 Господарського процесуального кодексу України, суд
у х в а л и в:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та порушити провадження у справі.
2. Призначити розгляд справи в судовому засіданні на 12.11.13 року о 12:00 год .
(Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Шевченка, 16, м. Івано-Франківськ, 76000; кімната/зал № 25 ).
3. Зобов'язати:
ПОЗИВАЧА - подати суду:
- згоду позивача, яка має бути викладена в його письмовій заяві, про заміну первісного відповідача належним відповідачем;
- клопотання про залучення до участі у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору з обов'язковим зазначенням у ній на стороні кого залучається ця третя особа;
- копію статуту та установчих документів;
- оригінал розподільчого балансу від 29.09.2011 року, нотаріально посвідченого 06.10.2011 року приватним нотаріусом Івано-Франківського міського нотаріального округу Глущенко І.В. та зареєстрованого в реєстрі за № № 2734, 2735 для огляду в судовому засіданні;
- оригінал передавального балансу від 11.11.2011 року для огляду в судовому засіданні;
- оригінал акту розподілу (передачі) основних засобів станом на 11.11.2011 року для огляду в судовому засіданні;
- оригінал протоколу № 3 загальних зборів учасників Товариства з додатковою відповідальністю "Долинська сільгосптехніка" про утворення шляхом виділу Товариства з обмеженою відповідальністю "Ярич" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Богун" для огляду в судовому засіданні та належним чином засвідчену копію для долучення до матеріалів справи;
- копії реєстраційних документів на транспортні засоби: трактор колісний, ЮМЗ-6, реєстраційний номер: 75-67 ИЕ, 1991 року випуску, заводський номер: 757250, двигун номер: 09-00980 та причіп марки 2ПТС-4, 1991 року випуску, заводський номер: 09-00981, реєстраційний номер: ИЕ 59-27, на які накладено арешт державним виконавцем;
- докази направлення копії позовної заяви з додатками належному відповідачу та третій особі, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору (опис вкладення у цінний лист та фіскальний чек "Укрпошти");
- письмове підтвердження того, що в провадженні господарських судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору.
Товариство з додатковою відповідальністю "Долинська сільгосптехніка " - подати суду:
- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців на час розгляду справи судом;
- копії реєстраційних документів на транспортні засоби: трактор колісний, ЮМЗ-6, реєстраційний номер: 75-67 ИЕ, 1991 року випуску, заводський номер: 757250, двигун номер: 09-00980 та причіп марки 2ПТС-4, 1991 року випуску, заводський номер: 09-00981, реєстраційний номер: ИЕ 59-27, на які накладено арешт державним виконавцем;
- пояснення по суті справи.
Відділ державної виконавчої служби Долинського районного управління юстиції - подати суду:
- письмові пояснення по суті спору.
4. Ухвалу надіслати сторонам та Товариству з додатковою відповідальністю "Долинська сільгосптехніка" (вул. Полуванки, 34, м. Долина, Івано-Франківська область, 77500).
Суд доводить до відома позивача, що у разі невиконання обов'язків покладених даною ухвалою, зокрема неподання письмової заяви про заміну первісного відповідача на належного відповідача у встановлений судом строк, суд вправі залишити позов без розгляду на підставі пункту 5 частини першої статті 81 Господарського процесуального кодексу України; або у разі ненадання такої згоди справа буде розглядатися у межах заявлених позовних вимог і господарський суд відмовляє в позові, оскільки відповідач не є належним.
Для об'єктивного, повного та всебічного з'ясування всіх обставин справи представникам сторін з'явитися в судове засідання для дачі пояснень та згідно ст. 28 Господарського процесуального кодексу України представити документальне підтвердження своїх повноважень у справі.
Повноваження представників сторін мають бути підтверджені довіреністю, оформленою в установленому порядку (засвідченою нотаріально або, якщо довіреність видає юридична особа - підписом її керівника з прикладенням печатки цієї організації). В разі представництва інтересів сторони безпосередньо її керівництвом - подати копію наказу, рішення, розпорядження, протоколу тощо, або засвідчені належним чином витяги з них про призначення на відповідну посаду.
Суд звертає увагу учасників процесу на те, що копія документа виготовляється рукописним, машинописним способами або засобами оперативної поліграфії. Під час виготовлення копії рукописним і машинописним способами текст документа відтворюється повністю, включаючи елементи бланка, і засвідчується підписом посадової особи, яка підтверджує відповідність копії оригіналу. Відмітка "Копія" зазначається у верхній правій частині лицьового боку першого аркуша документа. Напис про засвідчення документа складається із слова "Згідно", найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляється нижче реквізиту "Підпис" (п. 4.10.2 Примірної інструкції з діловодства у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.1997 року № 1153).
Відповідно до вимог ст. 36 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються учасниками процесу в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.
Подання письмових доказів, якщо їх не додано до позовної заяви чи до відзиву на неї, має здійснюватись з супровідним листом через канцелярію суду (п. 2.4. постанови пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 року).
Строк розгляду справи обмежений процесуальним законодавством. а отже, у випадку нез'явлення у судове засідання представників сторін та неподання суду доказів, справа може бути розглянута судом за наявними у ній матеріалами (ст. 75 Господарського процесуального кодексу України).
Суд доводить до відома сторін, що згідно п. 5 ст. 83 Господарського процесуального кодексу України за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону, з винної сторони може бути стягнуто в дохід Державного бюджету України штраф у розмірі до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто до 1 700 гривень.
Суддя Михайлишин В. В.
Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2013 |
Оприлюднено | 01.11.2013 |
Номер документу | 34458727 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Михайлишин В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні