ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
09 жовтня 2013 року № 826/11455/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Григоровича П.О., розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовомСарненської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненській області до Державного підприємства Київський державний завод Буревісник в особі Філії Моноліт . простягнення заборгованості в сумі 14416,34грн.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Сарненська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Рівненській області звернулась до суду з позовною заявою до Державного підприємства Київський державний завод Буревісник про стягнення заборгованості в сумі 14416,34грн.
Ухвалою суду від 23.07.2013 відкрито провадження, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду в судовому засіданні на 13.08.2013, яке в подальшому відкладалось з метою отримання додаткових доказів по справі.
Представник позивача в судові засідання не прибув, при цьому подавши заяву про розгляд справи за його відсутності в якій зазначив, що ДПІ позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував, при цьому посилаючись на те, що ухвалою Господарського суду м. Києва від 30.11.2011 №15/175-б порушено провадження у справі про банкрутство відповідача.
Справа розглянута в порядку письмового провадження з огляду на положення ч.6 ст.128 КАС України, за відсутності необхідності заслуховувати свідків чи експертів.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство Київський державний завод Буревісник включено до ЄДРПОУ 17.05.2002, має відокремлений структурний підрозділ - Філію Моноліт , що знаходиться за адресою смт. Клесів, вул. Горького, 4, Сарненський район Рівненської області. Вказана філія перебуває на обліку як платник податків в Сарненській МДПІ.
Як вбачається з матеріалів справи, станом на 10.06.2013, за відповідачем обліковується заборгованість перед бюджетом по земельному податку в сумі 14416,34грн., яка виникла за наступних обставин.
Так, дана заборгованість виникла на підставі самостійно поданих Філією податкових декларації з плати за землю:
- податкової декларації за 2012 (№723 від 14.02.2012), якою нараховано земельного податку в сумі 9245,11грн. за період січень-грудень 2012;
- податкової декларації з плати за землю за 2013 (№1300001758 від 20.02.2013), якою нараховано земельного податку за січень - квітень 2013 в розмірі 3081,72грн.
Таким чином, самостійно узгоджена сума податкового зобов'язання по вказаним деклараціям складає 12326,83грн.
Крім того, на підставі п.129.1 ПК України контролюючим органом, після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання, відповідачу нараховано пеню в сумі 2089,51грн., з урахуванням чого, загальна сума податкового боргу відповідача складає 14416,34грн. (12326,83 + 2089,51), що відповідачем не заперечувалось, в той час як представник відповідача посилалась на ухвалу Господарського суду м. Києва від 30.11.2011 №15/175-б, якою порушено провадження у справі про банкрутство ДП Київський державний завод Буревісник .
Надаючи правову оцінку вказаним посиланням представника відповідача, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.4 ст.12 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (в редакції Закону України від 21.04.2011 №3265 - VI, чинній на момент порушення справи про банкрутство) мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство, про що зазначається в ухвалі господарського суду.
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів забороняється стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до законодавства; не нараховуються неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань щодо сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів).
Враховуючи зазначені обставини, позивач вважає себе вільним від обов'язку сплачувати грошове зобов'язання та пеню.
Втім, Окружний адміністративний суд м. Києва критично ставиться до вказаних тверджень позивача, обґрунтовуючи це наступним.
Відповідно до статей 1, 12 Закону № 2343-ХІІ мораторій на задоволення вимог кредиторів - це зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, а також припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до прийняття рішення про введення мораторію. Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів не нараховуються неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
Наведені норми регулюють правовідносини, які виникли між боржником і кредиторами у зв'язку з неспроможністю боржника виконати після настання встановленого строку існуючі зобов'язання і спрямовані на відновлення платоспроможності боржника або його ліквідацію з метою здійснення заходів щодо задоволення визнаних судом вимог кредиторів.
З порушенням провадження у справі про банкрутство не пов'язується завершення підприємницької діяльності боржника, він має право укладати угоди, у нього можуть виникати нові зобов'язання.
З огляду на наведене можливо дійти висновку, що дія мораторію поширюється лише на задоволення вимог конкурсних кредиторів.
Що стосується зобов'язань поточних кредиторів, то за цими зобов'язаннями згідно із загальними правилами нараховується неустойка (штраф, пеня), застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
За своєю правовою природою фінансові та економічні санкції є додатковими зобов'язаннями, які забезпечують належне виконання основного зобов'язання і є похідними від нього.
Таким чином, оскільки мораторій не зупиняє виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), які виникли після його введення, то не припиняє і заходів, спрямованих на їх забезпечення.
Невиконання таких зобов'язань є правопорушенням. Тому нарахування санкцій, застосування заходів забезпечення за невиконання зазначених зобов'язань та примусове стягнення на підставі виконавчих документів коштів на виконання таких грошових зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), а також штрафних санкцій, ґрунтується на законі.
Враховуючи те, що податкові декларації по земельному податку, як встановлено судом, подані відповідачем по податкового органу 14.02.2012 та 20.02.2013 відповідно, тобто після введення мораторію на задоволення вимог кредиторів, суд приходить до переконання про помилковість посилань відповідача на ухвалу Господарського суду м. Києва про порушення справи про банкрутство №15/175-б від 30.11.2011.
Податковий кодекс України, зокрема п. 14.1.175 ст. 14 визначає, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п.95.1 ст.95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно п.95.2 ст.95 ПК України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Пунктом 95.3 ст.95 ПК України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до п.20.1.18 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
На день звернення до суду, заборгованість відповідача не погашена та становить 14416,34 гривень.
На підставі вищевикладеного, враховуючи, що станом на час вирішення цієї справи по суті заявлених вимог, у суду відсутні докази погашення податкового боргу в заявленій до стягнення сумі, керуючись статтями 69-71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Державного підприємства Київський державний завод Буревісник (код ЄДРПОУ 14312358, адреса: 02081, м.Київ, Дарницький район, ВУЛИЦЯ ЗДОЛБУНІВСЬКА, будинок 2) податковий борг в сумі 14416 (чотирнадцять тисяч чотириста шістнадцять)грн. 34коп. на користь місцевого бюджету на рахунок №33210811700340, місцевий бюджет Клесівської селищної ради Сарненського району Рівненської області, банк одержувача ГУ ДКСУ в Рівненській області, код 37907940, МФО 833017.
Стягувач: Сарненська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Рівненській області (код ЄДРПОУ 38440073, адреса: 34500, Рівненська обл., Сарненський район, місто Сарни, ВУЛИЦЯ ШИРОКА, будинок 18).
Суддя П.О. Григорович
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.10.2013 |
Оприлюднено | 05.11.2013 |
Номер документу | 34490750 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Григорович П.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні