ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"24" жовтня 2013 р. м. Київ К/9991/56247/12
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі
суддів: Островича С.Е., Степашка О.І., Федорова М. О.
розглянула в порядку попереднього провадження касаційну скаргу Київської регіональної митниці на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 20 квітня 2012 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 22 серпня 2012 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Організація медичного бізнесу" до Київської регіональної митниці про скасування рішення, -
ВСТАНОВИЛА
Товариство з обмеженою відповідальністю "Організація медичного бізнесу" (далі - ТОВ "Організація медичного бізнесу") звернулось до суду з позовом до Київської регіональної митниці в якому просить скасувати рішення.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 20 квітня 2012 року позов ТОВ "Організація медичного бізнесу" задоволено.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 22 серпня 2012 року апеляційну скаргу Київської регіональної митниці залишено без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 20 квітня 2012 року - без змін.
Не погоджуючись з вказаними рішеннями суду першої та апеляційної інстанції Київська регіональна митниця подала касаційну скаргу в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 20 квітня 2012 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 22 серпня 2012 року та прийняти нове рішення, яким відмовити ТОВ "Організація медичного бізнесу" у задоволенні позову.
ТОВ "Організація медичного бізнесу" подало до суду письмові заперечення на касаційну скаргу Київської регіональної митниці.
Відповідно до ч. 1 ст. 220 КАС України, суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, розглянувши та обговоривши доводи, наведені у касаційній скарзі, перевіривши матеріали справи, колегія суддів Вищого адміністративного суду України дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлені такі фактичні обставини справи.
Київською регіональною митницею проведено документальну невиїзну перевірку ТОВ «Організація медичного бізнесу». За результатами перевірки складено акт від 06.02.2012 року №н/5/12/100000000/32734138.
Перевіркою встановлено порушення позивачем вимог Закону України «Про податок на додану вартість» в частині безпідставного застосування пільги по сплаті податку та, як наслідок, заниження суми податкового зобов'язання з ПДВ на загальну суму 554979,96 грн.
На підставі акту перевірки 07.03.2012 року відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення №50, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 516169,90 грн., а також застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 645212,38 грн.
У відповідності до п.п 2.1.1 п. 2.1 ст.2 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року №2181-III , митні органи є контролюючими органами стосовно акцизного збору та податку на додану вартість (з урахуванням випадків, коли законом обов'язок з їх стягнення або контролю покладається на податкові органи), ввізного та вивізного мита, інших податків і зборів (обов'язкових платежів), які відповідно до законів справляються при ввезенні (пересиланні) товарів і предметів на митну територію України або вивезенні (пересиланні) товарів і предметів з митної території України.
Згідно з п.п.5.1.7 п.5.1 ст.5 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 року №168/97-ВР , звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України зареєстрованих та допущених до застосування в Україні лікарських засобів та виробів медичного призначення за переліком,який щорічно визначається Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про перелік лікарських засобів та виробів медичного призначення, операції з продажу яких звільняються від обкладення податком на додану вартість» від 17.12.2003 року № 1949 затверджено перелік звільнених від обкладення податком на додану вартість виробів медичного призначення.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що у зазначеному «Переліку» наявний виріб за кодом УКТЗЕД 3822 00 00 00- «ТЕСТ-РЕАГЕНТИ ДО ІМУНОХЕМІЛЮМІНІСЦЕНТНОЇ СИСТЕМИ».
Згідно з п. 17 розділу 3 Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації, яка затверджена наказом Державної митної служби України від 20 квітня 2005 року №314 , перевірка правильності класифікації та кодування товарів (згідно з поданими документами) має здійснюватись при розмитненні товарів при перевірці вантажної митної декларації.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що митним органом було перевірено код товару при розмитненні товарів, який позивач ввозив на територію України і жодних претензій до позивача з даного приводу не було, а відповідач не правомірно визначив інший код товару УКТЗЕД вже після проведення митного оформлення та ввезення товару на територію України.
Суди попередніх інстанцій дійшли до висновку, що відповідачем зроблених хибний висновок про порушення позивачем Закону України «Про податок на додану вартість» в частині безпідставного застосування пільги по сплаті податку, а винесене на його підставі рішення від 07.03.2012 року №50 є безпідставним та неправомірним.
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України погоджується з висновками судів попередніх інстанцій про задоволення позовних вимог ТОВ "Організація медичного бізнесу".
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що касаційну скаргу слід відхилити, оскільки рішення суду першої та апеляційної інстанцій постановлені з додержанням норм процесуального та матеріального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги висновок суду не спростовують.
Керуючись ст. ст. 220, 220-1, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Касаційну скаргу Київської регіональної митниці залишити без задоволення, постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 20 квітня 2012 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 22 серпня 2012 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у строк та у порядку, визначеному статтями 237, 238, 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України.
Судді С.Е. Острович О.І. Степашко М. О. Федоров
Суд | Вищий адміністративний суд України |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2013 |
Оприлюднено | 05.11.2013 |
Номер документу | 34532251 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вищий адміністративний суд України
Острович С.Е.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні