Справа №538/2291/13-ц
Провадження по справі №2/538/587/13
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 листопада 2013 року Лохвицький районний суд Полтавської області в складі:
головуючого судді - Крекотень С.А.
при секретарі - Криворучко В.І.
з участю позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Лохвиця, Полтавської області справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Лохвицького району Полтавської області про визнання договору довічного утримання дійсним та визнання права власності на земельну ділянку,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулася до Лохвицького районного суду Полтавської області з позовною заявою, прохаючи визнати договір довічного утримання (догляду), укладений між відчужувачем ОСОБА_3 та набувачем ОСОБА_1 дійсним та визнати за нею право власності на земельну ділянку площею 2,56 га, яка розташована на території ОСОБА_2 сільської ради Лохвицького району Полтавської області.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала, суду пояснила, що 20.04.2013 року помер ОСОБА_3. За життя між позивачкою та ОСОБА_3 було укладено договір довічного утримання (догляду), в усній формі, без нотаріального посвідчення. Оформити належним чином договір не встигли, так як ОСОБА_4 у віці 60 років раптово помер. Предметом договору довічного утримання була земельна ділянка площею 2,56 га на території ОСОБА_2 сільської ради. Всі свої зобов'язання по договору довічного утримання ОСОБА_1 виконала.
ОСОБА_3 проживав у будинку, який належав мені на праві власності на підставі Договору дарування. (Копія Договору додається). Я проживала в м. Лохвиця, але разом з ним вела спільне господарство, що підтверджується довідкою ОСОБА_2 сільської ради. Позивачка не може оформити право власності на земельну ділянку, так як Договір довічного утримання був нотаріально не посвідчений. Позивачка просить визнати договір довічного утримання укладеним та визнати за нею право власності на спадкове майно, що залишилась після смерті ОСОБА_3
Представник відповідача ОСОБА_2 сільської ради Лохвицького району Полтавської області в судове засідання не з`явився, але направив заяву в якій просить справу розглядати без його участі, позовні вимоги визнає.
Заслухавши учасників процесу, свідків ОСОБА_5 та ОСОБА_6, дослідивши та давши оцінку доказам по справі суд прийшов до наступного.
03.04.2012р. помер ОСОБА_7, що підтверджується свідоцтвом про смерть. Позивачка належно його поховала, взявши всі витрати на себе.
Після його смерті залишилось спадкове майно земельна ділянка площею 2,56 га, яка розташована на території ОСОБА_2 сільської ради, Лохвицького району, Полтавської області, що підтверджується державним актом серія ПЛ №166333.
За життя у 2003 році між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 було укладено договір довічного утримання (догляду), в усній формі, без нотаріального посвідчення. Оформити належним чином договір вони не встигли, так як померлий ОСОБА_3 у віці 60 років раптово помер. За договором позивачка зобов'язалася довічно доглядати ОСОБА_3, забезпечувати його житлом, доглядати за будинком та прилеглою земельно ділянкою, прати його речі, готувати для нього їжу, а в разі смерті - поховати його.
Предметом договору довічного утримання була земельна ділянка площею 2,56 га на території ОСОБА_2 сільської ради Лохвицького району Полтавської області для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, власником якої був ОСОБА_3 на підставі Державного Акту на право власності на земельну ділянку серії ПЛ № 166333, виданого 04.09.2007р. на підставі Розпорядження голови Лохвицької райдержадміністрації від 28 вересня 2005 року № 269.
Всі свої зобов'язання по договору довічного утримання позивачка виконала.
ОСОБА_3 проживав у будинку, який належав ОСОБА_1 на праві власності на підставі договору дарування з 2003 року. Позивачка проживала в м. Лохвиця, але разом з ним вела спільне господарство, що підтверджується довідкою ОСОБА_2 сільської ради.
Після його смерті належно його поховала, взявши всі витрати на себе.
На даний час позивачка не може оформити право власності на земельну ділянку на території ОСОБА_2 сільської ради, так як договір довічного утримання був нотаріально не посвідчений.
Відповідно ст.744 Цивільного Кодексу України за договором довічного утримання (догляду) одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме майно або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов'язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно.
Відповідно ст.746 ЦК сторонами за договором довічного утримання (догляду) є відчужував та набувач. Відчужувачем може бути буд-яука фізична особа, тобто незалежно від віку та стану здоров'я. Набувачем у договорі довічного утримання (догляду) може бути лише повнолітня дієздатна фізична особа або юридична особа.
Згідно ст.328 ЦК України громадянин набуває права власності на майно на підставах, що не заборонені законом.
Відповідно до вимог ст.1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
На підставі викладеного суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача є законними і обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.10, 11, 212, 215 ЦПК України, ст.ст.328, 744, 746, 1216 ЦК України, суд -
р і ш и в :
Позовну заяву задоволено повністю .
Визнати договір довічного утримання (догляду), укладений між відчужувачем ОСОБА_3 та набувачем ОСОБА_1 дійсним.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 2,56 га на території ОСОБА_2 сільської ради Лохвицького району Полтавської області для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, власником якої був ОСОБА_3 на підставі Державного Акту на право власності на земельну ділянку серії ПЛ №166333, виданого 04 вересня 2007 року на підставі Розпорядження голови Лохвицької райдержадміністрації від 28 вересня 2005 року №269, кадастровий номер земельної ділянки 5322686200:00:006:0086.
На рішення може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя ОСОБА_8
Згідно: голова суду ОСОБА_4
ст.секретар Л.Г. Несмирна
Суд | Лохвицький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2013 |
Оприлюднено | 21.01.2014 |
Номер документу | 34583592 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Лохвицький районний суд Полтавської області
Крекотень С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні