Копія
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Іменем України
Справа № 801/7428/13-а
28.10.13 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Кобаля М.І.,
суддів Воробйової С.О. ,
Курапової З.І.
секретар судового засідання Чумаченко Н.Г.
за участю сторін:
представник позивача, Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів- не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,
представник відповідача, Підприємства профспілки "Дитячий санаторно-оздоровчий центр санаторно-оздоровчий центр "Маяк" Всеукраїнської професійної спілки працівників державних органів доходів і зборів податкової служби, Наумов Олексій Костянтинович, довіреність № 87 від 27.02.13;
розглянувши апеляційну скаргу Підприємства профспілки "Дитячий санаторно-оздоровчий центр санаторно-оздоровчий центр "Маяк" Всеукраїнської професійної спілки працівників державних органів доходів і зборів податкової служби" на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Кірєєв Д.В. ) від 10.09.13 у справі № 801/7428/13-а
за позовом Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів (вул. Крилова, 133,Сімферополь,Автономна Республіка Крим,95001)
до Підприємства профспілки "Дитячий санаторно-оздоровчий центр санаторно-оздоровчий центр "Маяк" Всеукраїнської професійної спілки працівників державних органів доходів і зборів податкової служби" (вул. Алея Дружби, 107, Заозерне, Євпаторія, місто, Автономна Республіка Крим,97493)
про стягнення 24 858,81 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Кримське республіканське відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Підприємства профспілки «Дитячий санаторно-оздоровчий центр «Маяк» Всеукраїнської професійної спілки працівників органів ДПС про стягнення адміністративно-господарських санкцій у сумі 24 858,81 грн.
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 10.09.2013 позов Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Підприємства профспілки «Дитячий санаторно-оздоровчий центр «Маяк» Всеукраїнської професійної спілки працівників органів державної податкової служби про стягнення 24 858,81 грн. задоволено.
Стягнуто з Підприємства профспілки «Дитячий санаторно-оздоровчий центр «Маяк» Всеукраїнської професійної спілки працівників органів державної податкової служби (97493, АР Крим, м. Євпаторія, смт. Заозерне, вул. Алея Дружби,107, ЄДРПОУ 35236736, МФО 384889 «Фінанси і кредит», р/р 260011491601) на користь Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів (Одержувач: Держбюджет м. Євпаторія, Банк одержувача: ГУ ДКС України в АР Крим, МФО 824026, ЄДРПОУ 37940108, р/р 31213230700015) адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу створення робочих місць для інвалідів у 2012 році у розмірі 24 858,81 грн. (двадцять чотири тисячі вісімсот п'ятдесят вісім грн. вісімдесят одна коп.).
Не погодившись з зазначеним судовим рішенням, відповідач, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 10.09.2013 та ухвалити нове рішення, яким провадження у справі закрити.
Під час апеляційного розгляду журнальною ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 28.10.2013, відповідно до ст. 55 Кодексу адміністративного судочинства України здійснено процесуальне правонаступництво відповідача у справі: Підприємство профспілки "Дитячий санаторно-оздоровчий центр санаторно-оздоровчий центр "Маяк" Всеукраїнської професійної спілки працівників державних органів доходів і зборів податкової служби" є правонаступником прав та обов'язків Підприємство профспілки «Дитячий санаторно-оздоровчий центр «Маяк» Всеукраїнської професійної спілки працівників органів державної податкової служби.
У судовому засіданні представник відповідача Підприємства профспілки "Дитячий санаторно-оздоровчий центр санаторно-оздоровчий центр "Маяк" Всеукраїнської професійної спілки працівників державних органів доходів і зборів податкової служби" підтримав доводи апеляційної скарги, просив її задовольнити.
Позивач явку уповноважених представників в судове засідання не забезпечив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином та своєчасно, про причини неявки суд не повідомив..
Втім, згідно з ч. 4 ст. 196 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість рішення суду, а також правильність застосування судом норм матеріального і процесуального права та правової оцінки обставин у справі, судова колегія приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а судове рішення без змін виходячи з наступного.
Основи соціальної захищеності інвалідів в Україні і гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість інвалідам ефективно реалізувати права та свободи людини і громадянина та вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними можливостями, здібностями і інтересами визначені Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 року №875 (далі - Закон №875- XII)
Частиною 3 ст. 18 Закону №875- XII встановлено, що підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 вищевказаного Закону, для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Згідно ч. 2 ст. 19 Закону №875- XII, підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів.
Частиною 1 ст. 20 Закону №875- XII визначено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.
Згідно ч. 4 ст. 20 Закону №875- XII, адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону.
Відповідно до частини 8 статті 20 Закону України № 875 порядок сплати адміністративно-господарських санкцій і пені до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, їх акумуляції, обліку, а також з урахуванням пропозицій всеукраїнських громадських організацій інвалідів - використання цих коштів, затверджується Кабінетом Міністрів України.
Так, відповідно до ч.2 пункту 2 Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 70, обчислення суми адміністративно-господарських санкцій проводиться роботодавцями самостійно згідно з порядком заповнення звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів, затвердженим Мінпраці за погодженням з Держкомстатом.
З аналізу наведених правових норм вбачається, що обов'язок, щодо здійснення розрахунку адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу створення робочих місць для інвалідів, покладений саме на роботодавця, який зобов'язаний розрахувати та сплатити адміністративно-господарські санкції самостійно в строк до 15 квітня 2013 року.
Матеріали справи свідчать, що Підприємства профспілки "Дитячий санаторно-оздоровчий центр санаторно-оздоровчий центр "Маяк" Всеукраїнської професійної спілки працівників державних органів доходів і зборів податкової служби" використовує найману працю, надає до Кримського республіканського відділення Фонду соціального захисту інвалідів звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
Згідно даним звіту № 10-ПІ від 24.01.2013 р. про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2012 рік самостійно розрахована відповідачем сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу створення робочих місць для інвалідів у 2012 році складає 24 858,81 грн.
Згідно з розрахунком адміністративно-господарських санкцій Підприємства профспілки "Дитячий санаторно-оздоровчий центр санаторно-оздоровчий центр "Маяк" Всеукраїнської професійної спілки працівників державних органів доходів і зборів податкової служби" несплачена сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу по працевлаштуванню інвалідів на робочих місцях, призначених для працевлаштування інвалідів за 2012 рік складає 24 858,81 грн. (а.с. 5).
З повідомлення Євпаторійського міського центру зайнятості вбачається, що ДСОЦ "Маяк" надав у 2012 році наступні звіти ф. 3-ПН "Звіт про наявність вакансій" з відміткою про вільні робочі місця для працевлаштування інвалідів протягом 4 місяців: березень, квітень, травень, червень.
Враховуючи, що відповідачем не подавалась щомісячна звітність до Євпаторійського міського центру зайнятості за формою №3-ПН протягом 8 місяців 2012 року (січень, лютий, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень), відсутні підстави стверджувати про виконання відповідачем усіх можливих дій для працевлаштування інвалідів, а тому суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що відповідач вимоги закону в повному обсязі не виконав та в його діях наявний склад правопорушення.
Зважаючи на те, що відповідачем вчасно не сплачено адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2012 році, у зв'язку з чим колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про обґрунтованість та задоволення позовних вимог, відповідно до яких відповідач зобов'язаний сплатити адміністративно-господарські санкції в розмірі 24858,81 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
При цьому, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції та не знайшли свого належного підтвердження в суді апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
З підстав вищенаведеного, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права, а тому підстав для його скасування не вбачається.
Керуючись статтями 195, 196, пунктом 1 частини першої статті 198, статтею 200, пунктом 1 частини першої статті 205, статтями 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Підприємства профспілки "Дитячий санаторно-оздоровчий центр санаторно-оздоровчий центр "Маяк" Всеукраїнської професійної спілки працівників державних органів доходів і зборів податкової служби" залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Кірєєв Д.В. ) від 10.09.13 у справі № 801/7428/13-а залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 04 листопада 2013 р.
Головуючий суддя підпис М.І. Кобаль
Судді підпис С.О. Воробйова
підпис З.І.Курапова
З оригіналом згідно
Головуючий суддя М.І. Кобаль
Суд | Севастопольський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2013 |
Оприлюднено | 11.11.2013 |
Номер документу | 34638034 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Кобаль Михайло Іванович
Адміністративне
Севастопольський апеляційний адміністративний суд
Кобаль Михайло Іванович
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Кірєєв Д.В.
Адміністративне
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Кірєєв Д.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні