14/417
36000, м.Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
18.02.2009р. Справа № 14/417
за позовом Полтавської обласної організації товариства винахідників та раціоналізаторів України, вул. Жовтнева, 43, кім. 217, м. Полтава,36000
до Полтавської обласної організації спілки наукових та інженерних об'єднань України, вул. Жовтнева, 43, м. Полтава, 36000
про визнання права власності на нерухоме майно
Суддя Іваницький О.Т.
Представники:
від позивача: Тимофеєв Ю. Д. - голова ради товариства, Нос М.М.- представник за дов., Іваницький В.М., адвокат, ордер № 8782 від 11.11.08р.
від відповідача: Корчака С.М. –голова виконкому спілки, Півненко Л.В..- дов. б/н від 21.01.2009р.; Панченко В.І. - голова спілки
СУТЬ СПОРУ: розглядається позовна заява про визнання права власності на 100 кв. м. нежитлового приміщення у спільній частковій власності та виділення його частки в натурі, що знаходиться у частині будинку за адресою: м. Полтава, вул. Жовтнева, 43.
Повний текст рішення за клопотанням представників відповідача оголошується 18.02.2009 року після оголошеної перерви в судовому засіданні 11.02.09р. для оформлення і підписання його відповідно до приписів статті 84 ГПК України.
Судовий процес відповідно до приписів ст. 44 ГПК України фіксується технічними засобами та ведеться протокол судового засідання.
Позивач заявлені позовні вимоги підтримує.
Відповідач позовних вимог не визнає і просить відмовити у позові за безпідставністю ( див. відзив за підписом представника –Омельченко Е.М.). У відзиві на позовну заяву за підписом голови облспілки ТВіР Панченко В.І. в пункті першому абзаці четвертому відповідач погоджується, що будівництво Будинку науки та техніки до 1991 року здійснювалось за кошти обласної ради Спілки НІО України та дольової участі (внесків) підприємств та організацій ( у том у числі і обласного товариства ВОІР ).
Представники позивача 10.02.09р. за вхід. № 01854 подали суду додаткові документи: план фінансування капітальних вкладень до ВКБУ Полтавської облпрофради; претензійний лист, лист за вих.. № 122 від 15.12.93р. на вих.. 144/С від 14.12.93 „Про надання повноважень замовнику„; постанову Української ради професійних спілок України № Ст.-35-57 від 20.06.90р. „Про план фінансування нецентралізованих капітальних вкладень по будівництву і проектуванню об'єктів профспілок УРСР на 1990р. , додаток № 1 до нього / п.12 „ Будинок техніки в м. Полтаві вартістю 1489 тис. крб. із виконанням на 01.01.1990р. 166 тис. крб. –10% від обсягу капітальних вкладень на 1990 рік за рахунок ОСПС /. Суд прийняв дані докази до розгляду і залучив їх до матеріалів справи.
Ухвалою суду від 16.12.2008 р. за згодою представників сторін строк вирішення спору був у відповідності до ч. 4 ст. 69 ГПК України продовжений у більш тривалий строк, ніж встановлений частиною першою статті 69 ГПК України (див. т. 3, а.с. 33а)
Дослідивши і всебічно, повно та об'єктивно оцінивши матеріали справи та подані представниками сторін додаткові докази, а також всі обставини справи в їх сукупності, керуючись законом, суд встановив, що рішенням виконавчого комітету Полтавської міської ради № 213 від 26.04.85р. „Про дозвіл обласній раді науково-технічних об'єднань на виділення земельної ділянки для розміщення Будинку техніки по вул. Октябрьській, 43„ вирішив: виділити 0,35 га земельної ділянки обласній раді науково-технічних об'єднань для розміщення Будинку техніки з розібранням житлового будинку і господарських споруд по вул. Октябрьській, 43, м. Полтава. Зобов'язати обласну раду науково-технічних об'єднань через управління головного архітектора отримати вихідні дані на проектування; через проектну організацію виготовити проектно - кошторисну документацію і погодити її в установленому порядку; кошторисом передбачити засоби на підключення до міським інженерних мереж, благоустрій ділянки і інші заходи, які необхідно передбачити проектуванням. Відселення мешканців, які проживають в будинку по вул.. Октябрьській, 43 і його розбору здійснити за рахунок виконкому міської ради до початку будівництва Будинку техніки. Обласній раді науково-технічних об'єднань проектно- кошторисною документацією передбачити розміщення магазину „ Будинок технічної книги „ на 1-му поверху за рахунок загальної кошторисної вартості будівництва (див. т. 3, а.с. 16).
16 вересня 1990 року між Полтавською обласною радою спілки наукових та інженерних об'єднань України в особі голови виконкому В.І. Панченко та Полтавською обласною організацією товариства винахідників і раціоналізаторів України в особі голови Ю.Д. Тимофеева було укладено Договір про дольову участь в будівництві службового будинку спеціального призначення. Пунктами 1-2 цього договору сторони узгодили, що Полтавська облрада СНІО прийняла на себе зобов'язання після вводу в експлуатацію Будинку науки і техніки по вул. Октябрьській, 43 виділити 100 кв.м. виробничих площ для розміщення апарата обласної організації ТВіР і його лабораторій, а також надавати для використання додаткові і побутові приміщення.
Обласна рада ТВіР прийняла на себе зобов'язання прийняти дольову участь в будівництві Будинку науки і техніки на 1990-1991 рр в сумі 0,2 млн. руб.. У випадку подорожання будівництва кінцевий розрахунок провести після вводу будинку в експлуа-тацію; при користуванні вищевказаними приміщеннями і площею сплачувати витрати на експлуатацію. Ремонт, комунальне обслуговування, енергозабезпечення і прибирання приміщень /див. т. 1 а.с. 21/.
1 листопада 1994 року між Полтавською обласною радою спілки наукових та інженерних об'єднань України в особі голови Могилат О.М. та Полтавською обласною організацією товариства винахідників і раціоналізаторів України в особі голови Ю.Д. Тимофеєва було укладено договір про користування приміщеннями в Будинку науки і техніки м. Полтави. Пунктом 1 цього договору сторони узгодили, що Полтавська облрада СНІО надає, а Обласна рада ТВіР отримує в безстрокове користування приміщення площею 150 (сто п'ятдесят) кв.м., включаючи службові приміщення № 217, № 218 корисною площею 64 кв.м. за адресою: 31400, м. Полтава, вул. Октябрьська, 43 на підставі договору від 16.09.1990р. Договір являється безстроковим /див. т. 1 а.с. 22-23, 92-93 /.
Сторони за цим договором зобов'язались:
Обласна рада СНІО України прийняла на себе зобов'язання забезпечення комунальними послугами, включаючи енерго-, водо- і теплопостачання, санітарну обробку, прибирання сміття, отримання пошти і т.ін.; надання зали засідань в Будинку науки і техніки для проведення конференцій, пленумів, семінарів на умовах, домовленості в кожному конкретному випадку додатково; проведення капітального ремонту наданих приміщень, якщо інше не передбачено цим договором (див. т. 1. а.с. 22, п. 1, 1.1-1.3).
Обласна рада ТВіР України зобов'язалась підтримувати приміщення в належному санітарному і протипожежному стані; проводити необхідний поточний ремонт службових кімнат № 217, № 218.; сплачувати надані комунальні послуги на протязі 10-ти днів з дня отримання рахунку (див. т. 1. а.с. 22-23 п. 2, 2.1.-2.3).
26 травня 1992 року Полтавська облрада СНІО в особі голови професора Могилата О.М. і Полтавська обласна дирекція Укрсоцбанку в особі директора Журавльової В.Ф. уклали Договір про дольову участь в будівництві службового будинку спеціального призначення на праві власності. Цей договір погоджено головою виконкому Полтавської міської ради А.Т. Кукобою 28.05.92р. та представником Президента України по Полтавській області М.І Залудяком.
Пунктом 7 цього договору сторони узгодили, що у відповідності до рішення виконавчого комітету Міської ради № 84 від 27.02.91р. Полтавська облрада СНІО виділить на правах власності п'ятий поверх Будинку науки і техніки місту для розміщення міського радіо, телебачення і редакції ”Полтавський вісник”.
Забудовником спірної будівлі виступала Полтавська облрада СНІО.
Додатковою угодою 1992 року сторони погодили, що дирекція Укрсоцбанку в період будівництва виділяє облраді СНІО України додатково кошти на придбання технологічного обладнання в сумі двісті п'ятдесят міліонів карбованців.
Листом за вих. № 5 від 17.01.91р. „ Про передачу на баланс обласному правлінню Союза наукових і інженерних об'єднань УРСР Будинку науки і техніки по вул. Октябрь-ській, 43, голова облправління спілки НІТ УРСР д.т.н. професор А.М. Могилат звернувся до голови Полтавського міськвиконкому Оноприєнко І.М. про розгляд органом місцевого самоврядування питання передачі йому на баланс Будинку техніки, що водиться в дію в 1991 році. Підставою цього звернення є необхідність затвердження в першому кварталі 1991 року штатного розкладу в Республіканському правлінні СНІТ УРСР, затвердження кошторису на пусконалагоджувальні роботи, приведення витрат на закупівлю апаратури міжнародного зв'язку, затрат по експлуатації будинку, навчання технічного персоналу для обслуговування електронної апаратури (див.т. 2 а.с.152-154, т. 3 , а.с. 15 -16).
Рішенням виконкому Полтавської міської Ради народних депутатів від 27 лютого 1991 року № 84 „ Про використання приміщення будинку науки та техніки після його введення в експлуатацію„ визначено, що відповідно з рішенням Полтавського міськвиконкому від 26.04.85р. № 213 із ініціативи обласної Ради науково-технічних товариств СРСР в 1989 р. розпочато будівництво будинку науки та техніки по вул. Жовтневій, 43 на загальну суму 1489 тисяч карбованців. Початку будівництва передувало відселення 23 сімей із будівельного майданчика за рахунок міської Ради народних депутатів. Подальше фінансування будівництва відбувається за кошти Спілки наукових та інженерних об'єднань СРСР, підприємств міста. Основні виробничі фонди, збудовані на кошти дольової участі організацій та підприємств не є власністю дольовика, а належить власнику приміщення Будинку науки і техніки. З прийняттям приміщення на баланс обласного правління після вводу об'єкта в експлуатацію затвердити власником будинку науки і техніки по вул. Жовтневій, 43 м. Полтави - Полтавське обласне правління Спілки наукових та інженерних товариств СРСР. Передати для міських потреб: площі магазину з підсобними кімнатами –268 кв. м. Пунктом 3 цього рішення передбачалось - Обласному правлінню Спілки НІТ СРСР виділити на договірній орендній тематиці: кімнати для занять дітей –296,03 кв.м. в тому числі: 2 пов. - 98 кв.м.; 3 пов. –86,03 кв.м; 4 пов. –112 кв.м. де будуть розміщені кімнати для гурткових занять, майстерня радіо гуртку, юного техніка та натураліста. Рахувати зал для виставок (214 кв.м.) та зал засідань (253,55 кв.м.) кімнатами, що використовуються разом –обласним правлінням Союзу НІТ СРСР та міською Радою народних депутатів. На орендних підставах виділити п'ятий поверх приміщення будинку для розміщення міського вузла радіо та телебачення. Кімнати, що залишились, використовувати за призначенням згідно проектно-кошторисної документації. Після завершення будівництва приміщення згідно пункту 3 передати в оренду міській станції юних техніків /див. архівний матеріал т. 3 а.с. 12-14/.
Рішенням арбітражного суду Полтавської справи у справі № 200/5 від 03.02.1992 року за позовом Полтавської обласної ради спілки наукових і інженерних об'єднань України, м. Полтава до Полтавської обласної ради профспілок Укрсофпрофа м. Полтава; Полтавського відділу капітального будівництва ”Укрпрофстрой”, м. Полтава про визнання права власності на суму 680000 рублів суд вирішив визнати за Полтавською обласною радою спілки наукових і інженерних об'єднань України право власності на будинок техніки, що будується в м. Полтаві по вул. Жовтневій, 43, а також на закуплене для нього і збереженого на складі ОКСа ”Укрпрофстрой” обладнання і матеріали, зобов'язавши відповідачів не чинити позивачу перешкод по здійсненню прав власника. Зобов'язати Полтавський ОКС ” Укрпрофстрой ” передати позивачу в місячний термін обладнання та матеріали, закуплені для будівництва Будинку техніки (див. т. 1, а. с. 34).
14.01.1995 року виконком Полтавського обласного Союзу наукових і інженерних об'єднань України постановою № И-1-95 с „ Про взяття на баланс приміщення будинку науки і техніки„ постановив, що у відповідності до рішення Полтавської міської ради н/д № 328 від 26 жовтня 1994 року „Про прийняття в експлуатацію Будинку науки та техніки по вул. Октябрьской, 43, постанови Кабінету Міністрів України від 03 серпня 1993 року
№ 598 „Про проведення індексації основних фондів в 1994р.„ та відповідних розрахунків по індексації, прийняти на баланс Полтавського обласного Союзу наукових і інженерних об'єднань України, з 1 січня 1995 року вартість основних фондів по Будинку науки і техніки в сумі 1 992 0680 336 крб.
Відповідно до Роз'яснень Президії арбітражного суду України від 02.04.94р. № 02-5/225 із змінами та доповненнями визначено, що вирішуючи спори, пов'язані з визнанням права власності, слід виходити з того, що знаходження майна на балансі підприємства (організації) ще не є безспірною ознакою його права власності.
Баланс підприємства (організації) є формою бухгалтерського обліку, визначення складу і вартості майна та обсягу фінансових зобов'язань на конкретну дату. Баланс не визначає підстав знаходження майна у власності (володінні) підприємства. При розгляді негаторного позову, тобто пов'язаного з вимогою про усунення перешкод у користуванні приміщенням, яке знаходиться на балансі відповідача, господарському суду слід виходити з такого що факт знаходження будинку на балансі одного з підприємств не є підставою для визнання його єдиним законним володільцем усіх приміщень цього будинку. Коли будинок побудований за участю декількох підприємств (організацій) позивач з метою підтерд –
ження свого права на користування і розпорядження конкретним нерухомим приміщенням, яке знаходиться на балансі відповідача, повинен подати господарському суду документи, що підтверджують його участь у витратах на будівництво будинку для визначення його частки приміщення або рішення власника ( органа, уповноваженого управляти державним майном ) про закріплення за ним певної частки будинку на праві повного господарського віддання / оперативного управління / (див. п. 7 –8 роз'яснення ).
Відповідно до приписів статей 316-322 Цивільного Кодексу України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Особливим видом права власності є право довірчої власності, яке виникає внаслідок закону або договору управління майном. Власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном. На зміст права власності не впливають місце проживання власника та місцезнаходження майна. Суб'єктами права власності є Український народ та інші учасники цивільних відносин, визначені статтею 2 цього Кодексу. Усі суб'єкти права власності є рівними перед законом. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. При здійсненні своїх прав та виконанні обов'язків власник зобов'язаний додержуватися моральних засад суспільства. Усім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав. Власність зобов'язує. Власник не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі. Держава не втручається у здійснення власником права власності. Діяльність власника може бути обмежена чи припинена або власника може бути зобов'язано допустити до користування його майном інших осіб лише у випадках і в порядку, встановлених законом. Особливості здійснення права власності на національні, культурні та історичні цінності встановлюються законом. Власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом. Законом можуть бути встановлені умови використання власником свого майна для здійснення підприємницької діяльності. Право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом. Примусове відчуження об'єктів права власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього та повного відшкодування їх вартості, крім випадків, встановлених частиною другою статті 353 Цивільного кодексу України. Власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом. Право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом. Особа, яка виготовила (створила) річ зі своїх матеріалів на підставі договору, є власником цієї речі. Право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації. До завершення будівництва (створення майна) особа вважається власником матеріалів, обладнання тощо, які були використані в процесі цього будівництва (створення майна). У разі необхідності особа, зазначена в абзаці першому цієї частини, може укласти договір щодо об'єкта незавершеного будівництва, право власності на який реєструється органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно на підставі документів, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою для створення об'єкта нерухомого майна, проектно-кошторисної документації, а також документів, що містять опис об'єкта незавершеного будівництва.
Статтею 334 Цивільного Кодексу України визначено момент набуття права власності за договором. Право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом. Переданням майна вважається вручення його набувачеві або перевізникові, організації зв'язку тощо для відправлення, пересилання набувачеві майна, відчуженого без зобов'язання доставки. До передання майна прирівнюється вручення коносамента або іншого товарно-розпорядчого документа на майно. Право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним.
Якщо договір про відчуження майна підлягає державній реєстрації, право власності у набувача виникає з моменту такої реєстрації.
Поняття і види права спільної власності, порядок визначення часток у праві спільної часткової власності, момент переходу частки у праві спільної часткової власності до набувача за договором, виділ частки із майна, що є у спільній частковій власності, поділ майна, що є у спільній частковій власності, припинення права на частку у спільному майні за вимогою інших співвласників визначені приписами статей 355 -358, 360-364 Цивільного Кодексу України. Майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно). Майно може належати особам на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності.
Право спільної власності виникає з підстав, не заборонених законом. Спільна власність вважається частковою, якщо договором або законом не встановлена спільна сумісна власність на майно. Власність двох чи більше осіб із визначенням часток кожного з них у праві власності є спільною частковою власністю. Суб'єктами права спільної часткової власності можуть бути фізичні особи, юридичні особи, держава, територіальні громади. Частки у праві спільної часткової власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників або законом. Якщо розмір часток у праві спільної часткової власності не встановлений за домовленістю співвласників або законом, він визначається з урахуванням вкладу кожного з співвласників у придбання (виготовлення, спорудження) майна. Співвласник має право на відповідне збільшення своєї частки у праві спільної часткової власності, якщо поліпшення спільного майна, які не можна відокремити, зроблені ним своїм коштом за згодою всіх співвласників, з додержанням встановленого порядку використання спільного майна. Співвласник житлового будинку, іншої будівлі, споруди може зробити у встановленому законом порядку за свій рахунок добудову (прибудову) без згоди інших співвласників, якщо це не порушує їхніх прав. Така добудова (прибудова) є власністю співвласника, який її зробив, і не змінює розміру часток співвласників у праві спільної часткової власності. Поліпшення спільного майна, які можна відокремити, є власністю того з співвласників, який їх зробив, якщо інше не встановлено домовленістю співвласників.
Право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою. Співвласники можуть домовитися про порядок володіння та користування майном, що є їхньою спільною частковою власністю. Кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності. У разі неможливості цього він має право вимагати від інших співвласників, які володіють і користуються спільним майном, відповідної матеріальної компенсації. Якщо договір між співвласниками про порядок володіння та користування спільним майном відповідно до їхніх часток у праві спільної часткової власності посвідчений нотаріально, він є обов'язковим і для особи, яка придбає згодом частку в праві спільної часткової власності на це майно. Співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов'язкових платежів), а також нести відповідальність перед третіми особами за зобов'язаннями, пов'язаними із спільним майном. Співвласник має право самостійно розпорядитися своєю часткою у праві спільної часткової власності. У разі продажу частки у праві спільної часткової власності співвласник має переважне право перед іншими особами на її купівлю за ціною, оголошеною для продажу, та на інших рівних умовах, крім випадку продажу з публічних торгів. Продавець частки у праві спільної часткової власності зобов'язаний письмово повідомити інших співвласників про намір продати свою частку, вказавши ціну та інші умови, на яких він її продає. Якщо інші співвласники відмовилися від здійснення переважного права купівлі чи не здійснять цього права щодо нерухомого майна протягом одного місяця, а щодо рухомого майна - протягом десяти днів від дня отримання ними повідомлення, продавець має право продати свою частку іншій особі. Якщо бажання придбати частку у праві спільної часткової власності виявили кілька співвласників, продавець має право вибору покупця. У разі продажу частки у праві спільної часткової власності з порушенням переважного права купівлі співвласник може пред'явити до суду позов про переведення на нього прав та обов'язків покупця. Одночасно позивач зобов'язаний внести на депозитний рахунок суду грошову суму, яку за договором повинен сплатити покупець. До таких вимог застосовується позовна давність в один рік. Передача співвласником свого переважного права купівлі частки у праві спільної часткової власності іншій особі не допускається.
Статтею 363 Цивільного кодексу України визначено момент переходу частки у праві спільної часткової власності до набувача за договором. Частка у праві спільної часткової власності переходить до набувача за договором з моменту укладення договору, якщо інше не встановлено домовленістю сторін. Частка у праві спільної часткової власності за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, переходить до набувача відповідно до статті 334 ЦК України.
Співвласник має право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності. Якщо виділ у натурі частки із спільного майна не допускається згідно із законом або є неможливим (частина друга статті 183 ЦК України), співвласник, який бажає виділу, має право на одержання від інших співвласників грошової або іншої матеріальної компенсації вартості його частки. Компенсація співвласникові може бути надана лише за його згодою. Договір про виділ у натурі частки з нерухомого спільного майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
Право особи на частку у спільному майні може бути припинене за рішенням суду на підставі позову інших співвласників, якщо: 1) частка є незначною і не може бути виділена в натурі; 2) річ є неподільною; 3) спільне володіння і користування майном є неможливим; 4) таке припинення не завдасть істотної шкоди інтересам співвласника та членам його сім'ї. 2. Суд постановляє рішення про припинення права особи на частку у спільному майні за умови попереднього внесення позивачем вартості цієї частки на депозитний рахунок суду /див. статтю 365 ЦК України/.
Майно, що є у спільній частковій власності, може бути поділене в натурі між співвласниками за домовленістю між ними. У разі поділу спільного майна між співвласниками право спільної часткової власності на нього припиняється. Договір про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
Позивач в доведення обставин, на які він посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, подав в судовому засіданні 17.11.2008р. довідку (додаток до бухгалтерського звіту за 1990 рік) про те, що Полтавська рада ТВіР передала для фінансування будівництва Будинку науки і техніки в м. Полтава ОКСу Полтавської облрадпрофу в сумі 200,0 тис. руб. згідно платіжного доручення № 212 від 12.12.90р., що підтверджується підписами начальника обради ТВіР, головного бухгалтера та начальника і головного бухгалтера ОКСа Полтавської облрадпрофу та засвідчено їх підписами, відтиском печатки установ, а також 10.02.09р. за вхід. № 01854 позивач подав суду додаткові документи: план фінансування капітальних вкладень до ВКБУ Полтавської облпрофради; претензійний лист, лист за вих.. № 122 від 15.12.93р. на вих.. 144/С від 14.12.93 „ Про надання повноважень замовнику„; постанову Української ради професійних спілок України № Ст.-35-57 від 20.06.90р. „ Про план фінансування нецентралізованих капітальних вкладень по будівництву і проектуванню об'єктів профспілок УРСР на 1990р., додаток № 1 до нього / п.12 „ Будинок техніки в м. Полтаві вартістю 1489 тис. крб. із виконанням на 01.01.1990р. 166 тис. крб. –10% від обсягу капітальних вкладень на 1990 рік за рахунок ВЦСПС /. Згідно архівних матеріалів, а саме листа відділу капітального будівництва Полтавської обласної ради професійних спілок за підписом начальника ОКСа А.Г. Кулик на адресу Голови СНІО України професора Могилат А.М. „Про розподіл приміщень у відповідності з дольовою участю„ вбачається, що Будинок техніки здійснюється по лімітам і коштам ВЦСПС і закінчено в 1988 році. Вартість проектних робіт 37,3 тис. руб. В 1989 році розпочато будівництво Будинку техніки по лімітам підряду Мінгазпрома б. СРСР. Освоєно засобів в 1989 році на суму 129 тис. руб., а також закуплено обладнання і матеріалів поставки замовника на суму 89,2 тис. руб. Вказані роботи на загальну суму 255,5 тис. руб. Фінансувались ОКСом по планам фінансування, затвердженим ВЦСПС за рахунок засобів, перерахованих ОКСу Укрсовпрофом. Лише в 1990 році після отримання телетайпограми ВЦСПС про те, що виділяється 100 тис. руб. На консервацію цього об'єкту Вами в перше перераховано ОКСу кошти в сумі 400 тис. руб. Для фінансування цього об'єкту. Всі підтверджуючі нашу дольову участь маються в оригіналі в ОКСі Облсовпрофа. На підставі викладеного пропоную переглянути розподіл площ і виділити приміщення Облсофпрову (ОКСу) на підставі дольової участі ( див. т.3 а.с. 79-87 ).
Суд прийняв подані письмові докази до розгляду і залучив їх до матеріалів справи.
20 лютого 2002 року постановою III-ої звітно-виборчої конференції Полтавської обласної організації Спілки наукових та інженерних об'єднань України було уповноважено виконком обласної ради СНІО України оформити на підставі Закону України про енергозбереження та постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.1995 року відповідні документи, продати площі магазину що в м. Полтаві по вул. Жовтневій, 43 та побудувати децентралізовану систему тепло забезпечення Будинку науки та техніки, решту коштів направити на розвиток галузевих науково-технічних товариств.
4 грудня 2008 року позивач в якості доказів подав суду: копії рахунків, які виставлялись відповідачем по оплаті комунальних платежів з 1999 року по жовтень 2008 року; копії платіжних доручень за цей же період про сплату цих рахунків за 250 кв.м. маючи у власності лише 64 кв.м. (кім. 217-218); лист про кількість корисної площі, яка є використанні Облради ОІР України; копію довідки про сплату 200,00 тис. руб. На будівництво Будинку техніки ОКСу Полтавського облпрофа; копію листів про дольову участь у подальшому формуванні (див. т. 2 а.с. 1-130).
Спілка наукових та інженерних об'єднань України (Спілка НІО України ) в особі Ради Спілки НІО України постановою № 16 від 27.02.2002 року, розглянувши клопотання Полтавської обласної організації Спілки НІО України про шляхи виходу з економічної кризи та покращення експлуатації Будинку науки і техніки, постановила: вважати за необхідне дозволити Полтавській обласній організації Спілки НІО України продати площі магазину 257 кв.м., що розташовані в Будинку науки і техніки в м. Полтаві , вул. Жовтнева, 43. Голові Полтавської обласної організації Спілки НІО України Панченко В.І., головному бухгалтеру Шерстюк А.Я. здійснити продаж площі магазину 257 кв.м. згідно з діючим законодавством України, а кошти направити на будівництво децентралізованої системи опалення Будинку науки і техніки. Голові Полтавської обласної організації Спілки НІО України Панченко В.І. в установленому порядку внести зміни і зареєструвати в Полтавському міському бюро технічної інвентаризації службові приміщення загальною площею 2033,1 кв.м. домоволодіння № 43 по вул. Жовтневій в м. Полтаві за Полтавською обласною організацією Спілки наукових та інженерних об'єднань України.
Делегувати право оперативного управління господарством Будинку науки і техніки Полтавській обласній організації Спілки НІО України (див. т.1 а.с. 88-91).
17 квітня 2002 року Полтавська обласна рада Спілки наукових та інженерних об'єднань України в особі голови Панченко Віктора Івановича (продавець) та товариство з обмеженою відповідальністю „Полтавська торгово-фінансова компанія„ в особі директора Соколова Андрія Борисовича (покупець) уклали договір купівлі - продажу, згідно якого перший продав, а другий купив 31/500 (тридцять одну п'ятисоту) частину адміністративного будинку, що знаходиться: м. Полтава, вулиця Жовтнева, 43, розташований на земельній ділянці, норма якої не встановлена.
На зазначеній земельній ділянці в цілому розташовано: адміністративний будинок, літера А-6, цегляний, загальною площею 4133.90 кв.м. В користування покупця перейшло в адміністративному будинку літер А-6: торговий зал -5 пл. 110.50 кв.м., кладова-7 пл. 17.40 кв.м., кладова-8 пл. 3.50 кв.м., кабінет -9 пл. 6.80 кв.м., тамбур-10 пл. 1.90 кв.м., прийомна-11 пл. 25.40 кв.м., кладова -13 пл. 40.60 кв.м., коридор-14 пл. 20.00 кв.м., кабінет-15 пл. 9.40 кв.м., гардероб -16 пл. 6.30 кв.м., санвузол-17 пл.2.10 кв.м., кладова-19 пл. 3.90 кв.м., кабінет-5в пл.. 9.80 кв.м. загальною площею 257.60 кв.м., що складають 31/500 ідеальну долю.
Ця 31/500 частина адміністративного будинку належить продавцю Полтавській обласній раді Спілки наукових та інженерних об'єднань України на підставі Акту державної приймальної комісії, затвердженого рішенням виконкому Полтавської міськради № 328 від 26.10.1994 року, зареєстрованого в Полтавському БТІ 26.02.1996 року у реєстровій книзі № 1-41.
Продаж цей учинено за сто вісімдесят тисяч гривень, які продавець одержує від покупця на протязі чотирьох банківських днів з моменту підписання договору. Договір посвідчений приватним нотаріусом Полтавського міського нотаріального округу Полежаєвою Н.П. і зареєстровано в реєстрі за № 2767 (див. т. 1 а.с. 87).
Рішенням господарського суду області у справі № 12/57-06 від 21.04.06р. за позовом АКБ соціального розвитку ”Укрсоцбанк”, м. Київ в особі Полтавської філії АКБ ” Укрсоцбанк ” м. Полтава до ТОВ ”Полтавська торгово-фінансова компанія”, м. Полтава; Полтавської обласної Ради спілки наукових та інженерних об'єднань України, м. Полтава; Територіальної громади м. Полтави в особі виконавчого комітету Полтавської міської ради, м. Полтава; третя особа: Колективне підприємство Полтавське бюро технічної інвентаризації ” Інвентарізатор” про виділення в натурі частки нерухомого майна та реєстрації права власності та зустрічним позовом Полтавської обласної Ради спілки наукових та інженерних об'єднань України, м. Полтава до ТОВ ”Полтавської торгово-фінансової компанії ”, м. Полтава; АКБ соціального розвитку ” Укрсоцбанк ”, м. Київ в особі Полтавської філії АКБ ” Укрсоцбанк ” м. Полтава; Територіальної громади м. Полтави в особі виконавчого комітету Полтавської міської ради, м. Полтава; третя особа: Колективне підприємство Полтавське бюро технічної інвентаризації ”Інвентарізатор” про виділення в натурі частки нерухомого майна та реєстрації права власності було задоволено первісний позов і виділено в натурі приміщення загальною площею 2387 кв.м. , а також зустрічний позов і виділено в натурі, як самостійний об'єкт власності без порушення цільового призначення належну спілці наукових та інженерних організацій Полтавської обласної організації спілки наукових та інженерних об'єднань України частку нерухомого майна (не житлові приміщення) , що є у спільній частковій власності, розташованого за адресою: м. Полтава, вул. Жовтнева, будинок 43, загальною площею - 2000,3 кв.м. та було зобов'язано КП Полтавське БТІ ” Інвентаризатор ” провести державну реєстрацію права власності. Але у резолютивній частині п.5 цього рішення було зазначено: Спілку наукових та інженерних організацій Полтавської обласної організації спілки наукових та інженерних об'єднань України, а не Полтавську обласну Раду спілки наукових та інженерних об'єднань України, м. Полтава, ідентифікаційний код 05426732 /див. т. 1, а.с. 35-38/.
Як сторона за договором від 01 листопада 1994 року - Полтавська обласна організація Спілки наукових та інженерних об'єднань України , ідентифікаційний код 05426732 крім кімнат № 217 та № 218 загальною площею 64,0 кв.м., не надала стороні за дольовою участю в будівництві адмінбудинку інших приміщень загальною площею 86 кв.м. (всього 150 кв.м.) включаючи і службові кімнати № 217 та № 218 .
Ні в лютому-квітні місяцях 2002 року, ні при розгляді в господарському суді області спору в квітні 2006 року відповідач, як сторона за договором, не повідомляв позивача про відчуження площі торгового залу та підсобних приміщень на першому поверсі спірної будівлі загальною площею 257.60 кв. м., що складають 31/500 ідеальну долю, а також про предмет спору щодо визначення спільної часткової власності у спірній будівлі і взагалі, крім підписання договору, в подальшому ухилився від виконання взятих на себе договірних зобов'язань про дольову участь у будівництві службового будинку спеціального призначення /п.1 договору від 16 вересня 1990 року/ - ( див. т. 1 а.с. 21 ).
Суд встановив, що після введення в експлуатацію Будинку науки та техніки весь п'ятий поверх був переданий до комунальної власності міста для розміщення міського радіо, телебачення і редакції ” Полтавський вісник” і за документами відповідача загальна його площа 440,6 кв.м. ( див. акт фактичного користування в будинку № 43 по вул. Октябрьська м. Полтава від 03.05.95р., акт за підписом від міськжитлокомунуправління начальник ГЖЕД-3 В.Кулик та голова виконкому облради СНІО В. Панченко від 13 січня 1995р.), а фактично передано лише загальною площею 422,2 кв.м. (див. акт приймання-передачі від 31.03.2004р. до договору оренди № 46/3 та акт приймання передачі від 27.07. 06р до договору оренди № ВО/3 /84,74 кв.м. + 337,46 кв.м.= 422,2 кв.м / - див. т.1 а.с. 98-101, т.3 а.с. 44-54, 71-78 /.
На першому поверсі знаходяться нежитлові приміщення магазину ” Відео тема Піраміда ” - Полтавської торгово-фінансової компанії загальною площею 257.60 кв. м. що складають 31/500 ідеальну долю адмінбудинку.
Згідно акту фактичного користування в будинку № 43 по вул. Октябрьска м. Полтава від 03.05.95р. перший поверх складає площу - 468 кв.м. .
27.04.-29.04.1995р. голова виконкому облради спілки наукових та інженерних об'єднань України Панченко В.І. і директор Полтавської облдирекції Укрсоцбанку Журавльова В.Ф. уклали акт прийому-передачі на праві власності службового приміщення спільного призначення площею 1422 кв м. в Будинку науки та техніки, згідно з угодою про дольову участь у будівництві від 26.05.1992р, а також на підставі рішення виконкому Полтавської міської ради н/д № 328 від 26 жовтня 1994 року про затвердження акту Державної приймальної комісії на прийом в експлуатацію Будинку науки і техніки і Укрсоцбанку. Після передачі обрада СНІО України як головний забудовник відповідальності за передані площі не несе. Згідно з витягом з реєстру права власності на нерухоме майно № 6075575 від 28.12.2004 року, реєстраційний номер 7551565 по вул.. Жовтневій, буд. № 43, м. Полтава, Полтавської області власниками цього об'єкту є: товариство з обмеженою відповідальністю „ Полтавська торгово - фінансова компанія „ (приватна спільна часткова частка 31/500 на підставі договору купівлі продажу АЕР/847763 від 17.04.2002р. посвідченого приватним нотаріусом Полтавського міського нотаріального округу Полежаєва Н.П. за № 2767 ); Акціонерно-комерційний банк соціального розвитку „ Укрсоцбанк „ (договір про пайову участь в будівництві б/н від 26.05.1992р., акт прийому-передачі від 27.04. 1995р., акт прийому в експлуатацію підземного гаража, затверджений начальником ГАСК від 20.12.1995р. –приватна спільна часткова –1422.00 кв.м. та підземний гараж –стоянка на 7 інкасаторських машин ); Полтавська обласна Рада Союза наукових та інженерних об'єднань України –акт державної приймальної комісії, затверджений рішенням виконкому Полтавської міськради за № 328 –приватна спільна часткова; територіальна громада м. Полтави –свідоцтво про право власності /б/н від 17.03.1999р./ Полтавське управління житлкомунгоспу (див. т.1, а.с. 57-62, 79-99, т.2 а.с. 155 - зворотний аркуш 179, 180, а.с.,183, 185-192, т. 3 а.с. 44-54).
Відповідач, незважаючи на відкладення розгляду справи, продовження строку розгляду господарського спору так і не подав суду письмові докази державної реєстрації права власності на нерухоме майно, свідоцтво на право власності, рішення органу місцевого самоврядування про його видачу, витяги з державного реєстру права власності, та технічний паспорт на виділення в натурі, як самостійний об'єкт власності без порушення цільового призначення належну частку, що є у спільній частковій власності, розташованого за адресою: м. Полтава, вул. Жовтнева, будинок 43, загальною площею - 2000,3 кв.м.; відображення в бухгалтерських проводках та записах у головній книзі про облік, вартість в цілому спірного об'єкту на підставі загального акту держкомісії про введення його в експлуатацію та інші реєстри операцій обліку зносу і амортизації основних засобів
( нерухомого майна ) –рахунки № 02, 86 , відображення їх на балансі об'єднання як норми зносу основних засобів / у процентах (річних) до її балансової вартості протягом фактичного строку служби основних засобів за станом на перше число звітного місяця у відповідності до вимог статті 9 Закону України ”Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні ”; щорічних звітах і деклараціях перед контролюючими органами, фінансові звіти по сумах амортизаційних відрахувань за основними фондами по нерухомості (нежитлової площі) по вул. Жовтнева, 43, м. Полтава за період з травня 1995р. по 01.12.08р. , письмові докази вжиття заходів по самостійному врегулюванню предмету спору, інші докази відповідно до вимог статей 32-36,38 ГПК України, статті 614 ЦК України необхідні для правильного вирішення господарського спору (оригінали для огляду в засіданні, світлокопії для матеріалів справи).
Згідно з технічним висновком про можливість виділення в окрему одиницю нежитлових приміщень частини адмінкорпусу по вул. Жовтневій,43 в м. Полтаві № 50-АТ від 02 лютого 2006р. ТОВ ” АКБІ-ПОЛТАВА ” вбачається, що згідно реєстраційного посвідчення БТІ від 12.02.1996р. вищевказані приміщення частин адмінкорпусу є колективною власністю. Загальна площа приміщень, що належать Полтавській обласній філії АКБ ” Укрсоцбанку ” становить 2387,0 кв.м., в т.ч. підвал 867,6 кв.м.
За договором про дольову участь в будівництві службового приміщення спеціального призначення / на праві власності/ від 26 травня 1992 року пункт 2 ” дольова участь ”Укрсоцбанку” в фінансуванні Будинку науки та техніки визначається в сумі 21960 тисяч руб., внесених в ІІ кв. 1992р. –9 млн. руб., 1 кв. 1993р.-12960 тис. руб. за загальну площу - 1128,74 кв.м. по поверхам: 1-й –280,29 кв.м.; ІІ-й -280,20 кв.м; Ш-й –279,52кв.м.; ІУ-й 288,64 кв.м.”
В пункті 3 вищевказаного договору передбачено сторонами, що визначену в п.2 суму долі 21960 тис. руб. ”Укрсоцбанк” перераховує на рахунок 000700586 в Укрсоцбанку м. Полтава, МФО 331014, авансом в сумі 9 млн. руб. через 5 днів після підписання цього договору, залишок суми 12960 тис. руб. в 1 кварталі 1993 року.
Щодо фінансування п'ятого поверху Будинку науки і техніки для розміщення міського радіо, телебачення і редакції ” Полтавського вісника ” органом місцевого самоврядування у забудовника (відповідача у справі) у забудовника взагалі відсутні будь які документи.
З акту державної приймальної комісії про приймання в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта від 25 жовтня 1994 року на підставі рішення № 458 від 20 червня 1994 року затвердженого рішенням виконкому Полтавської міської ради н/д № 328 від 26 жовтня 1994 року в п.п.16-17 вказано, що окремого кошторису на банк немає. Кошторисна вартість згідно затвердженої проектно-кошторисної документації : всього 34840203 тис. крб., в тому числі будівельно-монтажних робіт 117235 тис. крб., обладнання, інструменту та інвентаря 18200253 тис. крб.. Кошторисна вартість основних фондів, котрі приймаються в експлуатацію, 24260004 тис. крб., в т. ч. вартість будівельно-монтажних робіт 122283 тис.
крб.. Економічний ефект від впровадження заходів підрядника, котрі здешевлюють будівництво об'єкту, який здається в експлуатацію 62606 тис. крб.
Загальна площа об'єкта складає 4153 кв.м., в т.ч. основна площа 2029 кв.м. За РНІТ всього 2290 кв.м. в т.ч. основної 1023; за банком 1422 кв. м., в т.ч. основної 814 кв.м., місто всього 441 кв. м., в т.ч. основної 192 кв. м.( див. т.1 а.с.38-44 та т. 2 а.с. 185-192 ).
26 лютого 1996 року Колективне підприємство Полтавське бюро технічної інвентаризації видало реєстраційне посвідчення про те, що службові приміщення загальною площею 2290,1 кв.м. домоволодіння № 43 по вул.. Жовтневій у місті Полтаві на праві колективної власності і зареєстровано за Полтавською обласною радою Спілки наукових та інженерних об'єднань України про що здійснено запис в реєстраційну книгу за № 1 під номером 41.
10 грудня 2008 року відповідач подав суду довідку про балансову вартість Будинку науки та техніки із якої вбачається що балансова вартість будинку визначена за 2290 кв.м., після передачі 1422 кв.м. площ дирекції АК Укрсоцбанку та 440,6 кв.м. площ міськвиконкому згідно договору про дольову участь у будівництві станом на 01.10. 2008 року становить 1342021,99 грн. ( один мільйон триста сорок дві тисячі двадцять одна грн. 99 коп ). Сума зносу за період з 1995 року по 1.10.2008 року становить 576648,50 грн. (п'ятсот сімдесят шість тисяч сорок вісім грн.. 50 коп. )- / див. т. 2 а.с. 130-134 /.
Відповідно до статей 526-527 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.
Стаття 599 ЦК України передбачає, що зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Відповідно до статті 610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Якщо подані сторонами докази є недостатніми, господарський суд зобов'язаний витребувати від підприємств та організацій незалежно від їх участі у справі документи і матеріали, необхідні для вирішення спору.
Приватне підприємство Полтавське бюро технічної інвентаризації „ Інвентаризатор„ за вих., № 5305 від 25.12.2008р. на виконання вимог ухвали суду від 17.11.08р. надало суду світлокопії акту державної приймальної комісії № 328 від 26.10.1994 р., свідоцтво про право власності від 17.03.1999 р., свідоцтво про право власності від 09.02.2005 р., свідоцтво про право власності від 04.11.2008 р. які свідчать, що реєстрація права власності на нежитлову будівлю, розташовану по вул. Жовтневій, 43, м. Полтава проведена за: Полтавською обласною радою наукових та інженерних об'єднань України на приміщення площею 2032,5 м2 на підставі акту державної приймальної комісії, затвердженого рішенням виконкому Полтавської міської ради народних депутатів № 328 від 26.10.1994 р.; Територіальною громадою м. Полтави на приміщення площею 440,6 м2 на підставі свідоцтва про право власності, виданого Полтавським управлінням житлово-комунального господарства 17.03.1999 р.; товариством з обмеженою відповідальністю "Полтавська торгово-фінансова компанія" в цілому на приміщення площею 362,8 м2 на підставі свідоцтва про право власності, виданого Головним управлінням з питань житлово-комунального обслуговування населення 09.02.2005 р. та акціонерним комерційним банком соціального розвитку "Укрсоцбанк" в цілому на приміщення площею 2382,5 м2 на підставі свідоцтва про право власності, виданого Управлінням житлово-комунального господарства 04.11.2008 р. (див. т. 3, а.с. 43-54).
Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Письмовими доказами є документи і матеріали, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного спору. Письмові докази подаються в оригіналі або належним чином засвідчені копії. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Оригінали документів подаються, коли обставини справи відповідно до законодавства мають бути засвідчені тільки такими документами, а також в інших випадках на вимогу господарського суду.
Позивач надав належні докази, які знаходяться в матеріалах справи, що дають підстави господарському суду задовольнити позов та визнати право власності Полтавської обласної організації товариства винахідників і раціоналізаторів України, ідентифікаційний код 05426494 ( вул. Жовтнева, 43, кім.217, м. Полтава,36000) на нерухоме майно, що є у спільній частковій власності у розмірі 100 (сто) квадратних метрів загальної площі, включаючи службові кімнати № 217 та № 218 корисною площею 64 м2, яке знаходиться за адресою: місто Полтава, вулиця Жовтнева, 43 (Будинок науки та техніки) на підставі договору від 16.09.1990 р. та 01.11.1994 р.; виділити в натурі 100 (сто) квадратних метрів загальної площі, включаючи службові кімнати № 217 та № 218 корисною площею 64 м2, які знаходиться за адресою: місто Полтава, вул. Жовтнева,43 із загальної площі 2290 кв.м.
( корисна площа 1023 кв.м. ), що знаходиться у оперативному управлінні Полтавської обласної організації спілки наукових та інженерних об'єднань України, ідентифікаційний код 05426732, вул. Жовтнева, 43, м. Полтава, 36000 ;скасувати п. 5 ухвали суду від 17.11.2008 року у справі № 14/417, а також зобов'язати відповідача - Полтавську обласну організацію спілки наукових та інженерних об'єднань України, ідентифікаційний код 05426732, вул. Жовтнева, 43, м. Полтава, 36000 –надавати позивачу - Полтавській обласній організації товариства винахідників і раціоналізаторів України, ідентифікаційний код 05426494 (вул. Жовтнева, 43, кім.217, м. Полтава,36000) додаткові приміщення для проведення конференцій, пленумів, семінарів на умовах, які обговорюються в кожному конкретному випадку окремо (п. 1.2. Договору від 01.11.1994 р.)
Враховуючи викладене, матеріали справи та керуючись вимогами статей 4 - 44, 32-34, 36, 38, 43, 44 - 45, 49, 68, 69 (ч.4), 77, 82 - 85, 90 Господарського процесуального Кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити.
2. Визнати право власності Полтавської обласної організації товариства винахідників і раціоналізаторів України, ідентифікаційний код 05426494 ( вул. Жовтнева, 43, кім.217, м. Полтава,36000) на нерухоме майно, що є у спільній частковій власності у розмірі 100 (сто) квадратних метрів, яке знаходиться за адресою: місто Полтава, вулиця Жовтнева, 43
( Будинок науки та техніки ).
3. Виділити в натурі 100 (сто) квадратних метрів загальної площі, включаючи службові кімнати № 217 та № 218 корисною площею 64 м2, які знаходиться за адресою: місто Полтава, вулиця Жовтнева, 43 (Будинок науки та техніки) на підставі договору від 16.09.1990 р. та 01.11.1994 р. із загальної площі 2290 кв.м. (корисна площа 1023 кв.м.), що знаходиться у оперативному управлінні Полтавської обласної організації спілки наукових та інженерних об'єднань України, ідентифікаційний код 05426732, вул. Жовтнева, 43, м. Полтава, 36000
4. Стягнути з Полтавської обласної організації спілки наукових та інженерних об'єднань України, ідентифікаційний код 05426732, р/р 2600198013 в обласній дирекції Укрсоцбанку м. Полтави МФО 331014 / вул. Жовтнева, 43, м. Полтава, 36000/на користь Полтавської обласної організації товариства винахідників і раціоналізаторів України, ідентифікаційний код 05426494 (вул. Жовтнева, 43, кім.217, м. Полтава,36000) витрати по сплаті державного мита в сумі 170,00 гривень та послуги по інформаційно-технічному забезпеченню судового процесу в сумі 118,00 гривень.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
5. Скасувати п. 5 ухвали суду від 17.11.2008 року у справі № 14/417.
6. Державну реєстрацію права власності на 100 (сто) квадратних метрів загальної площі, включаючи службові кімнати № 217 та № 218 корисною площею 64 м2, яке знаходиться за адресою: місто Полтава, вулиця Жовтнева, 43 (Будинок науки та техніки) на підставі договору від 16.09.1990 р. та 01.11.1994 р. із загальної площі 2290 кв. м. (корисна площа 1023 кв.м.) що знаходиться у оперативному управлінні Полтавської обласної організації спілки наукових та інженерних об'єднань України, ідентифікаційний код 05426732, вул. Жовтнева, 43, м. Полтава, 36000 здійснити в установленому порядку згідно з чинним законодавством України.
7. Зобов'язати відповідача - Полтавську обласну організацію спілки наукових та інженерних об'єднань України, ідентифікаційний код 05426732, вул. Жовтнева, 43, м. Полтава, 36000 –надавати позивачу - Полтавській обласній організації товариства винахідників і раціоналізаторів України, ідентифікаційний код 05426494 (вул. Жовтнева, 43, кім. 217, м. Полтава,36000) додаткові приміщення для проведення конференцій, пленумів, семінарів на умовах, які обговорюються в кожному конкретному випадку окремо (п. 1.2. Договору від 01.11.1994 р.)
8. Винести окрему ухвалу про порушення законності та недоліків в господарській діяльності Полтавської обласної організації спілки наукових та інженерних об'єднань України, ідентифікаційний код 05426732, що були виявлені в ході вирішення господарського спору.
Суддя О.Т. Іваницький
Повний текст складений та підписаний "__"
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 18.02.2009 |
Оприлюднено | 05.05.2009 |
Номер документу | 3464685 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Іваницький О.Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні