10/57пн
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
У Х В А Л А
14.04.09 р. Справа № 10/57пн
Господарський суд Донецької області у складі: головуючого судді – Приходько І.В.;
при секретарі судового засідання – Ярош В. В.;
за участю представників сторін
від позивача – Смагін С.Г. – керівник – паспорт; Новосьолов В.М. – довіреність від 02.03.2009р.; Пономаренко С.П. – довіреність від 02.03.2009р.;
від відповідача – Радіонов Я.С. – довіреність від 29.12.2008р.;
розглянув у відкритому судовому засіданні справу
за позовною заявою селянського фермерського господарства „Артем” с. Марково Донецької області
до відповідача – відкритого акціонерного товариства „Донецькобленерго” м. Горлівка,
про визнання недійсним рішення комісії, -
В С Т А Н О В И В :
До господарського суду звернувся позивач - селянське фермерське господарство „Артем” с. Марково Донецької області, з позовною заявою до відкритого акціонерного товариства „Донецькобленерго” м. Горлівка про визнання недійсним рішення комісії оформлене протоколом № 110 від 11.03.2009 р.
Представник відповідача судовому засіданні проти позову заперечував у повному обсязі, відзив не надав.
Розглянув матеріали справи, заслухав пояснення сторін, оцінив докази за своїм внутрішнім переконанням, суд приходить до висновку, що провадження по справі підлягає припиненню на підставі п. 1 ч. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
17.07.2008р. відповідачем здійснено перевірку на підприємстві позивача та складено акт порушення „Правил користування електричною енергією” № 032543 відповідно до п. 6.41 Правил користування електричною енергією, затверджених Постановою НКРЕ України № 28 від 31.07.1996 р.(з наступними змінами).
На підставі вищезазначеного акту порушення „Правил користування електричною енергією” № 032543 від 17.07.2008р. комісією Костянтинівського РЕМ Краматорських електричних мереж ВАТ „Донецькобленерго” прийнято рішення про нарахування вартості та об'єму електричної енергії згідно Методики з 17.01.08р. по 17.07.08р.; об'єм недоврахованої електроенергії складає 123 967квт.час на суму 66 425,99грн. з ПДВ, яке оформлено протоколом засідання комісії Костянтинівського РЕМ Краматорських електричних мереж ВАТ „Донецькобленерго” №110 від 11.03.2009р.
Відповідно до ст.2 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд порушує справи за позовними заявами осіб, які звертаються до господарського суду за захистом своїх прав та охоронюваних законом інтересів, а право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених або оспорюваних прав мають особи встановлені ст.1 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, господарським судам підвідомчі: справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім: спорів про приватизацію державного житлового фонду; спорів, що виникають при погоджені стандартів та технічних умов; спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін; спорів, що виникають із публічно - правових відносин та віднесено до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів; інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України та міжнародних договорів України віднесено до відання інших органів; справи про банкрутство; справи за заявами органів Антимонопольного комітету України; Рахункової палати з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилався на ті обставини, що рішення комісії, що складене на підставі Акту № 032543 та оформлене протоколом №110, прийнято без врахування тих обставин, що зрив пломб на шафі ТП-389 відбулось як наслідок пожежі - непереборної сили.
Акт державного чи іншого органу - це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язків характер для суб'єктів цих відносин.
Оскаржене рішення комісії, що оформлене протоколом № 110 від 11.03.2008р. по розгляду акту № 032543 від 17.07.2008р. за своїми ознаками до таких актів не відносяться, оскільки не носять характеру обов'язкових до виконання ненормативних актів в розумінні ст. 12 Господарського процесуального кодексу України.
Чинне законодавство у сфері електроенергетики не визначає тих обставин, з якими закон пов'язує настання певних юридичних наслідків у разі припинення дії рішень комісій, оформлений протоколом. Не містить оспорюваний протокол і приписів, які б порушували якимось чином права та законні інтереси позивача.
Крім того, відповідно до пункт 6.41 Правил передбачає, якщо у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки порушень Правил, уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації, на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформлюється двосторонній акт порушення.
Як того вимагають положення п.6.42 Правил, на підставі акту порушень, на засіданні комісії з розгляду актів про порушення визначається обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.
Акт державного чи іншого органу - це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язків характер для суб'єктів цих відносин.
Відповідно до п.6.43 Правил, споживач зобов'язаний оплатити розрахункові документи за недовраховану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунку.
Оспорюваний протокол № 11о є документом, в якому відображено лише події, які зафіксовані актом № 032543 про порушення Правил, складання якого передбачено Правилами, але сам по собі він не змінює та не породжує будь-яких прав та обов'язків для сторін.
Суд вважає, що оскаржуваний документ, а саме рішення комісії, оформлене протоколом №110, може бути використаний в якості доказу у разі наявності спору про право та підлягає оцінці судом у відповідності з вимогами статі 43 Господарського процесуального кодексу України.
Враховуючи викладене, відповідно до положень статті 12 Господарського процесуального кодексу України дана справа не підвідомча господарському суду, у зв'язку з чим провадження по справі підлягає припиненню на підставі п.1 частини статті 80 Господарського процесуального кодексу України.
Позивачем при зверненні до господарського суду було сплачено державне мито у розмірі 85 грн., яке відповідно до статті 47 Господарського процесуального кодексу України підлягає поверненню.
Керуючись статтями 1, 33, 36, 43, 49, 80 ч. 1 п.1, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
У Х В А Л И В :
Припинити провадження по справі 10/57пн за позовом селянського фермерського господарство „Артем” с. Марково Донецької області до відкритого акціонерного товариства „Донецькобленерго” м. Горлівка про визнання недійсним рішення комісії оформлене протоколом № 110 від 11.03.2009 р.
Видати довідки на повернення державного мита в сумі 85грн. сплаченого платіжним дорученням № 65 від 20.03.2009р. та на повернення оплат послуг по забезпеченню судового процесу в сумі 118 грн. сплаченого за платіжним дорученням № 63 від 20.03.2009р.
Суддя Приходько І.В.
.
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2009 |
Оприлюднено | 05.05.2009 |
Номер документу | 3469286 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Приходько І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні