Коростишівський районний суд Житомирської області
Справа № 280/2331/13-ц
Провадження № 2/280/806/13
РІШЕННЯ
Іменем України
05 листопада 2013 року м.Коростишів
Коростишівський районний суд Житомирської області в складі: головуючої - судді Рибнікової М.М., при секретарі - Бондаренко Н.С., з, розглянувши судовому засіданні позовну заяву ОСОБА_1 до Кропивнянської сільської ради про визнання права власності на частину земельної ділянки у порядку спадкування ,-
в с т а н о в и в:
Позивач звернулась до суду з позовом, в якому зазначає, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати ОСОБА_3 , яка за життя була власником земельної ділянки НОМЕР_1, площею 3,1202 га, розташованої на території Кропивнянської сільської ради, кадастровий номер 1822583600:07:000:0020. Після її смерті спадщину прийняли в рівних долях її діти : ОСОБА_1 та ОСОБА_4, про що отримали свідоцтво про спадщину. Своє право власності на 1/2 частину земельної ділянки позивач оформила належним чином, однак її брат ОСОБА_4 через тривалу хворобу вчасно право власності не оформив. ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 помер. При вирішенні нотаріального питання про спадкування земельної ділянки позивач звернулася до нотаріальної контори, їй було відмовлено, в зв»язку з тим, що за ОСОБА_4 право власності на 1/2 частину земельної ділянки не зареєстровано, тому право власності повинно бути визнане згідно рішення суду.
В судове засідання представник позивача ОСОБА_5 не з»явився, звернувся до суду з заявою про розгляд справи в його відсутність, позов підтримує , просить його задовольнити в повному обсязі.
В судове засідання представник відповідача Кропивнянської сільської ради не з'явився, про час та місце розгляду справи належним чином повідомлений. До суду подав заяву про розгляд справи в відсутність представника, позовні вимоги визнає.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3 . Відповідно до копії державного акту на право власності на земельну ділянку серія ЯА №133361 ОСОБА_3 була власником земельної ділянки НОМЕР_1, площею, розташованої на території Кропивнянської сільської ради, кадастровий номер 1822583600:07:000:0020.
05.11.2010 року державним нотаріусом Коростишівської державної нотаріальної контори видано свідоцтво про право на спадщину за законом ОСОБА_1 та ОСОБА_4 в рівних частках на майно яке складається з земельної ділянки НОМЕР_1, площею 3,1202 га, розташованої на території Кропивнянської сільської ради, кадастровий номер 1822583600:07:000:0020, зареєстровано в реєстрі за № 1-2305.
07.09.2012року помер ОСОБА_4, що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії 1-ТП №193325 .
Так, згідно з ч. 1 ст. 182 ЦК України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.
Абзацом 3 ч. 2 ст. 331 ЦК України передбачено, що якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.
Згідно з ч. 1 ст. 181 ЦК України до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.
Право приватної власності на землю набувається і реалізується громадянами та юридичними особами виключно відповідно до закону. Підстави та умови набуття цих прав передбачені у главі 19 ЗК України. Так, зокрема, статтею 125 ЗК України визначено, що право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Набуття права власності включає певну сукупність юридичних дій, з якими закон пов'язує виникнення, зміну і припинення правовідносин.
Набуття права власності на земельну ділянку та перехід права власності на земельну ділянку в порядку спадкування має місце за наявності наступних юридичних фактів у їх сукупності : ухвалення рішення компетентного органу про передачу у власність земельної ділянки спадкодавцю, укладення спадкодавцем правочинів щодо набуття права власності на земельні ділянки; виготовлення технічної документації на земельні ділянки; визначення меж земельної ділянки в натурі; погодження із суміжними землевласниками та землекористувачами; одержання у встановленого порядку Державного акту на землю; реєстрація права власності на земельну ділянку.
Згідно до ст. 126 ЗК України, виникнення права власності на земельну ділянку пов'язується з наявністю трьох різних за змістом і проявом у часі юридичних фактів: одержання державного акта на право власності на землю (свідоцтва про право на спадщину у встановлених випадках); державна реєстрація цього документа; встановлення меж земельної ділянки у натурі (на місцевості).
Статтею 126 ЗК України встановлено, що право власності на земельну ділянку посвідчується державними актами, а право власності на земельну ділянку, набуту у власність із земель приватної власності без зміни її меж, цільового призначення - свідоцтвом про право на спадщину; право власності на земельну ділянку виникає з моменту державної реєстрації цього права.
Узагальненням Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №24-753/0/4-13 від 16.05.2013 року « Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування» зазначено, що якщо зазначені вимоги спадкодавцем не дотримано - право власності на конкретні земельні ділянки не виникає та відповідно до ст.1216 ЦК України не переходить до спадкоємців у порядку спадкування.
Позивачем не надано суду доказів того, що за ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 належне йому на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом право власності на 1/2 частину земельної ділянки було у встановленому законом порядку зареєстровано, а отже - відсутні підстави для задоволення позовних вимог.
Керуючись 10,11,60,212-215,218 ЦПК України, на підставі ст.ст.125,126 ЗК України, ст.181-182,331 ЦК України,-
в и р і ш и в :
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Кропивнянської сільської ради про визнання права власності на частину земельної ділянки у порядку спадкування - відмовити.
Рішення може бути оскаржене протягом 10 днів з дня його проголошення до апеляційного суду Житомирської області через Коростишівський районний суд.
Суддя Рибнікова М.М.
Суд | Коростишівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2013 |
Оприлюднено | 14.11.2013 |
Номер документу | 34716212 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Коростишівський районний суд Житомирської області
Рибнікова М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні