Рішення
від 16.04.2009 по справі 39/178-08
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

39/178-08

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,  

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"16" квітня 2009 р.                                                            Справа № 39/178-08

вх. № 8759/2-39

Суддя господарського суду  

при секретарі судового засідання

за участю представників сторін:

позивача - Даньшина Г.О. - представник (дов.)

першого відповідача - Сільченко Т.І. - представник (дов.);

другого відповідача - Яновська В.С. - представник (дов.)   

розглянувши справу за позовом АТ "Фінвест" м. Харків  

до  АК "Харківобленерго" м. Харків

та до КП "Харківські теплові мережі",м. Харків  

про виконання умов договору та стягнення 40000,00 грн.

ВСТАНОВИВ:

Позивач, АТ «Фінвест» звернувся до суду з позовною заявою в якій (після уточнення позовних вимог) прохає:

·          стягнути з АК «Харківобленерго» на користь АТ «Фінвест» матеріальну шкоду у розмірі 130000,00 грн.;

·стягнути з КП «Харківські теплові мережі» на користь АТ «Фінвест» матеріальну шкоду у розмірі 70000,00 грн.

В обґрунтування заявлених  вимог позивач посилається на те, що внаслідок пошкодження лінії електропередач під час проведення Київською філією КП «Харківські теплові мережі» земляних робіт на проїзній частині по вул Мельникова, 46 у зв'язку з усуненням дефекту на тепловому вводі житлового будинку відбулося припинення електропостачання до будинку №23 по вул. Дарвіна, який належить АТ «Фінвест». Згідно листа КП «Харківські теплові мережі» від 25.12.08 року № 1192 земляні роботи проводились з отриманням дозволу на їх проведення від АК «Харківобленерго». Позивач стверджує, що  земляні роботи з ремонту теплотраси виконувались у присутності електромонтера з нагляду за трасами кабельних ліній Центрального району електричних мереж, який не вказав працівникам КП «Харківські теплові мережі» на наявність в місті проведення робіт кабелю, який було пошкоджено.

Позивач зазначає, що згідно договора про постачання електричної енергії АТ «Харківобленерго» постачає електричну енергію споживачу (позивачу), а споживач оплачує її вартість. Під час виконання умов договору, а також при вирішенні всіх питань, сторони зобов'язуються керуватися чинним законодавством України, зокрема Правилами користування електричною енергією.

Позивач вказує, що факт неналежного виконання обов'язків електромонтера з нагляду за трасами кабельних ліній Центрального району електричних мереж є грубим порушенням норм чинного законодавства України.

Позивач відзначає, що він був вимушений укласти договір підряду №3/02-09 від 03.02.2009 року про налагодження кабельної лінії по вул. Дарвіна з ТОВ «Техенергоресурс». Згідно даного договору ТОВ «Техенергоресурс» взяло на себе зобов'язання по влагодженню лінії електропередачі у відповідності до локального кошторису договору. Вартість робіт склала 100000,80 грн. Дана сума сплачена АТ Фінвест» на користь ТОВ «Техенергоресурс», що підтверджується платіжним дорученням № 471 від 26.02.2009 року.  Окрім того, позивач стверджує, що у зв'язку з пошкодженням електромережі у нього були пошкоджені декілька комп'ютерів та зникла важлива комерційна інформація на жорстких дисках цих комп'ютерів. Вартість пошкоджень та шкоди, що виникла у зв'язку зі зникненням цієї інформації, позивач оцінив в 100000 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник першого Відповідача – АК «Харківобенерго» проти позову заперечує, посилаючись на те, що рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради депутатів трудящих № 176 від 26 квітня 1972 року були затверджені "Правила виконання робіт по обладнанню та переобладнанню підземних інженерних мереж та споруд на території м. Харкова'".

Розділами IV та V зазначених Правил передбачений порядок та правила виконання робіт, пов'язаних з розриттям та підземними роботами. 2-й Відповідач як виконавець робіт повинен був отримати дозвіл на проведення робіт від власників підземних мереж та міських служб згідно з переліком управління дорожнього господарства (оскільки мова ведеться про виконання аварійних робіт). Пунктом З розділу V передбачені випадки виявлення в процесі розриття підземних комунікацій, не зазначених у переліку, коли виконавець робіт повинен негайно сповістити про це власника комунікації. Перший Відповідач за його ствердженням, таких дій не вчинив, тому відповідальність за пошкодження кабельної лінії 0,4 кВ від ТП-229 до щита обліку ЗАТ "Фінвест". належної Позивачу, повинен нести саме він.

Відповідач зазначає, що твердження Позивача про порушення "Правил охорони електричних мереж" (затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.97 № 209) 1-м Відповідачем є безпідставним, оскільки при проведенні робіт був присутнім електромонтер Центрального району електричних мереж, який вказав на належні АК "Харківобленерго" енергооб'єкти.

Відповідач наполягає на своєї непричетності до відсутності електропостачання у приміщенні Позивача за адресою: вулиця Дарвіна, 23, відзначає про відсутність будь-якого розрахунку та обґрунтування суми збитків, що, як вважає Позивач, повинна бути відшкодована Відповідачами.

Представник другого Відповідача - КП «Харківські теплові мережі» проти позову заперечує, відзначає про відсутність будь-якого розрахунку та обґрунтування суми збитків, що, як вважає Позивач, повинна бути відшкодована Відповідачами. Крім того, другий Відповідач зазначає, що не встановлено причинний зв'язок між проведенням КП "Харківські теплові мережі" вищевказаних робіт та припиненням електропостачання, тобто у позовній заяві та документах, наданих на її обґрунтування Позивачем, відсутні докази, що проведення другим Відповідачем робіт по вул. Мельникова, 46 спричинило пошкодження лінії електропередач та припинення електропостачання по вул. Дарвіна, 23.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив, що Акціонерне товариство «Фінвест» діє на підставі статуту (в новій редакції), зареєстрованого Виконавчим комітетом Харківської міської ради 08.06.2006 року, номер запису 14801050003004075.

Акціонерним товариством «Фінвест» укладено договір № 62.01 від 09.11.2004 року з АК «Харківобленерго» про постачання електричної енергії.

          В ході судового розгляду було з'ясовано, що припинення електропостачання до будинку №23 по вул. Дарвіна відбулося внаслідок пошкодження лінії електропередач під час проведення Київською філією КП «Харківські теплові мережі» земляних робіт на проїзній частині по вул.Мельникова, 46 у зв'язку з усуненням дефекту на тепловому вводі житлового будинку.

          На адресу КП «Харківські теплові мережі» позивачем було направлено запит щодо підтвердження факту проведення робіт за вказаною вище адресою. Згідно відповіді КП «Харківські теплові мережі» від 25.12.08 року  № 1192 земляні роботи проводились з отриманням дозволу на їх проведення від АК «Харківобленерго».

На запит позивача щодо надання відповідного дозволу на проведення земляних робіт АК «Харківобленерго» повідомила, що згідно інформації наданої директором Харківських міських електричних мереж, в період з 15 по 30 листопада 2008 року КП «Харківські теплові мережі» в аварійному порядку викликали представника Центрального району електричних мереж. Земляні роботи з ремонту теплотраси виконувались у присутності електромонтера з нагляду за трасами кабельних ліній Центрального району електричних мереж, яка вказала бригаді  КП «Харківські теплові мережі» траси всіх кабельних ліній, що належать та перебувають в експлуатації АК «Харківобленерго». Також, як вказується у відповіді та повідомлялось в поясненнях уповноваженого представника під час судового засідання - кабельна лінія 0,4 кВ від ТП 229 до щита обліку АТ «Фінвест» по вул.Дарвіна, 23 електромонтером не вказувалась.

Згідно Договору про постачання електричної енергії АТ «Харківобленерго» постачає електричну енергію Споживачу, а споживач оплачує її вартість. Під час виконання умов Договору, а також при вирішенні всіх питань, сторони зобов'язуються керуватися чинним законодавством України, зокрема Правилами користування електричною енергією.

          Факт неналежного виконання обов'язків  електромонтера з нагляду за трасами кабельних ліній Центрального району електричних мереж є грубим порушенням норм чинного законодавства України, зокрема, Правил користування електричною енергією затверджених Постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31.07.1996 року № 28. Згідно норм зазначеного нормативного акту електричними мережами, які підлягають охороні згідно з Правилами, вважаються трансформаторні підстанції, розподільні пункти і пристрої, струмопроводи, повітряні лінії електропередачі, підземні і підводні кабельні лінії електропередачі та споруди, які до них належать.

          Згідно додатку до Правил охорони електричних мереж встановлено умови проведення робіт у межах охоронних зон електричних мереж, а саме у п.3 вказано, що підприємства, установи, організації, окремі громадяни, що мають намір виконувати роботи у межах охоронних мереж, повинні не пізніше як за три доби повідомити про це енергопідприємство за умови своєчасного одержання письмового дозволу від нього на виконання цих робіт за формами, наведеними у додатках до цих умов.

Пунктом 6 Умов встановлено, що виконання ремонтно-відновлювальних робіт в охоронних зонах можливе лише особою, яка має практичні навики і право на проведення таких робіт.

Також, п.п. 2.2 другого розділу Правил встановлено, що межі експлуатаційної відповідальності у разі кабельного вводу – на наконечниках кабелю живлення, приєднаних до ввідних клем першого комунікаційного апарата, встановленого у ввідному пристрої будівлі споживача. За технічний стан контактних з'єднань на межі балансової належності та на межі  експлуатаційної відповідальності електромережі в будинках, що належать житловим організаціям, установам та іншим  невиробничим споживачам, відповідає електропередавальна організація.

Відповідно до умов Договору про постачання електричної енергії № 62.01 від 09.11.2004 року електропередавальна організація зобов'язується забезпечити на території своїх підстанцій охорону електромереж, що належать Споживачу.

          На письмове звернення АТ «Фінвест» від 23.12.2008 року № 12/23 (вх.№19/27791 від 23.12.2008 р.) щодо налагодження лінії на відновлення енергопостачання АК «Харківобленерго» відповіла відмовою.

АТ «Фінвест» власними силами було змушене провести роботи з налагодження лінії електропередачі.

АТ «Фінвест» уклало договір підряду №3/02-09 від 03.02.2009 року про налагодження кабельної лінії по вул. Дарвіна з ТОВ «Техенергоресурс». Згідно даного договору ТОВ «Техенергоресурс» взяло на себе зобов'язання по налагодженню лінії електропередачі у відповідності до локального кошторису до договору. Вартість робіт склала 100000,80 грн. Дана сума сплачена АТ «Фінвест» на користь ТОВ «Техенергоресурс», що підтверджується платіжним дорученням № 471 від 26.02.2009 року.

          Позивач зазначає, що в ході господарської діяльності Акціонерне товариство «Фінвест» проводить збір та обробку інформації, яка зберігається на жорстких дисках комп'ютерів встановлених в приміщенні за адресою: м.Харків, буд.23 по вул.Дарвіна. Дані, що зберігались на комп'ютері мали велику комерційну цінність.

Позивач вказує, що в результаті порушення умов договору та недбалого ставлення до своїх обов'язків з боку АК «Харківобленерго», що потягло за собою припинення електропостачання до будинку №23 по вул. Дарвіна, стався збій в роботі електромережі. Слідством даної недбалості постачальника була зіпсована комп'ютерна техніка разом з цінною комерційною інформацією. Позивач вказує, що дане правопорушення унеможливлює нормальне ведення господарської діяльності підприємства та завдає йому  значних збитків, які сам позивач оцінює в 100000 грн. Однак, позивачем до матеріалів справи не надано жодного доказу факту пошкодження техніки, ії пошкодження в результаті саме збою в роботі електромережі, факту зникнення інформації з носіїв, вартості пошкодженої техніки, та вартості зниклої інформації. Взагалі позивачем не надано жодного доказу у підтвердження своїх стверджень щодо перелічених фактів. Тому в цій частині позовні вимоги задоволенню не підлягають.

За таких обставин, позовні вимоги в частині стягнення з відповідачів 100000 грн., витрачених позивачем за договором підряду №3/02-09 від 03.02.2009 року про налагодження кабельної лінії по вул. Дарвіна  є законними, обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Враховуючи вищенаведене, та керуючись ст.ст. 6, 8, 19, 124, 129 Конституції України, ст.ст. 1, 4, 12, 43, 47-49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -   

ВИРІШИВ:

1.           Позовні вимоги задовольнити частково. Стягнути з АК «Харківобленерго» (61037, м. Харків, вул. Плеханівська, 149, код 00131954, р/р 260053011272 в першій Харківській філії АКБ "Базис", МФО 351599) на користь АТ «Фінвест» (61024, м. Харків, вул. Студенська, 20, код 14107724, р/р 26003035925800 в АКИБ "Укрсиббанк", МФО 351005) грошові кошти в сумі 65000 грн.

2. Стягнути з КП «Харківські теплові мережі» (61037, м. Харків, вул. Доброхотова, 11, код 31557119, р/р 26003301968 у першій філії АКБ "Базис" м. Харкова, МФО 351599) на користь АТ «Фінвест» (61024, м. Харків, вул. Студенська, 20, код 14107724, р/р 26003035925800 в АКИБ "Укрсиббанк", МФО 351005) грошові кошти в сумі 35000 грн.

3. В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Суддя                                                                                            

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення16.04.2009
Оприлюднено07.05.2009
Номер документу3500250
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —39/178-08

Ухвала від 14.05.2012

Господарське

Господарський суд Харківської області

Мамалуй О.О.

Постанова від 09.06.2009

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Камишева Л.М.

Рішення від 16.04.2009

Господарське

Господарський суд Харківської області

Мамалуй О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні