Рішення
від 24.04.2009 по справі 07/563
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

07/563

                          ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------                                 

Р І Ш Е Н Н Я            

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

          "24" квітня 2009 р.                                                                           Справа №  07/563

За позовом Цибулівської селищної ради

до сільськогосподарського виробничого кооперативу “Цибулівський”

про зобов'язання передати майно у комунальну власність

Суддя Дорошенко М.В.

Секретар судового засідання Сиволовська О.І.

Представники сторін:

від позивача: Кучеренко В.Ф. –селищний голова;

від відповідача: Домачук В.А. –за довіреністю від 06.04.2009р.

Заявлено позов про зобов'язання відповідача передати у комунальну власність Цибулівської селищної ради приміщення дитячого садка “Берізка” з усім його обладнанням і комунікаціями та пожежний автомобіль.

В обґрунтування позову позивач вказав на невиконання відповідачем передбаченого чинним законодавством зобов'язання щодо безоплатної передачі у комунальну власність Цибулівської селищної ради названих вище об'єктів нерухомого та рухомого майна, які не підлягали паюванню в процесі реорганізації колективних сільськогосподарських підприємств та передачі на баланс підприємств правонаступників.

У засіданні суду представник позивача позов підтримав з викладених у ньому підстав.

Відповідач проти позову заперечив, зазначивши при цьому, що позивач не надав доказів існування майна, передачі якого він вимагає, не вказав які саме його права порушив відповідач, не зазначив повноважень селищного голови.

Також відповідач стверджує, що майнові об'єкти за вказаними у позові ідентифікаційними ознаками у нього відсутні, пожежний автомобіль не відноситься до майна соціальної сфери, яке підлягає передачі у комунальну власність, позивач не приймав рішень щодо ініціювання передачі пожежного автомобіля у комунальну власність, питання про передачу майна у комунальну власність не погоджено позивачем з вищим органом управління відповідача –загальними зборами кооперативу.

Крім того, відповідач стверджує, що право позивача пред'являти вимоги про передачу майна у комунальну власність виникло в 2003р. з набранням чинності відповідними доповненнями, внесеними до Закону України “Про колективне сільськогосподарське підприємство”, тому відповідач за такими вимогами пропустив строк позовної давності.

У судовому засіданні представник відповідача підтримали викладені у відзиві на позов заперечення проти позову.

З 17 по 24 квітня 2009р. у засіданні суду оголошувалась перерва.

Дослідивши наявні у справі письмову докази, заслухавши пояснення представників сторін господарський суд встановив наступне.

У 2000р. внаслідок реорганізації колективного сільськогосподарського підприємства “Пам'ять Леніна” був утворений сільськогосподарський виробничий кооператив “Цибулівський” який став правонаступником колективного сільськогосподарського підприємства “Пам'ять Леніна”, що підтверджується протоколом зборів уповноважених членів КСП по реформуванню КСП “Пам'ять Леніна” від 19.03.2000р. №1 та визнається відповідачем у відзиві на позов.

До складу майна колективного сільськогосподарського підприємства “Пам'ять Леніна”, яке після реорганізації перейшло до правонаступника - сільськогосподарського виробничого кооперативу “Цибулівський”, відносилися будівля дитячого садка “Берізка”, що згідно з довідкою виконавчого комітету Цибулівської селищної ради знаходиться за адресою вул. Л. Українки, смт. Цибулів, Монастирищенський район, Черкаська область та пожежний автомобіль ГАЗ-53,14 АЦУ, державний номер 47-28 ЧКА, який згідно з довідкою відділення Державтоінспекції з обслуговування території Монастирищенського району при УДАІ УМВС України в Черкаській області від 07.07.2009р. №55 знаходиться на території автогаража сільськогосподарського виробничого кооперативу “Цибулівський”.

Право власності за сільськогосподарським виробничим кооперативом “Цибулівський” на будівлю дитячого садка “Берізка” в установленому порядку не зареєстровано. Також відповідач не перереєстрував на себе у органах Державної автомобільної інспекції України пожежний автомобіль ГАЗ-53,14 АЦУ.

26 грудня 2003р. Цибулівська селищна рада прийняла рішення №11-1, згідно з яким вирішила прийняти у комунальну власність селищної ради безоплатно житловий фонд, об'єкти соціальної сфери, об'єкти незавершеного будівництва, які належать сільськогосподарському виробничому кооперативу “Цибулівський”.

Вказане рішення Цибулівської селищної ради в частині передачі сільськогосподарським виробничим кооперативом “Цибулівський” у комунальну власність будівлі дитячого садка “Берізка” і пожежного автомобіля не було виконане.

Листами від 26.01.2005р. №06.02.17 та від 17.02.2005р. №18/02-17 Цибулівська селищна рада зверталася до сільськогосподарського виробничого кооперативу “Цибулівський” за вирішенням питання про передачу у комунальну власність селищної ради дитячого садка і лазні, проте такої передачі не відбулося.

10 квітня 2007р. Цибулівська селищна рада прийняла рішення №5-2/V, згідно з яким вирішила створити комісію для передачі дитячого садка “Берізка” у комунальну власність і рекомендувати сільськогосподарському виробничому кооперативу “Цибулівський” створити таку ж комісію.

Рішенням від 22.04.2008р. №9-2/V Цибулівська селищна рада внесла зміни до свого рішення від 10.04.2007р. рішення №5-2/V, скасувавши його пункт стосовно рекомендації сільськогосподарському виробничому кооперативу “Цибулівський” створити комісію для передачі дитячого садка “Берізка”.

Листом від 24.11.2008р. №134/02-16 Цибулівська селищна рада рекомендувала сільськогосподарському виробничому кооперативу “Цибулівський” передати у комунальну власність селищної ради пожежну техніку.

Сільськогосподарський виробничий кооператив “Цибулівський” будівлю дитячого садка “Берізка” і пожежний автомобіль у комунальну власність Цибулівської селищної ради не передав.

Пунктом 8 ст. 31 Закону України від 14.02.1992р. №2114-XII “Про колективне сільськогосподарське підприємство”, доповненого Законом України від 20.02.2003р. №547-IV, встановлено що об'єкти соціальної сфери, житлового фонду, у тому числі незавершеного будівництва, а також внутрішньогосподарські меліоративні системи підприємств, що не підлягали паюванню в процесі реорганізації цих підприємств та передані на баланс підприємств-правонаступників, підлягають безоплатній передачі до комунальної власності в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2003р. №1253 був затверджений Порядку безоплатної передачі у комунальну власність об'єктів соціальної сфери, житлового фонду, у тому числі незавершеного будівництва, а також внутрішньогосподарських меліоративних систем колективних сільськогосподарських підприємств, що не підлягали паюванню в процесі реорганізації цих підприємств та передані на баланс підприємств-правонаступників (далі –Порядок №1253), який містить, зокрема, такі пункти:

2. Об'єктами передачі згідно з цим Порядком є:

а) об'єкти соціальної сфери, житлового фонду, у тому числі незавершеного будівництва:

житлові будинки (разом із вбудованими та прибудованими нежитловими приміщеннями), житлові приміщення в інших будівлях, що належали колективним сільськогосподарським підприємствам, та гуртожитки;

навчальні заклади (заклади дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної освіти тощо);

заклади охорони здоров'я - лікувально-профілактичні заклади, фельдшерсько-акушерські пункти, сільські лікарські амбулаторії тощо (крім санаторіїв, профілакторіїв, будинків відпочинку та аптек);

заклади культури - клуби, будинки культури тощо (крім кінотеатрів);

заклади фізичної культури та спорту (стадіони, спортивні зали, інші об'єкти та споруди, призначені для занять фізичною культурою і спортом);

заклади побутового обслуговування (перукарні, лазні тощо);

зовнішні мережі електро-, тепло-, газо-, водопостачання та водовідведення, а також інженерні будівлі та споруди, призначені для обслуговування об'єктів соціальної сфери, житлового фонду (бойлерні, котельні, каналізаційні та водопровідні споруди, обладнання тощо);

сільські дороги;

б) внутрішньогосподарські меліоративні системи - внутрішньогосподарська меліоративна мережа з об'єктами інженерної інфраструктури, що не підлягали паюванню в процесі реформування колективних сільськогосподарських підприємств.

3. Рішення про передачу об'єктів соціальної сфери та житлового фонду, у тому числі незавершеного будівництва, приймається відповідною сільською, селищною, міською радою, а внутрішньогосподарської меліоративної системи, які передаються у спільну власність територіальних громад, - районною, якщо об'єкт знаходиться в межах території району, або обласною радою, якщо об'єкт знаходиться в межах території двох і більше районів.

4. Ініціаторами передачі об'єктів у комунальну власність можуть бути місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства-правонаступники, на балансі яких перебувають об'єкти.

У разі коли ініціатором передачі об'єктів у комунальну власність є місцевий орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, пропозиція погоджується з підприємством-правонаступником.

Якщо ініціатором передачі об'єктів у комунальну власність є підприємство-правонаступник, орган місцевого самоврядування у місячний строк з дня її надходження розглядає пропозицію і приймає рішення з цього питання.

У пропозиції зазначається назва майна, його місцезнаходження (для будівель і споруд), найменування, місцезнаходження підприємства-правонаступника, на балансі якого перебувають об'єкти.

7. Передача оформляється актом приймання-передачі за формою згідно з додатком до цього Порядку. Акт складається у чотирьох примірниках та підписується головою і членами комісії.

Право власності на об'єкт передачі виникає з дати підписання акта приймання-передачі.

Згідно з ст. 71 Цивільного кодексу Української РСР від 18.07.1963р., який втратив чинність з 01.01.2004р., і ст. 257 Цивільного кодексу України від 16.01.2003р., який набрав чинності з 01.01.2004р., встановлена загальна позовна давність тривалістю у три роки.

Закінчення позовної давності згідно з ст. 80 Цивільного кодексу Української РСР і ст. 267 Цивільного кодексу України є підставою для відмови у позові. Якщо суд визнає поважними причини пропущення позовної давності, порушене право підлягає захисту.

З огляду на встановлені судом обставини та приведені вище норми законодавства, господарський суд прийшов до таких висновків.

Внаслідок реорганізації колективного сільськогосподарського підприємства “Пам'ять Леніна” після набрання чинності Законом України від 20.02.2003р. №547-IV, яким статтю 31 Закону України від 14.02.1992р. №2114-XII “Про колективне сільськогосподарське підприємство” було доповнено п. 8, тобто після 12.03.2003р., з прийняттям Цибулівською селищною радою рішення від 26.12.2006р. №11-1 у відповідача виникло зобов'язання з передачі у комунальну власність Цибулівської селищної ради отриманої від реорганізованого колективного сільськогосподарського підприємства “Пам'ять Леніна” будівлі дитячого садка “Берізка”, а у Цибулівської селищної ради –відповідне право вимагати передачі цього майна.

Пожежний автомобіль не відноситься до об'єктів майна, які згідно з Законом України від 14.02.1992р. №2114-XII “Про колективне сільськогосподарське підприємство” і Порядком №1253 підлягають безоплатній передачі у комунальну власність, тому зобов'язання у з передачі у комунальну власність Цибулівської селищної ради пожежного автомобіля у сільськогосподарського виробничого кооперативу “Цибулівський” не виникло.

В 2004р. у Цибулівської селищної ради уже виникло право пред'явити до відповідача вимогу про виконання ним свого зобов'язання щодо передачі у комунальну власність будівлі дитячого садка “Берізка”, тому станом на 13.02.2009р. –день подання позивачем позову, встановлена Цивільним кодексом України загальна трьохрічна позовна давність сплинула.

Названі представником відповідача у засіданні суду такі причини пропущення ним позовної давності, як постійні обіцянки керівництва сільськогосподарського виробничого кооперативу “Цибулівський” передати у комунальну власність будівлю дитячого садка “Берізка”, не підтверджуються доказами.

Інших причин пропущення позовної давності позивач суду не назвав.

За таких обставин позов задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 82-84 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд ВИРІШИВ:

У позові відмовити повністю.

Це рішення може бути оскаржене до Київського міжобласного апеляційного господарського суду у порядку та строки, передбачені розділом ХІІ Господарського процесуального кодексу України.

СУДДЯ                                                                                          Дорошенко  М.В.

          

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення24.04.2009
Оприлюднено07.05.2009
Номер документу3501102
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —07/563

Постанова від 25.06.2009

Господарське

Київський міжобласний апеляційний господарський суд

Ткаченко Б.О.

Ухвала від 16.09.2009

Господарське

Вищий господарський суд України

Божок В.С.

Ухвала від 01.06.2009

Господарське

Київський міжобласний апеляційний господарський суд

Ткаченко Б.О.

Рішення від 24.04.2009

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Дорошенко М.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні