Рішення
від 21.04.2009 по справі 7/59пд
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

7/59пд

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.04.09                                                                                 Справа № 7/59пд

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганськвода”, м. Луганськ

до   Відкритого акціонерного товариства “Коровай”,  м. Київ

про спонукання укласти договір

                                                                                                                         Суддя Т. Л. Калашник

в присутності представників сторін:

від позивача –Шапка Д.А., довіреність № 68 від 08.01.09;

від відповідача –Вялова Н.С., довіреність № 962 від 15.12.08.

Суть спору: позивачем заявлено вимогу про врегулювання розбіжностей, що виникли при укладенні Договору № 1844/91018 від 09.02.09, виклавши пункти 2.5., 3.10., 4.6., 5.9., абзац 2 п.6.3., п.7.4. у редакції позивача та відмовити у внесенні до договору п.6.7 (з урахуванням заяви про уточнення предмету позову від 21.04.09).

На підставі ст.77 ГПК України, у судовому засіданні оголошувалась перерви з 09.04.09 до 21.04.09, 11-00.

Відповідач проти позову заперечує з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву № 285 від 21.04.09, зданому до суду 21.04.09, посилаючись зокрема на те, що для забезпечення допуску робітників позивача на територію відповідача згідно п.2.5. Договору йому потрібно не менш як 60 хвилин, оскільки відповідач є великим переробним підприємством в склад якого входить велика кількість цехів, а особа відповідальна за допуск та супровід одна. Відбір проб необхідний для проведення незалежної експертизи. Пункт 3.10 споживач виклав у відповідності до п.3.6. Державних санітарних правил. Щодо п.5.9. Договору, то відповідач скидає стічні води до каналізаційної мережі, власником якої є МКП Експлуатаційно-лінійне управління автодоріг. Оскільки вода є складовою виробів відповідача та входить до їх собівартості, то необхідне завчасне інформування про зміну тарифів, що відповідач пропонує зазначити у п.6.3. Договору. Відповідач просить доповнити Договір п.6.7., оскільки вважає, що у випадку незабезпечення позивачем належного тиску, відповідач буде вимушений забезпечувати відповідний тиск власними засобами, що призведе до додаткових витрат відповідача. Правила № 190 не надають права позивачу відключати відповідача без попередження у разі припинення подачі електроенергії, як це зазначено у п.4.6. Договору. Зміст п.7.4. Договору не відповідає приписам ст. 226  ГК України.

  Розглянувши матеріали справи, вислухавши представників сторін, встановивши фактичні обставини справи, оцінивши надані докази, суд, -

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до відповідача з пропозицією укласти договір на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення № 1844/91018/1 від 09.02.09 (далі –Договір) та надав останньому договір для підписання.

Відповідачем було підписано названий договір, підписи скріплено печатками та зроблено застереження про наявність протоколу розбіжностей і повернуто позивачу разом з протоколом розбіжностей.

Позивач не погодився з запропонованою відповідачем редакцією спірних пунктів, у зв'язку з чим звернувся до суду.

Відповідач проти позову заперечує з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву № 285 від 21.04.09, зданому до суду 21.04.09.    

Оцінивши доводи сторін та обставини справи у їх сукупності, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають до задоволення частково з огляду на наступне.  

Укладення   господарського  договору  є  обов'язковим  для сторін,  якщо він заснований на державному  замовленні,  виконання якого   є  обов'язком  для  суб'єкта  господарювання  у  випадках, передбачених  законом,  або  існує  пряма  вказівка  закону   щодо обов'язковості  укладення  договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади  або  органів  місцевого самоврядування (ч.3 ст. 179 ГК України).

Спори,  що виникають при укладанні господарських договорів за  державним  замовленням,  або  договорів,  укладення   яких   є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках,  встановлених законом,  розглядаються судом (ч.1 ст. 187 Господарського кодексу України).  

Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" № 2918-III від 10 січня 2002 року (далі –Закон № 2918), послуги з питного водопостачання надаються споживачам підприємством питного водопостачання на підставі договору.

Згідно пунктів 2.1. та 2.2. Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, які затверджено наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27 червня 2008 р. N 190 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 7 жовтня 2008 р. за N 936/15627 (далі –Правила), договірні відносини щодо користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення здійснюються виключно на договірних засадах відповідно до Законів України "Про питну воду та питне водопостачання" та "Про житлово-комунальні послуги"; істотні умови договору між виробником та споживачем послуг з централізованого водопостачання та водовідведення визначаються відповідно до Закону України "Про житлово-комунальні послуги".

Правила користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України (далі - Правила) визначають порядок користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення населених пунктів України.  Ці Правила є обов'язковими для всіх юридичних осіб незалежно від форм власності і підпорядкування та фізичних осіб - підприємців, що мають у власності, господарському віданні або оперативному управлінні об'єкти, системи водопостачання та водовідведення, які безпосередньо приєднані до систем централізованого комунального водопостачання та водовідведення і з якими виробником укладено договір на отримання питної води, скидання стічних вод (п. 1.1. Правил).

Господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного  документа,  підписаного  сторонами  та  скріпленого печатками (ч.1 ст. 181 ГК України).  

Зміст  господарського  договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін,  спрямованою на встановлення,  зміну або припинення господарських зобов'язань,  як погоджені сторонами, так і ті,  що  приймаються  ними  як  обов'язкові  умови  договору відповідно до законодавства (ч. 1 ст. 180 ГК України).

Господарський   договір  вважається  укладеним,  якщо  між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто  згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного  виду,  а  також  умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода (ч. 2 ст. 180 ГК України).

При  укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору (ч. 3 ст. 180 ГК України).

Істотними умовами договору про надання послуг з питного водопостачання є:  режим надання послуг;  обсяги питного водопостачання за нормативами питного водопостачання; порядок надання послуг з водовідведення; розмір та порядок оплати послуг централізованого водопостачання і водовідведення; права та обов'язки сторін договору; відповідальність сторін договору. У договорі про надання послуг з питного водопостачання повинні бути зроблені посилання на нормативні документи, на підставі яких здійснюватиметься питне водопостачання. За згодою сторін договору про надання послуг з питного водопостачання у ньому можуть бути зазначені інші умови (ст. 20 Закону № 2918).

Відповідно до ч.1 ст. 26 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", істотними умовами договору на надання  житлово-комунальних послуг є:

    1) найменування сторін;

    2) предмет договору;

    3) вичерпний перелік житлово-комунальних послуг, тарифи та їх складові на кожну з цих послуг, загальна вартість послуг;

    4) порядок оплати за спожиті житлово-комунальні послуги;

    5) порядок  перерахунків  розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання  або  надання  не  в  повному  обсязі, зниження їх якості;

    6) права та обов'язки сторін;

    7) порядок контролю та звіту сторін;

    8) порядок  вимірювання  обсягів та визначення якості наданих послуг;

    9) визначення точок розподілу,  в яких відбувається  передача послуг від виконавця/виробника споживачу;

    10) порядок обслуговування мереж та розподіл повноважень щодо їх експлуатації та відновлення (ремонту);

    11) умови  доступу  в  квартиру,  будинок,   приміщення,   на земельну  ділянку  для усунення аварій,  неполадок,  огляду мереж, зняття контрольних показників засобів обліку;

    12) порядок здійснення ремонту;

    13) відповідальність сторін та штрафні санкції за невиконання умов договору;

    14) порядок вирішення спорів;

    15) перелік форс-мажорних обставин;

    16) строк дії договору;

    17) умови зміни, пролонгації, припинення дії договору;

    18) дата і місце укладення договору.

Згідно ч. 3. ст. 181 Господарського кодексу України сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору.

За  наявності  заперечень  щодо  окремих   умов   договору сторона,   яка   одержала   проект   договору,   складає  протокол розбіжностей,  про що  робиться  застереження  у  договорі,  та  у двадцятиденний   строк  надсилає  другій  стороні  два  примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором (ч.4 ст. 181 ГК України).

Якщо сторона, яка одержала протокол розбіжностей щодо умов договору,   заснованого   на  державному  замовленні  або  такого, укладення якого є обов'язковим для сторін на підставі закону,  або сторона -  виконавець  за  договором,  що  в установленому порядку  визнаний монополістом на певному ринку  товарів  (робіт,  послуг), яка  одержала  протокол  розбіжностей,  не  передасть у зазначений двадцятиденний  строк   до   суду   розбіжності,   що   залишилися неврегульованими,   то   пропозиції   другої   сторони  вважаються прийнятими (ч.7 ст.181 ГК України).

Як вбачається з матеріалів справи, позивач звернувся до відповідача з пропозицією укласти Договір та надав останньому договір для підписання (а.с.10-13), який було відповідачем підписано, підписи скріплено печатками та зроблено застереження про наявність протоколу розбіжностей і повернуто позивачу разом з протоколом розбіжностей (а.с.14), який було отримано позивачем 17.02.09, що підтверджено повідомленням про вручення поштового відправлення №22692 від 12.02.09.

Як було встановлено при розгляді справи, згідно протоколу розбіжностей відповідач не погодився з наступною редакцією:

НомерпунктуДоговору

Редакція Постачальника

Редакція Споживача

п.2.5.

         При відмові Споживача виділити відповідальну особу для відбору проб, відмові або зволіканні більш 30 хвилин з допуском представника Постачальника на територію Споживача або створенні перешкод у відборі проб з боку представників Споживача, Постачальник виставляє Споживачу рахунок за понаднормативний скид забруднень з коефіцієнтом кратності КК = 5 за розрахунковий місяць, у якому було вчинене дане порушення.

         При відмові Споживача виділити відповідальну особу для відбору проб, відмові або зволіканні з допуском представника Постачальника на територію Споживача більш 60 хвилин після його прибуття, або створенні перешкод у відборі проб з боку представників Споживача, Постачальник виставляє Споживачу рахунок за понадмірний скид забруднень з коефіцієнтом кратності КК = 5% за розрахунковий місяць, у якому було вчинене дане порушення. Одночасно з відбором проб для Постачальника береться проба для незалежної експертизи, та підписується представниками Сторін акт –про відбір проб.        

п.3.10.

         На період ліквідації аварії чи проведення планових ремонтів на мережах Постачальника Споживач забезпечується водою зі своїх запасних ємностей (резервуарів). Підприємства, які мають безперервний цикл виробництва, повинні бути обладнані резервними ємностями з 3-х добовим запасом води, відповідно до вимог СНіП 02.04.02-84 "Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди".

         По тексту договору слова "з 3-х добовим"  замінити на слова "36-годинним".         

п.4.6.

         Постачальник має право тимчасово відключити каналізаційну мережу Споживача від своєї каналізаційної мережі без попередження у випадках виникнення аварій на зовнішніх каналізаційних мережах або припинення подачі  електроенергії  Постачальнику, а також у випадках, передбачених діючими актами законодавства, які регулюють даний вид правовідносин.

         По тексту договору виключити слова: "або припинення подачі електроенергії Постачальнику, а також у випадках, передбачених діючими актами законодавства, які регулюють даний вид правовідносин сторін".

п.5.9.

          При відсутності приладів обліку стічних вод при розподільній системі каналізації, у разі наявності у Споживача функціонуючої зливової каналізації, споживач сплачує Постачальнику за об'єм стічних вод, який скинуто в каналізаційні мережі в період дощів та сніготанення, який визначається у розмірі 20% від розрахункового обсягу стічних вод із загальної площі території Споживача, згідно п. 4.10. Правил користування, СНіП 2.04.03-85 та даних Гідрометцентру.          При загальносплавній системі каналізації Споживач додатково сплачує Постачальнику за об'єм стічних вод, який скинуто в каналізаційні мережі в період дощів та сніготанення, у розмірі 100% від розрахункового обсягу стічних вод із загальної площі території Споживача, згідно п.4.10. Правил користування, СНіП 2.04.03-85 “Каналізація. Зовнішні мережі та споруди” та даних Гідрометцентру.

Виключити.

абз.2 п.6.3.

         Про всі зміни тарифів на водопостачання та водовідведення Постачальник, згідно діючого законодавства, інформує Споживача через місцеві засоби масової інформації (або письмово).

         Про всі зміни тарифів на водопостачання та водовідведення Постачальник, згідно діючого законодавства, інформує Споживача письмово не менш як за 10-ть днів до змін.

п.7.4.          Споживач зобов'язаний:          - своєчасно здійснювати оплату за надані Постачальником послуги з водопостачання та водовідведення;          - раціонально використовувати питну воду, не допускати її витоків зі своїх мереж;          - не перешкоджати здійсненню контролю Постачальником за водоспоживанням та водовідведенням Споживача;          - при скиданні стічних вод, що завдали шкоди Постачальнику, Споживач повинен відшкодувати Постачальнику суму нанесених збитків;          - у письмовій формі доводити до відома Постачальника про всі зміни, що сталися: зміни розрахункового рахунку в банку, відомчої приналежності, реорганізацію або майбутню ліквідацію підприємства та інші зміни, які впливають на виконання цього договору, не пізніш як за сім днів;          - неухильно виконувати вимоги Законів, Правил користування, Правил приймання, Інструкції та інших нормативно-правових актів, які регулюють даний вид взаємовідносин сторін.

         Виключити речення:          - при скиданні стічних вод, що завдали шкоди Постачальнику, Споживач повинен відшкодувати Постачальнику суму нанесених збитків.

Крім наведеного, відповідач просить доповнити Договір п.6.7. наступного змісту:

"В разі, якщо у точках підключення мереж Споживача до системи водопостачання Постачальника не забезпечується номінальні параметри відповідно до гідравлічної схеми даного водопроводу, Споживач має право на компенсацію витрат від Постачальника на підтримання цих параметрів відповідно до гідравлічної схеми даного водопроводу".

Якщо сторона, яка одержала протокол розбіжностей щодо умов договору,   заснованого   на  державному  замовленні  або  такого, укладення якого є обов'язковим для сторін на підставі закону,  або сторона -  виконавець  за  договором,  що  в установленому порядку  визнаний монополістом на певному ринку  товарів  (робіт,  послуг), яка  одержала  протокол  розбіжностей,  не  передасть у зазначений двадцятиденний  строк   до   суду   розбіжності,   що   залишилися неврегульованими,   то   пропозиції   другої   сторони  вважаються прийнятими (ч.7 ст.181 ГК України).

10.03.09, згідно поштового штемпеля на конверті, позивач звернувся з позовом до суду та просить врегулювати розбіжності, що виникли при укладенні Договору № 1844/91018 від 09.02.09, виклавши пункти 2.5., 3.10., 4.6., 5.9., абзац 2 п.6.3., п.7.4. у редакції позивача та відмовити у внесенні до договору п.6.7 (з урахуванням заяви про уточнення предмету позову від 21.04.09). Тобто позивач звернувся до суду в межах строку, встановленого ч.7 ст.181 ГК України, оскільки 09.03.09 –загальнодержавний вихідний день.

Відповідно до п.7.9. Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, які затверджено Наказом Держбуду України від 19 лютого 2002 року N 37 (далі – Правила № 37), при відмові Підприємства  виділити  відповідальну  особу для відбору проб, зволіканні з допуском представника Водоканалу на територію Підприємства (більш ніж 30 хвилин після  його  прибуття) або  створенні  перешкод  у  відборі  проб  з  боку  представників Підприємства,  Водоканал   виставляє   Підприємству   рахунок   за понаднормативний  скид  забруднень з коефіцієнтом кратності КК  = 5 за розрахунковий місяць, у якому було вчинене дане порушення.

Тому в цілому п.2.5. Договору у редакції позивача відповідає п.7.9. Правил № 37. Проте редакція другого речення, запропонована відповідачем, не суперечить чинному законодавству України та не порушує прав позивача.

Таким чином, п.2.5. Договору слід викласти в редакції позивача, доповнивши її другим реченням у редакції запропонованій відповідачем, а саме:

"При відмові Споживача виділити відповідальну особу для відбору проб, відмові або зволіканні більш 30 хвилин з допуском представника Постачальника на територію Споживача або створенні перешкод у відборі проб з боку представників Споживача, Постачальник виставляє Споживачу рахунок за понаднормативний скид забруднень з коефіцієнтом кратності КК = 5 за розрахунковий місяць, у якому було вчинене дане порушення. Одночасно з відбором проб для Постачальника береться проба для незалежної експертизи, та підписується представниками Сторін акт –про відбір проб".

Як вбачається з п.3.6. Державних санітарних правил для підприємств (цехів), що виробляють кондитерські вироби з кремом, до яких відноситься відповідач у справі, обмін води у резервуарах повинен забезпечуватися у строк не більше 48 годин.

Тому, п.3.10. Договору слід викласти в наступній редакції:

"На період ліквідації аварії чи проведення планових ремонтів на мережах Постачальника Споживач забезпечується водою зі своїх запасних ємностей (резервуарів). Підприємства, які мають безперервний цикл виробництва, повинні бути обладнані резервними ємностями з 48-годинним запасом води, відповідно до вимог СНіП 02.04.02-84 "Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди".

Правилами № 37, № 190 та іншими приписами діючого законодавства України не надано Постачальнику право тимчасово відключати каналізаційну мережу Споживача від своєї каналізаційної мережі без попередження у випадку припинення подачі  електроенергії  Постачальнику.

Тому з п.4.6. Договору слід виключити слова "або припинення подачі електроенергії Постачальнику ", виклавши його у наступній редакції:

"Постачальник має право тимчасово відключити каналізаційну мережу Споживача від своєї каналізаційної мережі без попередження у випадках виникнення аварій на зовнішніх каналізаційних мережах, а також у випадках, передбачених діючими актами законодавства, які регулюють даний вид правовідносин".

Пунктом 4.10. Правил передбачено, що додатковий обсяг стічних вод, що неорганізовано потрапляє у періоди дощів та сніготанення в мережі водовідведення споживачів або через зливоприймачі і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території споживачів, у мережі водовідведення виробника, приймається на підставі результатів відповідних досліджень. В разі відсутності таких результатів додатковий обсяг стічних вод визначається:

а) при загальносплавній системі водовідведення - відповідно до площі території, що займає споживач, за нормами ДСТУ 3013-95 "Правила контролю за відведенням дощових і снігових стічних вод з територій міст і промислових підприємств" та даними гідрометслужби;

б) при роздільній системі водовідведення - у розмірі 20 % від додаткового обсягу стічних вод, розрахованого згідно з підпунктом "а" цього пункту.

Тобто,  п.5.9. Договору в редакції позивача також відповідає приписам п.4.10. Правил та має бути прийнятий у його редакції, а саме:

"При відсутності приладів обліку стічних вод при розподільній системі каналізації, у разі наявності у Споживача функціонуючої зливової каналізації, споживач сплачує Постачальнику за об'єм стічних вод, який скинуто в каналізаційні мережі в період дощів та сніготанення, який визначається у розмірі 20% від розрахункового обсягу стічних вод із загальної площі території Споживача, згідно п. 4.10. Правил користування, СНіП 2.04.03-85 та даних Гідрометцентру.

При загальносплавній системі каналізації Споживач додатково сплачує Постачальнику за об'єм стічних вод, який скинуто в каналізаційні мережі в період дощів та сніготанення, у розмірі 100% від розрахункового обсягу стічних вод із загальної площі території Споживача, згідно п.4.10. Правил користування, СНіП 2.04.03-85 “Каналізація. Зовнішні мережі та споруди” та даних Гідрометцентру".

Згідно з ч.1 статті 632 Кодексу, ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Положення про те, що й при укладенні господарських договорів на основі вільного волевиявлення, сторони мають право погоджувати на свій розсуд будь-які умови договору, що не суперечать законодавству, встановлено також в статті 179 Господарського кодексу України.

Цим же кодифікованим актом врегульована можливість визначення ціни у господарському договорі в порядку, встановленому цим Кодексом, іншими законами, актами Кабінету Міністрів України (ч.5 ст.180 ГК України), та встановлення відповідно до закону державних цін на продукцію (послуги) суб'єктів господарювання - природних монополістів (ч. 2 ст. 191 ГК України), яким відповідно до ч. 1 ст. 5 Закону України "Про природні монополії" № 1682 від 20.04.00 - є позивач у справі.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" № 1875-IV від 24.06.04, до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону.

До основних повноважень органів місцевого самоврядування у сфері теплопостачання належать зокрема встановлення для відповідної територіальної громади в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на теплову енергію, які надаються підприємствами та організаціями комунальної власності, крім тарифів на теплову енергію, що виробляється на установках комбінованого виробництва теплової і електричної енергії (абз.7 ст. 13 Закону України "Про теплопостачання" № 2633-IV від 02.06.05).

Тарифи на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії затверджуються органами місцевого самоврядування, крім теплової енергії, що виробляється суб'єктами господарювання, що здійснюють комбіноване виробництво теплової і електричної енергії та/або використовують нетрадиційні та поновлювані джерела енергії, на підставі розрахунків, виконаних теплогенеруючими, теплотранспортуючими та теплопостачальними організаціями за методиками, розробленими центральним органом виконавчої влади у сфері теплопостачання (ч. 3 ст. 20 Закону України "Про теплопостачання" № 2633-IV від 02.06.05).

До відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження - встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів щодо оплати побутових, комунальних, транспортних та інших послуг, які надаються підприємствами та організаціями комунальної власності відповідної територіальної громади; погодження в установленому порядку цих питань з підприємствами, установами та організаціями, які не належать до комунальної власності (пп.2  п."а" ст.28 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні").

Відповідно до частини 5 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що рішення рад нормативно - правового характеру вступають в силу з дня їх офіційного оприлюднення,  якщо   радою   не встановлено більш пізній строк введення цих рішень у дію.

Тобто, порядок оприлюднення рішень органів місцевого самоврядування зокрема щодо встановлення або погодження тарифів встановлюється Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Запропонована позивачем редакція п.6.3. Договору у повному обсязі відповідає вищенаведеним приписам діючого законодавства України.

Тому, абз.2 п.6.3. Договору слід викласти в редакції позивача, а саме:

"Про всі зміни тарифів на водопостачання та водовідведення Постачальник, згідно діючого законодавства, інформує Споживача через місцеві засоби масової інформації (або письмово)".

Наявність чи відсутність у тексті Договору п.6.7. у редакції відповідача та у п.7.4. Договору абзацу  "- при скиданні стічних вод, що завдали шкоди Постачальнику, Споживач повинен відшкодувати Постачальнику суму нанесених збитків", не звільняє будь яку із сторін Договору від відшкодування збитків, завданих неналежним виконанням договірних зобов'язань, за умови наявності усіх складових цивільного правопорушення, як це передбачено приписами Цивільного та Господарського кодексів України.  

Таким чином, слід відмовити відповідачу у доповненні Договору п.6.7., а також з п.7.4. слід виключити речення наступного змісту:

"- при скиданні стічних вод, що завдали шкоди Постачальнику, Споживач повинен відшкодувати Постачальнику суму нанесених збитків".

День   набрання  чинності  рішенням  суду,  яким  вирішено питання щодо переддоговірного  спору,  вважається  днем  укладення відповідного   господарського  договору,  якщо  рішенням  суду  не визначено інше (ч.2 ст.187 ГК України).

Днем укладання додаткової угоди у цій справі є день набрання  законної сили рішенням, оскільки суд має право визначити день укладення договору у часі на майбутнє, причому не раніше дня набрання судовим рішенням чинності. Аналогічну правову позицію викладено у Постанові Вищого господарського суду України  від 09.08.06 у справі №6/3пд.

За вказаних обставин вимоги позивача за позовом підлягають до задоволення частково  з віднесенням судових витрат на позивача та відповідача у сумі 42 грн. 50 коп. державного мита та 59 грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу на кожного.

На підставі викладеного, ст. ст. 179-181, 187 ГК України  та керуючись  ст. ст. 44, 49, 77, 80, 82, 84, 85 ГПК України,  суд

в и р і ш и в:

1. Позов задовольнити частково.

2. Пункт п.2.5. Договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення № 1844/91018/1 від 09.02.09 викласти в редакції позивача, доповнивши її другим реченням у редакції запропонованій відповідачем, а саме:

"При відмові Споживача виділити відповідальну особу для відбору проб, відмові або зволіканні більш 30 хвилин з допуском представника Постачальника на територію Споживача або створенні перешкод у відборі проб з боку представників Споживача, Постачальник виставляє Споживачу рахунок за понаднормативний скид забруднень з коефіцієнтом кратності КК = 5 за розрахунковий місяць, у якому було вчинене дане порушення. Одночасно з відбором проб для Постачальника береться проба для незалежної експертизи, та підписується представниками Сторін акт –про відбір проб".  

3. Пункт 3.10. Договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення № 1844/91018/1 від 09.02.09 викласти в наступній редакції:

"На період ліквідації аварії чи проведення планових ремонтів на мережах Постачальника Споживач забезпечується водою зі своїх запасних ємностей (резервуарів). Підприємства, які мають безперервний цикл виробництва, повинні бути обладнані резервними ємностями з 48-годинним запасом води, відповідно до вимог СНіП 02.04.02-84 "Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди".

4. З пункту 4.6. Договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення № 1844/91018/1 від 09.02.09 з п.4.6. Договору виключити слова "або припинення подачі електроенергії Постачальнику ", виклавши його у наступній редакції:

"Постачальник має право тимчасово відключити каналізаційну мережу Споживача від своєї каналізаційної мережі без попередження у випадках виникнення аварій на зовнішніх каналізаційних мережах, а також у випадках, передбачених діючими актами законодавства, які регулюють даний вид правовідносин".

5. Пункт 5.9. Договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення № 1844/91018/1 від 09.02.09 в редакції позивача, а саме:

"При відсутності приладів обліку стічних вод при розподільній системі каналізації, у разі наявності у Споживача функціонуючої зливової каналізації, споживач сплачує Постачальнику за об'єм стічних вод, який скинуто в каналізаційні мережі в період дощів та сніготанення, який визначається у розмірі 20% від розрахункового обсягу стічних вод із загальної площі території Споживача, згідно п. 4.10. Правил користування, СНіП 2.04.03-85 та даних Гідрометцентру.

При загальносплавній системі каналізації Споживач додатково сплачує Постачальнику за об'єм стічних вод, який скинуто в каналізаційні мережі в період дощів та сніготанення, у розмірі 100% від розрахункового обсягу стічних вод із загальної площі території Споживача, згідно п.4.10. Правил користування, СНіП 2.04.03-85 “Каналізація. Зовнішні мережі та споруди” та даних Гідрометцентру".

6. Абзац 2 пункту 6.3. Договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення № 1844/91018/1 від 09.02.09 викласти в редакції позивача, а саме:

"Про всі зміни тарифів на водопостачання та водовідведення Постачальник, згідно діючого законодавства, інформує Споживача через місцеві засоби масової інформації (або письмово)".

7. Відмовити у доповненні Договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення № 1844/91018/1 від 09.02.09 пунктом 6.7.  у редакції відповідача.

8. Виключити з пункту 7.4. Договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення № 1844/91018/1 від 09.02.09 абзац наступного змісту:

" - при скиданні стічних вод, що завдали шкоди Постачальнику, Споживач повинен відшкодувати Постачальнику суму нанесених збитків".

9. У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

10. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства “Коровай”,  м. Київ, вул. Ялтинська, 5"Б", код ЄДРПОУ 00381350 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганськвода”, м. Луганськ, кв. Пролетаріату Донбасу, 166,  код ЄДРПОУ 35554719 –42 грн. 50 коп. державного мита та 59 грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу, видати наказ.

11. Днем укладання Договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення № 1844/91018/1 від 09.02.09 є день набрання  законної сили рішенням.

         Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання, оформленого відповідно до ст. 84 ГПК України.

Дата підписання рішення –23.04.09.  

                          Суддя                                                                           Т. Л. Калашник

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення21.04.2009
Оприлюднено07.05.2009
Номер документу3501999
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —7/59пд

Рішення від 21.04.2009

Господарське

Господарський суд Луганської області

Калашник Т.Л.

Ухвала від 26.03.2009

Господарське

Господарський суд Луганської області

Калашник Т.Л.

Ухвала від 13.03.2009

Господарське

Господарський суд Луганської області

Калашник Т.Л.

Ухвала від 29.03.2007

Господарське

Господарський суд Луганської області

Калашник Т.Л.

Ухвала від 26.02.2007

Господарське

Господарський суд Луганської області

Калашник Т.Л.

Ухвала від 15.02.2007

Господарське

Господарський суд Луганської області

Калашник Т.Л.

Ухвала від 02.02.2007

Господарське

Господарський суд Луганської області

Калашник Т.Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні