н.с.619/2614/13-ц
н.п.2/619/1356/13
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 листопада 2013 року Дергачівський районний суд
Харківської області
в складі: головуючого судді -Жорняк О.М.
при секретарі - Івановій Ю.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Дергачі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до обслуговуючого кооперативу «ЖБК «Вітязь», голови правління обслуговуючого кооперативу«ЖБК «Вітязь» ОСОБА_2 про припинення членства в обслуговуючому кооперативі та стягнення пайового внеску,суд -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Дергачівського районного суду з позовом до обслуговуючого кооперативу «ЖБК «Вітязь», голови правління обслуговуючого кооперативу «ЖБК «Вітязь» ОСОБА_3 про припинення членства в обслуговуючому кооперативі та стягнення пайового внеску.
В обґрунтування позову ОСОБА_1 посилається на те, що у вересні 2008 року він звернувся з заявою про вступ до обслуговуючого кооперативу «ЖБК «Вітязь».
02.03.2008 року на загальних зборах членів кооперативу «ЖБК «Вітязь» була розглянута його заява про вступ та було рекомендовано прийняти його в члени кооперативу за умови виконання певних вимог, а саме: надати пакет необхідних документів, внести на розрахунковий рахунок обслуговуючого кооперативу «ЖБК «Вітязь» пайовий внесок в розмірі 30 000,00 ( тридцять тисяч) гривень.
На виконання даних вимог, 01.04.2008 року він вніс через касу кооперативу «ЖБК «Вітязь» пайовий внесок в розмірі 30 000,00 гривень. Про що свідчить квитанція прибуткового касового ордеру за № 105 від 01.04.2008 року та надав необхідний пакет документів.
04.07.2008 року рішенням Правління обслуговуючого кооперативу «ЖБК «Вітязь» його було прийнято до членів кооперативу. На протязі всього часу він сумлінно виконував всі вимоги органів правління кооперативу, дотримувався вимог статуту кооперативу та основних положень Закону України «Про кооперацію».
Зі свого боку органи правління. а в часності голова правління кооперативу ОСОБА_2 грубо порушує вимоги статуту обслуговуючого кооперативу «ЖБК «Вітязь» та Закону України «Про кооперацію», щодо реалізації його прав, як члена кооперативу, а саме:
31.07.2012 року він звернувся до голови правління ОСОБА_2 з заявою про добровільний вихід з членів даного кооперативу та вимогою про повернення йому пайового внеску в сумі 30 000,00 гривень, однак ОСОБА_2 без будь-яких пояснень відмовив йому в прийняття заяви та в подальшому постійно уникав з ним зустрічі. Його неодноразові спроби реалізувати своє право на вихід з членів кооперативу шляхом подачі заяви голові правління ОСОБА_2були безрезультатними.
В листопаді 2012 року він, після отримання юридичної консультації направив заяву цінним листом через кур’єрську пошту, однак дані листи йому були повернуті, у зв’язку із закінченням строку зберігання, хоча адреса кооперативу не змінювалася, тобто голова правління грубо порушив його цивільні права та інтереси не прийнявши вищезазначеної заяви.
28.02.2013 року він звернувся з заявою до Прокуратури Дергачівського району Харківської області, 05.03.2013 року прокуратура перенаправила його заяву до Державної інспекції сільського господарства в Харківській області.
В квітні 2013 року Державна інспекція сільського господарства в Харківській області надіслала відповідь,в якій зазначено, що припинення членства або поновлення в кооперативі не відноситься до повноважень Держсільгоспінспекції України та її територіальних органів. Тому вони запропонували захистити своє порушене право у судовому порядку, у зв’язку з чим він і звернувся з даною заявою до суду.
У судове засідання позивач не з’явився, але надав суду заяву в якій підтримує свої позовні вимоги у повному обсязі та просить справу розглядати за його відсутності з винесенням заочного рішення.
Відповідачі представник обслуговуючого кооперативу «ЖБК «Вітязь» та голова правління обслуговуючого кооперативу «ЖБК «Вітязь» ОСОБА_2 у судове засідання не з'явилися, хоча були повідомлені належним чином про місце і час розгляду справи, про поважні причини неявки суд не повідомили, тому суд вважає за можливе розглянути справу за їх відсутності.
Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Суд, вивчивши надані по справі докази, приходить до наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, у вересні 2008 року позивач звернувся з заявою про вступ до обслуговуючого кооперативу «ЖБК «Вітязь».
02.03.2008 року на загальних зборах членів кооперативу «ЖБК «Вітязь» була розглянута заява позивача про вступ та було рекомендовано прийняти його в члени кооперативу за умови виконання певних вимог, а саме: надати пакет необхідних документів, внести на розрахунковий рахунок обслуговуючого кооперативу «ЖБК «Вітязь» пайовий внесок в розмірі 30 000,00 ( тридцять тисяч) гривень, згідно виписки з протоколу ( без номеру) загальних зборів членів «ЖБК «Вітязь» від 02.03.2008 року за № 129.
01.04.2008 року позивач вніс через касу кооперативу «ЖБК «Вітязь» пайовий внесок в розмірі 30 000,00 гривень, згідно наданої квитанції прибуткового касового ордеру за № 105 від 01.04.2008 року та надав необхідний пакет документів.
04.07.2008 року рішенням Правління обслуговуючого кооперативу «ЖБК «Вітязь» його було прийнято до членів кооперативу, що підтверджується випискою з протоколу засідання Правління обслуговуючого кооперативу «ЖБК «Вітязь» від 04.07.2008 року за № 144.
31.07.2012 року позивач звернувся до голови правління ОСОБА_2 з заявою про добровільний вихід з членів даного кооперативу та вимогою про повернення йому пайового внеску в сумі 30 000,00 гривень, однак ОСОБА_2 без будь-яких пояснень відмовив йому в прийняття заяви та в подальшому постійно уникав з ним зустрічі.
Неодноразові спроби позивача реалізувати своє право на вихід з членів кооперативу шляхом подачі заяви голові правління ОСОБА_2 були безрезультатними, що вбачається з наданих копій конвертів, які доставлялися кур’єрською доставкою і листи були повернуті позивачу, у зв’язку із закінченням строку зберігання, а також зверненням до прокуратури Дергачівського району та Державної інспекції сільського господарства в Харківській області, яка надала відповідь від 03.04.2013 року за № 10-29/2864, що кожна особа має право припинити членство в кооперативі у разі добровільного виходу з нього та кожна особа має право звернутися за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу до правоохоронних органів чи безпосередньо до суду.
Згідно статті 11 Закону україни «Про кооперацію» вступ до кооперативу здійснюється на підставі письмової заяви. Особа, яка подала заяву про вступ до кооперативу,вносить вступний внесок і пай у порядку та розмірах, визначених його статутом.
Згідно ст. 12 Закону України «Про кооперацію» основними правами члена кооперативу є: одержання паю у разі виходу з кооперативу в порядку і в строки визначені його статутом.
Згідно ст. 13 Закону України «Про кооперацію» членство в кооперативі припиняється у разі: добровільного виходу з нього, припинення діяльності кооперативу та інше.
Згідно ст. 21 Закону України «Про кооперацію» у разі виходу або виключення з кооперативу фізична чи юридична особа має право на одержання своєї загальної частки натурою, грішми або ( за бажанням) цінними паперами відповідно до їх вартості на момент виходу, а земельної ділянки-в натурі. Строк та інші умови одержання членом кооперативу своєї загальної частки встановлюється статутом кооперативу, при цьому строк одержання зазначеної частки не може перевищувати двох років, а відлік його розпочинається з 1 -го січня року, що настає з моменту виходу або виключення з кооперативу.
При таких обставинах, з урахуванням наданих позивачем доказів, суд вважає позов ОСОБА_1 про припинення членства в обслуговуючому кооперативі та стягнення пайового внеску таким, що підлягає задоволенню .
Задовольняючи позов, суд відповідно до вимог ст.88 ЦПК України стягує з відповідачів солідарно сплачений позивачем судовий збір в розмірі 414 (чотириста чотирнадцять ) гривень, 70 копійок, який підтверджується квитанцією.
На підставі ст. ст. 11,12,13,21 Закону України Про кооперацію», керуючись ст.ст. 10, 11, 57, 88, 224, 225, 226, ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Визнати дії голови правління обслуговуючого кооперативу «ЖБК»Вітязь» ОСОБА_2 щодо відмови в прийнятті заяви ОСОБА_1 про добровільне припинення членства в кооперативі та виплату пайового внеску неправомірними.
Зобов’язати обслуговуючий кооператив «ЖБК»Вітязь» виключити з членів кооперативу ОСОБА_1 з 31.07.2012 року, на підставі його заяви про добровільне припинення членства в кооперативі від 31.07.2012 року.
Стягнути з обслуговуючого кооперативу «ЖБК»Вітязь», щознаходиться за адресою: ( Харківська область, Дергачівський район, смт. Солониівка, вул. Світла, № 39 код ЄДР 22720812) на користь ОСОБА_1 внесок в розмірі 30 000 ( тридцять тисяч) гривень.
Стягнути з обслуговуючого кооперативу «ЖБК»Вітязь» ( Харківська область, Дергачівський район, смт. Солониівка, вул. Світла, № 39 код ЄДР 22720812) на користь ОСОБА_1 за судовий збір у розмірі 414 ( чотириста чотирнадцять) гривень 70 копійок.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Харківської області через Дергачівський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. У разі якщо рішення було постановлено без участі особи, яка його оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя Жорняк О.М.
Суд | Дергачівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2013 |
Оприлюднено | 20.01.2014 |
Номер документу | 35278039 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Ступак Ольга В’ячеславівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні