Справа № 629/4315/13-а
Номер провадження 2а/629/130/2013
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
14.10.2013 рокусуддя Лозівського міськрайонного суду Харківської області Горчакова О.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Лозівському районі Харківської області «Про об'єктивне і справедливе обчислення трудового стажу при призначенні пенсії за віком», -
в с т а н о в и в:
11 жовтня 2013 року за вхідним № 26188 до канцелярії Лозівського міськрайонного суду Харківської області надійшов позов ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Лозівському районі Харківської області «Про об'єктивне і справедливе обчислення трудового стажу при призначенні пенсії за віком».
Позивач посилається на те, що вона після призначення їй пенсії за віком, право на яку здобула в квітня цього року, виявила, що Пенсійний фонд України при обчисленні її трудового стажу включив період з 01.01.2004 року по 30.04.2007 року при тому, що на ЛКМЗ вона працює безперервно з 05.11.1982 року і по цей час. Позивач, зазначила, що причина - відсутність відомостей про ці роки в системі персоніфікованого обліку. Після звернення до бухгалтерії підприємства виявилось, що при поданні звітності до Пенсійного фонду на її ім'я були подані відомості про заробітну плату з помилкою, замість коду НОМЕР_1 був вказаний код НОМЕР_2.
Підприємством надана довідка про заробітну плату за ці роки, де чітко вказано, що на всі виплати нараховані страхові внески, але Пенсійний фонд відмовляється їх врахувати для обчислення розміру пенсії і трудового стажу. Тому Позивач просить, зобов'язати Пенсійний фонд зробити корегування в системі персоніфікованого обліку, а саме: код НОМЕР_2 врахувати як НОМЕР_1, адже прізвище, ім.,,я та по батькові вказані «ОСОБА_2».
Відповідно до ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України .
Стаття 106 КАС України встановлює вимоги до позовної заяви.
Адміністративний позов подано з порушенням вимог, встановлених ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме:
не зазначено зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги з урахуванням норм КАС України. Зміст позову складають два елемента - підстава та предмет позову. Підставою адміністративного позову є юридичні факти, на яких позивач обґрунтовую свої позовні вимоги до відповідача, тобто юридичні факти, з наявністю або відсутністю яких закон пов'язує виникнення, зміну або припинення правовідносин. Зазначення підстави позову сприяє встановленню спірних правовідносин та можливості прийняття справи до провадження суду. Предметом позову є та конкретна матеріально-правова вимога до відповідача, яка випливає із спірного матеріального публічно-правового відношення та з приводу якої адміністративний суд має прийняти рішення.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.17 КАС, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
До вимог в адміністративному позові належать вимоги про стягнення з відповідача коштів на відшкодування шкоди, завданої суб'єктом владних повноважень незаконними рішеннями, діями або бездіяльністю.
В позові не зазначено, які саме рішення, дії чи бездіяльність відповідача оскаржує позивач та в чому саме полягають публічно-правові відношення між позивачем та відповідачем з приводу яких суд має прийняти рішення.
Відповідно до ч.3 ст.50 КАС України, відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом. У резолютивній частині заяви Позивачем не конкретизовано найменування Відповідача, щодо якого слід зобов'язати вчинити певні дії.
Крім того відповідності до вимог ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позивачем до позовної заяви додано документ про сплату судового збору не у повному обсязі, а саме у розмірі 34 грн. 40 коп.
Питання щодо розміру та порядку сплати судового збору врегульовані в Законі України «Про судовий збір». Так, за вимогами пп. 3.1. ч. 2 ст. 4 цього Закону розмір ставки судового збору у даній справі за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру складає 0,03% розміру мінімальної заробітної плати, що становить 34,41 грн. (Судовий збір сплачується на р/р 31219206700015, код ЄДРПОУ 38053090, одержувач: Лозівське УДКСУ Харківської області, банк: ГУ ДКСУ у Харківській області, МФО 851011, код суду: 02893953, пункт 3.1.). Перелік пільг щодо сплати судового збору чітко передбачений в ст. 5 Закону України «Про судовий збір». Позивачу слід оплатити судовий збір у повному обсязі.
Відповідно до ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 106, 108 КАС України, суддя, -
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Лозівському районі Харківської області «Про об'єктивне і справедливе обчислення трудового стажу при призначенні пенсії за віком» - залишити без руху, надавши позивачу для усунення недоліків позовної заяви, вказаних в мотивувальній частині ухвали, строк - 5 (п'ять) днів з дня отримання ним копії ухвали.
Роз'яснити позивачу, що в разі невиконання вимог, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху, позовна заява вважатиметься неподаною та буде йому повернута.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Лозівський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.І.Горчакова
Суд | Лозівський міськрайонний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 14.10.2013 |
Оприлюднено | 21.11.2013 |
Номер документу | 35301586 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Лозівський міськрайонний суд Харківської області
Горчакова О. І.
Адміністративне
Лозівський міськрайонний суд Харківської області
Горчакова О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні