Рішення
від 22.12.2006 по справі 15/364-06-9916
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

15/364-06-9916

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

        "22" грудня 2006 р.Справа  № 15/364-06-9916

Господарський суд Одеської області  у складі:

Судді                                              Петрова В.С.;

При секретарі                                Стойковій М.Д.

З участю представників сторін:

від позивача –                  Трифонов Г.М.;

від відповідачів:

1)          ТОВ ВКФ „Осіріс” – Дулгеру І.К.;

2)          ВАТ „ЕК „Одесаобленерго” –не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Відкритого акціонерного товариства „Булат” до Виробничо-комерційної фірми „Осіріс” у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю та Відкритого акціонерного товариства „Енергопостачальна компанія „Одесаобленерго” про зобов'язання укласти договір та визнання договору недійсним, –

ВСТАНОВИВ:  

Відкрите акціонерне товариство „Булат” звернулось до господарського суду Одеської області з позовною заявою та доповненнями до позовної заяви про зобов'язання Виробничо-комерційної фірми „Осіріс” у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю укласти з позивачем договір про спільне використання технологічних мереж основного споживача, виділивши ТОВ „Булат” дозволену потужність 240 кВт згідно договірних зобов'язань ВАТ „ОПЕКС”, а також про визнання недійсним договору на поставку електричної енергії від 21.03.2006 р., укладений між Відкритим акціонерним товариством „Енергопостачальна компанія „Одесаобленерго” та Виробничо-комерційною фірмою „Осіріс” у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю, посилаючись на наступне.

У 1998 р. було здійснено реорганізацію АТ „ОПЕКС”, в результаті якої на території АТ „ОПЕКС” були створені підприємства: ВАТ „ОПЕКС”, ВАТ „Булат” і ТОВ „Фріз”. Між вказаними підприємствами та ВАТ „ЕК „Одесаобленерго” були укладені договори про забезпечення електроенергією, які підприємства одержували від єдиного трансформатора КТП-360 № 385, що перебуває на території ВАТ „ОПЕКС”, який став основним споживачем електроенергії (абонентом), а ВАТ „Булат” і ТОВ „Фріз” - субабонентами.

Для укладання договору про поставку електричної енергії з ВАТ „Одесаобленерго”, кожному з підприємств необхідно укласти проміжний договір про спільне використання технологічних мереж основного споживача, що і було здійснено сторонами.

Проте, 28.02.2006 р. позивачу стало відомо, що ВАТ „ОПЕКС” передало свої права основного споживача електроенергії ТОВ ВКФ „Осіріс”, який є правонаступником ВАТ „ОПЕКС” з листопада 2005 р.

Так, позивачем був підготовлені документи, у т.ч. і договір на спільне використання електричних мереж, переданий 02.03.2006 р. ТОВ ВКФ „Осіріс”, 12.05.2006 р. та 04.09.2006 р. позивачем були повторно відправлені документи. Однак, вказаний договір не був укладений з вини ТОВ ВКФ „Осіріс”, у зв'язку з чим позивач позбавлений можливості укласти договір на поставку електроенергії з ВАТ „ЕК „Одесаобленерго”.

Причина відмови ТОВ ВКФ „Осіріс” укласти договір з ВАТ „Булат” на умовах ВАТ „Булат” обумовлена наступним. Так, ТОВ ВКФ „Осіріс” запропонувало позивачу зменшити  споживання електроенергії в п'ять разів, оскільки підстанція не має можливості виділити заявлену в договорі з ВАТ „ОПЕКС” потужність в 240 кВт через сумарну встановлену потужність ТОВ ВКФ „Осіріс” та інших субабонентів, що перебувають на території колишнього ВАТ „ОПЕКС”. А також ТОВ ВКФ „Осіріс” надав позивачу вказівки по реконструкції лінії існуючого силового електроживлення і удосконаленні її схеми. 19.08.2006 р. позивачем частково була проведена реконструкція КТП-360 № 385 для покращення його роботи, про що був складений акт спільно з представниками відповідача.

02.10.2006 р. позивачем було отримано від відповідача ТОВ ВКФ „Осіріс” припис виконати всі вказівки по реконструкції електричних мереж до 13.10.2006 р. та договір про сумісне використання електричних мереж від 22.09.2006 р, згідно розділу 2 якого позивачу запропоновано одержувати електричну енергію в межах 50 кВт.

Але з такою пропозицією про зниження споживаної енергії позивач не погодився, оскільки це спричинить зниження виробництва, збитки й повної згодом зупинки підприємства (позивач перебуває в довгострокових договірних відносинах на поставку продукції з рядом підприємств, у т.ч і державними). Також існуюча потужність в 240 кВт була погоджена з ВАТ „ЕК „Одесаобленерго”. Крім того, придбавши КТП № 385, ТОВ ВКФ „Осіріс” було відомо, що зазначений об'єкт обтяжений зобов'язаннями по договорах з його субабонентами, тому ТОВ ВКФ „Осіріс”, як основний споживач, не має права використовувати своє монопольне положення й перешкоджати нормальному енергозабезпеченню ВАТ „Булат”. Інша можливість прийому електроенергії як тільки через КТП № 385 у позивача відсутня.

До того ж згідно висновку Чорноморського експертно-технічного центра Державного нагляду охорони праці від 14.03.2005 р. технічний стан КТП № 385 нормальний та забезпечує необхідні параметри. Діюча на теперішній час схема електропостачання позивача визначена ВАТ „ЕК „Одесаобленерго” у 1998 р., працювала безперебійно, тому немає потреби вносити в неї які-небудь зміни. Право вносити які-небудь удосконалення в схему підключення є пріоритетом тільки електропередавальної організації згідно ч. 4 п. 11.2 Правил користування електричною енергією. Однак, ТОВ ВКФ „Осіріс” не є електропередавальною організацією, а є основним споживачем. Розглядати й коректувати договірні величини обсягу споживання електроенергії є пріоритетом постачальника електричної енергії відповідно до ч. 3 п. 8.2 Правил користування електричною енергією.

Також відповідно до укладеного договору між позивачем та ВАТ „ЕК „Одесаобленерго” № 9926 від 10.07.2003 р. (з додатковою угодою від 28.09.2005 р.), позивачу дозволена потужність у 240 кВт. З огляду на програму роботи підприємства на перспективу позивачем було укладено з ВАТ „ОПЕКС” угода до 2013 р., що в якій зазначено вказану потужність.

Крім того, позивач вважає, що договір на поставку електроенергії від 21.03 2006 р. між ВАТ „ЕК „Одесаобленерго” та ТОВ ВКФ „Осіріс” був укладений з порушенням вимог Правил користування електричною енергією. Так, згідно п.п. 15 п.5.4 вказаних Правил при укладенні договору про спільне використання технологічних електричних мереж споживача до нього повинна додаватись довідка з переліком всіх субспоживачів, в який ТОВ ВКФ „Осіріс” обов'язково повинен був включити і ВАТ „Булат”. Згідно п. 1.8 тих же Правил договір між постачальником електричної енергії та споживачем має укладатись після укладення між субспоживачем та основним споживачем договору про спільне використання технологічних електричних мереж основного споживача, який не був укладений між позивачем та ТОВ ВКФ „Осіріс”.

Відповідач –Виробничо-комерційна фірма „Осіріс” у вигляді ТОВ позовні вимоги визнає в частині вимог про зобов'язання ВКФ „Осіріс” укласти з позивачем договір про спільне використання технологічних мереж основного споживача, виділявши ТОВ „Булат” дозволену потужність 50 кВт, про що зазначено у відзиві на позов.

Відповідач –ВАТ „ЕК „Одесаобленерго” позовні вимоги не визнає та вважає, що  умови договору від 21.03.2006 р. не порушують вимог чинного законодавства, тому просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог, про що зазначено у відзиві на позов.  

Заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини справи, господарський суд встановив наступне.

10.07.2003 р. між Відкритим акціонерним товариством „Енергопостачальна компанія „Одесаобленерго” та Відкритим акціонерним товариством „Булат” укладено договір про постачання електричної енергії № 9926, відповідно до умов якого Відкрите акціонерне товариство „Енергопостачальна компанія „Одесаобленерго” в особі структурної одиниці Центрального району електричних мереж зобов'язувалось здійснювати постачання електричної енергії ВАТ „Булат”, який зобов'язався сплачувати вартість електричної енергії та здійснювати інші платежі згідно умов договору.

14.10.2005 р. між Відкритим акціонерним товариством „ОПЕКС” (основний споживач) та Відкритим акціонерним товариством „Булат” (субспоживач) був укладений договір про спільне використання технологічних мереж основного споживача № 3, відповідно до якого ВАТ „ОПЕКС” зобов'язався забезпечити передачу електричної енергії в межах величин, дозволених ВАТ „Булат” до використання, а ВАТ „Булат” зобов'язався своєчасно сплачувати за використання електричної мережі, отримані послуги, в т.ч. за послуги з компенсації перетікання реактивної електричної енергії.     

Як встановлено судом, Виробничо-комерційною фірмою „Осіріс” у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю було придбано у Відкритого акціонерного товариства „ОПЕКС” у власність електричну установку –КТП 385, яку було передано ВКФ „Осіріс” за актом прийому-передачі основних засобів від 30.11.2005 р. У зв'язку з цим листом № 21/02-02 від 21.02.2006 р. ВКФ „Осіріс” ТОВ повідомив ВАТ „Булат” про зміну власника підстанції КТП-385, від якої позивач отримував електроенергією. Також вказаним листом ТОВ ВКФ „Осіріс” позивачу було запропоновано переукласти трьохсторонній договір між ВАТ „ЕК „Одесаобленерго”, ВКФ „Осіріс” ТОВ і позивачем, при цьому відповідач зазначає про можливість виділення позивачу потужність не більш 70 кВт, оскільки підстанція не має можливості виділити заявлену в договорі з ВАТ „ОПЕКС” потужність в 250 кВт через сумарну встановлену потужність ТОВ ВКФ „Осіріс” та інших субабонентів, що перебувають на території колишнього ВАТ „ОПЕКС” .

Проте, такі дії відповідача є необґрунтованими, оскільки потужність в 240 кВт була погоджена з ВАТ „ЕК „Одесаобленерго” в укладеному договорі № 9926 від 10.07.2003 р між позивачем та ВАТ „ЕК „Одесаобленерго”. Крім того, згідно висновку Чорноморського експертно-технічного центра Державного нагляду охорони праці від 14.03.2005 р. технічний стан КТП № 385 нормальний.

Відповідно до підпункту 3 п. 8.2 Правил користування електричною енергією, затверджених Постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України № 28 від 31.07.1996 р. (із змінами та доповненнями) постачальник електричної енергії за регульованим тарифом зобов'язаний розглядати та коригувати договірні величини обсягу споживання електричної енергії та величини потужності протягом дії договору у порядку, передбаченому нормативно-правовими актами, у тому числі цими Правилами.

Згідно абз. 23 п. 1.2. Правил користування електричною енергією електропередавальна організація –суб'єкт господарювання, який отримав ліцензію НКРЕ на право здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії магістральними та міждержавними електричними мережами або місцевими (локальними) електричними мережами, а також суб'єкт господарювання, який отримав ліцензію НКРЕ на право здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами та ліцензію НКРЕ на право здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території.

Відповідно до абз. 38 п. 1.2. зазначених Правил основний споживач –споживач електричної енергії або власник електричних мереж, мережі якого безпосередньо підключені до мереж електропередавальної організації або до магістральних (міждержавних) електромереж та який передає частину електроенергії своїми електромережами субспоживачам.

Відповідно до абз. 57 п. 1.2. тих же Правил споживач електричної енергії (споживач) юридична або фізична особа –суб'єкт господарської діяльності, що використовує електричну енергію для забезпечення потреб власних електроустановок на підставі договору.

Згідно абз. 59 п. 1.2. Правил субспоживач –суб'єкт господарської діяльності (споживач), якому електрична енергія постачається постачальником електричної енергії через мережі електропередавальних організацій та технологічні електричні мережі основного споживача, до мереж якого приєднані електроустановки суб'єкта господарської діяльності –споживача (субспоживача).

Відповідно до абз. 65 п. 1.2. Правил технологічні електричні мережі –електричні мережі, що належать основному споживачу і можуть бути використані для передачі електричної енергії для власного споживання та/або субспоживачам, а також для транзиту електричної енергії в мережі електропередавальної організації.

Однак, ТОВ ВКФ „Осіріс” не є електропередавальною організацією, а є основним споживачем. Розглядати й коректувати договірні величини обсягу споживання електроенергії є пріоритетом постачальника електричної енергії відповідно до ч. 3 п. 8.2 Правил користування електричною енергією.

Також судом не приймаються  доводи відповідача –ТОВ ВКФ „Осіріс” про те, що він не має об'єктивної можливості зарезервувати для позивача вказану потужність, так як трансформатор, встановлений на підстанції КТП-385 має повну потужність 603 кВт, але від вказаної підстанції КТП 385, крім відповідача –основного споживача та позивача живляться і ніші субабоненти: ТОВ „Фріз”, ВАТ „Укртелеком”, ТОВ „Авада”, ТОВ „Ріпамонті” та партнери”, СПД Теряєв В.С. та інші. Так, відповідач в обґрунтування викладеного надав суду заявки зазначених осіб з проханням укласти договори про спільне використання технологічних мереж основного споживача. Однак, намір вказаних осіб не є доказом укладення таких договорів, а відповідно і доказом користування цих осіб підстанцією КТП-385, більш того самих договорів відповідач –ТОВ ВКФ „Осіріс суду не надав, як і не надав доказів укладення договорів між вказаними споживачами і ВАТ „ЕК „Одесаобленерго”.

Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Крім того, як встановлено судом, 21.03 2006 р. між ВАТ „ЕК „Одесаобленерго” та ТОВ ВКФ „Осіріс” був укладений договір про постачання електричної енергії № 319Ц, відповідно до якого ВАТ „ЕК „Одесаобленерго” продає електричну енергію ТОВ ВКФ „Осіріс” (споживачу) для забезпечення потреб електроустановок з приєднаною потужністю 630 кВА, а споживач зобов'язався сплачувати вартість електричної енергії та здійснювати інші платежі згідно умов договору.

Проте, на думку суду, вказаний договір укладено з порушенням вимог Правил користування електричною енергією, а також з порушенням прав та інтересів позивача.

Так, згідно підпункту 15 п.5.4 Правил користування електричною енергією для укладення договору про постачання електричної енергії, договору про технічне забезпечення електропостачання або договору про спільне використання технологічних електричних мереж споживача заявник має надати відповідній організації довідку про перелік субспоживачів (у разі їх наявності), дані розрахункових засобів обліку субспоживачів (у разі укладення відповідного договору щодо об'єктів, які вводяться в експлуатацію вперше). Тобто, при укладенні договору про спільне використання технологічних електричних мереж споживача між позивачем та ТОВ ВКФ „Осіріс” до нього повинна додаватись довідка з переліком всіх субспоживачів, в який обов'язково повинно бути включено і ВАТ „Булат”.

Згідно п. 1.8 вказаних Правил договір про постачання електричної енергії між постачальником електричної енергії та субспоживачем або споживачем, електроустановки якого приєднані до мереж електропередавальної організації, має укладатись після укладення між субспоживачем та основним споживачем (електропередавальною організацією) договору про спільне використання технологічних електричних мереж основного споживача або договору про технічне забезпечення електропостачання субспоживача (споживача). При цьому перед укладенням відповідного договору між субспоживачем та основним споживачем (електропередавальною організацією) субспоживач має узгодити з постачальником електричної енергії точку продажу для нього електричної енергії. Узгодження відбувається шляхом обміну листами.

Проте, в порушення вказаного пункту договір про постачання електричної енергії № 319Ц від 21.03.2006 р. був укладений ВАТ „ЕК „Одесаобленерго” та ТОВ ВКФ „Осіріс” без попереднього укладення договору про спільне використання технологічних електричних мереж основного споживача між позивачем та ТОВ ВКФ „Осіріс”.

Згідно ст. 203 Цивільного кодексу України загальні вимоги, додержання яких є необхідним для чинності право чину. Зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства.

Відповідно до ч. 1 ст. 215 Цивільного кодексу України підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 цього Кодексу.

Оскільки договір про постачання електричної енергії № 319Ц від 21.03.2006 р. не відповідає вимогам п. 1.8 Правил користування електричною енергією, на думку суду, він підлягає визнанню недійсним з дати укладення.

Оцінюючи надані докази в сукупності, господарський суд вважає, що позовні вимоги  цілком обґрунтовані, документально підтверджені,  відповідають фактичним обставинам справи та вимогам чинного законодавства, у зв'язку з чим підлягають задоволенню у повному обсязі.

У зв'язку з тим, що спір виник внаслідок неправомірних дій відповідача, відповідно до ст. 44, 49 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати покладаються на відповідачів.

Керуючись ст. ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

                                 В И Р І Ш И В:

1.          Позовну заяву Відкритого акціонерного товариства „Булат” до Виробничо-комерційної фірми „Осіріс” у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю та Відкритого акціонерного товариства „Енергопостачальна компанія „Одесаобленерго” про зобов'язання укласти договір та визнання договору недійсним задовольнити у повному обсязі.

2.          ЗОБОВ'ЯЗАТИ Виробничо-комерційну фірму „Осіріс” у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю (68001, м. Іллічівськ, вул. 1 Травня, буд. 3, кімн. 106; код ЄДРПОУ 20968778) укласти з Відкритим акціонерним товариством „Булат” (65091, м. Одеса, вул. Разумовська, 21, код ЄДРПОУ 23990399) договір про спільне використання технологічних мереж основного споживача в наступній редакції:

                                                                 ДОГОВІР

про спільне використання технологічних мереж основного споживача

         м. Одеса          

ВКФ „Осіріс” ТОВ далі - Основний споживач, в особі генерального директора Коваленко Владислава Едуардовича, що діє на підставі статуту та ВАТ „Булат” далі —Субспоживач в особі голови правління Артеменко Юрія Степановича що діє на підставі статуту далі - сторони, уклали цей Договір про спільне використання технологічних мереж основного споживача (далі -договір,

Під час виконання умов цього Договору, а також вирішення всіх питань, що не обумовлені цим Договором, Сторони зобов'язуються керуватися чинним законодавством України та Правилами користування електричною енергією (ПКЕЕ), затвердженими в установленому порядку.

1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ

1.1. Основний споживач зобов'язується забезпечити передачу електричної енергії в межах величин, дозволених Субспоживачу до використання, а Субспоживач - своєчасно сплачувати за використання електричної мережі, отримані послу і й в тому числі за послуги і компенсації перетікання реактивної електричної енергії. Сторони зобов'язуються виконувати інші умови, визначені цим Договором та додатками до Договору, які є його невід'ємними частинами

1.2. Основний споживач забезпечує передачу електричної енергії після укладення цього Договору та Договору про постачання електричної енергії, який укладається між Субспоживачем та постачальником електричної енергії Передача електричної енергії забезпечується відповідно до однолінійної схеми, наведеної в додатку „Однолінійна схема”.

2. ОБОВ'ЯЗКИ ОСНОВНОГО СПОЖИВАЧА

Основний споживач зобов'язаний:

2.1. Забезпечувати технічну можливість для передачі субспоживачу електричної енергії в межах 240 КВ х А (кВт); потужності на Ш класі напруги (ступінь напруги 0.4 КВ) в обсягах, визначених відповідно до договору про постачання електричної енергії, шляхом формування електричної схеми відповідної пропускної здатності з урахуванням пп. 2.3. та 4.6.

2.2. Забезпечувати на межі балансової належності електромереж підтримання параметрів якості електроенергії та узгодженого рівня надійності електропостачання відповідно до категорії струмоприймачів Субспоживача згідно з „Правилами устройства електроустановок” (далі - ПУЕ).

2.3. При аварійному переключені ТОВ „Фріз” на резервне живлення від ТП 385 ВАТ „Булат” добровільно зменшує споживану потужність до 50 кВт на весь час усунення аварії.

3. ПРАВА ОСНОВНОГО СПОЖИВАЧА

Основний споживач має право:

3.1. На відшкодування частини (відповідно до обсягу переданої Субспоживачу

електричної енергії) витрат на утримання електричних мереж, якими здійснюється

передача електричної енергії Субспоживачу, згідно з кошторисом наведеним у додатку

”Порядок розрахунку оплати обґрунтованих витрат споживача на передачу електричної

енергії”.          

3.2. На доступ до розрахункових засобів і систем обліку електричної енергії, що розташовані на об'єктах Субспоживача для проведення технічної перевірки, зняття показів, виконання інших робіт відповідно до цього Договору.

3.3. Вимагати від Субспоживача дотримання на належному рівні показників якості електричної енергії на межі балансового розподілу електромереж відповідно до умов цього Договору.

3.4. На припинення передачі та/або обмеження обсягів використання електричної енергії Субспоживачем у випадках та порядку, передбачених розділом 6 цього Договору

3.5. На отримання від Субспоживача плати за послуги з компенсації перетікання реактивної електричної енергії.

4. ОБОВ'ЯЗКИ СУБСПОЖИВАЧА

Субспоживач зобов'язується:

4.1. Здійснювати оплату, за використання електричних мереж Основного споживача за розрахунковий період. Розрахунок плати за використання електричних мереж Основного споживача здійснюється згідно з додатками „Порядок розрахунків” та „Порядок розрахунку оплати обґрунтованих витрат споживача на передачу електричної енергії”.

Плата за використання електричних мереж Основного споживача вноситься Субспоживачем на підставі рахунка, одержаного від Основного споживача Тривалість періоду для оплати отриманого рахунка становить 5 днів (тривалість періоду оплати має не перевищувати 5 днів для споживачів, які здійснюють плату за використання електричних мереж основного споживача самостійно, і 10 днів - для споживачів, які здійснюють розрахунки через свою територіально відокремлену головну організацію).

За час, протягом якого Основним споживачем припинялась передача електричної енергії з вини Субспоживача, плата за використання електричних мереж Основного споживача стягується в повному обсязі.

4.2. Здійснювати оплату за надання послуг з компенсації перетікання реактивної енергії на межі балансової належності електромереж відповідно до додатка „Порядок розрахунків за надання послуг з компенсації перетікання реактивної електроенергії”.

4.3. Надавати Основному споживачу орієнтовні величини обсягу споживання електричної енергії на наступний рік, які узгоджені із постачальником електричної енергії на наступний рік, не пізніше „1” грудня поточного року.

У разі не уточнення орієнтовних величин обсягу споживання електричної енергії до зазначеного строку Основний споживач мас право встановлювати на розрахунковий період договірні величини, що діяли в поточному році, або ті, які були фактично досягнуті Субспоживачем у поточному році, якщо вони перевищили договірні величини поточного року.

4.4 Забезпечувати безперешкодний доступ уповноважених осіб Основного споживача до систем та засобів обліку і засобів контролю потужності та якості електроенергії, а також для контролю встановлених режимів споживання електроенергії.

4.5. У разі припинення споживання електричної енергії внаслідок звільнення Субспоживачем.; займаного об'єкта останній повідомляє про це Основного споживача за 7 днів і здійснює повний розрахунок за використання електричних мереж до дня виїзду включно. Основний споживач припиняє передачу електричної енергії в день звільнення об'єкта.

4.6. При переключені ТОВ «Фриз»на резервне живлення Субспоживач виділяє йому зі свого ліміту потужності - 100 кВт.

5. ПРАВА СУБСПОЖИВАЧА

Субспоживач має право:

5.1. Не сплачувати за використання електричних мереж за час перерви в електропостачанні, якщо перерва відбулася не з вини Субспоживача

5.2. На отримання від Основного споживача Інформації щодо якості електричної енергії, порядку визначення плати за використання електричних мереж Основного споживача, умов та режимів передачі електричної енергії.

5.3. На відшкодування згідно з законодавством України збитків, заподіяних унаслідок порушення його прав.

6. ПОРЯДОК ОБМЕЖЕННЯ ТА ПРИПИНЕННЯ ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ

Електропостачання Субспоживача може бути припинено або обмежено Основним споживачем:

6.1 Без попередження у разі:

- виникнення аварійних ситуацій в електроустановках Основного споживача на час, що не перевищує визначеного ПУЕ для струмоприймачів відповідної категорії Субспоживача.

- споживання електроенергії Субспоживачем після закінчення терміну дії цього Договору або договору про постачання електричної енергії;

- приєднання Субспоживачем власних струмоприймачів або струмоприймачів третіх осіб до мереж Основного споживача поза розрахунковими засобами обліку; самовільного внесення змін у схеми обліку електроенергії.

6.2. З повідомленням Субспоживача не пізніше ніж за 10 хвилин у разі перевищення Субспоживачем граничної величини потужності в години максимуму навантаження протягом 30 хвилин і більше.

6.3. З повідомленням Субспоживача не пізніше ніж за три робочих дні у разі:

- відсутності у Субспоживача персоналу для обслуговування електроустановок або договору на обслуговування електроустановок,

- зниження показників якості електроенергії з вини Субспоживача до величин, які порушують нормальне функціонування електроустановок електропередавальної організації та інших споживачів;

недопущення Субспоживачем уповноважених посадових органів виконавчої влади, на які покладено відповідні обов'язки згідно з чинним законодавством, до власних електроустановок або розрахункових засобів обліку електроенергії;

- несплати Субспоживачем за використання електричних мереж Основного споживача у встановлений термін, дотриманням процедури, передбаченої ПКЕЕ.

6.4 У разі незадовільного стану електроустановок Субспоживача, що загрожує аварією, пожежею, створює загрозу життю, а також при невиконанні вимог щодо усунення недоліків в електроустановках Субспоживача - за поданням представників державних органів, на які покладені відповідні обов'язки згідно з чинним законодавством.

6.5. У разі відсутності резервного живлення з повідомленням не пізніше ніж за 10 днів для проведення планових ремонтних робіт в електроустановках постачальника електричної енергії, Основного споживача або для приєднання нових споживачів.

6.6. На вимогу постачальника електричної енергії у разі заборгованості Субспоживача за спожиту електричну енергію.

7. ОБЛІК ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ ТА ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ

7.1 Облік електроенергії, спожитої Основним споживачем та Субспоживачем, приєднаним до електричних мереж Основного споживача, здійснюється згідно з вимогами ПУЕ та ПКЕЕ. У разі порушення Субспоживачем вимог нормативно-технічних документів щодо встановлення та експлуатації засобів обліку їх покази не використовуються при розрахунках за спожиту електроенергію, а обсяги спожитої електроенергії визначаються Основним споживачем розрахунковим шляхом згідно з вимогами додатка „Порядок розрахунків” та „Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії”.

7.2 У разі встановлення розрахункових засобів обліку не на межі балансової належності електричних мереж Основного споживача та Субспоживача обсяг спожитої електричної енергії визначається шляхом збільшення (зменшення) показів розрахункових засобів обліку на величину розрахункових втрат, електроенергії на ділянці електричної мережі (з урахуванням трансформаторів) від межі балансової належності до місця встановлення розрахункових засобів обліку

Розрахунки втрат виконуються Основним споживачем на підставі галузевих нормативно-технічних документів та оформлюються за формою додатка „Розрахунок втрат електричної енергії в мережах споживача”.

7.3 Якщо середньомісячне споживання електроенергії Субспоживачем за будь-якою точкою обліку протягом 2 послідовних місяців нижче визначеного п. 1.5.17 ПУЕ, Субспоживач протягом 10 днів наступного розрахункового місяця звертається до Основного споживача щодо приведення обліку у відповідність до вимог ПУЕ.

7.4. На підставі показів засобів обліку електричної енергії оформлюються такі документи: акт про обсяг переданої електричної енергії; акт про результати замірів електричної потужності.

Порядок надання зазначених документів визначений додатком „Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії”. За наявності вводів на різних ступенях напруги та різних системах обліку покази надаються окремо за кожною точкою обліку.

8. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН

8.1. Відповідальність Основного споживача:

8.1.1. Основний споживач несе відповідальність за передачу електричної енергії Субспоживачу: із забезпеченням рівня договірних величин, визначених згідно з вимогами розділу 5 цього Договору; із дотриманням вимог щодо категорії струмоприймачів Споживача та гарантованим рівнем надійності електропостачання; із дотриманням граничнодопустимих показників якості електричної енергії на межі балансової належності Сторін.

8.1.2. У разі перерви в електропостачанні Субспоживача з вини Основного споживача понад терміни, визначені ПУЕ для струмоприймачів відповідної категорії, Основний споживач несе відповідальність перед Субспоживачем у розмірі зазнаних останнім збитків, згідно п.п. 12.3 і 12.4 ПКЕЕ.

8.1.3 Основний споживач не несе відповідальності перед Субспоживачем за порушення вимог пункту 8.1 цього Договору у разі порушення Субспоживачем вимог розділу 4 цього Договору.

8.1.4 Основний споживач не несе матеріальної відповідальності перед Субспоживачем за обмеження (припинення) постачання електричної енергії, яке викликане:

1) форс-мажорними обставинами;

2) неправильними діями персоналу Субспоживача;

3) умовами обмеження або припинення постачання електроенергії у випадках, передбачених Правилами користування електричною енергією;

4) автоматичним відключенням лінії живлення внаслідок пошкодження устаткування або дій Субспоживача, які викликали спрацювання автоматики за умови справності системи автоматичного відключення;

5) діями постачальника електричної енергії.

8.2. Відповідальність Субспоживача:

8.2.1. За внесення   платежів,   передбачених   пунктом   4.1   цього   Договору,   з порушенням термінів, визначених додатком „Порядок розрахунків” до цього Договору, Субспоживач сплачує Основному споживачу пеню у розмірі 0,3% за кожний день прострочення платежу, враховуючи день фактичної оплати. Сума пені зазначається у розрахунковому документі окремим рядком.

8.2.2. Основний споживам мас право визначити для Субспоживача обсяг переданої електроенергії, виходячи із приєднаної потужності струмоприймачів та кількості годин їх використання (згідно з методикою, затвердженою НКРЕ у відповідності до повноважень, наданих НКРЕ законодавством України, далі - Методика), у разі таких дій Субспоживача:

- самовільного внесення змін у схеми обліку електроенергії;

- втручання у роботу засобів обліку електроенергії, зняття з них пломб;

- споживання електроенергії поза засобами обліку;

- інших умов, передбачених Методикою, та надати відповідну інформацію постачальнику електричної енергії.

8 3 Форс-мажорні обставини

8.3.1 Сторони не несуть відповідальності і за повне або часткове невиконання своїх зобов'язань за цим Договором, якщо воно є результатом дії обставин непереборної сили. До обставин непереборної сили належать: землетрус, повінь та інші стихійні лиха, що перешкоджають виконанню договірних зобов'язань у цілому або частково. Термін виконання зобов'язань за цим Договором у такому разі відкладається на строк дії обставин непереборної сили.

8.3.2. Сторона, для якої виконання зобов'язань стало неможливим внаслідок дії обставин непереборної сили, має протягом п'яти календарних днів письмово повідомити іншу сторону про початок, тривалість та ймовірну дату припинення дії обставин непереборної сили.

9. ВІДНОСИНИ З ПОСТАЧАЛЬНИКОМ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ

9.1. У разі заборгованості Субспоживача за спожиту електричну енергію Основний споживач відключає електроустановки Субспоживача у терміни і на строк, установлені постачальником електричної енергії.

9.2. Сторони Договору забезпечують доступ постачальника електричної енергії до розрахункових засобів обліку електричної енергії Субспоживача у терміни, встановлені договором про постачання електричної енергії, укладеним між постачальником та Субспоживачем.

9.3. Відносини Основного споживача та постачальника електричної енергії у частині передачі електричної енергії Субспоживачу регулюються Договором про постачання електричної енергії, який укладений між постачальником електричної енергії та Основним споживачем.

10. ІНШІ УМОВИ

10.1. Межа відповідальності за стан та обслуговування електроустановок визначається актом розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності Сторін, визначеної у додатку "Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності Сторін".

10.2. Строки проведення ремонтів в електромережах Основного споживача, під час яких Субспоживач буде відключений, обмежений або буде знижена надійність електропостачання інших споживачів, доводяться до відома заінтересованих сторін письмовим повідомленням Основного споживача, узгодженим з постачальником електричної енергії.

10.3. Усі суперечки з питань виконання цього Договору вирішуються в господарському суді міста Одеси.

10.4. Цей Договір укладається на термін до 31 ГРУДНЯ 2007, набирає чинності з дня його підписання та вважається продовженим на наступний календарний рік, якщо за місяць до закінчення цього терміну не буде заявлено однією із сторін про відмову від цього Договору або його перегляд. Договір може бути розірвано і в інший термін за ініціативою будь-якої із сторін у порядку, визначеному законодавством.

10.5. Додатки до цього Договору „Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії”, „Порядок участі споживача в графіках обмеження електроспоживання та графіках відключень”, „Порядок розрахунків за надання послуг з компенсації перетікання реактивної електроенергії”, „Розрахунок втрат електроенергії в мережах споживача” дійсні у разі їх погодження постачальником електричної енергії.

10.6. Сторони зобов'язуються письмово своєчасно сповіщати про всі зміни реквізитів (найменування організації, адреса, розрахунковий рахунок тощо).

10.7. Цей Договір укладений у трьох примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з них зберігається в Основного споживача, другий –у Субспоживача, третій –у  енергопостачальника.

11. МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ ТА БАНКІВСЬКІ РЕКВІЗИТИ СТОРІН:

              Основний споживач:                                                          Субспоживач:

Підписи   

3.          Визнати договір про постачання електричної енергії № 319Ц від 21.03.2006 р., укладений між Відкритим акціонерним товариством „Енергопостачальна компанія „Одесаобленерго” та Виробничо-комерційною фірмою „Осіріс” у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю недійсним з моменту укладення.

4.          СТЯГНУТИ з Відкритого акціонерного товариства „Енергопостачальна компанія „Одесаобленерго” (65029, м.Одеса, вул.Садова, 3; код ЄДРПОУ 00131713; р/р 26008236634 в ВАТ „Морський транспортний банк”, МФО 328168) на користь Відкритого акціонерного товариства „Булат” (65009, м. Одеса, вул. Разумовська 21; код ЄДРПОУ 23990399; р/р 26009237701 в ВАТ „Морський транспортний банк”, МФО 328168) 85 /вісімдесят п'ять/ грн. 00 коп. витрат по сплаті державного мита, 59/п'ятдесят дев'ять/грн. 00 коп. витрат по сплаті послуг на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

5.          СТЯГНУТИ з Виробничо-комерційної фірми „Осіріс” у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю (68001, м. Іллічівськ, вул. 1 Травня, буд. 3, кімн. 106; код ЄДРПОУ 20968778; р/р 2600830124 в ОФ КБ „Південний”, МФО 328964) на користь Відкритого акціонерного товариства „Булат” (65009, м. Одеса, вул. Разумовська 21; код ЄДРПОУ 23990399; р/р 26009237701 в ВАТ „Морський транспортний банк”, МФО 328168) 85 /вісімдесят п'ять/ грн. 00 коп. витрат по сплаті державного мита, 59/п'ятдесят дев'ять/грн. 00 коп. витрат по сплаті послуг на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня його підписання.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Підписано 12 січня 2007 р.         

 

                       Суддя                                                                                       Петров В.С.

            

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення22.12.2006
Оприлюднено28.08.2007
Номер документу353864
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —15/364-06-9916

Постанова від 17.07.2007

Господарське

Вищий господарський суд України

Васищак І.М.

Ухвала від 21.06.2007

Господарське

Вищий господарський суд України

Васищак І.М.

Ухвала від 27.04.2007

Господарське

Вищий господарський суд України

Васищак І.М.

Ухвала від 27.04.2007

Господарське

Вищий господарський суд України

Васищак І.М.

Постанова від 06.03.2007

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Михайлов М.В.

Постанова від 06.03.2007

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Михайлов М.В.

Рішення від 22.12.2006

Господарське

Господарський суд Одеської області

Петров В.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні