Рішення
від 19.11.2013 по справі 910/15905/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 910/15905/13 19.11.13 За позовом Публічного акціонерного товариства «Київенерго»

до Громадської організації «Спортивно-оздоровчий клуб «Атма»

про стягнення 12 220,10 грн.

Суддя Домнічева І.О.

Представники сторін:

від позивача: Півень Д.О. - за довіреністю;

від відповідача: не з'явились.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Публічне акціонерне товариство «Київенерго» звернулось до господарського суду міста Києва з позовом до Громадської організації «Спортивно-оздоровчий клуб «Атма» про стягнення 12 220,10 грн.

Ухвалою від 21.08.13 р. порушено провадження у справі, розгляд справи призначено на 10.09.13 р.

Ухвалою від 10.09.13 р. розгляд справи відкладено на 15.10.13 р.

Розпорядженням В.о. Голови господарського суду міста Києва Бойка Р.В. від 15.10.13 р. у зв'язку з лікарняним судді Домнічевої І.О. справу передано для розгляду судді Літвіновій М.Є.

Ухвалою від 15.10.13р.суддя Літвінова М.Є. прийняла справу до свого провадження та призначила до розгляду на 05.11.13 р.

Розпорядженням Заступника Голови господарського суду міста Києва Бойка Р.В. від 17.10.13 р. у зв'язку з виходом судді Домнічевої І.О. з лікарняного та з метою дотримання процесуальних строків, справу передано для розгляду судді Домнічевій І.О.

Розпорядженням Заступника Голови господарського суду міста Києва Бойка Р.В. від 05.11.13 р. у зв'язку з лікарняним судді Домнічевої І.О. справу передано для розгляду судді Літвіновій М.Є.

Ухвалою від 05.11.13 р. суддя Літвінова М.Є. прийняла справу до свого провадження, розгляд справи призначено на 19.11.13 р.

Розпорядженням В.о. Голови господарського суду міста Києва від 12.11.13 р. у зв'язку з виходом з лікарняного справу передано для розгляду судді Домнічевій І.О.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, жодних заяв чи клопотань не подав та не надіслав.

До повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи. Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною у позовній заяві. Примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, повернуті органами зв'язку з позначками «адресат вибув», «адресат відсутній» і т. п., з урахуванням конкретних обставин справи можуть вважатися належними доказами виконання господарським судом обов'язку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій (п. 4 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 02.06.2006 № 01-8/1228 «Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2005 році», п. 11 інформаційний лист Вищого господарського суду України від 15.03.2007 № 01-8/123 «Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2006 році», п. 3.6. роз'яснення Вищого арбітражного суду України від 18.09.1997 № 02-5/289 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України»).

За таких обставин, справа розглядається за наявними в ній матеріалами відповідно до статті 75 Господарського процесуального кодексу України.

В судовому засіданні 19.11.13 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Дослідивши наявні у справі матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

28.05.2003 р. між Акціонерною компанією «Київенерго», правонаступником якого є Публічне акціонерне товариство «Київенерго» (надалі - позивач, електропостачальна організація) та Громадською організацією «Спортивно-оздоровчий клуб «Атма» (надалі - відповідач, споживач) було укладено договір № 3422156 про постачання електричної енергії.

Відповідно до п. 2. 1. Договору, Електоропостачальна організація зобов'язується постачати електроенергію як різновид товарної продукції Споживачу в межах дозволеної до використання потужності; згідно з величинами постачання електроенергії (Додатки 1, 3.1.) за умови своєчасної оплати використаної електроенергії, виконання Споживачем ПКЕЕ, ПУЕ; згідно з категорійністю, гарантованим рівнем надійності схем електропостачання струмоприймачів.

У свою чергу відповідач, відповідно до п. 4.1. Договору, зобов'язується своєчасно та в повному обсязі здійснювати розрахунки за електричну енергію відповідно до встановлених Договором умов та термінів оплати, а також вносити інші платежі за виконання Електропостачальною організацією робіт та надання послуг, пов'язаних з електропостачанням, вартість яких не входить до складу тарифу.

Обсяги електричної енергії, що підлягають сплаті Споживачем за звітний розрахунковий період визначаються з урахуванням вимог пунктів 4.1.1-4.117. цього Додатку та підтверджуються Актом про використану електричну енергію за формою, що відображена у Додатку до цього Договору, який Споживач надає Постачальнику протягом доби після закінчення розрахункового періоду (п. 4.3. Додатку 2).

Відповідно до п. 4.2. Додатку 2, у разі неможливості отримання Постачальником даних про спожиту енергію в зазначений термін (за винятком порушення роботи розрахункового обліку) визначення обсягу спожитої електричної енергії за поточний розрахунковий період здійснюється за середньодобовим обсягом споживання за попередній розрахунковий період з подальшим перерахунком у разі надання даних протягом наступного розрахункового періоду. Тривалість періоду розрахунку за середньодобовим споживанням електричної енергії до отримання показань розрахункових засобів обліку має не перевищувати одного повного розрахункового періоду, після чого розрахунок обсягу спожитої електричної енергії здійснюється Постачальником за величиною дозволеної потужності струмоприймачів та кількості годин їх використання без подальшого перерахунку.

Пунктом 2 Додатку 2 до Договору, передбачено, що Відповідач здійснює повну поточну оплату вартості обсягу електричної енергії, заявленого на розрахунковий період за формою попередньої оплати, яка, згідно з п. 2.1. цього ж Додатку, здійснюється до 26 числа місяця, що передує розрахунковому місяцю у розмірі повної вартості договірної величини споживання електричної енергії, згідно з Додатком до Договору «Обсяги постачання електричної енергії Споживачу та субспоживачам».

Як вбачається з матеріалів справи, взяті на себе зобов'язання Позивач виконав. У свою чергу Відповідач порушив договірні зобов'язання, внаслідок чого в період з 01.04.2013 р. по 01.07.2013 р. у нього виникла заборгованість за використану активну електричну енергію у розмірі 6 881,15 грн., що підтверджується актом про використану активну та реактивну електроенергію у лютому місяці 2013 року, рахунками-розшифровками та рахунками за спірний період, актами приймання передачі товарної продукції за спірний період, а також довідкою про надходження коштів за спожиту активну електричну енергію, копії яких містяться у матеріалах справи.

Позивачем при розрахунку вартості спожитої електричної енергії застосовуються тарифи, які встановлюються Національною комісією регулювання електроенергетики України.

У квітні 2013 зафіксовано перевищення договірних величин споживання електроенергії на 4 483 кВ/г, двократна вартість якого становить 5 338,72 грн.

У разі перевищення договірної величини споживання електричної енергії за розрахунковий період Споживачем, який розраховується за тарифами, диференційованими за періодами часу, Споживач за обсягом перевищення сплачує на поточний рахунок із спеціальним режимом використання Постачальника підвищену (згідно із ст. 26 Закону України «Про електроенергетику») вартість різниці між фактично спожитим та договірним обсягами електричної енергії за середньозваженим тарифом (п. 7 Додатку 2).

Згідно ст. 26 Закону України «Про електроенергетику», споживач у разі споживання електричної енергії понад встановлену договірну величину за розрахунковий період сплачує енергопостачальній організації двократну вартість різниці між фактично спожитою та договірною величинами електричної енергії.

Оскільки двократна вартість різниці фактично спожитої електроенергії і її договірної величини фактично являє собою підвищену плату за використану з порушенням режимів доживання електроенергію, така оплата є додатковою компенсацією вартості товарів і підлягає оподаткуванню у загальновстановленому порядку.

Згідно з п. 2.2. Додатку 2, остаточний розрахунок за спожиту активну електроенергію, за перевищення договірних величин споживання електричної енергії та потужності, оплата рахунків за перетікання реактивної електроенергії та інших платежів згідно з умовами цього Договору здійснюється на підставі виставлених Постачальником рахунків протягом 5 операційних днів з дня їх отримання.

08.07.2013 р. Позивач направив на адресу Відповідача Вимогу № 030/31/3-1038 про сплату заборгованості за спожиту електричну енергію на суму 12 323,17 грн., яка була залишена відповідачем без відповіді та задоволення.

Зобов'язанням, згідно ст. 509 Цивільного кодексу України, є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Відповідно до ч. 1 ст. 275 Господарського кодексу України, за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов'язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.

Згідно з ч. ч. 1, 6, 7 ст. 276 Господарського кодексу України, загальна кількість енергії, що відпускається, визначається за погодженням сторін. У разі якщо енергія виділяється в рахунок замовлення на пріоритетні державні потреби (ліміту), енергопостачальник не має права зменшувати абоненту цей ліміт без його згоди. Розрахунки за договорами енергопостачання здійснюються на підставі цін (тарифів), встановлених відповідно до вимог закону. Оплата енергії, що відпускається, здійснюється відповідно до умов договору. Договір може передбачати попередню оплату, планові платежі з наступним перерахунком або оплату, що проводиться за вартість прийнятих ресурсів.

Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено обов'язковість договору для виконання сторонами.

Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

В порядку, передбаченому ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими наявними в матеріалах справи доказами та не спростованими належним чином відповідачем, а відтак такими, що підлягають задоволенню.

За правилами ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача.

Керуючись ст. ст. 4 3 , 33, 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Громадської організації «Спортивно-оздоровчий клуб «Атма» (04209, м. Київ, вул. Героїв Дніпра, 31-А; код ЄДРПОУ 25904524) на користь Публічного акціонерного товариства «Київенерго» (01001, м. Київ, пл. І. Франка, 5; код ЄДРПОУ 00131305; р/р № 26038301201 у ГУ по м. Києву та Київський області ВАТ «Ощадбанк», МФО 322669, одержувач - ПАТ «Київенерго») 6 881 (шість тисяч вісімсот вісімдесят одну) грн. 15 коп. боргу за спожиту активну електричну енергію, 5 338 (п'ять тисяч триста тридцять вісім) грн. 72 коп. основного боргу за двократну вартість різниці між фактично спожитою та договірною величинами електроенергії.

3. Стягнути з Громадської організації «Спортивно-оздоровчий клуб «Атма» (04209, м. Київ, вул. Героїв Дніпра, 31-А; код ЄДРПОУ 25904524) на користь Публічного акціонерного товариства «Київенерго» (01001, м. Київ, пл. І. Франка, 5; код ЄДРПОУ 00131305; р/р 26000306201 у ГУ по м. Києву та Київський області ВАТ «Ощадбанк», МФО 322669, одержувач - ПАТ «Київенерго») 1 720 (одну тисячу сімсот двадцять) грн. 50 коп. судового збору.

4. Видати накази після набрання судовим рішенням законної сили.

Повне рішення складено 20.11.2013 р.

Суддя І.О. Домнічева

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення19.11.2013
Оприлюднено27.11.2013
Номер документу35538948
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/15905/13

Ухвала від 27.01.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Босий В.П.

Ухвала від 07.06.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Котков О.В.

Ухвала від 29.05.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Котков О.В.

Рішення від 19.11.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Домнічева І.О.

Ухвала від 21.08.2013

Господарське

Господарський суд міста Києва

Домнічева І.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні