ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. С.Петлюри, 16тел. 239-72-81
У Х В А Л А
відкладення розгляду справи
"25" листопада 2013 р. Справа № К19/053-12
за позовом ОСОБА_1, м. Київ;
до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗЕТ Транспорт-Україна», с. Перемога, Броварський район, Київська область;
про визнання недійсним рішення загальних зборів
Суддя Т.П. Карпечкін
В засіданні приймали участь:
від позивача: не з'явився;
від відповідача: не з'явився.
Обставини справи:
В провадженні господарського суду Київської області знаходиться справа за позовом ОСОБА_1 (далі - позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЗЕТ Транспорт-Україна» (далі - відповідач) про визнання недійсним рішення загальних зборів.
Позов обґрунтований тим, що 23.07.2012 р. було проведено загальні збори учасників ТОВ «ЗЕТ Транспорт Україна», на яких позивач як учасник, частка якого в статутному капіталі товариства складає 24 %, присутнім не був. Позивач твердить, що зазначені загальні збори були проведені з порушенням порядку скликання, а саме без повідомлення всіх учасників рекомендованими листами із зазначенням часу та місця їх проведення не менше ніж за тридцять календарних днів до дати зборів. ОСОБА_1 твердить, що відсутність належного повідомлення про збори позбавило його можливості взяти участь в загальних зборах учасників товариства «ЗЕТ Транспорт Україна» 23.07.2012 р. та відповідно порушило його право учасника брати участь в управлінні товариством.
Ухвалою господарського суду Київської області від 05 листопада 2013 року відкладено розгляд справи на 25 листопада 2013 року.
В судове засідання, яке відбулось 25 листопада 2013 року представники сторін не з'явились, про причини неявки суду не повідомили.
Відповідно до ст. 27 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до прийняття рішення господарським судом, якщо рішення з господарського спору може вплинути на їх права або обов'язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за клопотанням сторін, прокурора або ініціативою господарського суду.
Як вбачається із поданого позивачем Статуту ТОВ «ЗЕТ Транспорт Україна», та протоколу № 8 загальних зборів учасників від 23.07.2012 р., іншими учасниками ТОВ «ЗЕТ Транспорт Україна», які брали участь у зборах 23.07.2012 р. та у прийнятті рішень, оформлених протоколом № 8 є ТОВ «ЗЕТ Транспорт» (розмір частки 65,92 %) та ТОВ «Трак Партнер»(розмір частки 10,08 %), юридичні особи за законодавством Республіки Польща.
За таких обставин, оскільки розгляд справи безпосередньо стосується прав та інтересів зазначених осіб, господарський суд, на підставі ст. 27 ГПК України за своєю ініціативою залучає до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю «ЗЕТ Транспорт» та Товариство з обмеженою відповідальністю «Трак Партнер».
Відповідно до ст. 77 ГПК України господарський суд відкладає розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішений в даному судовому засіданні. За таких обставин, розгляд справи підлягає відкладенню.
Порядок вручення третім особам - юридичним особам за законодавством Республіки Польща судових документів регламентується Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965 р. (дата приєднання Україною 19.10.2000 р.). Пунктом а) ст. 10 вказаної Конвенції визначено, що якщо запитувана Держава не заперечує, Конвенція не обмежує можливості надсилати судові документи безпосередньо поштою особам, які перебувають за кордоном. При цьому пункт b) частини другої ст. 15 Конвенції визначає, що термін для направлення документа має бути достатній для даної справи і становить щонайменше шість місяців.
Врахувавши, що юридичні особи за законодавством Республіки Польща ТОВ «ЗЕТ Транспорт», м. Нови Сонч та ТОВ «Трак Партнер», м. Нови Сонч є третіми особами, а не сторонами у справі, суд вважає за можливе застосувати до порядку вручення третім особам судових документів положення пункту а) ст. 10 та пункту b) частини другої ст. 15 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965 р., направити ТОВ «ЗЕТ Транспорт», м. Нови Сонч та ТОВ «Трак Партнер», м. Нови Сонч ухвалу про відкладення розгляду справи безпосередньо поштою, врахувавши встановлений термін для направлення ухвали шість місяців.
Беручи наведене вище до уваги, керуючись пунктом а) ст. 10 та пунктом b) частини другої ст. 15 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, ст.ст. 27, 77, 86 ГПК України, суд -
ухвалив:
1. Відкласти розгляд справи на 27 травня 2014 року о 10 год. 15 хв.
2. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю «ЗЕТ Транспорт» (Польща, 33-300 Нови Сонч, вул. Флісакув 1, номер за державним судовим реєстром KRS 0000254143) - ZET Transport sp. z o. o., 33-300 Nowy Sacz, ul. Flisakow 1, Polska, KRS 0000254143.
3. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю «Трак Партнер» (Польща, 33-300 Нови Сонч, вул. Флісакув 1, номер за державним судовим реєстром KRS 0000031891) - TRACK PARTNER sp. z o. o., 33-300 Nowy Sacz, ul. Flisakow 1, Polska, KRS 0000031891.
4. Зобов'язати позивача направити третім особам копію позовної заяви та доданих до неї документів з врахуванням достатнього поштового пробігу. Докази направлення подати до суду.
5. Запропонувати третім особам надати до суду відзив на позов з документальним та правовим обгрунтуванням його висновків.
6 . Визнати явку повноважних представників сторін та третіх осіб у судове засідання обов'язковою.
7 . Попередити сторони про матеріальну відповідальність за неявку в судове засідання та невиконання вимог суду. Попередити учасників провадження про те, що відповідно до пункту п'ятого статті 83 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, приймаючи рішення, має право: стягувати в доход Державного бюджету України з винної сторони штраф у розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону; попередити учасників провадження про те, що відповідно до пунктів 1-3 статті 382 Кримінального кодексу України, умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню - карається штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років (ч. 1). Ті самі дії, вчинені службовою особою, - караються штрафом від семисот п'ятдесяти до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років (ч. 2). Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам і свободам громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб, - караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
8. Копію ухвали господарського суду Київської області надіслати сторонам та третім особм у справі.
Суддя Карпечкін Т.П.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.11.2013 |
Оприлюднено | 29.11.2013 |
Номер документу | 35570077 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Карпечкін Т.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні