Постанова
від 11.11.2013 по справі 801/9078/13-а
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

cpg1251

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ПОСТАНОВА

Іменем України

11 листопада 2013 р. (10:54) Справа №801/9078/13-а

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Алексєєвої Т.В., при секретарі судового засідання Павленко Н.О., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Приватного акціонерного товариства "УКпостач"

до Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів АР Крим, Головного управління Державної казначейської служби України в АРК

треті особи Державна казначейська служба України, Красноперекопське управління Державної казначейської служби України в АР Крим

про стягнення 9129699,12 грн.

за участі:

представника позивача - Повової А.М., паспорт НОМЕР_1;

представника відповідача - Красноперекопської ОДПІ ГУ Міндоходів в АР Крим - Грязнової Г.М., довіреність № 1748/8 від 17.10.2013 року, паспорт НОМЕР_2;

представника відповідача - ГУ ДКСУ в АР Крим - Сіротенко О.С., довіреність № 11.9-18.10/102;

представник третьої особи - ДКСУ - не з'явився;

представник третьої особи - Красноперекопського управління ДКСУ в АР Крим - не з'явився.

Обставини справи: до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулося з позовом Приватне акціонерне товариство "УКпостач" до Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів в АР Крим, Головного управління Державного казначейства України в АР Крим про стягнення з Державного бюджету України на користь Приватного акціонерного товариства "УКпостач" бюджетної заборгованість з податку на додану вартість у сумі 9129699,12 грн.

В ході розгляду справи позивач уточнив позовні вимоги та просить стягнути з Державного бюджету України на користь Приватного акціонерного товариства "УКпостач" бюджетної заборгованість з податку на додану вартість у сумі 8862548,30 грн. та зобов'язати Красноперекопську об'єднану державну податкову інспекцію ГУ Міндоходів в АР Крим відновити у картці особового рахунку ПРАТ "УКпостач" з ПДВ суму у розмірі 27621,20 грн., у тому числі за весень 2006 року - 14775,20 грн., листопад 2006 року - 12846,00 грн.

Адміністративний позов мотивований тим, що ПРАТ "УКпостач" було подано до Красноперекопської ОДПІ Головного управління Міндоходів АР Крим вимогу про надання висновку про відшкодування податку на додану вартість на рахунок ПРАТ "УКпостач".

Однак до теперішнього часу Красноперекопською ОДПІ Головного управління Міндоходів АР Крим не надано висновок про відшкодування податку на додану вартість ПРАТ "УКпостач", у зв'язку з чим вказана сума не перерахована з бюджетного рахунку на банківський рахунок позивача.

Позивач вважає, що зазначене вище суперечить нормам Податкового кодексу України , порушує права та законні інтереси підприємства.

Позивач зазначає, що орган державної податкової служби, здійснюючи контроль за достовірністю сум ПДВ, які підлягають відшкодуванню з державного бюджету, за наслідками перевірки зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки, або надати висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету, або надіслати платнику податку податкове повідомлення рішення, в якому вказати суму перевищення бюджетного відшкодування із зазначенням підстав для її вирахування або підстави відмови у наданні бюджетного відшкодування.

Позивач пояснює, що орган державної податкової служби зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки подати органу Державного казначейства України висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Ухвалою суду від 25.10.2013 року залучено до участі по справі у якості третіх осіб Державну казначейську службу України, Красноперекопське управління Державної казначейської служби України в АР Крим.

В ході розгляду справи було встановлено, що було встановлено, що позивач звернувся не до належного відповідача - Головного управління Державного казначейства України в АР Крим, оскільки правонаступником ГУ ДКУ в АР Крим на момент розгляду справи є Головне Управління Державної казначейської служби України в АР Крим.

Відповідно до ч. 1 ст. 52 КАС України суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.

На підставі викладеного суд вважає за необхідне замінити відповідача - Головне управління Державного казначейства України в АР Крим на належного - Головне Управління Державної казначейської служби України в АР Крим.

У судовому засіданні, представник позивача адміністративний позов підтримала, просила задовольнити уточнені позовні вимоги.

У судовому засіданні представник відповідача - Красноперекопської ОДПІ Головного управління Міндоходів АР Крим проти позовних вимог заперечували, з підстав викладених у запереченнях на адміністративну позовну заяву.

У судовому засіданні представник відповідача - Головного Управління Державної казначейської служби України в АР Крим надав пояснення стосовно позовних вимог.

Представники третіх осіб у судове засідання не з'явились, повідомлені належним чином, про час, дату та місце розгляду справи, надали пояснення стосовно позовних вимог.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу за відсутністю представників третіх осіб.

Вислухавши пояснення представника позивача та представників відповідачів дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд -

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Приватне акціонерне товариство "УКпостач" має статус юридичної особи з 25.10.2001 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії А00 № 530735, виданим Виконавчим комітетом Красноперекопської міської ради АР Крим (том 1 а.с. 220) та Статутом Приватного акціонерного товариства "УКпостач" в новій редакції (том 1 а.с. 207-219).

Приватне акціонерне товариство "УКпостач" взято на облік в органах державної податкової служби з 09.09.1998 року, що підтверджується довідкою № 69/20-0 від 29.12.2010 року (том 1 а.с. 223). Відповідно до свідоцтва № 10031855 виданого 24.01.11 року позивач з 15.09.1998 року є платником податку на додану вартість (том 1 а.с. 222).

Судом встановлено, що ПРАТ "УКпостач" до 26.02.2013 року перебувало на обліку у Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Сімферополі АР Крим Державної податкової служби, а з 26.02.2013 року знято з обліку та передано на облік до Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції АР Крим ДПС, що підтверджується листом № 2710/10/18.3 від 01.03.2013 року (том 1 а.с. 224).

Перевіряючи доводи позивача, судом встановлено наступне.

1. Щодо сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за 2008 рік, судом встановлено наступне.

Відповідно до податкової декларації з ПДВ за січень 2008 року позивачем було заявлено до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку суму у розмірі 3725802,00 грн.

Податковим органом було відшкодовано позивачу бюджетне відшкодування за січень 2008р. на загальну суму 3087624,00 грн.

Також, за серпень 2009 року позивачем було надано до податкового органу декларацію із заявленим ПДВ до оплати. Відповідачем ця сума була зарахована як взаємозалік по попереднім періодам, у т. ч. за січень 2008 року відповідачем віднесено на залік суму у розмірі 8566,00 грн.

Загальна сума боргу по невідшкодованому ПДВ у січні 2008 року склала 629612,00 грн., що підтверджується актом взаємозвірки позивача та відповідача.

До цієї суми тільки частково входить сума, знята відповідачем податковим повідомленням - рішенням № 0000412301/0 від 06.07.2009 року (№ 0000412301/1 від 30.07.2009 року у розмірі 383096,00 грн., яка заявлена у позові, загальна сума за податковим повідомленням - рішенням № 0000412301/0 від 06.07.2009 року, що знята з відшкодування відповідачем за січень 2008 року складає 1230249,00 грн.

Залишок боргу по не відшкодованому позивачу ПДВ у розмірі 246516,00 грн. позивачем заявлено до суду по адміністративному позову про стягнення та знаходиться в провадженні Окружного адміністративного суду АР Крим (справа № 801/7279/13-а).

Отже, залишок знятої суми, який не було відшкодовано відповідачем самостійно за січень 2008 року та який заявлено позивачем у позовних вимогах складає 383096,00 грн. (3725802,00-3087624,00-8566,00-246516,00).

Відповідно до податкової декларації з ПДВ за лютий 2008 року позивачем було заявлено до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку суму у розмірі 4543176,00 грн.

Податковим органом було відшкодовано позивачу бюджетне відшкодування за лютий 2008р. на загальну суму 4106576,00 грн.

Також, за серпень 2009 року позивачем було надано до податкового органу декларацію із заявленим ПДВ до оплати. Відповідачем ця сума була зарахована як взаємозалік по попереднім періодам, у т. ч. за лютий 2008 року відповідачем віднесено на залік суму у розмірі 8533,00 грн.

Загальна сума боргу по невідшкодованому ПДВ у лютому 2008 року склала 428067,00 грн., що підтверджується актом взаємозвірки позивача та відповідача.

До цієї суми частково входить сума, знята відповідачем податковим повідомленням - рішенням № 0000412301/0 від 06.07.2009 року (№ 0000412301/1 від 30.07.2009 року) у розмірі 192191,00 грн., яка заявлена у позові, загальна сума за податковим повідомленням - рішенням № 0000412301/0 від 06.07.2009 року, знята з відшкодування відповідачем за лютий 2008 року складає 1190674,00 грн.

Залишок боргу по невідшкодованому позивачу ПДВ у розмірі 235876,00 грн. позивачем заявлено до суду по адміністративному позову про стягнення та знаходиться в провадженні Окружного адміністративного суду АР Крим (справа № 801/7279/13-а).

Отже, залишок знятої суми, який не було відшкодовано відповідачем самостійно за лютий 2008 року та який заявлено позивачем у позовних вимогах складає 192191,00 грн. (4543176,00-4106576,00-8533,00-235876,00).

Відповідно до податкової декларації з ПДВ за березень 2008 року позивачем було заявлено до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку суму у розмірі 2738856,00 грн.

Податковим органом було відшкодовано позивачу бюджетне відшкодування за березень 2008р. на загальну суму 2623796,00 грн.

Також, за грудень 2008 року позивачем було надано до податкового органу декларацію із заявленим ПДВ до оплати. Відповідачем ця сума була зарахована як взаємозалік по попереднім періодам, у т. ч. за березень 2008 року відповідачем віднесено на залік суму у розмірі 89096,00 грн.

Також, за серпень 2009 року позивачем було надано до податкового органу декларацію із заявленим ПДВ до оплати. Відповідачем ця сума була зарахована як взаємозалік по попереднім періодам, у т. ч. за березень 2008 року відповідачем віднесено на залік суму у розмірі 500,00 грн.

Загальна сума боргу по невідшкодованому ПДВ у березні 2008 року склала 25464,00 грн., що підтверджується актом взаємозвірки.

До цієї суми частково входить сума, знята відповідачем податковим повідомленням - рішенням № 0000412301/0 від 06.07.2009 року (№ 0000412301/1 від 30.07.2009 року) у розмірі 12119,00 грн., яка заявлена у позові, загальна сума за податковим повідомленням - рішенням № 0000412301/0 від 06.07.2009 року, знята з відшкодування відповідачем за березень 2008 року складає 829395,00 грн.

Залишок боргу по невідшкодованому позивачу ПДВ у розмірі 13345,00 грн. позивачем заявлено до суду по адміністративному позову про стягнення та знаходиться в провадженні Окружного адміністративного суду АР Крим (справа № 801/7279/13-а).

Отже, залишок знятої суми, який не було відшкодовано відповідачем самостійно березень 2008 року та який заявлено позивачем у позовних вимогах складає 12119,00 грн. (2738856,00-2623796,00-500,00-13345,00).

Відповідно до податкової декларації з ПДВ за червень 2008 року позивачем було заявлено до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку суму у розмірі 4745770,00 грн.

Податковим органом, у рахунок відшкодування ПДВ за червень 2008 року, було видано позивачу облігації на загальну суму 1384, 00 грн.

Також, позивачем було надано до податкового органу декларацію із заявленим ПДВ до оплати. Відповідачем ця сума була зарахована як взаємозалік по попереднім періодам, у т. ч. за червень 2008 року відповідачем віднесено на залік суму у розмірі 183227,28 грн.

Також, за травень 2009 року позивачем було надано до податкового органу декларацію із заявленим ПДВ до оплати. Відповідачем ця сума була зарахована як взаємозалік по попереднім періодам, у т. ч. за червень 2008 року відповідачем віднесено на залік суму у розмірі 1491291,00 грн.

Також, за липень 2009 року позивачем було надано до податкового органу декларацію із заявленим ПДВ до оплати. Відповідачем ця сума була зарахована як взаємозалік по попереднім періодам, у т. ч. за червень 2008 року відповідачем віднесено на залік суму у розмірі 1364972,00 грн.

Також, за серпень 2009 року позивачем було надано до податкового органу декларацію із заявленим ПДВ до оплати. Відповідачем ця сума була зарахована як взаємозалік по попереднім періодам, у т. ч. за червень 2008 року відповідачем віднесено на залік суму у розмірі 789782,00 грн.

Також, за липень 2013 року позивачем було надано до податкового органу декларацію із заявленим ПДВ до оплати. Відповідачем ця сума була зарахована як взаємозалік по попереднім періодам, у т. ч. за червень 2008 року відповідачем віднесено на залік суму у розмірі 26193,44 грн.

Загальна сума боргу по невідшкодованому ПДВ у червні 2008 року склала 888920,28 грн., що підтверджується актом взаємозвірки.

До цієї суми частково входить сума, знята відповідачем податковим повідомленням - рішенням № 0000412301/0 від 06.07.2009 (№000412301/1 від 30.07.2009 р.) у розмірі 11883,00 грн. та 343860,28 грн., загальна сума за податковим повідомленням - рішенням № 0000412301/0 від 06.07.2009 року, знята з відшкодування відповідачем за червень 2008 року складає 2372917,00 грн.

Залишок боргу по не відшкодованому позивачу ПДВ у розмірі 533177,00 грн. позивачем заявлено до суду по адміністративному позову про стягнення і отримано постанову Окружного адміністративного суду АР Крим (справа № 801/6321/13-а) про стягнення цієї суми.

Отже, залишок знятої суми, який не було відшкодовано відповідачем самостійно за червень 2008 року та який увійшов у позовні вимоги, які заявлені позивачем складає 355743,28 грн.

(11883,00+343860,28)=(4745770,00-1384,00-183227,28-1491291,00-1364972,00-789782,00-26193,44-533177,00).

Відповідно до податкової декларації з ПДВ за листопад 2008 року позивачем було заявлено до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку суму у розмірі 487187,00 грн.

Податковим органом, у рахунок відшкодування ПДВ за листопад 2008 року, було видано позивачу облігації на загальну суму 485731, 00 грн.

Загальна сума боргу по невідшкодованому ПДВ у листопаді 2008 року склала 1456,00 грн., що підтверджується актом взаємозвірки позивача та відповідача.

До цієї суми входить сума, знята відповідачем податковим повідомленням - рішенням №0000022400/0 від 29.04.2009 року у розмірі 152,00 грн. та частково входити сума, знята відповідачем податковим повідомленням - рішенням №0000412301/0 від 06.07.2009 року (№0000412301/1 від 30.07.2009 року) у розмірі 1304,00 грн., загальна сума за податковим повідомленням - рішенням № 0000412301/0 від 06.07.2009 року, знята з відшкодування відповідачем за листопад 2008 року складає 229564,00 грн.).

Отже, залишок знятої суми, який не було відшкодовано відповідачем самостійно за листопад 2008 року та який увійшов у позовні вимоги складає 1456,00 грн. (152,00+1304,00)=(487187,00-485731,00).

Судом встановлено, що в період з 29.04.2009 року по 15.06.2009 року Красноперекопською об'єднаною державною податковою інспекцією АР Крим була проведена планова виїзна перевірка позивача, з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2008р. по 31.12.2008р., валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2008р. по 31.12.2008р., за результатами якої було складено акт № 804/23-0/30169718 від 22.06.2009 року.

На підставі даного акту Красноперекопська об'єднана державна податкова інспекція АР Крим винесла податкове повідомлення - рішення № 0000412301/0 від 06.07.2009р. (№ 0000412301/1 від 30.07.2009р.) про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 7922533, 00 грн., у т. ч. січень 2008 року - 1230249,00 грн.; лютий 2008 року - 1190674,00 грн.; березень 2008 року -829395,00 грн., квітень 2008 року - 525609,00 грн., травень 2008 року -1273707,00 грн., червень 2008 року - 2372917,00 грн.; липень 2008 року -14969,00 грн., вересень 2008 року - 33078,00 грн.; жовтень 2008 року - 230180, 00 гри.; листопад 2008 року -229564,00грн.

Не погодившись з податковим повідомленням рішенням № 0000412301/0 від 06.07.2009р. (№ 0000412301/1 від 30.07.2009р.) позивач звернувся до суду з позовом про скасування податкового повідомлення-рішення.

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 11.10.2010 року по справі № 2а-9656/09/7/0170 позов було задоволено, та скасовано рішення Красноперекопської ОДПІ.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду АР Крим від 19.04.2011 року по справі № 2а-9656/09/7/0170 постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 11.10.2010 року залишено без змін.

Рішення суду набрало законної сили.

Судом встановлено, що Красноперекопською об'єднаною державною податковою інспекцією АР Крим була проведена документальна невиїзна перевірка позивача щодо достовірності заявленої суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість з 01.03.2008 року по 31.10.2008 року, за результатами якої було складено акт №1559/15-02/30169718 від 17.12.2008 року, а також 23.02.2009 року була проведена позапланова виїзна перевірка ЗАТ "УКпостач", код ЄДРПОУ - 30169718, з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за листопад 2009 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось за жовтень 2008 року, за результатами якої було складено акт № 375/23-4/30169718/24 від 23.02.2009 року.

На підставі даних актів Красноперекопська об'єднана державна податкова інспекція АР Крим винесла податкове повідомлення - рішення № 0000022400/0 від 29.04.2009 року про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 205217,00 грн., за травень 2008 року - 29498,00 грн.; червень 2008 року - 11883,00 грн.; липень 2008 року - 123868,00 грн.; вересень 2008 року - 39968,00 грн., та податкове повідомлення - рішення № 0000042304/0 від 27.02.2009 року про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 152,00 грн., у т. ч. листопад 2008 року - 152,00 грн.

Не погодившись з такими рішеннями, позивач звернувся до суду з позовом про скасування рішення Красноперекопська ОДПІ.

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 10.11.2009 року по справі № 2а-6046/09/2/0170 позов було задоволено, та скасовано рішення Красноперекопської ОДПІ.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду АР Крим від 08.06.2010 року по справі № 2а-6046/09/2/0170 постанова Окружного адміністративного суду АР Крим від 10.11.2009 року залишено без змін.

Вищий адміністративний суд України ухвалою від 03.07.2013р. № К-24151/10 залишив в силі рішення першої та другої судової інстанції.

Рішення суду набрало законної сили.

Згідно з ч. 3 ст. 254 КАС України у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Згідно з ч. 2 ст. 255 КАС України обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.

Аналогічне правило встановлено ч. 1 ст. 72 КАС України, а саме: обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Таким чином, судом встановлено, що за 2008 рік процедура судового оскарження податкових повідомлень-рішень № 0000412301/0 від 06.07.2009р. (№ 0000412301/0 від 06.07.2009р.) щодо суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 7922533,00грн., № 0000022400/0 від 29.04.2009 року щодо бюджетного відшкодування податку на додану вартість за червень, липень, вересень та травень 2008р. у розмірі 205217 грн., №0000042304/0 від 27.02.2009 року щодо бюджетного відшкодування податку на додану вартість в розмірі за листопад 2008 р. у розмірі 152 грн., закінчена.

З урахуванням судових рішень, відповідачі були зобов'язані перерахувати позивачу суму бюджетного відшкодування за 2008 рік, яка заявлена позивачем у даній справі, не входить до розгляду по іншим справам та підтверджена актом взаємозвірки у загальній сумі 944605,28 грн, у тому числі за січень 2008 року 383096,00 грн., за лютий 2008 року 191191,00 грн., за березень 2008 року 12119,00 грн., за червень 2008 року 11883,00 грн. та 343860,28 грн., за листопад 2008 року 152,00 грн. та 1304,00 грн.

Судом встановлено, що сума бюджетного відшкодування за 2008 рік в розмірі 944605,28 гривень відповідачем не перерахована на рахунок позивача.

2. Щодо сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за 2009 рік, судом встановлено наступне.

Відповідно до податкової декларації з ПДВ за лютий 2009 року позивачем було заявлено до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку суму у розмірі 307254,00 грн.

Податковим органом, у рахунок відшкодування ПДВ за лютий 2009 року, було видано позивачу облігації на загальну суму 195888, 00 грн.

Загальна сума боргу по невідшкодованому ПДВ у лютий 2009 року склала 111366,00 грн., підтверджена актом взаємозвірки позивача та відповідача.

До цієї суми входить сума, знята відповідачем податковим повідомленням - рішенням № 0000092304/1 від 13.08.2009 року.

Отже, залишок знятої суми, який не було відшкодовано відповідачем самостійно за лютий 2009 року та який увійшов у позовні вимоги, заявлені позивачем складає 111366,00 грн. (307254,00-195888,00).

Відповідно до податкової декларації з ПДВ за березень 2009 року позивачем було заявлено до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку суму у розмірі 1050646,00 грн.

Податковим органом, у рахунок відшкодування ПДВ за березень 2009 року, було видано позивачу облігації на загальну суму 532703, 00 грн.

Також, за серпень 2009 року позивачем було надано до податкового органу декларацію із заявленим ПДВ до оплати. Відповідачем ця сума була зарахована як взаємозалік по попереднім періодам, у т. ч. за березень 2009 року відповідачем віднесено на залік суму у розмірі 387544, 92 грн.

Загальна сума боргу по невідшкодованому ПДВ у березні 2009 року склала 130398,00 грн., що підтверджується актом взаємозвірки позивача та відповідача, у т. ч. суми, зняті відповідачем податковим повідомленням - рішенням №0000202304/1 від 30.12.2009 року (№0000202304/0 від 21.12.2009 року, № 0000202304/2 від 22.02.2010 року) на суму 97829,00 грн., та податковим повідомленням - рішенням №0000092304/0 від 15.06.2009 року (№0000092304/1 від 13.08.2009 року) на суму 29763,00 грн.

Отже, сума яка не відшкодована відповідачем самостійно за березень 2009 року та яка увійшла у позовні вимоги складає 127592,00 грн. (97829,00+26763,00).

Відповідно до податкової декларації з ПДВ за квітень 2009 року позивачем було заявлено до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку суму у розмірі 1005673,00 грн.

Податковим органом, у рахунок відшкодування ПДВ за квітень 2009 року, було видано позивачу облігації на загальну суму 894206,00 грн.

Загальна сума боргу по невідшкодованому ПДВ у квітні 2009 року склала 111467,00 грн., що підтверджується актом взаємозвірки позивача та відповідача, у т. ч. суми, зняті відповідачем податковим повідомленням - рішенням №0000202305/1 від 30.12.2009 року (№0000202304/0 від 21.12.2009 року, № 0000202304/2 від 22.02.2010 року) на суму 47327, 00 грн., та податковим повідомленням - рішенням № 0000122304/0 від 06.08.2009 року (№ 0000122304/1 від 28.08.2009 року на суму 64140,00 грн.

Отже, сума яка була знята відповідачем та увійшла у позовні вимоги за квітень 2009 року складає 111467, 00 грн. (47327,00+64140,00)=(1005673,00-894206,00).

Відповідно до податкової декларації з ПДВ за листопад 2009 року позивачем було заявлено до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку суму у розмірі 1544 226,00 грн.

Податковим органом, у рахунок відшкодування ПДВ за листопад 2009 року, було видано позивачу облігації на загальну суму 1488558,98 грн.

Загальна сума боргу по невідшкодованому ПДВ у листопаді 2009 року склала 55667,02 грн., що підтверджується актом взаємозвірки, у т. ч. суми, зняті відповідачем податковим повідомленням - рішенням №000310700/0 від 01.12.2010 року на суму 12249,00 грн., та податковим повідомленням - рішенням № 0000034030 від 30.07.2012 року на суму 6822,60 грн.

Отже, сума по невідшкодованому ПДВ у листопаді 2009 року, яка була знята відповідачем та заявлена позивачем у позові складає 19071,60 грн. (12249,00+6822,60).

Судом встановлено, що Красноперекопською Об'єднаною державною податковою інспекцією АР Крим була проведена документальна невиїзна перевірка позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за березень, квітень 2009 р. з врахуванням матеріалів перевірок, отриманих в ході проведення контрольно-перевірочних заходів по відшкодуванню сум ПДВ по ланцюгу постачання товарів (послуг), які увійшли до складу сум на відшкодування ПДВ з бюджету, за результатами якої було складено акт № 1588/23-4/30169718/200 від 11.12.2009 р.

На підставі даного акту Красноперекопська Об'єднана державна податкова інспекція АР Крим винесла податкове повідомлення - рішення № 0000202304/1 від 30.12.2009р. про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 145 156, 00 грн.

Не погодившись з таким рішенням, позивач звернувся до суду з позовом про скасування такого рішення.

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 17.06.2010 року по справі № 2а-2600/10/10/0170 позов ПРАТ "УКпостач" було задоволено, та скасовано вказане податкове повідомлення- рішення Красноперекопської ОДПІ.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 30.05.2011 року по справі № 2а-2600/10/10/0170 постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 17.06.2010р. залишено без змін.

08.07.2013р. Виший адміністративний суд України ухвалою № К-9991/37324/11 залишив без змін рішення першої та другої судової інстанції.

На підставі наведеного рішення суду по справі № 2а-2600/10/10/0170 набрало законної сили.

На підставі акту № 1588/23-4/30169718/200 від 11.12.2009 року Красноперекопська Об'єднана державна податкова інспекція АР Крим також винесла податкове повідомлення - рішення № 0000202304/2 від 22.02.2010р. про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 145 156,00 грн.

Податковим повідомленням - рішенням № 0000202304/1 від 30.12.2009р. (№ 0000202304/0 від 21.12.2009р., № 0000202304/2 від 22.02.2010р.) податкова інспекція зменшила суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 145156,00 грн., у т.ч. березень 2009 року - 97829,00 грн.; квітень 2009 року - 47327, 00 грн.

Не погодившись з таким рішенням позивач звернувся до суду, з позовом про скасування податкового повідомлення - рішення № 0000202304/2 від 22.02.2010 року.

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 03.11.2011 року по справі № 2а-8374/10/0170/5 позов було задоволено, та скасовано рішення Красноперекопської ОДПІ.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду АР Крим від 11.04.2012р. по справі № 2а-8374/10/0170/5 постанова Окружного адміністративного суду АР Крим від 03.11.2011р. залишено без змін.

Судом встановлено, що у період з 13.07.2009 року по 24.07.2009 року Красноперекопською об'єднаною державною податковою інспекцією АР Крим була проведена позапланова виїзна перевірка позивача, код ЄДРПОУ 30169718, з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за квітень 2009р., яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось за березень 2009 року, за результатами якої було складено акт № 966/23-4/30169718/92 від 30.07.2009 року.

На підставі даного акту Красноперекопська об'єднана державна податкова інспекція АР Крим винесла податкове повідомлення - рішення № 0000122304/0 від 06.08.2009 року № 0000122304/1 від 28.08.2009 року про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 64140,00 грн., у т. ч. квітень 2009 року 64140,00 грн.

Не погодившись з таким рішенням ПРАТ "УКпостач" звернулося до суду, з позовом про скасування такого рішення.

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 22.02.2010 року по справі № 2а-10648/09/8/0170 позов було задоволено, та скасовано рішення Красноперекопської ОДПІ.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду АР Крим від 07.12.2010 року по справі № 2а-10648/09/8/0170 постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 22.02.2010 року залишено без змін.

Рішення суду набрало законної сили.

29.08.2013р. Вищий адміністративний суд України ухвалою № К- 41463/10 залишив в силі рішення першої та другої судової інстанції.

Судом встановлено, що з 08.05.2009 року по 22.05.2009 року Красноперекопською об'єднаною державною податковою інспекцією АР Крим була проведена позапланова виїзна перевірка ПрАТ "УКпостач" з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за лютий 2009 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалась за січень 2009 року, та за березень 2009 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалась за лютий 2009 року, за результатами якої було складено акт № 731/23-4/30169718/57 від 02.06.2009 рок.

На підставі даного акту Красноперекотіська об'єднана державна податкова інспекція АР Крим винесла податкове повідомлення - рішення № 0000092304/0 від 15.06.2009 року (№ 0000092304/1 від 13.08.2009 року) про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 141129, 00 грн., в т. ч. лютий 2009 року - 111366,00 грн.; березень 2009 року - 29763,00 грн.

Не погодившись з таким рішенням ПрАТ "УКпостач" звернувся до суду з позовом про скасування податкового повідомлення - рішення № 0000092304/0 від 15.06.2009 року (№ 0000092304/1 від 13.08.2009 року).

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 07.04.2011 року по справі № 2а-10257/09/12/0170 позов було задоволено, та скасовано рішення Красноперекопської ОДПІ.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду АР Крим від 20.09.2011р. по справі № 2а- 10257/09/12/0170 постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 07.04.2011 р. залишено без змін.

Рішення суду набрало законної сили.

Судом встановлено, що з 11.05.2010 року по 13.05.2010 року Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим була проведена позапланова невиїзна перевірка нашого підприємства, код ЄДРПОУ 30169718, з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за листопад, грудень 2009 р. та березень 2010 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось у жовтні, листопаді 2009р., лютому 2010 року з врахуванням додаткових матеріалів, отриманих в ході проведення контрольно - перевірочних заходів по відшкодуванню сум ПДВ по ланцюгу постачання товарів (послуг), які увійшли до складу сум на відшкодування ПДВ з бюджету, за результатами якої було складено акт № 380/07-00/30169718 від 18.11.2010 року.

На підставі даного акту Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим винесла податкове повідомлення - рішення № 0000310700/0 від 01.12.2010 року, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 93866,00 грн., у т. ч. листопад 2009 року - 12249,00 грн.; грудень 2009 року -21930,00 грн.; березень 2010 року - 59 687,00 грн.

Не погодившись з таким рішенням, ПрАТ "УКпостач" звернулося до суду з позовом про скасування податкового повідомлення - рішення № 0000310700/0 від 01.12.2010 року.

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 19.04.2011р. по справі № 2а-2432/11/0170 позов було задоволено та скасовано рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду АР Крим від 20.07.2011р. по справі № 2а-2432/11/0170 постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 19.04.2011р. залишено без змін.

Рішення суду набрало законної сили.

Судом встановлено, що Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим була проведена документальна позапланова невиїзна перевірка ПрАТ „УКпостач" з питань правомірності дотримання норм податкового законодавства при проведенні фінансово-господарських операцій з ПП "Базіс ТОРГ" (ЄДРПОУ 36165986), ПП "Кримторг" (ЄДРПОУ 32271261) за період з 01.01.2009р. по 31.03.2012р, за результатами якої було складено акт № 48/40-10/03348117 від 06.07.2012р.

На підставі даного акту Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим винесла податкове повідомлення - рішення № 0000034030 від 30.07.2012р. про зменшення суми бюджетного відшкодування по ПДВ у розмірі 55444,27 грн., у т. ч. лютий 2009 року -17935,50 грн.; листопад 2009 року - 6822,60 грн., грудень 2009 року-9061,15 грн.; січень 2010 рок-7554,94 грн.; лютий 2010 - 1604,20 грн., березень 2010 року - 4537,97 грн.; квітень 2010 року - 3471,51 грн.; травень 2010 року - 4456,40 грн.

Не погодившись з таким рішенням, ПрАТ "УКпостач" звернулося до суду з позовом про скасування такого рішення.

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 05.03.2013р. по справі № 2а-8790/12/0170/22 позов було задоволене, та скасовано податкове повідомлення - рішення № 0000034030 від 30.07.2012р. Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду АР Крим від 20.05.2013р. по справі № 2а-8790/12/0170/22 Постанова Окружного адміністративного суду АР Крим від 05.03.2013р. залишено без змін.

Рішення суду набрало законної сили.

Таким чином, судом встановлено, що за 2009 рік процедура судового оскарження податкових повідомлень-рішень про зменшення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість від 15.06.2009 р. № 0000092304/0 на суму 141 129,00 грн., від 13.08.2009р. №0000092304/1 на суму 141 129,00 грн., від 21.12.2009 року №0000202304/0, від 30.12.2009 року №0000202304/1 про зменшення Закритому акціонерному товариству "УКпостач" (ідентифікаційний код 30169718) суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за березень 2009 року на 97829,00 грн. за квітень 2009 року на 47327,00 грн., всього на суму 145156,00 грн., про зменшення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість від 15.06.2009 р. № 0000092304/0 на суму 141129,00 грн. та від 13.08.2009р. №0000092304/1 на суму 141129,00 грн., №0000202304/2 від 22.02.2010р. про зменшення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 145156,00 грн., №0000122304/0 від 06.08.2009р., № 0000122304/1 від 28.08.2009р. про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 64140,00грн., 01.12.2010 року № 0000310700/0 від 01.12.2010 року про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 93866 грн., № 0000034030 від 30.07.2012р. про зменшення суми бюджетного відшкодування з ПДВ в розмірі 55 444,27 грн. та нараховані штрафні санкції в розмір 13861,07грн. закінчена.

Таким чином, з урахуванням судових рішень, відповідачі були зобов'язані перерахувати позивачу суму бюджетного відшкодування за 2009 рік, яка заявлена позивачем у даній справі та не входить до розгляду по іншим справам та підтверджена актом взаємозвірки у загальній сумі 369496,60 грн., у тому числі за лютий 2009 року - 111366,00 грн., за березень 2009 року - 97829,00 грн. та 29763,00 грн., за квітень 2009 року - 47327,00 грн., за листопад 2009 року - 12249,00 грн.

Судом встановлено, що сума бюджетного відшкодування за 2009 рік в розмірі 369496,60 гривень відповідачем не перерахована на рахунок позивача.

3. Щодо сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за 2010 рік, судом встановлено наступне.

Відповідно до податкової декларації з ПДВ за січень 2010 року позивачем було заявлено до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку суму у розмірі 6509552,00 грн.

Податковим органом, у рахунок відшкодування ПДВ за січень 2010 року, було видано позивачу облігації на загальну суму 6222062,74 грн.

Податковим органом було відшкодовано позивачу бюджетне відшкодування за січень 2010р. на загальну суму 703,84 грн.

Загальна сума боргу по невідшкодованому ПДВ у січні 2010 року за даними позивача складає 286785,42 грн., актом взаємозвірки позивача та відповідача підтверджується сума у розмірі 7554,94 грн., у т. ч. сума, знята відповідачем по податковому повідомленню - рішенню № 0000034030 від 30.07.2012 року на суму 7554,94 грн.

Отже, сума по невідшкодованому ПДВ у січні 2010 року, яка була знята відповідачем та заявлена позивачем у позовних вимогах складає 7554,94 грн.

Відповідно до податкової декларації з ПДВ за березень 2010 року позивачем було заявлено до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку суму у розмірі 2993804,00 грн.

Податковим органом було відшкодовано позивачу бюджетне відшкодування за березень 2010р. на загальну суму 2663361,23 грн.

Загальна сума боргу по невідшкодованому ПДВ у березні 2010 року склала 330442,77 грн., що підтверджується актом взаємозвірки, у т. ч. суми, зняті відповідачем по податковим повідомленням - рішенням № 000310700/0 від 01.07.2010 року на суму 59687,00 грн. та податковим повідомленням-рішенням № 00000034030 від 30.07.2012 року на суму 4537,97 грн.

Отже, сума по невідшкодованому ПДВ у березні 2010 року, яка була знята відповідачем за вказаними повідомленнями-рішеннями складає 64224,97 грн. (59687,00+4537,97).

Відповідно до податкової декларації з ПДВ за квітень 2010 року позивачем було заявлено до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку суму у розмірі 5722877,00 грн.

Податковим органом було відшкодовано позивачу бюджетне відшкодування за квітень 2010р. на загальну суму 4932545,03 грн.

Загальна сума боргу по невідшкодованому ПДВ у квітні 2010 року за даними позивача складає 790331,97 грн., актом взаємозвірки підтверджена сума у розмірі 382414,04 грн., у т. ч. сума, знята відповідачем по податковому повідомленню - рішенню № 0000034030 від 30.07.2012 року на суму 3471,51 грн.

Отже, сума по невідшкодованому ПДВ у квітні 2010 року, яка була знята відповідачем вказаним повідомленням-рішенням складає 3471,51 грн.

Судом встановлено, що Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим була проведена документальна позапланова невиїзна перевірка ПРАТ „УКпостач" з питань правомірності дотримання норм податкового законодавства при проведенні фінансово-господарських операцій з ПП "Базіс ТОРГ" (ЄДРПОУ 36165986), ПП "Кримторг" (ЄДРПОУ 32271261) за період з 01.01.2009р. по 31.03.2012р, по висновкам якої було складено акт №№ 48/40-10/03348117 від 06.07.2012р.

На підставі даного акту Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим винесла податкове повідомлення - рішення № 0000034030 від 30.07.2012р. про зменшення суми бюджетного відшкодування по ПДВ у розмірі 55444,27 грн., у т. ч. лютий 2009 року -17935,50 грн.; листопад 2009 року - 6822,60 грн., грудень 2009 року-9061,15 грн.; січень 2010 рок-7554,94 грн.; лютий 2010 - 1604,20 грн., березень 2010 року - 4537,97 грн.; квітень 2010 року - 3471,51 грн.; травень 2010 року - 4456,40 грн.

Не погодившись з таким рішенням ПрАТ "УКпостач" звернувся до суду з позовом про скасування такого рішення.

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 05.03.2013р. по справі № 2а-8790/12/0170/22) позов було задоволено, та скасовано податкове повідомлення - рішення № 0000034030 від 30.07.2012р. Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду АР Крим від 20.05.2013 р. по справі № 2а-8790/12/0170/22 постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 05.03.2013р. залишено без змін.

Рішення суду набрало законної сили.

Судом встановлено, що з 11.05.2010 року по 13.05.2010 року Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим була проведена позапланова невиїзна перевірка ПрАТ „УКпостач", код ЄДРПОУ 30169718, з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за листопад, грудень 2009 р. та березень 2010 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось у жовтні, листопаді 2009р., лютому 2010 року з врахуванням додаткових матеріалів, отриманих в ході проведення контрольно - перевірочних заходів по відшкодуванню сум ПДВ по ланцюгу постачання товарів (послуг), які увійшли до складу сум на відшкодування ПДВ з бюджету, за результатами якої було складено акт № 380/07-00/30169718 від 18.11.2010р.

На підставі даного акту Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим винесла податкове повідомлення - рішення №0000310700/0 від 01.12.2010р., про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 93866,00 грн., у т. ч. листодад 2009 року - 12249,00 грн.; грудень 2009 року -21930,00 грн.; березень 2010 року - 59687,00 грн.

Не погодившись з таким рішенням позивач звернувся до суду, з позовом про скасування вказаного податкового повідомлення-рішення.

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 19.04.2011р. по справі № 2а-2432/11/0170 позов ПРАТ „УКпостач" було задоволено, та скасовано рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим №0000310700/0 від 01.12.2010р.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду АР Крим від 20.07.2011р. по справі № 2а-2432/11/0170 постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 19.04.2011р. залишено без змін.

Рішення суду набрало законної сили.

Таким чином, судом встановлено, що за 2010 рік процедура судового оскарження податкових повідомлень-рішень № 0000034030 від 30.07.2012р. про зменшення приватному акціонерному товариству "УКпостач" суми бюджетного відшкодування з ПДВ в розмірі 55 444,27 грн., № 0000310700/0 від 01.12.2010 року про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 93866 грн. закінчена.

З урахуванням судових рішень, відповідачі були зобов'язані перерахувати позивачу суму бюджетного відшкодування за 2010 рік, яка заявлена позивачем у даній справі, не входить до розгляду по іншим справам та підтверджена актом взаємозвірки у загальній сумі 67696,48 грн., у тому числі за березень 2010 року - 59687,00 грн. та 4537,97 грн., за квітень 2009 року - 3471,51 грн.

Судом встановлено, що сума бюджетного відшкодування за 2010 рік в розмірі 67696,48 гривень відповідачем не перерахована на рахунок позивача.

4. Щодо сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за 2011 рік, судом встановлено наступне.

Відповідно до податкової декларації з ПДВ за березень 2011 року позивачем було заявлено до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку суму у розмірі 2670368,00 грн.

Податковим органом було відшкодовано позивачу бюджетне відшкодування за березень 2011р. на загальну суму 2401941,00 грн.

Загальна сума боргу по невідшкодованому ПДВ у березні 2011 року за даними позивача склала 268427,00 грн., актом взаємозвірки погоджена сума у розмірі 36445,00 грн., у т. ч. сума, знята відповідачем по податковому повідомленню - рішенню № 0001620700 від 11.10.2011 року на суму 36445,00 грн.

Отже, сума по невідшкодованому ПДВ у квітні 2011 року, яка була знята відповідачем за вказаним повідомленням-рішенням складає 36445, 00 грн.

Відповідно до податкової декларації з ПДВ за квітень 2011 року позивачем було заявлено до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку суму у розмірі 4833465,00 грн.

Податковим органом було відшкодовано позивачу бюджетне відшкодування за квітень 2011р. на загальну суму 4587952,00 грн.

Загальна сума боргу по невідшкодованому ПДВ у квітні 2011 року склала 245513,00 грн., що підтверджено актом взаємозвірки, у т. ч. сума, знята відповідачем по податковому повідомленню - рішенню № 0002020700 від 21.11.2011 року на суму 2115,00 грн.

Отже, сума по невідшкодованому ПДВ у квітні 2011 року, яка була знята відповідачем за вказаним повідомленням-рішенням, складає 2115,00 грн.

Відповідно до податкової декларації з ПДВ за серпень 2011 року позивачем було заявлено до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку суму у розмірі 5304687,00 грн.

Податковим органом було відшкодовано позивачу бюджетне відшкодування за серпень 2011р. на загальну суму 5277839,00 грн.

Загальна сума боргу по невідшкодованому ПДВ у серпні 2011 року склала 26848,00 грн., що підтверджується актом взаємозвірки, у т. ч. сума, знята відповідачем по податковому повідомленню - рішенню №0001980700 від 17.11.2011 року на суму 26848,00 грн.

Отже, сума по невідшкодованому ПДВ у серпні 2011 року, яка була знята відповідачем за вказаним повідомленням-рішенням, складає 26848,00 грн.

Відповідно до податкової декларації з ПДВ за вересень 2011 року позивачем було заявлено до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку суму у розмірі 329300,00 грн.

Податковим органом було відшкодовано позивачу бюджетне відшкодування за вересень 2011р. на загальну суму 305573,00 грн.

Загальна сума боргу по невідшкодованому ПДВ у вересні 2011 року склала 23727,00 грн., що погоджено актом взаємозвірки, у т. ч. сума, знята відповідачем по податковому повідомленню - рішенню № 0002130700 від 13.12.2011 року на суму 23727,00 грн.

Отже, сума по невідшкодованому ПДВ у вересні 2011 року, яка була знята відповідачем за вказаним повідомленням-рішенням, складає 23727,00 грн.

Відповідно до податкової декларації з ПДВ за жовтень 2011 року позивачем було заявлено до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку суму у розмірі 1389378,00 грн.

Податковим органом було відшкодовано позивачу бюджетне відшкодування за жовтень 2011р. на загальну суму 1312108, 00 грн.

Загальна сума боргу по невідшкодованому ПДВ у жовтні 2011 року склала 77270,00 грн., що підтверджується актом взаємозвірки, у т. ч. сума, знята відповідачем по податковому повідомленню - рішенню №0000050700 від 13.01.2012 року на суму 77270,00 грн.

Отже, сума по невідшкодованому ПДВ у жовтні 2011 року, яка була знята відповідачем, за вказаним повідомленням - рішенням складає 77270,00 грн.

Відповідно до податкової декларації з ПДВ за листопад 2011 року позивачем було заявлено до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку суму у розмірі 5100371,00 грн.

Податковим органом було відшкодовано позивачу бюджетне відшкодування за листопад 2011р. на загальну суму 4000000, 00 грн.

Загальна сума боргу по невідшкодованому ПДВ у листопаді 2011 року склала 1100371,00 грн., у т. ч. сума, знята відповідачем по податковому повідомленню - рішенню № 0000150700 від 22.02.2012 року на суму 20529,00 грн.

Отже, сума по невідшкодованому ПДВ у листопаді 2011 року, яка була знята відповідачем за вказаним повідомленням-рішенням складає 20529,00 грн.

Судом встановлено, що Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим була проведена документальна позапланова виїзна перевірка ПРАТ "УКпостач", з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за березень 2011 року, за висновками якої було складено акт № 370/07-0/30169718 від 20.09.2011р.

На підставі даного акту Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим винесла податкове повідомлення - рішення № 0001620700 від 24.10.2011р. про зменшення суми бюджетного відшкодування по ПДВ у розмірі 36445,00 грн., у т. ч. березень 2011 року - 36445,00 грн.

Не погодившись з податковим повідомленням - рішенням № 0001620700 від 11.10.2011р., позивач звернувся до суду, з позовом про скасування вказаного рішення.

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 06.03.2012 року по справі № 2а-13509/11/11/0170 позов було задоволено, та скасовано рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим № 0001620700 від 11.10.2011р.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду АР Крим від 27.11.2012р. по справі № 2а-13509/11/0170 постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 06.03.2012р. залишено без змін.

Вищий адміністративний суд України ухвалою від 18.01.2013 року № К/800/3588/13 відмовив у відкритті касаційного провадження по касаційній скарзі податкового органу.

Рішення суду набрало законної сили.

Судом встановлено, що Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим була проведена документальна позапланова виїзна перевірка ПРАТ "УКпостач" з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за квітень 2011 року, за результатами якої було складено акт № 414/07-0/30169718 від 03.11.2011 року.

На підставі даного акту Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим винесла податкове повідомлення - рішення № 0002020700 від 21.11.2011р. про зменшення суми бюджетного відшкодування по ПДВ у розмірі 2115, 00 грн., у т.ч. квітень 2011 року-2115,00 грн.

Не погодившись з таким рішенням наше товариство звернулося до суду, з позовом про скасування такого рішення.

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 01.03.2012 року по справі № 2а-370/12/0170/11 позов було задоволено, та скасовано рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим № 0002020700 від 21.11.2011р.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду АР Крим від 03.09.2012р. по справі № 2а-370/12/0170/11 постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 01.03.2012р. залишено без змін.

Вищий адміністративний суд України ухвалою від 31.10.2012 року № К/9991/66949/12 відмовив у відкритті касаційного провадження по касаційній скарзі податкового органу.

Рішення суду набрало законної сили.

Судом встановлено, що Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим була проведена документальна позапланова виїзна перевірка ПРАТ "УКпостач", з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за серпень 2011 року, за результатами якої було складено акт № 420/07-00/30169718 від 04.11.2011 року.

На підставі даного акту Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим винесла податкове повідомлення - рішення № 0001980700 від 17.11.2011р. про зменшення суми бюджетного відшкодування по ПДВ у розмірі 26848,00 грн., у т. ч. серпень 2011 року - 26848,00 грн.

Не погодившись з податковим повідомленням - рішенням № 0001980700 від 17.11.2011р., позивач звернувся до суду, з позовом про скасування податкового повідомлення - рішення № 0001980700 від 17.11.2011 року.

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 22.05.2012 року по справі № 2а-329/12/0170/17 позов було задоволено, та скасовано рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим № 0001980700 від 17.11.2011р.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду АР Крим від 12.03.2013р. по справі № 2а-329/12/0170/17 постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 22.05.2012 року залишена без змін.

Вищий адміністративний суд України ухвалою від 31.05.2013р. № К/800/28458/13 відмовив у відкритті касаційного провадження по касаційній скарзі податкового органу.

Рішення суду набрало законної сили.

Судом встановлено, що 02.12.2011 року Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим була проведена документальна позапланова виїзна перевірка ПРАТ "УКпостач", код ЄДРПОУ - 30169718, з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за вересень 2011 року, за результатами якої було складено акт №467/07-00/30169718 від 02.12.2011 року.

На підставі даного акту Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим винесла податкове повідомлення - рішення № 0002130700 від 13.12.2011р. про зменшення суми бюджетного відшкодування по ПДВ у розмірі 23727,00 гри., у т. ч. вересень 2011 року - 23727,00 грн.

Не погодившись з податковим повідомленням - рішенням № 0002130700 від 13.12.2011 р., позивач звернувся до суду, з позовом про скасування податкового повідомлення-рішення.

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 19.04.2012 року по справі № 2а-1184/12/0170/2 позов було задоволено, та скасовано рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим № 0002130700 від 13.12.2011 р.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду АР Крим від 15.08.2012р. по справі № 2а-1184/12/0170/2 постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 19.04.2012р. залишена без змін.

Рішення суду набрало законної сили.

Судом встановлено, що з 12.12.2011 року по 23.12.2011 року Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим була проведена документальна позапланова виїзна перевірка ПРАТ "УКпостач", з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за жовтень 2011 року, за результатами якої було складено акт № 492/07-00/30169718 від 26.12.2011 року.

На підставі даного акту Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим винесла податкове повідомлення - рішення № 0000050700 від 13.01.2012р. про зменшення суми бюджетного відшкодування по ПДВ у розмірі 77270,00 грн., у т. ч. жовтень 2011 року - 77270,00 грн.

Не погодившись з таким рішенням, позивач звернувся до суду, з позовом про скасування податкового повідомлення - рішення № 0000050700 від 13.01.2012 року.

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 14.06.2012 року по справі № 2а-3416/12/0170/1) позов було задоволено, та скасовано рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим № 0000050700 від 13.01.2012р.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду АР Крим від 04.09.2012р. по справі № 2а-3416/12/0170/1 постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 14.06.2012р. залишено без змін.

Рішення суду набрало законної сили.

Судом встановлено, що Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим була проведена документальна позапланова виїзна перевірка ПРАТ "УКпостач" з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за листопад 2011 року, за результатами якої було складено акт № 19/07-00/30169718 від 10.02.2012 року.

На підставі даного акту Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим винесла податкове повідомлення - рішення № 0000150700 від 22.02.2012р. про зменшення суми бюджетного відшкодування по ПДВ у розмірі 20529,00 грн., у т. ч. листопад 2011 року - 20529,00 грн.

Не погодившись з таким рішенням, позивач звернувся до суду, з позовом про скасування такого рішення.

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 15.06.2012 року по справі № 2а-4782/12/0170/25 позов було задоволено, та скасовано рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим № 0000150700 від 22.02.2012р.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду АР Крим від 07.11.2012 року по справі № 2а-4782/12/0170/25 постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 15.06.2012р. залишена без змін.

Вищий адміністративний суд України ухвалою від 04.01.2013р. № К/800/742/13 відмовив у відкритті касаційного провадження по касаційній скарзі податкового органу.

Рішення суду набрало законної сили.

Таким чином, судом встановлено, що за 2011 рік процедура судового оскарження податкових повідомлень-рішень №0001830700 від 24.10.2011р. яким Приватному акціонерному товариству "УКпостач" зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на суму 36445,00 грн., №0002020700 від 21.12.2011р про зменшення Приватному акціонерному товариству "УКпостач" (ідентифікаційний код 30169718) суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за квітень 2011р. у розмірі 2115 грн., № 0001980700 від 17.11.2011р. про зменшення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість сумою 26848 грн., від 13.12.2011 р. № 0002130700 , згідно з яким йому зменшено суму бюджетного відшкодування з ПДВ за вересень 2011 р. на 23727 грн., № 0000050700 від 13.01.2012 року про зменшення суми бюджетного відшкодування з ПДВ в розмірі 77270,00 грн., від 22.02.2012 року № 0000150700 про зменшення ПрАТ "УКпостач" суми бюджетного відшкодування з ПДВ у розмірі 20529 грн., закінчена.

З урахуванням судових рішень, відповідачі були зобов'язані перерахувати позивачу суму бюджетного відшкодування за 2011 рік, яка заявлена позивачем у даній справі, не входить до розгляду по іншим справам та підтверджена актом взаємозвірки у загальній сумі 186934,00 грн., у тому числі за березень 2011 року - 36445,00 грн., за квітень 2011 року - 2115,00 грн., за серпень 2011 року - 26848,00 грн., за вересень 2011 року - 23727,00 грн., за жовтень - 77270,00 грн., за листопад - 20529,00 грн.

Судом встановлено, що сума бюджетного відшкодування за 2011 рік в розмірі 186934,00 гривень відповідачем не перерахована на рахунок позивача.

5. Щодо сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за 2012 рік, судом встановлено наступне.

Відповідно до податкової декларації з ПДВ за лютий 2012 року позивачем було заявлено до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку суму у розмірі 6191473,00 грн.

Податковим органом було відшкодовано позивачу бюджетне відшкодування за лютий 2012р. на загальну суму 3000000, 00 грн.

Загальна сума боргу по невідшкодованому ПДВ у лютому 2012 року склала 3191473,00 грн., що підтверджується актом взаємозвірки позивача та відповідача, у т. ч. сума, знята відповідачем по податковому повідомленню - рішенню № 0000114000 від 16.05.2012 року на суму 88216, 00 грн.

Отже, сума по невідшкодованому ПДВ у лютому 2012 року, яка була знята відповідачем за вказаним податковим повідомленням-рішенням, складає 88216,00 грн.

Відповідно до податкової декларації з ПДВ за березень 2012 року позивачем було заявлено до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку суму у розмірі 9699622,00 грн.

Податковим органом було відшкодовано позивачу бюджетне відшкодування за березень 2012р. на загальну суму 9678027,00 грн.

Загальна сума боргу по невідшкодованому ПДВ у березні 2012 року склала 21595,00 грн., вказана сума підтверджується актом взаємозвірки, у т. ч. сума, знята відповідачем по податковому повідомленню - рішенню № 00021300700 від 13.12.2011 року на суму 21595,00 грн.

Отже, сума по невідшкодованому ПДВ у березні 2012 року, яка була знята відповідачем, за вказаним повідомленням-рішенням складає 21595,00 грн.

Відповідно до податкової декларації з ПДВ за квітень 2012 року позивачем було заявлено до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку суму у розмірі 7176450,00грн.

Податковим органом не було відшкодовано позивачу бюджетне відшкодування за квітень 2012р.

Загальна сума боргу по невідшкодованому ПДВ у квітні 2012 року склала 7176450,00 грн., вказана сума підтверджується актом взаємозвірки, у т. ч. сума, знята відповідачем по податковому повідомленню - рішенню № 0000314000 від 18.07.2012 року на суму 21595,00 грн., суму у розмірі 7104455, 00 грн. було підтверджено відповідачем як правомірно заявлені у акті перевірки № 42/40-00/30169718 від 05.07.2012 року (том 4 а.с. 85) та додатку 4 до акту (том 4 а.с. 87).

Отже, сума по невідшкодованому ПДВ у квітні 2012 року, складає 7176450, 00 грн.

Судом встановлено, що Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим була проведена документальна позапланова виїзна перевірка ПРАТ "УКпостач", з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за лютий 2012 року, по результатам якої було складено акт № 14/07-00/30169718 від 03.05.2012 року.

На підставі даного акту Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим, винесла податкове повідомлення - рішення № 0000114000 від 16.05.2012р. про зменшення суми бюджетного відшкодування по ПДВ у розмірі 88216,00 грн., у т. ч. лютий 2012 року - 88216,00 грн.

Не погодившись з податковим повідомленням - рішенням № 0000114000 від 16.05.2012р., позивач звернувся до суду, з позовом про скасування вказаного рішення.

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 11.07.2012р. по справі № 2а-5612/12/0170/27 позов було задоволено, та скасовано рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду АР Крим від 02.10.2012р. по справі № 2а-5612/12/0170/27 постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 11.07.2012р. залишено без змін.

Рішення суду набрало законної сили.

Судом встановлено, що 01.06.2012 року Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим була проведена документальна позапланова виїзна перевірка ПРАТ "УКпостач", з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за березень 2012 року, за результатами якої було складено акт № 29/40-00/30169718 від 01.06.2012р.

На підставі даного акту Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим винесла податкове повідомлення - рішення № 0000214000 від 12.06.2012р. про зменшення суми бюджетного відшкодування по ПДВ у розмірі 23727,00 грн., у т. ч. березень 2012 року - 21595,00 грн.

Не погодившись з податковим повідомленням - рішенням № 0000214000 від 12.06.2012р., позивач звернувся до суду, з позовом про скасування вказаного рішення.

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 22.08.2012р. по справі № 2а-6704/12/0170/28 позов було задоволено, та скасовано рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим № 0000214000 від 12.06.2012р.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду АР Крим від 06.11.2012р. по справі № 2а-6704/12/0170/28 постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 22.08.2012р. залишено без змін.

Вищий адміністративний суд України ухвалою від 04.02.2013р. № К/800/180/13 відмовив у відкритті касаційного провадження по касаційній скарзі податкового органу.

Рішення суду набрало законної сили.

Судом встановлено, що з 13.06.2012 р. по 26.06.2012 р. Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим була проведена документальна позапланова виїзна перевірка ПРАТ "УКпостач", з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в банку за квітень 2012 року, за результатами якої було складено акт № 42/40-00/30169718 від 05.07.2012р.

На підставі даного акту Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим винесла податкове повідомлення - рішення № 0000314000 від 18.07.2012р. про зменшення суми бюджетного відшкодування по ПДВ у розмірі 71995,00 грн., у тому числі квітень 2012 року - 71995,00 грн.

Не погодившись з податковим повідомленням - рішенням № 0000314000 від 18.07.2012р., позивач звернувся до суду, з позовом про скасування вказаного рішення.

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 03.09.2012р. по справі № 2а-8247/12/0170/31 позов було частково задоволено, та частково скасовано рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим.

Постановою Севастопольського апеляційного адміністративного суду АР Крим від 17.01.2013р. по справі № 2а-8247/12/0170/31 постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 03.09.2012р. рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Сімферополі АР Крим скасовано повністю, прийнято нову постанову, якою скасоване податкове повідомлення-рішення №0000314000 від 18.07.2012 р. про зменшення суми бюджетного відшкодування з ПДВ в розмірі 71995,00 грн.

Рішення суду набрало законної сили.

16.07.2013р. Вищий адміністративний суд України (справа № К/800/9426/13) своєю Ухвалою залишив в силі рішення апеляційного суду.

Таким чином, судом встановлено, що за 2012 рік процедура судового оскарження податкових повідомлень-рішень № 0000114000 від 16.05.2012 року про зменшення суми бюджетного відшкодування по ПДВ у розмірі 88216,00 грн., № 0000214000 від 12.06.2012 року про зменшення бюджетного відшкодування по ПДВ у розмірі 21595,00 грн., №0000314000 від 18.07.2012 р. про зменшення суми бюджетного відшкодування з ПДВ в розмірі 71995,00 грн. закінчена.

З урахуванням судових рішень, відповідачі були зобов'язані перерахувати позивачу суму бюджетного відшкодування за 2012 рік, яка заявлена позивачем у даній справі, не входить до розгляду по іншим справам та підтверджена актом взаємозвірки у загальній сумі 181806,00 грн., у тому числі за лютий 2012 року - 88216,00 грн., за березень 2012 року - 21595,00 грн., за квітень 2012 року - 71995,00 грн.

Також відповідачі зобов'язані перерахувати позивачу суму бюджетного відшкодування за квітень 2012 рік у розмірі 7104455,00 грн., яка, як зазначалось вище підтверджена у акті перевірки № 42/40-00/30169718 від 05.07.2012 року (том 4 а.с. 85) та додатку 4 до акту (том 4 а.с. 87).

Суд зазначає, що ПРАТ "УКпостач" на адресу Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів в АР Крим направлена вимога від 17.07.2013 року № 003/18-95 про надання висновку по відшкодуванню ПДВ на рахунок ПРАТ "УКпостач" на загальну суму 8609516,85 грн., вимога від 18.07.2013 року № 003/18-96 про надання висновку по відшкодуванню ПДВ на рахунок ПРАТ "УКпостач" на загальну суму 280800,00 грн., вимога від 19.07.2013 року № 003/18-97 про надання висновку по відшкодуванню ПДВ на рахунок ПРАТ "УКпостач" на загальну суму 239382,27 грн.

Судом встановлено, що сума, яка підлягає бюджетному відшкодуванню з ПДВ складає 8862548,30 грн., а саме за січень 2008 року - 383096,00 грн., за лютий 2008 року - 192191,00 грн., за березень 2008 року - 12119,00 грн., за червень 2008 року 355743,28 грн., за листопад 2008 року - 1456,00 грн., за лютий 2009 року -111366,00 грн., за березень 2009 року - 127592,00 грн., за квітень 2009 року - 111467,00 грн., за листопад 2009 року - 19071,60 грн., за січень 2010 року - 7554,94 грн., за березень 2010 року - 64224,97 грн., за квітень 2010 року - 3471,51 грн., за березень 2011 року - 36445,00 грн., за квітень 2011 року - 2115,00 грн., за серпень 2011 року - 26848,00 грн., за вересень 2011 року - 23727,00 грн., за жовтень 2011 року - 77270,00 грн., за листопад 2011 року - 20529,00 грн., за лютий 2012 року - 88216,00 грн., за березень 2012 року - 21595,00 грн., за квітень 2012 року - 7176450,00 грн.

Згідно п.200.1 ст.200 Податкового кодексу України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Відповідно до п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з п.200.1 цієї статті, має від'ємне значення, то: бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державно бюджету України...

Загальні підстави, порядок визначення та сплати, бюджетного відшкодування податку на додану вартість встановлені Розділом V Податкового кодексу України.

Відповідно до п.п. 185.1 ст. 185 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування є, у тому числі, операції платників податку з постачання товарів, послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України та строки проведення розрахунків з бюджетом регламентується статтею 200 Податкового кодексу України.

Згідно з п.п. 200.1 ст. 200 Податкового кодексу України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Підпунктом 14.1.18 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України визначено, що бюджетне відшкодування - відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника, у тому числі автоматичне бюджетне відшкодування у порядку та за критеріями, визначеними у розділі V Податкового кодексу України.

У п. 200.7 ст. 200 ПК України встановлено, що платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному органу державної податкової служби податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

До декларації додаються розрахунок суми бюджетного відшкодування, а також оригінали митних декларацій (примірників декларанта), що підтверджують вивезення товарів (супутніх послуг) за межі митної території України (200.8. ст.200 ПК України).

Згідно з п. 200.10. ст. 200 Податкового кодексу України протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, податковий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних.

За наявності достатніх підстав, які свідчать, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право провести документальну позапланову виїзну перевірку платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном проведення камеральної перевірки (п.200.11. ст.200 Податкового кодексу України).

Згідно із п.200.15 Податкового кодексу України після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження орган державної податкової служби протягом п'яти робочих днів, що настали за днем отримання відповідного рішення, зобов'язаний подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

На підставі отриманого висновку відповідного органу державної податкової служби орган Державного казначейства України видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку органу державної податкової служби (п.200.13. ст.200 Податкового кодексу України).

Відповідно до п. 200.17 ст. 200 Податкового кодексу України, джерелом сплати бюджетного відшкодування (у тому числі заборгованості бюджету) є доходи Державного бюджету України.

Згідно із п. 200.23 ст. 200 Податкового кодексу України суми податку, не відшкодовані платникам протягом визначеного цією статтею строку, вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування податку на додану вартість.

Процедура судового оскарження податкових повідомлень-рішень щодо бюджетного відшкодування з податку на додану вартість закінчена, що підтверджено судом у попередніх висновках.

Матеріалами справи підтверджується дотримання позивачем порядку, встановленого діючим законодавством та вчинено передбачені законом дії щодо отримання бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в сумі 8862548,30 грн.

Суд вважає за необхідне зазначити, що відповідачами у справах розглядуваної категорії виступають податковий орган та орган державного казначейства. При цьому позивач не зобов'язаний зазначати зміст позовних вимог окремо щодо кожного з них, оскільки з урахуванням положень ст. 200 Податкового Кодексу України та Порядку взаємодії органів державної податкової служби та органів державної казначейської служби в процесі відшкодування податку на додану вартість, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.01.2011р. № 39, податковий орган та орган державного казначейства діють як органи державної влади, як представники одного відповідача - держави, через які держава набуває і здійснює свої права та обов'язки. При цьому попереднє адміністративне або судове оскарження дій або бездіяльності органів державної податкової служби щодо надання висновку про суми ПДВ, належні до відшкодування, не є необхідною передумовою для безпосереднього звернення платника податку з позовом про стягнення відповідної суми з Державного бюджету України.

Разом із тим, враховуючи, що висновок податкового органу із зазначенням суми бюджетного відшкодування є підставою для проведення відшкодування сум податку на додану вартість з державного бюджету, ненадання такого висновку саме по собі також є порушенням права платника податку на бюджетне відшкодування.

Отже, учасниками адміністративного процесу у справах про стягнення бюджетної заборгованості є суб'єкти господарювання, органи державної податкової служби та територіальні органи державного казначейства. Способом захисту порушеного права у випадку невідшкодування платнику податку бюджетної заборгованості з податку на додану вартість є стягнення бюджетної заборгованості з цього податку.

Отже, позовні вимоги ПРАТ "УКпостач" стосовно стягнення з Держаного бюджету України бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 8862548,30 грн. підлягають задоволенню.

6. Що стосується вимог позивача щодо зобов'язання Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів в АР Крим відновити у картці особового рахунку позивача з ПДВ суму у розмірі 27621,20 грн., у тому числі за вересень 2006 року - 14775,20 грн., листопад 2006 року - 12846,00 грн., яка була неправомірно знята відповідачем з бюджетного відшкодування позивача з податку на додану вартість, суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 3.1. Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженої наказом ДПА України від 18.07.2005 року № 276, якою встановлюється порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків і зборів (обов'язкових платежів), з метою обліку нарахованих і сплачених сум платежів до бюджету органами державної податкової служби на кожний поточний рік відкриваються особові рахунки за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.

Відповідно до п. 3.5 Інструкції № 276 у залежності від призначення платежів відкриваються особові рахунки, в тому числі для здійснення обліку податку на додану вартість для платників податків - юридичних та фізичних осіб.

Згідно п. 3.6. Інструкції форми карток особових рахунків мають лицьовий та зворотній боки. На лицевому боці картки відображаються умови справляння платежу та дані про платника податків. Зворотній бік картки відображає стан розрахунків платників з бюджетом (суми нарахованого та сплаченого платежу, пені, штрафних (фінансових) санкцій, плати за кредит щодо розстрочених (відстрочених податкових зобов'язань, суми податкового боргу, надміру та/або помилково сплачені, та суми, заявлені до відшкодування, й інше).

Тобто дані карток особових рахунків повинні відображати фактичний стан платежів до бюджету платника податків.

У відповідності до п. 3.2. Інструкції № 276 картки особових рахунків відкриваються тим структурним підрозділом органу державної податкової служби, який відповідно до своїх функціональних обов'язків відкриває особові рахунки платників.

Відповідно до податкової декларації з ПДВ за вересень 2006 року позивачем було заявлено до бюджетного відшкодування в рахунок зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних податкових періодів суму у розмірі 785000,00 грн.

Податковим органом, у рахунок відшкодування ПДВ за вересень 2006 року, було видано позивачу вексель на загальну суму 529878,80 грн., що свідчить про те, що частина заявленої позивачем суми до відшкодування ПДВ, була відшкодована відповідачем позивачу самостійно. Також, за вересень 2006 року позивачем було надано до податкового органу уточнюючу декларацію про зменшення суми, яка підлягає бюджетному відшкодуванню з ПДВ, у розмірі 90700,20 грн. Отже, за вересень 2006 року борг по невідшкодованому позивачу ПДВ становить 83832,20 грн., у т. ч. 14775,20 грн. знята відповідачем з особового рахунку в картці позивача.

Суд зазначає, що у податковій декларації з ПДВ за вересень 2006 року позивачем було заявлено суму до бюджетного відшкодування в рахунок зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних податкових періодів.

Відповідно до податкової декларації з ПДВ за листопад 2006 року позивачем було заявлено до бюджетного відшкодування в рахунок зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних податкових періодів суму у розмірі 619800, 00 грн.

Податковим органом, у рахунок відшкодування ПДВ за листопад 2006 року, було видано позивачу вексель на загальну суму 311030,62 грн., що свідчить про те, що частина заявленої позивачем суми до відшкодування ПДВ, була відшкодована відповідачем позивачу самостійно. Отже, за листопад 2006 року борг по не відшкодованому позивачу ПДВ становить 12 846, 00 грн., у т, ч. 12 846, 00 грн. зняте податковим органом.

Суд зазначає, що у податковій декларації з ПДВ за листопад 2006 року позивачем було заявлено сума до бюджетного відшкодування в рахунок зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних податкових періодів .

Судом встановлено, що Красноперекопською Об'єднаною державною податковою інспекцією АР Крим 13.03.2009 року була проведена документальна невиїзна перевірка ПрАТ "УКпостач", код ЄДРПОУ 30169718, щодо підтвердження відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків ПП фірмою "Легіон" код ЄДРПОУ 24500196 за період з 01.04.2005 року по 31.03.2008 року, по висновкам якої було складено акт № 393/23-0/30169718 від 13.03.2009р.

На підставі даного акту Красноперекопська Об'єднана державна податкова інспекція АР Крим винесла податкове повідомлення - рішення № 00000172301/0 від 18.03.2009р. (№00000172301/1 від 16.04.2009р.), про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 49421, 2 грн., у т. ч. червень 2006 року - 1477,40 грн.; липень 2006 року - 4108,40 грн.; вересень 2006 року - 14775,20 грн.; жовтень 2006 року - 13900,00 грн. листопад 2006 року -12846,00 грн.; лютий 2007 року - 2313,32 грн.

Суми ПДВ за вересень 2006 року - 14775,20 грн. та листопад 2006 року -12846,00 грн. були зняті відповідачем з особового рахунку в картці позивача по ПДВ.

Не погодившись з таким рішенням ПрАТ «УКпостач» звернувся до суду, з позовом про скасування такого рішення.

Постановою Окружного адміністративного суду АР Крим від 11.05.2010р. по справі № 2а-6047/09/5/0170 позов ПрАТ "УКпостач" було задоволено, та скасовано податкове повідомлення-рішення Красноперекопської ОДПІ № 00000172301/0 від 18.03.2009р. (№00000172301/1 від 16.04.2009р.), про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 49421, 2 грн., у т. ч. червень 2006 року - 1477,40 грн.; липень 2006 року - 4108,40 грн.; вересень 2006 року - 14775,20 грн.; жовтень 2006 року - 13900,00 грн. листопад 2006 року -12846,00 грн.; лютий 2007 року - 2313,32 грн.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду АР Крим від 08.02.2011р. по справі № 2а-6047/09/5/0170 постанову Окружного адміністративного суду АР Крим від 11.05.2010р. залишено без змін.

Рішення суду набрало законної сили.

Суд зазначає, що скасування судом податкового повідомлення-рішення Красноперекопської ОДПІ № 00000172301/0 від 18.03.2009р. (№00000172301/1 від 16.04.2009р.), про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у тому числі за вересень 2006 року у сумі 14775,20 грн.; за листопад 2006 року у сумі 12846,00 грн. є підставою для відновлення у картці особового рахунку позивача по ПДВ вказаних сум з ПДВ за відповідні періоди.

З урахуванням вищенаведеного, суд зазначає, що для забезпечення відновлення порушеного права позивача необхідно зобов'язати Красноперекопську об'єднану державну податкову інспекцію ГУ Міндоходів в АР Крим відновити у картці особового рахунку позивача по ПДВ суму у розмірі 27621,20 грн., у тому числі вересень 2006 року у сумі 14775,20 грн.; за листопад 2006 року у сумі 12846,00 грн., які були неправомірно зняти відповідачем з бюджетного відшкодування позивача з податку на додану вартість, так як позивач об'єктивно має матеріальний інтерес в тому, щоб відомості зазначеного особового рахунку відображали дійсний і правильний стан його розрахунків з Державою з податку на додану вартість.

На підставі викладеного судом зроблено висновок, що позовні вимоги ПрАТ "УКпостач" обґрунтовані та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

У судовому засіданні 11.11.2013 року оголошена вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАСУ постанову складено у повному обсязі 15.11.2013 року.

Керуючись ст.ст. 160-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Уточнені позовні вимоги задовольнити.

2. Стягнути з Державного бюджету України (код ЄДРПОУ 37786055, рахунок № 31118030700020, відкрити за кодом класифікації доходів бюджету 14010200 в Головному управлінні Державної казначейської служби України в Автономній Республіці Крим, м. Сімферополь, код банку 824026) на користь Приватного акціонерного товариства "УКпостач" (96000, АР Крим, м. Красноперекопськ, вул. Сєвєрная, б. 1А, код ЄДРПОУ 30169718) суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у сумі 8862548,30 грн.

3. Зобов'язати Красноперекопську об'єднану державну податкову інспекцію ГУ Міндоходів в АР Крим відновити у картці особового рахунку Приватного акціонерного товариства "УКпостач" (96000, АР Крим, м. Красноперекопськ, вул. Сєвєрная, б. 1А, код ЄДРПОУ 30169718) з податку на додану вартість суму у розмірі 27621,20 грн., у тому числі за вересень 2006 року -14775,20 грн., за листопад 2006 року -12846,00 грн.

4. Стягнути з Державного бюджету України на користь Приватного акціонерного товариства "УКпостач" (96000, АР Крим, м. Красноперекопськ, вул. Сєвєрная, б. 1А, код ЄДРПОУ 30169718) судовий збір в розмірі 2294,00 грн.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Алексєєва Т.В.

СудОкружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення11.11.2013
Оприлюднено04.12.2013
Номер документу35720918
СудочинствоАдміністративне