Ухвала
від 02.12.2013 по справі 5021/2508/2011
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

02.12.2013 Справа № 5021/2508/2011

Господарський суд Сумської області у складі судді Л.А. Костенко, секретаря судового засідання Олтушевської І.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Сумської області матеріали справи № 5021/2508/2011, порушеної за заявою голови ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю "Лебединський Райагробуд" Пігарєва А.В. про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "Лебединський Райагробуд" (42200, Сумська область, м. Лебедин, вул. Сумська, 94; код 03581434),

За участі представників сторін:

від кредиторів: ТОВ «ЮО «Капітал Правіс» - Мельник Л.О. (довіреність б/н від 01.02.2013);

ТОВ «Юго - Восток» - Рішка Д.С. (довіреність б/н від 21.01.2013);

ПФБФ «Інтербудсервіс» - Рішка Д.С. (довіреність б/н від 22.01.2013);

ТОВ «Дівес» - Шпаков А.О. (довіреність б/н від 01.03.2012);

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Сумської області від 27.10.2011 року порушено провадження у справі № 5021/2508/2011 за заявою голови ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю "Лебединський Райагробуд" Пігарєва А.В. про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "Лебединський Райагробуд" (код 03581434), відповідно до ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Постановою господарського суду Сумської області від 10.11.2011 року боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором боржника призначено арбітражного керуючого Барибу С.Г.

Ухвалою господарського суду від 08.11.2012 року припинено повноваження арбітражного керуючого Бариби С.Г., як ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Лебединський Райагробуд", призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Сорокіну А.В.

До господарського суду надійшла заява від ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Сорокіної А.В. в якій просить суд, затвердити мирову угоду по справі № 5021/2508/2011 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Лебединський Райагробуд».

Ухвалою господарського суду від 18.09.2013р. року призначено до розгляду мирову угоду в засідання суду на 07.10.2013р.

Розгляд справи відкладався відповідно до ухвал суду для витребування додаткових документів.

Дослідивши в судовому засіданні матеріали справи, заслухавши присутніх представників сторін, суд відзначає наступне:

Відповідно до ст.. 35 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції Закону від 30.06.1999р.) під мировою угодою у справі про банкрутство розуміється домовленість між боржником і кредитором стосовно відстрочки та (або) розстрочки, а також прощення (списання) кредиторами боргів боржника, яка оформлюється угодою сторін.

Мирова угода може бути укладена на будь-якій стадії провадження у справі про банкрутство. Рішення про укладення мирової угоди від імені кредиторів приймається комітету кредиторів більшістю голосів кредиторів - членів комітету та вважається прийнятим за умови, що всі кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника, висловили письмову згоду на укладення мирової угоди. Рішення про укладення мирової угоди приймається від імені боржника керівником боржника чи арбітражним керуючим (керуючим санацією, ліквідатором), які виконують повноваження органів управління та керівника боржника і підписують її. Від імені кредиторів мирову угоду підписує голова комітету кредиторів.

Згідно з ч. 3 ст. 38 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» при затверджені мирової угоди господарський суд зобов'язаний перевірити порядок укладення мирової угоди, встановлений Законом та відповідність умови мирової угоди чинному законодавству.

Провадження у справі №5021/2508/2011 порушено відповідно до ст.. 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Відповідно до ст.. 41 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» відносини пов'язані з банкрутством місто утворюючих, особливо небезпечних, сільськогосподарських підприємств, страховиків, інших категорій суб'єктів підприємницької діяльності, регулюються цим Законом з урахуванням особливостей передбачених цим розділом.

Відповідно до вказаної норми процедура банкрутства боржника, що ліквідується власником відбувається за спрощеним порядком. Вказана процедура передбачає спеціальний порядок виявлення та встановлення вимог кредиторів, відповідно до якого кредитори звертаються до боржника. У зв'язку з чим процедура банкрутства боржника що ліквідується власником не передбачає створення представницьких органів кредиторів, зокрема комітету кредиторів.

В той же час згідно ст.. 35 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» сторонами мирової угоди є боржник та комітет кредиторів.

Стаття 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» не передбачає можливості переходу до загальної процедури банкрутства.

За вказаних обставин суд дійшов висновку про неможливість затвердження мирової угоди у даній справі.

Також в ході розгляду справи з'ясовано наступне:

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

Відповідно до ч. 2, 5 ст. 105 Цивільного Кодексу України після внесення запису про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.

Строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня опублікування повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи.

Відповідно до ч. 1 ст. 110 Цивільного Кодексу України встановлено, що юридична особа ліквідується, зокрема, за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.

Якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення

вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому

законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом (частина 3 статті 110 ЦК України).

Ч. 8 ст. 111 Цивільного Кодексу України передбачено, що ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результати їх розгляду.

Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

За змістом ч. 5 ст. 60 Господарського кодексу України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, вбачаться, що ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у вставленому законодавством порядку з обов'язковою перевіркою органом доходів і зборів у якому перебуває на обліку суб'єкт господарювання.

Отже, враховуючи вищезазначені вимоги закону, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є: оцінка вартості наявного майна боржника, публікація оголошення згідно з вимогами статті 105 Цивільного Кодексу України з метою виявлення кредиторів та встановлення повного обсягу кредиторської заборгованості, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу.

Відповідно до рішення загальних зборів учасників ТОВ "Лебединський Райагробуд" від 08.10.2010р. було прийнято рішення що проміжний ліквідаційний баланс та ліквідаційний баланс, після завершення розрахунків з кредиторами подається ліквідаційною комісією товариства на затвердження Загальними зборами учасників.

Однак з матеріалів справи встановлено відсутність проміжного ліквідаційного балансу та балансу боржника взагалі, що виключає вищезазначеними нормами законодавства звернення до господарського суду з заявою.

За вказаних обставин суд дійшов висновку про помилкове порушення справи про банкрутство.

Відповідно до п. 36 Постанови Пленуму Верховного Суду України №15 від 18.12.2009р. "Про судову практику в справах про банкрутство" Законом не врегульовано подальшого перебігу провадження у справі у випадках, коли у встановленому законодавством порядку виявлено безпідставність вимог кредитора (кредиторів), за заявою якого (яких) було порушено справу про банкрутство боржника, або коли порушено провадження у справі про банкрутство підприємств, стосовно яких діє законодавча заборона порушувати справи про банкрутство. У таких випадках судам слід припиняти провадження у справі на підставі пункту 7 частини першої статті 40 Закону (за відсутності інших підстав для такого припинення) та пункту 1 1 частини першої статті 80 ГПК України (за відсутністю предмету спору).

На підставі викладеного, керуючись ст. 24, ст.ст. 35-38, ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції Закону від 30.06.1999р.), ст. 4-1, п. 1-1 ст. 80, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. В затвердженні мирової угоди у справі № 5021/2508/2011 - відмовити.

2. Провадженні у справі № 5021/2508/2011 - припинити.

3. Копію даної ухвали надіслати кредиторам, боржнику, ліквідатору, Головному управлінню юстиції у Сумській області Міністерства юстиції України, Державному реєстратору.

Повна ухвала складена 04.12.2013р.

СУДДЯ Л.А. КОСТЕНКО

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення02.12.2013
Оприлюднено05.12.2013
Номер документу35742851
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5021/2508/2011

Ухвала від 25.12.2013

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Лакіза В.В.

Постанова від 30.01.2014

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Бородіна Л.І.

Ухвала від 02.12.2013

Господарське

Господарський суд Сумської області

Костенко Лариса Андріївна

Ухвала від 14.11.2013

Господарське

Господарський суд Сумської області

Костенко Лариса Андріївна

Ухвала від 07.10.2013

Господарське

Господарський суд Сумської області

Костенко Лариса Андріївна

Ухвала від 18.09.2013

Господарське

Господарський суд Сумської області

Костенко Лариса Андріївна

Ухвала від 02.09.2013

Господарське

Господарський суд Сумської області

Костенко Лариса Андріївна

Ухвала від 01.08.2013

Господарське

Господарський суд Сумської області

Гордієнко Михайло Іванович

Ухвала від 04.07.2013

Господарське

Господарський суд Сумської області

Костенко Лариса Андріївна

Ухвала від 18.06.2013

Господарське

Господарський суд Сумської області

Костенко Лариса Андріївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні