6/189-121/Б
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 квітня 2009 р. № 6/189-121/Б
Судова колегія Вищого господарського суду України у складі :
Полякова Б.М., –головуючого (доповідач у справі),
Заріцької А.О.
Коваленка В.М.
розглянувши касаційну скаргу
Регіонального відділення Фонду державного майна України по Чернівецькій області
на ухвалувід 24.06.2008 р. господарського суду Чернівецької області
у справі№ 6/189-121/б господарського суду Чернівецької області
за заявоюАКАБ "Україна" в особі Кельменецького відділення, смт. Кельменці Чернівецької області
доВАТ "Кельменецький цукровий завод", с. Нелипівці Кельменецького району Чернівецької області
пробанкрутство
арбітражний керуючийЗавальнюк В.І., м. Вінниця
голова комітету кредиторівЗАТ "Укррос", м. Київ
в судовому засіданні взяв участь представник:
Регіонального відділення Фонду державного майна України по Чернівецькій області
Сопко С.П., довір.
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою арбітражного суду Чернівецької області від 16.04.1999 р. за заявою АКАБ "Україна" в особі Кельменецького відділення порушено провадження у справі № 6/189-121/б про банкрутство ВАТ "Кельменецький цукровий завод".
Постановою господарського суду Чернівецької області від 08.06.2006 р. визнано ВАТ "Кельменецький цукровий завод" банкрутом та відкрито стосовно нього ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Завальнюка В.І.
Ухвалою господарського суду Чернівецької області від 24.06.2008 р. (суддя Ковальчук Т.І.) затверджено звіт ліквідатора банкрута та ліквідаційний баланс, ліквідовано банкрута як юридичну особу та припинено провадження у справі.
Не погоджуючись з такою ухвалою, Регіональне відділення Фонду державного майна України по Чернівецькій області звернулося до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу господарського суду Чернівецької області від 24.06.2008 р.
На думку заявника касаційної скарги, судом неправильно застосовано норми матеріального та процесуального права, зокрема ч. 4 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі –Закон про банкрутство).
Касаційна скарга мотивована знаходженням на даний час в Єдиному реєстрі об'єктів державної власності майна, яке обліковується за банкрутом.
Заслухавши пояснення учасника судового засідання, обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши наявні матеріали справи, проаналізувавши застосування судом норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга підлягає задоволенню, виходячи з таких підстав.
Затверджуючи звіт ліквідатора банкрута і ліквідаційний баланс та ліквідуючи банкрута як юридичну особу, суд першої інстанції виходив, зокрема, з того, що ліквідатором виявлено та реалізовано у встановленому комітетом кредиторів порядку все належне банкруту майно, що засвідчується даними інвентаризації.
Як вбачається з матеріалів справи, до інвентаризаційного опису № 11 майна банкрута (будівлі та споруди) (а.с. №№ 60-64 том ХІХ) включено будівлю "Пошта-музшкола" за інвентарним номером №2721, вартістю 63 270,00 грн.
З матеріалів справи також вбачається, що банкрут –ВАТ "Кельменецький цукровий завод" був створений в процесі приватизації.
Відповідно до пункту 4 розділу 3 плану приватизації державного майна Кельменецького цукрового заводу, затвердженого 03.10.1997 р. В.о. начальника Регіонального відділення Фонду державного майна України по Чернівецькій області Фишком Е.О., майно "Пошта-музшкола" (інвентарний номер №2721) знаходилось серед об'єктів соціально-культурного призначення, залишкова вартість яких не включена до статутного фонду ВАТ "Кельменецький цукровий завод".
Отже, будівля "Пошта-музшкола" не увійшла до статутного фонду банкрута під час приватизації, але залишилась на його балансі та є державною власністю.
Так, згідно із інвентаризаційним описом №1 основних засобів ВАТ "Кельменецький цукровий завод" частина будівлі "Пошта-музшкола" (інвентарний номер №2721), площею 108,8 кв. м., станом на 31.12.2007 р. рахується на балансовому рахунку № 10, а матеріально-відповідальною особою є ліквідатор –арбітражний керуючий Завальнюк В.І.
Також, згідно із інвентаризаційним описом №1 основних засобів ВАТ "Кельменецький цукровий завод" частина будівлі "Пошта-музшкола" (інвентарний номер №2721), площею 70,2 кв. м., станом на 31.12.2007 р. рахується на балансовому рахунку № 10 та матеріально-відповідальною особою є ліквідатор –арбітражний керуючий Завальнюк В.І.
Ліквідатор банкрута Завальнюк В.І. у відзиві на касаційну скаргу посилається на лист Регіонального відділення Фонду державного майна України по Чернівецькій області від 18.06.2007 р. №10-77/1852, яким повідомлено його про те, що державним органом приватизації продано об'єкт малої приватизації державної власності – окреме індивідуально-визначене майно –частину приміщень нежитлової будівлі (колишньої музичної школи), площею 63,00 кв. м., що перебуває на балансі ВАТ "Кельменецький цукровий завод", а, відтак, зазначений об'єкт необхідно зняти з обліку товариства як такий, що приватизований.
Однак, відповідно до листа Регіонального відділення Фонду державного майна України по Чернівецькій області від 03.12.2007 р. № 09-77/3753 ліквідатора банкрута Завальнюка В.І. було зобов'язано провести станом на 31.12.2007 р. інвентаризацію майна, що не увійшло до статутного фонду ВАТ "Кельменецький цукровий завод", однак перебуває на його балансі (приміщення пошти-музшколи, площею 108,8 кв. м. та 70,2 кв. м.), а матеріали інвентаризації надати у строк до 20.01.2008 р.
Як вбачається, лист, на який вказує ліквідатор, датований раніше та зазначене у ньому приміщення не співпадає за розміром, зазначеному у другому листі Регіонального відділення Фонду державного майна України по Чернівецькій області та в вищевказаних інвентаризаційних описах основних засобів ВАТ "Кельменецький цукровий завод".
За приписами ч. 1 ст. 26 Закону про банкрутство до складу ліквідаційної маси включаються усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, за винятком об'єктів житлового фонду.
З оскаржуваної ухвали не вбачається, що саме відбулося з будівлею "Пошта-музшкола" (інвентарний номер №2721).
Водночас, ліквідація банкрута –ВАТ "Кельменецький цукровий завод" як юридичної особи перешкоджає з'ясуванню факту перебування вказаного майна, а у разі знаходження цього майна, яке є державним, на балансі банкрута, –передачі в установленому порядку іншому суб'єкту господарювання.
У силу встановлених меж перегляду справи в суді касаційної інстанції та повноважень останнього, касаційна інстанція позбавлена права встановлювати нові обставини справи та здійснювати оцінку доказів (ст. ст. 1115, 1117 ГПК України).
У зв'язку з чим, оскаржувана ухвала суду першої інстанції підлягає скасуванню, а справа –направленню на новий розгляд до цього суду на стадію ліквідації.
При новому розгляді справи суду необхідно повно та всебічно встановити вищезазначені обставини справи та розглянути справу відповідно до вимог чинного законодавства.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 26, 32, 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 43, 1115, 1117, 1119 –11111 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Касаційну скаргу Регіонального відділення Фонду державного майна України по Чернівецькій області задовольнити.
2. Ухвалу господарського суду Чернівецької області від 24.06.2008 р. у справі № 6/189-121/б скасувати.
3. Справу № 6/189-121/б передати на новий розгляд до господарського суду Чернівецької області на стадію ліквідації.
Головуючий Б.М. Поляков
Судді А.О. Заріцька
В.М. Коваленко
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 01.04.2009 |
Оприлюднено | 19.05.2009 |
Номер документу | 3581906 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Поляков Б.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні