8/404-08
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 квітня 2009 р. № 8/404-08
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого Остапенка М.І.
суддів :Борденюк Є.М.Харченко В.М.
розглянувши касаційну скаргу Комунального підприємства Білоцерківської міської ради "Житлово-експлуатаційна контора №5"
на рішення
та постановуГосподарського суду Київської області від 14.10.2008 рокуКиївського міжобласного апеляційного господарського суду від 17.12.2008 року
у справі за позовомКомунального підприємства Київської обласної ради "Білоцерківводоканал"
доКомунального підприємства Білоцерківської міської ради "Житлово-експлуатаційна контора №5"
прозобов'язання укласти договір
В С Т А Н О В И В:
у липні 2008 року, комунальне підприємство Київської обласної ради "Білоцерківводоканал" звернулося до господарського суду Київської області з позовом до комунального підприємства Білоцерківської міської ради "Житлово-експлуатаційна контора №5" про зобов'язання останнього укласти з ним договір про постачання холодної води та надання послуг з водовідведення і розподілу спожитих об'ємів у будинках в редакції позивача.
В обґрунтування заявленого позову позивач зазначав, що на виконання положень ст. 19 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання", п.8 Правил надання послуг з централізованого опалення , постачання холодної та гарячої води і водовідведення, листом №1-03/407 від 03.06.2008 року надіслав відповідачу два примірники проекту договору про постачання холодної води та надання послуг з водовідведення.
Але, листом №395 від 25.06.2008 року, комунальне підприємство Білоцерківської міської ради "Житлово-експлуатаційна контора №5" відмовилося від укладання зазначеного договору, а тому, позивач просив постановити рішення про зобов'язання відповідача підписати договір у редакції позивача у примусовому порядку.
Рішенням господарського суду Київської області від 14.10.2008 року позов задоволено.
За наслідками перегляду справи в апеляційному порядку, постановою Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 17.12.2008 року апеляційну скаргу відповідача залишено без задоволення, а рішення господарського суду першої інстанції –без змін.
Постановлені у справі судові рішення оскаржено у касаційному порядку й ухвалою Вищого господарського суду України від 05.03.2009 року порушено касаційне провадження у справі за касаційною скаргою відповідача, у якій він посилається на безпідставність задоволення позову, неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення процесуальних норм і просить рішення господарського суду Київської області від 14.10.2008 року та постанову Київського апеляційного господарського суду від 17.12.2008 року скасувати, а провадження у справі –припинити.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи та обговоривши викладені у касаційній скарзі доводи, судова колегія не вбачає підстав для її задоволення, виходячи з наступного.
Відповідно до ст.19 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" послуги з питного водопостачання надаються споживачам підприємством питного водопостачання на підставі договору з: підприємствами, установами, організаціями, що безпосередньо користуються централізованим питним водопостачанням; підприємствами, установами або організаціями, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких перебуває житловий фонд і до обов'язків яких належить надання споживачам послуг з питного водопостачання та водовідведення; об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельними кооперативами та іншими об'єднаннями власників житла, яким передано право управління багатоквартирними будинками та забезпечення надання послуг з водопостачання та водовідведення на підставі укладених ними договорів; власниками будинків, що перебувають у приватній власності.
Договір про надання послуг з питного водопостачання укладається безпосередньо між підприємством питного водопостачання або уповноваженою ним юридичною чи фізичною особою і споживачем, визначеним у частині першій цієї статті.
Порядок надання споживачам послуг з питного водопостачання встановлюється центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.
Законом України "Про житлово-комунальні послуги" також передбачено, що відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг, а до таких відноситься і водопостачання, здійснюються виключно на договірних засадах.
При цьому, особливим учасником відносин у сфері житлово-комунальних послуг є балансоутримувач та управитель, які, залежно від цивільно-правових угод, можуть бути споживачем, виконавцем або виробником.
Відповідач у справі є балансоутримувачем житлового фонду, на якого за статутом покладено обов'язок по експлуатації житла з наданням відповідних послуг, а тому, господарський суд першої інстанції та апеляційний господарський суд прийшли до правильного висновку щодо безпідставності його заперечень проти укладання договору, обґрунтовано постановили про задоволення позову і підстав для скасування судових рішень, за наведених у касаційній скарзі мотивів, судова колегія не вбачає.
Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 1119, 11111 ГПК України, Вищий господарський суд України, -
П О С Т А Н О В И В:
Касаційну скаргу залишити без задоволення, а рішення господарського суду Київської області від 14.10.2008 року та постанову Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 17.12.2008 року –без змін.
Головуючий М.І. Остапенко
Судді Є.М. Борденюк
В.М. Харченко
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 09.04.2009 |
Оприлюднено | 19.05.2009 |
Номер документу | 3581964 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Остапенко М.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні