ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"29" листопада 2013 р. Справа № 821/4133/13-а
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Циганій С.І.,
при секретарі - Багненко Т.В.,
за участю представника позивача - Петренко Н.О., представника відповідача - Рефлер Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обеженою відповідальністю "Віалон" до Державної інспекції сільського господарства в Херсонській області про скасування припису та розрахунку розміру шкоди,
встановив:
ТОВ "Віалон" звернулося до суду з позовом до Державної інспекції сільського господарства в Херсонській області, в якому просило визнати протиправним та скасувати припис Державної інспекції сільського господарства в Херсонській області №000197 від 21.10.2013р. та скасувати розрахунок розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного заняття земельної ділянки ТОВ "Віалон" в розмірі 7269,99 грн. від 21.10.2013р. Свої позовні вимоги позивач обгрунтовує наступним.
17.10.2013р. відповідачем проведена позапланова перевірка дотримання вимог земельного законодавства та в результаті перевіркии складений Акт №71. 21.10.2013р. винесений припис про усунення порушень ст.ст.125, 125 Земельного Кодексу України, а саме використаня ТОВ "Віалон" земельної ділянки площею 0,018 га на розі вулиць Комкова та Р.Люксембург в м.Херсоні під розміщення комплексу торгівельних павільйонів із земель житлової та громадської забудови комунальної форми власності за відсутності відповідного рішення органів місцевого самоврядування та за відсутності укладеного правочину щодо цієї земельної ділянки.
Також відповідачем по справі було надано розрахунок розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки, яка становить 7269 грн. 99 коп.
Позивач не погоджуючись з діями відповідача, зазначив, що на законних підставах користується земельною ділянком та обгрунтовує це наступним.
11.07.2012р. між ТОВ "Фрідом" та ТОВ "Віалон" був укладений договір купівлі-продажу комплексу торгівельних павільйонів із продажу квітів (тимчасових споруд) для здійснення підприємницької діяльності на розі вулиць Комкова та Р.Люксембург в м.Херсоні. Згідно з п.1.1 Договору продавець передав у власність ТОВ "Віалон" некапітальні споруди в кількості 7 штук, які знаходяться за вищевказаною адресою на земельній ділянці згідно паспорту прив'язки тимчасових споруд.
Управлінням містобудування та архітектури Херсонської міської ради підготовлений та виданий паспорт прив'язки розміщення зазначених торгівельних павільйонів за реєстраційним №№01-37-26, 01-37-24, які дійсні до 15.06.2017р.
Після укладання договору купівлі-продажу тимчасових споруд керівництво ТОВ "Віалон" звернулося до Херсонської міської ради з заявою про оформлення нових паспортів прив'язки розміщення тимчасових споруд, однак до цього часу це питання не вирішене у зв'язку із відсутністю сесій в міській раді.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги на підставах, що зазначені в позовній заяві та просив позов задовольнити повністю.
Представник відповідача позов не визнав та пояснив, що посадові особи відповідача діяли у відповідності до діючого законодавства та в межах своїх повноважень, так як на момент перевірки позивач не мав відповідних документів на право володіння чи користування земельною ділянкою. Просив в задоволені позову відмовити.
Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обгрунтовані та підлягають задоволенню за наступних підстав.
Питання щодо розміщення тимчасових споруд вичерпно врегульовано спеціальним законодавством, яким є ст.28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011р. №3038-VI та Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011р. №244 «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22 листопада 2011 р. за №1330/20068.
Відповідно до ст.28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011р. №3038-VI, тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.
Розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів».
Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.
Такий порядок встановлений Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011р. №244 «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.11.2011р. за №1330/20068 (далі - Порядок).
Відповідно до п.п.2.1, 2.2, 2.4, 2.5-2.13 Порядку, підставою для розміщення тимчасової споруди (далі - ТС) є паспорт прив'язки ТС.
Замовник, який має намір встановити ТС, звертається до відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації із відповідною заявою у довільній формі про можливість розміщення ТС.
Вичерпний перелік документів, які додаються до заяви, встановлений п.2.3 Порядку.
Для оформлення паспорта прив'язки замовник звертається до органу з питань містобудування та архітектури із додатковою заявою щодо оформлення паспорта прив'язки ТС, до якої додає: схему розміщення ТС; ескізи фасадів ТС у кольорі М 1:50 (для стаціонарних ТС), які виготовляє суб'єкт господарювання, що має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектор, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат; схему благоустрою прилеглої території, складену замовником або суб'єктом підприємницької діяльності, який має відповідну ліцензію, архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів України»; технічні умови щодо інженерного забезпечення (за наявності), отримані замовником у балансоутримувача відповідних інженерних мереж.
Паспорт прив'язки ТС оформлюється органом з питань містобудування та архітектури протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви.
Єдиний документ, який дозволяє розмістити тимчасову споруду - це паспорт прив'язки тимчасової споруди, який видається на безоплатній основі відповідним органом з питань містобудування та архітектури виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації.
С досліджених в судовому засіданні документів, а саме договору купівлі-продажу від 11.07.2012р. між ТОВ "Фрідом" та ТОВ "Віалон" комплексу торгівельних павільйонів, паспортів прив'язки розміщення зазначених торгівельних павільйонів за реєстраційним №№01-37-26, 01-37-24, які дійсні до 15.06.2017р. вбачається, що позивач правомірно користувався земельною ділянкою на розі вулиць Комкова та Р.Люксембург в м.Херсоні.
Після укладання договору купівлі-продажу тимчасових споруд керівництво ТОВ "Віалон" звернулося до Херсонської міської ради з заявою про оформлення нових паспортів прив'язки розміщення тимчасових споруд, однак до цього часу це питання не вирішене у зв'язку із відсутністю сесій в міській раді, що підтверджується відповідним листом Херсонської міської ради.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, щодо задоволення позовних вимог Товариства з обеженою відповідальністю "Віалон".
Вирішуючи питання про судові витрати, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.1 ст.98 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у постанові суду або ухвалою.
Судом встановлено, що позивачем сплачено судовий збір, за подання позову майнового та немайнового характеру, у сумі 240,88грн.
Пунктом 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору складає 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати та 0,06 розміру мінімальної заробітної плати - за подання позову немайнового характеру.
Відповідно до Закону України "Про державний бюджет України на 2013 рік" розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2013 року становить 1 147,00 грн.
Таким чином, за подання адміністративного позову майнового характеру судовий збір підлягає оплаті у сумі 1720,50 грн. (не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати), а за подання позову немайнового характеру - у сумі 68,82 грн.
Частиною 3 ст.4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Отже, стягненю підлягає сума 1548,45 грн. (1720,50грн. (1,5 розміру мінімальної заробітної плати) - 172,05грн. (10 відсотків сплачено позивачем під час подання позову)).
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, щодо стягнення з Державної інспекції сільського господарства в Херсонській області решти суми судового збору у сумі 1548,45грн.
Керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 98, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив :
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Віалон" задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати припис Державної інспекції сільського господарства в Херсонській області №000197 від 21.10.2013р.
Скасувати розрахунок розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного заняття земельної ділянки ТОВ "Віалон" в розмірі 7269,99 грн. від 21.10.2013р.
Стягнути з Державної інспекції сільського господарства в Херсонській області (код ЄДРПОУ 38044437) на користь Державного бюджету України судовий збір у розмірі 1548,45грн. (одна тисяча п'ятсот сорок вісім гривень 45 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 06 грудня 2013 р.
Суддя Циганій С.І.
кат. 6.2.1
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.11.2013 |
Оприлюднено | 10.12.2013 |
Номер документу | 35842594 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Циганій С.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні