cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
УХВАЛА
про припинення провадження у справі
Справа № 910/21894/13 03.12.13
За позовом Житлово-будівельного кооперативу "Екскаваторщик-1", м. Київ
До Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Екскаватор", м. Київ
Про визнання недійсним акту та зобов'язання вчинити дії
Суддя Курдельчук І.Д.
Представники :
Від позивача Обіход Л.І., Боровська Я.О. - пред. по довір.
Від відповідача не з'явився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач звернувся з позовом про визнання недійсним Передавального акту комісії з реорганізації (виділення) будинку №14-А по проспекту Леся Курбаса з моменту його прийняття; відновлення становища, яке існувало до порушення прав та законних інтересів Житлово-будівельного кооперативу «Екскаваторщик-1»: зобов'язати Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Екскаватор» повернути Житлово-будівельному кооперативу «Екскаваторщик-1» технічну документацію на будинок по проспекту Леся Курбаса, 14-А, м. Київ, а саме: план земельної ділянки з усіма будинками та спорудами, що на ній розташовані, виготовлений відповідно до вимог Інструкції з топографічного знімання V масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500 (ГКНТА-2.04-02-98), затвердженої наказом Г оловного управління геодезії, картографії та кадастру при Кабінеті Міністрів України від 09.04.1998 N 56 (z0393-98 ), зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 23.06.1998 за N 393/2833; паспорт земельної ділянки, що знаходиться за адресою: проспект Леся Курбаса, 14- А, м. Київ; технічний паспорт на житловий будинок, що знаходиться за адресою: проспект Леся Курбаса, 14-А, м. Київ; проектно-кошторисну документацію та виконавчі креслення на багатоквартирний будинок, що знаходиться за адресою: проспект Леся Курбаса, 14-А, м. Київ; архітектурно-будівельний паспорт багатоквартирний будинок, що знаходиться за адресою: проспект Леся Курбаса, 14-А, м. Київ; схеми внутрішньобудинкових мереж централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізованого опалення тошо; паспорти ліфтового господарства; кошториси, описи робіт з поточного та капітального ремонту; акти технічного огляду; журнали заявок мешканців об'єкта; протоколи виміру опору ізоляції електромереж; протоколи огляду системи вентиляції; схеми внутрішньобудинкових мереж газопостачання; паспорт опорядження фасаду; зобов'язання Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Екскаватор» повідомити про резолютивну частину рішення зі справи тих же осіб і у той самий спосіб, яким до них було доведено цей акт та подати господарському суду докази такого повідомлення не пізніше одного місяця з моменту набрання рішенням суду законної сили.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 15.11.2013р. порушено провадження у справі № 910/21894/13 та призначено її до розгляду на 03.12.2013р.
02.12.2013р. від відповідача надійшло клопотання відкладення розгляду справи, у зв'язку зі знаходженням повноважного представника на лікарняному. Вказане клопотання не підписано.
03.12.2013р. від відповідача повторно надійшло клопотання відкладення розгляду справи, у зв'язку зі знаходженням повноважного представника на лікарняному. Вказане клопотання, також, не підписано.
Відповідач, який був належним чином повідомлений про час та місце судового процесу, представників у судове засідання не направив, відзив на позов не надав, позовну вимогу по суті і розміру у будь-який інший процесуальний спосіб не заперечив.
Відповідно до положень ст.ст. 64, 77, 87 Господарського процесуального кодексу України ухвала про відкриття провадження у справі (про відкладення розгляду справи) надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.
Суд розглянувши клопотання відповідача від 02.12.2013р. та від 03.12.2013р. не приймає їх до розгляду, оскільки вони оформлені неналежним чином, а саме, не підписані. Крім того, до клопотань не додано жодного доказу, який би підтверджував неможливість явки в судове засідання повноважного представника. (листок непрацездатності, довідка лікаря тощо).
Представник позивача в судовому засіданні 03.12.2013р. подав клопотання про розгляд справи за відсутності відповідача за наявними матеріалами, відповідно до ст. 75 ГПК України.
Господарський суд визнав наявні в матеріалах справи документи достатніми для вирішення спору та відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України розглянув справу за наявними в ній матеріалами.
Судом, у відповідності до вимог ст. 81-1 ГПК України, складався протокол судового засідання, який долучено до матеріалів справи.
Враховуючи наявні документи зібрані по справі, Господарський суд міста Києва, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовною вимогою про визнання недійсним Передавального акту комісії з реорганізації (виділення) будинку №14-А по проспекту Леся Курбаса з моменту його прийняття.
В матеріалах справи міститься підписаний Головою комісії ЖБК «Екскаваторщик-1» Горбаченко О.О. та Головою правління ОСББ «Екскаватор» Передавальний акт комісії з реорганізації (виділення) будинку № 14А по проспекту Леся Курбаса із ЖБК «Екскаваторщик-1» в ОСББ «Екскаватор». Вказаний акт не містить дати підписання.
У Передавальному акті зазначено таке: «Ми, комісія ЖБК «Екскаваторщик-1» в особі голови комісії Горбаченко Олександри Олександрівни передали, а голова правління ОСББ «Екскаватор» прийняла розрахунковий рахунок та все майно, яке належить будинку № 14А по проспекту Леся Курбаса в ЖБК «Екскаваторщик-1» по розподільчому балансу».
Суд прийшов до висновку про припинення провадження у справі в частині визнання передавального акту недійсним, оскільки, спір не підлягає вирішенню в господарських судах України, виходячи з такого.
Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ч. 2 ст. 19 Конституції України).
Господарський суд міста Києва керується Конституцією України та Господарським процесуальним кодексом України, як спеціальним законом, що регулює здійснення судочинства при вирішенні господарських спорів.
Господарським судам підвідомчі справи у спорах, які виникають на підставі дійсних господарських договорів чи відповідних зобов'язальних правовідносин сторін.
Відповідно до ст. 12 ГПК України господарським судам підвідомчі: 1) справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім: спорів про приватизацію державного житлового фонду; спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов; спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін; спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів; інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України та міжнародних договорів України віднесено до відання інших органів; 2) справи про банкрутство. 3) справи за заявами органів Антимонопольного комітету України, Рахункової палати з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції. 4) справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов'язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів. 5) справи у спорах щодо обліку прав на цінні папери; 6) справи у спорах, що виникають із земельних відносин, в яких беруть участь суб'єкти господарської діяльності, за винятком тих, що віднесено до компетенції адміністративних судів.
Відповідно до ст. 16 Цивільного кодексу України способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) визнання права; 2) визнання правочину недійсним; 3) припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове виконання обов'язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення; 8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.
Позивач звернувся до суду з вимогою про визнання передавального акту без дати підписання недійсним, проте вказаний акт не може бути оскаржений до господарського суду в розумінні ст. 12 ГПК України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 80 ГПК України господарський суд припиняє провадження у справі, якщо спір не підлягає вирішенню в господарських судах України.
За таких обставин, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 80, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Припинити провадження у справі № 910/21894/13 щодо позовних вимог про визнання передавального акту недійсним з моменту його прийняття.
2. Копію ухвали надіслати учасникам процесу.
Суддя І.Д. Курдельчук
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2013 |
Оприлюднено | 11.12.2013 |
Номер документу | 35877653 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Курдельчук І.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні