11/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" травня 2008 р. Справа № 11/14
Господарський суд Чернівецької області у складі головуючого судді Гушилик С.М. за участю секретаря судового засідання Єршовій А.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов
прокурора Кіцманського району Чернівецької області в інтересах держави в особі Кіцманського районного центру зайнятості м. Кіцмань Чернівецької області
до Дочірнього підприємства “Верхні Станівці” Товариства з обмеженою відповідальністю “Світанок” с.Верхні Станівці Кіцманського району Чернівецької області
про стягнення прострочених страхових внесків в сумі 3090,73 грн.
За участю представників:
Від позивача –Пантелюк В.В. - юрисконсульт (дор. від 19.02.2007р.)
Від відповідача –не з'явився
В засіданні приймали участь –прокурор відділу облпрокуратури – Балук О.М.
СУТЬ СПОРУ: Прокурор Кіцманського району Чернівецької області звернувся з позовом в інтересах держави в особі Кіцманського районного центру зайнятості м. Кіцмань Чернівецької області до Дочірнього підприємства “Верхні Станівці” Товариства з обмеженою відповідальністю “Світанок” с.Верхні Станівці Кіцманського району Чернівецької області про стягнення заборгованості в сумі 3090,73 грн., з яких недоїмка по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в сумі 2745,59 грн. та 345,14 грн. пені.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідно до ст.35 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, роботодавець як страхувальник зобов'язаний у десятиденний строк після одержання свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності зареєструватись у виконавчій дирекції Фонду, своєчасно та повному розмірі сплачувати страхові внески. Проте відповідач не в повному об'ємі сплачував страхові внески, що призвело до виникнення недоїмки в сумі 2745,59 грн., крім того за несвоєчасну сплату страхових внесків позивач нарахував відповідачу пеню в сумі 345,14 грн. Факт несплати відповідачем страхових внесків підтверджений актом перевірки № 65 від 25.03.2008 року.
Ухвалою від 17.04.2008 року відкрито провадження у справі, судове засідання призначено на 07.05.2008 року за участю представників сторін.
Ухвалою суду від 07.05.2008 року слухання у справі відкладено на 26.05.2008 року та цією ж ухвалою задоволено клопотання позивача про зменшення позовних вимог до 2690,73 грн., в зв'язку з тим, що відповідач частково погасив свою недоїмку по сплаті страхових внесків.
Представник відповідач у судове засідання 26.05.2008 року не з'явився, пояснення на позов не надав, хоча і був повідомлений про час і місце слухання справи належним чином, а тому проаналізувавши надані матеріали, суд прийшов до висновку про можливість вирішення спору без його участі за наявними в ній документами.
Заслухавши представника позивача та прокурора, розглянувши подані документи, з'ясувавши фактичні обставини справи, суд –
ВСТАНОВИВ:
ДП “Верхні Станівці” ТзОВ “Світанок” зареєстрований як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
25.03.2008 року позивачем проведено перевірку відповідача щодо правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття за період з 02.10.2005 року по 31.12.2007 року, про що складено відповідний акт за № 65. Даним актом, відповідачеві визначено прострочену заборгованість станом на 31.12.2007 року у сумі 2745,59 грн. та нараховано 345,14 грн. пені за вищевказаний період.
Заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 400 грн. відповідач погасив.
За таких обставин позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно пункту 2 частини 2 статті 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000 року № 1533-ІІІ (далі - Закон) роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Відповідно до частини 3 статті 17 Закону роботодавці сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банку коштів на оплату праці, а як вбачається з матеріалів справи, відповідач не у повному обсязі сплатив внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, а тому за відповідачем, який не своєчасно сплачував страхові внески, рахується заборгованість в сумі 2345,59 грн., яка підлягає стягненню.
Також з відповідача стягується 345,14 грн. пені, що нарахована на прострочену заборгованість за період з 02.10.2005 року по 31.12.2007 року, відповідно до частини 1 статті 38 Закону.
Судові витрати, у частині державного мита, покласти на відповідача, з вини якого спір безпідставно доведено до розгляду судом.
Керуючись статтями 159, 160, 161, 162, 163, 167, пунктами 3, 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Дочірнього підприємства “Верхні Станівці” Товариства з обмеженою відповідальністю “Світанок” с.Верхні Станівці Кіцманського району Чернівецької області (код 33129479) на користь Кіцманського районного центру зайнятості м. Кіцмань, вул. Сторожинецька, 10, – 2345,59 грн. простроченої заборгованості та 345,14 грн. пені.
3. Стягнути з Дочірнього підприємства “Верхні Станівці” Товариства з обмеженою відповідальністю “Світанок” с.Верхні Станівці Кіцманського району Чернівецької області (код 33129479) в доход державного бюджету судовий збір в сумі 26,90 грн.
Постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Порядок і строки апеляційного оскарження.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.М. Гушилик
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 26.05.2008 |
Оприлюднено | 19.05.2009 |
Номер документу | 3588136 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Гушилик Світлана Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні