Справа № 629/5289/13-ц
Номер провадження 2/629/1531/13
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
06 грудня 2013 року року суддя Лозівського міськрайонного суду Харківської області Горчакова О.І. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Артільської сільської ради Лозівського району Харківської області «Про встановлення факту прийняття спадщини і визнання права власності на земельну ділянку», -
в с т а н о в и в:
04 грудня 2013 року за вхідний № 32225 до канцелярії Лозівського міськрайонного суду Харківської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Артільської сільської ради Лозівського району Харківської області «Про встановлення факту прийняття спадщини і визнання права власності на земельну ділянку».
Позивач посилається на те, що вона є законною дружиною ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, який помер 29 червня 2006 року. На момент смерті вона з чоловіком проживала однією родиною, що підтверджується довідкою виданою Артільською сільською радою Лозівського району Харківської області.
Позивачка зазначає, що після смерті її чоловіка, в числі спадкової маси залишилася земельна ділянка площею 9,1156 га., яка розташована на території Артілької сільської ради Лозівського району Харківської області.
Також позивачка вказує, що в установлений шестимісячний строк вона звернулася до Державної нотаріальної контори в м. Лозова, так як після похорон свого чоловіка, була змушена виїхати на постійне місце проживання в Херсонську область, щоб доглядати свою хвору матір.
Восени 2013 року, коли Позивачка звернулася до Державної нотаріальної контори м. Лозова з заявою про вступ в право спадкування на земельну ділянку, що належала її чоловіку, їй було відмовлено, у зв'язку із пропуском шестимісячного строку та у зв'язку з відсутністю оригіналу державного акту на земельну ділянку.
Позивачка прохає: встановити факт прийняття спадщини нею, ОСОБА_1, після смерті чоловіка, ОСОБА_3, який помер 29 червня 2006 року, в порядку спадкування по закону, як спадкоємця першої черги, на земельну ділянку площею 9,1156 га., розташовану на території Артільської сільської ради Лозівського району Харківської області; визнати за нею право власності в порядку спадкування по закону на земельну ділянку, яка розташована на території Артільської сільської ради Лозівського району Харківської області, фактичною площею 9,1156 га., яка належала спадкодавцю на підставі Державного акту на право приватної власності на землю, серії ЯБ № 213965 виданого Лозівською районною державною адміністрацією від 01 березня 2005 року, зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право приватної власності на землю за № 117, яка залишилася після смерті її чоловіка - ОСОБА_3, який помер 29 червня 2006 року.
Відповідно до п. 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 12.06.2009 року № 2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції», позовна заява подається до суду в письмовій формі і за змістом повинна відповідати вимогам статті 119 ЦПК. У зв'язку з цим суди мають звертати особливу увагу, зокрема, на те, що у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.
Позовна заява подана з порушенням вимог ст. 119 ЦПК України:
- у позовній заяві не вказана ціна позову, щодо позовних вимог майнового характеру, чим не виконані вимоги п.4 ч.2 ст. 119 ЦПК України;
Ціна позову, згідно п.9 ч.1 ст. 80 ЦПК України, у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, визначається дійсною (експертною, на дату звернення з позовом) вартістю нерухомого майна).
- не зазначені докази, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування, чим не виконані вимоги п.6 ч.2 ст. 119 ЦПК України;
У справах за якими просліджується у подальшому право на рухоме чи нерухоме майно, в якості відповідачів повинні бути органи на території яких розташоване це майно, чи можливі власники майна в тому числі і спадкоємці, можуть бути відповідні державні органи.
Проте, в порушення вищевикладених вимог, Позивачем при подачі заяви не визначено коло заінтересованих осіб, на права або обов'язки яких може вплинути рішення в справі.
Позивачу слід визначитись з питання залучення у якості відповідачів належні органи на території яких розташоване це майно, на права або обов'язки яких може вплинути рішення в справі.
Заява повинна містити виклад обставин, якими Заявники обґрунтовують свої вимоги та зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.
Позивачем на підтвердження обґрунтованості позовних вимог до матеріалів позову не додані правовстановлюючі документи на спірну земельну ділянку - витяги із: Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру обтяжень; відсутні посилання на докази дійсної вартості майна (експертні, на дату звернення з позовом вартістю нерухомого майна).
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, Позивачем не додано документів на підтвердження відмови Лозівської державної нотаріальної контори Харківської області в оформленні спадщини після померлого ОСОБА_3.
В заяві та доданих до неї документах відсутні відомості щодо неможливості відновлення втрачених документів.
Частина 5 ст. 119 ЦПК України визначає, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору. Відповідно до п. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2013 рік» з 01 січня 2013 року мінімальна заробітна плата установлена у місячному розмірі 1147 грн.
За подання позовної заяви майнового характеру розмір судового збору складає 1 відсоток від ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати - 229,40 грн. та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати - 3441 грн.
Суд залишає позовну заяву без руху, надавши час позивачеві для усунення її недоліків.
Статтею 121 ЦПК України передбачено, що Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Враховуючи викладене, керуючись ст.119, ст.121, ст. 210 ЦПК України, суд -
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Артільської сільської ради Лозівського району Харківської області «Про встановлення факту прийняття спадщини і визнання права власності на земельну ділянку» залишити без руху.
Надати Позивачці термін для усунення недоліків позовної заяви, зазначених у цій Ухвалі суду, на протязі п`яти днів, з дня отримання Позивачкою ухвали суду.
Роз`яснити Позивачці, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у встановлений строк, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О. І. Горчакова
Суд | Лозівський міськрайонний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2013 |
Оприлюднено | 22.01.2014 |
Номер документу | 35899621 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Лозівський міськрайонний суд Харківської області
Горчакова О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні