Справа № 646/7655/13-ц
Провадження № 2/646/1906/2013
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.11.2013 року м. Харків
Червонозаводський районний суд міста Харкова у складі :
головуючого у справі судді Нікуліної Л.П.
при секретарі Вождаєвої Н.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,-
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, в якому просила стягнути з нього на її користь аліменти на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій грошовій сумі в розмірі 7000,00 гривень (з урахуванням індексації) та додаткові витрати в розмірі 2000,00 гривень (з урахуванням індексації) - щомісячно, починаючи від дня пред’явлення позову - до досягнення нею повноліття.
Підставами для звернення до суду з позовом позивач вказує ті обставини, що під час проживання однією родиною з відповідачем без реєстрації шлюбу в органі державної реєстрації актів цивільного стану у них народилася спільна дитина - дочка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Спільне сімейне життя у позивача з відповідачем не склалося, з квітня 2013 року сімейні відносини фактично припинилися, відповідач проживає окремо та не виконує обов’язок батька утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
В судовому засіданні позивач і представник позивача ОСОБА_4 позов підтримали, просили позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про час, дату і місце слухання справи був повідомлений вчасно і належним чином. Причин неявки суду не повідомив.
Представник відповідача ОСОБА_5 проти позову заперечував, посилаючись на те, що сума аліментів у розмірі 9000,00 грн. є завищеною, оскільки позивач змінила місце проживання та забрала із собою дитину з власної ініціативи, її фінансовий стан дозволяє утримувати дитину самостійно, а спільно із ОСОБА_2 проживають його діти - ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_3, які знаходяться на його утриманні, враховуючи, що відповідач кожні вихідні організовує дозвілля спільної з позивачем дитини, а тому вважає можливим добровільно сплачувати аліменти у розмірі 900,00 грн. щомісячно. Вимогу про стягнення додаткових витрат вважає необґрунтованою, оскільки позивачем не надано доказів хвороби дитини.
Суд, дослідивши матеріали справи, та заслухавши пояснення позивача, представника позивача та представника відповідача вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав:
Судом встановлено, що позивач та відповідач знаходилися у фактично шлюбних відносинах та проживали в квартирі відповідача, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
17.05.2009 р. під час спільного проживання у позивача з відповідачем народилася дочка ОСОБА_3, про що в книзі реєстрації народжень 12.06.2009 р. зроблено відповідний запис № 2582 та підтверджується свідоцтвом про народження серії 1-ВЛ № 160827, виданого 12.06.2009 р. відділом реєстрації актів цивільного стану по м. Харкову Харківським міським управлінням юстиції.(а.с. 10)
Походження дитини від батька - відповідача ОСОБА_2 підтверджується відповідним записом у графі «Батьки» у Свідоцтві про народження серії 1-ВЛ № 160827, виданого 12.06.2009 р. відділом реєстрації актів цивільного стану по м. Харкову Харківським міським управлінням юстиції.
Під час проживання відповідача з позивачем ними спільно виховувалися та знаходилися на утриманні їх спільна дитина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та син відповідача ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_3.
На теперішній час позивач з дочкою ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1,зареєстрована та мешкає в належній їй квартирі АДРЕСА_2 корп. № 1 в м. Харкові. Разом з нею зареєстровані, проживають та знаходяться на її утриманні її мати ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_4, пенсіонерка, та дочка позивача - ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_5, студентка. (а.с. 4)
Спільна дитина відповідача з позивачем ОСОБА_3 знаходиться на утриманні позивача, відвідує дитячий дошкільний заклад, розвиває свої здібності в студії образотворчого мистецтва та шляхом відвідування занять танцями, за які сплачує позивач на підставі відповідного договору, що підтверджується квитанціями.(а.с. 12-16, 17)
Дозвілля дитини на вихідні дні організовується обома батьками, як за рахунок позивача, так і відповідача.
Позивач ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа - підприємець, знаходиться на обліку у Основянський ДПІ м. Харкова, здійснює підприємницьку діяльність за спрощеною системою оподаткування за кодами КВЕД 47.71 роздрібна торгівля одягом у спеціалізованих магазинах, 47.72 роздрібна торгівля взуттям та шкіряними виробами у спеціалізованих магазинах. Має одного найманого працівника, несе витрати пов’язані з оплатою його праці та з зі свою господарською діяльністю (сплата орендної плати за приміщення, купівля товару, тощо), має мінливий та нестабільний дохід.
Відповідач ОСОБА_2 зареєстрований та фактично мешкає за адресою:м. Харків, АДРЕСА_3. Разом з ним зареєстровані його діти - ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_3, який фактично мешкає з ним та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, студентка, яка фактично мешкає із своєю матір’ю. (а.с. 52)
Відповідачем та матір’ю дітей ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_3, та ОСОБА_6 способи виконання обов’язку їх утримання були визначені за усною домовленістю між ними та в судовому порядку не вирішувалися.
Відповідно до ч. 3 ст. 181 Сімейного Кодексу України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ст. 184 Сімейного Кодексу України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.
ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа - підприємець та знаходиться на обліку ДПІ у Московському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області. Підприємницьку діяльність здійснює за спрощеною системою оподаткування, вид підприємницької діяльності у 2012-2013 роках - здавання в оренду власного нерухомого майна.
Згідно податковій декларації платника єдиного податку фізичної особи - підприємця ОСОБА_10 за три квартали 2012 р. від 31.07.2012 р., отриманої ДПІ у Московському районі м. Харкова 31.01.2012 р. вх. № 33682 загальна сума його доходу за звітний період складає 182500,00 грн. Наймані працівники у звітному періоді відсутні.
Згідно довідці ДПІ у Московському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області та податковій декларації платника єдиного податку фізичної особи - підприємця ОСОБА_10 за три квартали 2013 р., отриманої ДПІ у Московському районі м. Харкова 02.10.2013 р. вх. № НОМЕР_1 р. загальна сума його доходу за звітний період складає 48483,00 грн. Наймані працівники у звітному періоді відсутні. (а.с. 55)
Будь-яких доказів витрат, пов'язаних з господарською діяльністю за 2012-2013 роки фізичної особи - підприємця ОСОБА_2суду не надано.
Також ОСОБА_2 є созасновником ТОВ «Вікос-ЛТД», місцезнаходження: 61046, Харківська обл., місто Харків, Фрунзенський район, вул. Єнакіівська, буд. № 15, код ЄДРПОУ 37346161, керівник - КомісаренкоВ.П.10.01.2011 р. товариство зареєстрованое в Єдиному державному реєстрі про проведення державної реєстрації юридичної особи та знаходиться на обліку Індустріальної ОДПІ м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області.(а.с. 54)
Розмір внеску до статутного фонду товариства складає 1000502,00 грн., код КВЕД 68.20 надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.
Відповідно довідці ТОВ «Лікос-ЛТД» від 30.09.213 р. вих. № 54 згідно рішенню загальних зборів учасників товариства дивіденди за 2012 рік учасникам ТОВ «Лікос-ЛТД» не нараховувалися та не виплачувалися згідно даним бухгалтерського обліку.
Відповідно до пояснень керівника товариства - представника відповідача ОСОБА_5 товариство в процесі в процесіпровадження у справі про банкрутство, санації не перебуває, здійснює господарську діяльність за основним видом - надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Виплати дивідендів за 2013 рік учасникам ТОВ «Лікос-ЛТД» не нараховувалися та не виплачувалися на підставі рішення загальних зборів учасників товариства.
Згідно ч. 3 ст. 70 Закону України «Про виконавче провадження» із заробітної платиборжника може бути утримано завиконавчими документами до погашення у повному обсязі заборгованості:у разі стягнення аліментів -п'ятдесятвідсотків.
Відповідач є фізичною особою - підприємцем, знаходиться на спрощеній системі оподаткування, а отже отримує дохід в розумінні положень п.292.1 ст.292 Податкового кодексу України, які зазначають, що доходом платника єдиного податку для фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.
На утриманні відповідача знаходиться неповнолітній син ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_3, який фактично мешкає з ним. ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 є повнолітньою, студентка, та фактично мешкає із своєю матір’ю.
Аліменти за виконавчими документами ним не сплачуються. В судовому порядку питання участі матері в утриманні ОСОБА_7 та ОСОБА_6 не вирішувалося. Доказів щодо утриманні відповідачем непрацездатних батьків, дружини суду не надано.
Згідно ст.182 Цивільного процесуального кодексу Українивизначенні розміру аліментів суд враховує такі обставини:стан здоров'я та матеріальне становище дитини;стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатнихчоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Відповідно до ст. 212 Цивільного процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об’єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жоден доказ не має для суду наперед встановленого значення. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у сукупності.
Оскільки, дохід відповідача за звітні періоди 3 квартали 2012 та 3 квартали 2013 років складає суму у розмірі 230983,00 грн., що дорівнює 12832,38 грн. щомісячно, враховуючи, що ОСОБА_2 є созасновником ТОВ ««Лікос-ЛТД», при реєстрації товариства в ЄДР ним та ОСОБА_11 як засновниками було внесено до статутного фонду суму грошових коштів у розмірі 1000502.00 грн. та яке здійснює господарську діяльність зі здавання в оренду власного чи орендованого майна і отримує прибуток, проте дивіденди не нараховуються та не сплачуються на підставі рішення загальних зборів засновників, якими є відповідач та ОСОБА_12, а отже відповідач має дохід як фізична особа - підприємець у розмірі 12832,38 грн. щомісячно та фактично власним рішенням як засновника позбавляє себе можливості отримувати дивіденди.
За таких підстав, з урахуванням наданих доказів щодо матеріального становища сторін, суд вважає за необхідне позов в частині стягнення аліментів задовольнити повністю та стягнути з відповідача на користь позивача аліменти на утримання дитини у розмірі 7000, 00 грн., (з урахуванням індексації), починаючи з дня подачі позовної заяви.
Відповідно до ст. 185 Сімейного Кодексу України той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягненняаліментів не була подана, зобов'язанібрати участь у додатковихвитратах на дитину, щовикликаніособливимиобставинами (розвиткомздібностейдитини, її хворобою, каліцтвомтощо). Розміручасті одного з батьків у додатковихвитратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуваннямобставин, щомаютьістотнезначення.
Оскільки, судом встановлено, що розвиток ОСОБА_13 здійснюється, докази чого надано позивачем, та потребують додаткових витрат, а отже батько - ОСОБА_2 зобов’язаний брати участь у таких додаткових витратах, а тому суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача додаткові витрати на утримання ОСОБА_3 в розмірі 2000,00 грн. (з урахуванням індексації) щомісячно - до повноліття дитини, починаючи від дня пред’явлення позову.
На підставі вище наведеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 174, 209, 212-215, 218 ЦПК України , ст.ст. 125, 180, 182, 184, 185, 191 СК Украины, суд, -
В И Р І Ш И В:
ОСОБА_14 Олександрівни до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_6, в розмірі 7000,00 гривень щомісячно (з урахування індексації), починаючи з 14 серпня 2013 року і до досягнення повноліття дитини.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 додаткові витрати на утримання дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_6, в розмірі 2000,00 гривень щомісячно (з урахування індексації), починаючи з 14 серпня 2013 року і до досягнення повноліття дитини.
Відповідно до ст.294 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя Л.П. Нікуліна
Суд | Червонозаводський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2013 |
Оприлюднено | 22.01.2014 |
Номер документу | 36005252 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Червонозаводський районний суд м.Харкова
Нікуліна Л. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні