2/532/691/2013
РІШЕННЯ
Іменем України
17.12.2013 Кобеляцький районний суд Полтавської області в складі :
головуючого- судді Рожкової Н.М.,
з участю секретаря- Колінько о.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кобеляки справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про витребування земельної ділянки із незаконного користування,
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2013 року позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з вищезазначеним позовом . В позовній заяві вказала, що є власником земельної ділянки розміром 3,92 га з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва . 22.06.2006 року вона уклала договір оренди земельної ділянки терміном на 10 років з ОСОБА_3. У грудні 2011 року вона отримала письмове повідомлення від відповідача ОСОБА_2 про те, що орендар ОСОБА_3 помер і відповідач є спадкоємцем, виявив бажання надалі продовжувати орендні відносини та приймає на себе всі права і обовВ»язки орендаря за договором оренди землі. Однак підтверджуючих документів відповідач не надав. Позивачка вважає, що відповідач незаконно користується її земельною ділянкою , оскільки договір оренди землі припиняється в звВ»язку із смертю фізичної особи орендаря, та прохала суд витребувати від відповідача із незаконного користування земельну ділянку, що належить їй на праві власності .
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 підтримала свої позовні вимоги і пояснила суду, що договір оренди земельної ділянки укладала з батьком відповідача орендарем ОСОБА_3 . В звВ»язку із смертю орендаря ОСОБА_3М, не бажає продовжувати орендні відносини із його сином відповідачем ОСОБА_2 Договір оренди відповідач з нею не переуклав , тому незаконно користується її земельною ділянкою.
Відповідач ОСОБА_2 позов не визнав і пояснив суду , що після смерті батька ОСОБА_3 прийняв спадщину і оформив свідоцтво про право на спадщину . Він як спадкоємець, продовжує орендні відносини з позивачкою, виконує всі умови договору оренди земельної ділянки. Переукладення договору земельної ділянки в разі смерті орендаря законом непередбачено, тому він правомірно користується земельною ділянкою.
Суд, вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_1 є власником земельної ділянки площею 3,92 га , що розташована на території Підгорянської сільської ради та передана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що підтверджується державним актом на право власності на земельну ділянку ( а..с. 5).
22.06.2006 року позивачка ОСОБА_1 уклала договір оренди землі з орендарем ОСОБА_3 на строк 10 років. ( а.с.6).
Із свідоцтва про смерть вбачається, що орендар ОСОБА_3 помер 23.11.2011 року ( а.с.15).
Листом від 28.12.2011 року відповідач ОСОБА_2 повідомив позивачку ОСОБА_1 про те, що він є спадкоємцем після померлого ОСОБА_4 і приймає всі права та обовВ»язки орендаря за договором оренди землі.( а.с.13).
Відповідно до ст.7 Закону України В«Про оренду земліВ» право на оренду земельної ділянки переходить після смерті фізичної особи -орендаря , якщо інше не передбачено договором оренди, до спадкоємців, а в разі їх відмови чи відсутності таких спадкоємців - до осіб, які використовували цю земельну ділянку разом з орендарем і виявили бажання стати орендарямиВ» .
Згідно ст. 31 Закону України В«Про оренду земліВ» В«договір оренди землі припиняється в разі смерті фізичної особи-орендаря , засудження його до позбавлення волі та відмови осіб, зазначених у статті 7 цього Закону від виконання укладеного договору оренди земельної ділянкиВ» .
Як вбачається із свідоцтва про право на спадщину за законом, відповідач ОСОБА_2 є спадкоємцем на майно батька ОСОБА_3
Як слідує із статті 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обовВ»язків(спадщини) від фізичної особи , яка померла(спадкодавця) , до інших осіб (спадкоємців).
Згідно ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обовВ»язки , що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Таким чином , відповідач ОСОБА_2 успадкував право на оренду землі за договором оренди від 22.06.2006 року , який уклав його батько ОСОБА_3 з позивачкою ОСОБА_1
В договорі оренди землі від 22.06.2006 року не передбачено як підставу для припинення договору - смерть фізичної особи орендаря. ( а.с.6-7).
Переукладання нового договору оренди землі в разі смерті фізичної особи-орендаря законом не передбачено.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що відповідач ОСОБА_2 , як спадкоємець орендаря ОСОБА_3, на законних підставах продовжує з позивачкою орендні відносини , що випливають з договору оренди землі від 22.06.2006 року , укладеного між нею та ОСОБА_3, та правомірно користується її земельною ділянкою, яка є предметом цього договору .
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10,11,60,209 ЦПК України,
ст.ст.7,31 Закону України В«Про оренду земліВ» , ст.1218 ЦК України, суд
ВИРІШИВ:
Відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про витребування земельної ділянки із незаконного користування.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Полтавської області протягом 10 днів з дня проголошення.
Суддя:
Суд | Кобеляцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2013 |
Оприлюднено | 21.01.2014 |
Номер документу | 36131451 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кобеляцький районний суд Полтавської області
Рожкова Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні