Постанова
від 17.12.2013 по справі 820/11393/13-а
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

"17" грудня 2013 р. № 820/11393/13

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Шляхова О.М.,

за участі секретаря - Браварець К.В.,

за участі : представника позивача - Ковтун В.С . (довіреність №8433/33-07 від 23.10.13р.),

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м.Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю Спеціальна дослідно - технологічна Лабораторія "Стома-технологія" про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом та просить суд стягнути з відповідача заборгованість з відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної та виплаченої на підставі Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність'' в розмірі 338,75 грн. на р/р256063012095 в ВАТ ХОУ "Державний ощадний банк України", МФО 351823, код 22682342.

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що відповідач отримував повідомлення з розрахунками з відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної та виплаченої на підставі Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність'', але заборгованість на даний момент відповідачем не погашена . Посилаючись на вказані обставини, позивач у судовому засіданні підтримав позов та просив суд ухвалити рішення про задоволення позову.

Відповідач у судове засідання не прибув, повідомлений належним чином про дату, час та місце судового розгляду, що підтверджується матеріалами справи. Через канцелярію суду відповідач 16.12.13 року подав заяву, якою повідомив, що відмовляється надавати заперечення до позову, але у той же час зазначив, що не згоден з позовом та з судовою практикою, яка виникла по спірним правовідносинам. Також через канцелярію суду 16.12.2013 року від відповідача надійшла заява про розгляд справи без його участі. Враховуючи те, що відповідач повідомлений належним чином про дату, час та місце судового розгляду, суд вирішив розглядати справу за відсутності відповідача за наявними доказами у справі.

Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши доводи представника позивача , встановив наступне

Судом встановлено, що згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців №581423 - Товариство з обмеженою відповідальністю Спеціальна дослідно - технологічна Лабораторія "Стома-технологія" ( ТОВ Лабораторія "Стома-технологія") зареєстровано 17.06.1997 року та 15.06.2005 року в Єдиному державному реєстрі . Відповідача взято на облік, як платника єдиного внеску до УПФУ у Червонозаводському районі м.Харкова, що підтверджується повідомленням №9359/33-07 від 21.11.2013 року.

Згідно листа УПФУ в Червонозаводському районі м.Харкова №9652/03-33 від 02.12.2013 року ТОВ Лабораторія "Стома-технологія" є недержавним підприємством та має приватну форму власності.

Відповідно до ст. 24 Закон України "Про наукову і науково-технічну діяльність" № 1977 від 13.12.1991 року, різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:

для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;

для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;

для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.

Порядок фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ і організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність" та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24.03.2004 року (далі - Порядок).

Відповідно до пункту 2 Порядку за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.

Згідно з пунктом 4 Порядку у разі ліквідації або зміни власника підприємства, установи, організації чи вищого навчального закладу ІІІ-ІV рівнів акредитації різниця у розмірі пенсії фінансується за рахунок коштів їх правонаступників у порядку, що діяв стосовно цих підприємств, установ, організацій та закладів до моменту ліквідації або зміни власника.

Відповідно до п. 5 зазначеного Порядку, розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається.

Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.

Згідно з п. 9 Порядку № 372, різниця у розмірі пенсій наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації фінансується за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів згідно з пунктами 3-8 цього Порядку.

Позивачем на адресу ТОВ Лабораторія "Стома-технологія" направлено повідомлення з листом №8273/03-33 від 17.10.2013 року, яким повідомлено відповідача про наявність суми заборгованостіз різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково- технічну діяльність" і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів по особі, якій призначено пенсію - ОСОБА_2 у розмірі 338,75 грн. Доказів оскарження дій по складанню зазначеного повідомлення по відношенню до відповідача, до суду не надано.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 у період з 04.01.1989 року по 01.11.1996 року працювала в СДТЛ "Стома-технологія" на посадах наукового співробітника, завідуючої науково-дослідним сектором допоміжних та зліпочних матеріалів, що підтверджується довідкою ТОВ Лабораторія "Стома-технологія" №64/3 та копією трудової книжки ОСОБА_2

В копії довідки ТОВ Лабораторія "Стома-технологія" №64/3 зазначено, що правонаступником СДТЛ "Стома-технологія" стало ТОВ Лабораторія "Стома-технологія".

Правонаступництво Товариством з обмеженою відповідальністю Лабораторія "Стома-технологія" Спеціальної дослідно-технологічної лабораторії стоматологічних матеріалів "Стома-технологія" встановлено рішенням суду, що набрало законної сили, а саме: постановою Харківського окружного адміністративного суду від 29.11.2012р. по справі № 2а-11127/12/2070, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 19.02.2013р.

Згідно ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній чи господарській справі , що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Отже, відповідач є правонаступником державної установи, та має за обов'язок самостійно визначати суму, яка підлягає до сплати в розрахунку за місяць, і щомісячно до 25 числа перераховувати органу ПФУ за своїм місцезнаходженням відповідні грошові кошти для фінансування різниці в розмірі пенсії, призначеної в минулих і поточних роках.

Суд зазначає, що доказів сплати зазначеної заборгованості відповідачем не надано.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, 72, 94, 160-163, 167, 186 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м.Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю Спеціальна дослідно - технологічна Лабораторія "Стома-технологія" про стягнення заборгованості -задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Спеціальна дослідно - технологічна Лабораторія "Стома-технологія"(адреса: вул. Текстильна, 82, м.Харків, код: 24274506) заборгованість з відшкодування різниці між сумою пенсії, призначеної та виплаченої на підставі Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність'' в розмірі 338,75 грн. (триста тридцять вісім гривень сімдесят п"ять копійок) на р/р256063012095 в ВАТ ХОУ "Державний ощадний банк України", МФО 351823, код 22682342.

Постанова може бути оскаржена.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлено 19 грудня 2013 року.

Суддя Шляхова О.М.

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення17.12.2013
Оприлюднено23.12.2013
Номер документу36140404
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —820/11393/13-а

Ухвала від 10.02.2020

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Шляхова О.М.

Ухвала від 19.04.2018

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Шляхова О.М.

Постанова від 17.12.2013

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Шляхова О.М.

Ухвала від 21.11.2013

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Шляхова О.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні