cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"18" грудня 2013 р. Справа № 916/3025/13
За позовом: товариства з обмеженою відповідальністю „Санринг"
до відповідача: виробничого підприємства „Хімтяжмонтаж" у формі товариства з
обмеженою відповідальністю
про стягнення 23 940,00 грн.
В провадженні господарського суду Одеської області знаходиться справа № 916/3025/13 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю „Санринг" до виробничого підприємства „Хімтяжмонтаж" у формі товариства з обмеженою відповідальністю про стягнення заборгованості в сумі 23 940,00 грн., обгрунтовуючи позовні вимоги фактом неналежного виконання відповідачем грошових зобов'язань з оплати вартості товару, придбаного згідно із умовами укладеного між сторонами по справі у спрощений спосіб договору купівлі-продажу, факт вчинення якого посвідчується видатковими накладними № 0001201041 від 04.01.2012р. та № 0001201051 від 05.01.2012р.
Відповідачем повністю заперечує проти позову та факту придбання у позивача товару, наголошуючи на тому, що спірна господарська операція, факт вчинення якої підтверджується вищезазначеними видатковими накладними, сторонами по справі не вчинялась.
Як вбачається із матеріалів справи, сторони по справі є платниками податку на додану вартість. Приймаючи до уваги системний зміст положень ст.ст. 180, 185, 187, 198, 202, 203 Податкового кодексу України, господарський суд дійшов висновку, що за результатами проведеної операції купівлі-продажу товару за видатковими накладними № 0001201041 від 04.01.2012р. та № 0001201051 від 05.01.2012р. позивач був зобов'язаний включити суму податку на додану вартість до ціни проданого товару та відобразити інформацію про власні податкові зобов'язання із вказаного податку у складі декларації відповідного звітного періоду (січня 2012 року), а відповідач був наділений правом віднести відповідну суму податку до складу податкового кредиту, на який була зменшена сума податкових зобов'язань виробничого підприємства „Хімтяжмонтаж" у формі товариства з обмеженою відповідальністю із податку на додану вартість протягом вказаного звітного періоду.
За переконанням суду, дослідження питання відображення сторонами по справі результатів проведення спірної господарської операції у власних бухгалтерському та податковому обліках, з урахуванням обставин справі, має істотне значення для правильного вирішення даного спору.
Відповідно до вимог ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору. При цьому, за змістом статті 65 ГПК України з метою забезпечення правильного і своєчасного вирішення господарського спору суддя в необхідних випадках при підготовці справи до розгляду зобов'язує сторони, інші підприємства, установи, організації, державні та інші органи, їх посадових осіб виконати певні дії (звірити розрахунки, провести огляд доказів у місці їх знаходження тощо); витребує від них документи, відомості, висновки, необхідні для вирішення спору , чи знайомиться з такими матеріалами безпосередньо в місці їх знаходження. Водночас статтею 38 ГПК України також передбачено повноваження суду своєю ухвалою витребувати необхідні докази.
Підсумовуючи вищевикладене, приймаючи до уваги зміст спірних правовідносин, правову позицію відповідача та обставини, які входять до предмету доказування по даній справі, господарський суд дійшов висновку про необхідність витребування від державних податкових інспекцій, в яких сторони перебувають на податковому обліку, копій податкових декларацій сторін (в тому числі уточнюючих) з податку на додану вартість за січень 2012 року з усіма додатками. Таким чином, для правильного вирішення даного спору існує необхідність витребувати: від Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області копії податкових декларацій (в тому числі уточнюючих) виробничого підприємства „Хімтяжмонтаж" у формі товариства з обмеженою відповідальністю з податку на додану вартість за січень 2012 року з усіма додатками; від Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області копії податкових декларацій (в тому числі уточнюючих) товариства з обмеженою відповідальністю „Санринг" з податку на додану вартість за січень 2012 року з усіма додатками.
В порядку ст. 38 ГПК України, господарський суд вважає за необхідне уповноважити на пред'явлення даної ухвали до виконання та на отримання витребуваних документів: до Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області - представника виробничого підприємства „Хімтяжмонтаж" у формі товариства з обмеженою відповідальністю; до Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області - представника товариства з обмеженою відповідальністю „Санринг".
Керуючись ст. ст. 32, 38, 65, 86 ГПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
1. Витребувати від Державної податкової інспекції в Суворовському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області /65025, м. Одеса, вул. Академіка Заболотного, 38А, код ЄДРПОУ 38723561/ копії податкових декларацій (в тому числі уточнюючих) виробничого підприємства „Хімтяжмонтаж" у формі товариства з обмеженою відповідальністю /65003, м. Одеса, вул. 2-й Лимончик, 5-а лінія, 13, код ЄДРПОУ 30545516/ з податку на додану вартість за січень 2012 року з усіма додатками
2. Витребувати у Державної податкової інспекції в Малиновському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області /65098, м. Одеса, вул. Столбова, 17, код ЄДРПОУ 38723404/ копії податкових декларацій (в тому числі уточнюючих) товариства з обмеженою відповідальністю „Санринг" /65031, м. Одеса, вул. Промислова, 21, код ЄДРПОУ 35357763/ з податку на додану вартість за січень 2012 року з усіма додатками.
3. Витребувану даною ухвалою інформацію слід надати до господарського суду Одеської області у строк до 13.01.2014 року.
4. На пред'явлення даної ухвали до виконання та на отримання витребуваних документів від Державної податкової інспекції у Суворовському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області уповноважити представника виробничого підприємства „Хімтяжмонтаж" у формі товариства з обмеженою відповідальністю.
5. На пред'явлення даної ухвали до виконання та на отримання витребуваних документів від Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області уповноважити представника товариства з обмеженою відповідальністю „Санринг".
Суддя С.П. Желєзна
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2013 |
Оприлюднено | 20.12.2013 |
Номер документу | 36145371 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Желєзна С.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні