Справа № 290/721/13-ц
Україна
Романівський районний суд Житомирської області
У Х В А Л А
6 червня 2013 року смт. Романів
Суддя Романівського районного суду Житомирської області, ОСОБА_1,
розглянувши позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про відшкодування шкоди, заподіяної в результаті скоєння злочину, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_3 про відшкодування шкоди, заподіяної в результаті скоєння злочину, посилаючись на те, що 4 січня 2012 року відповідач, керуючи автомобілем, порушив вимоги пунктів 10.1, 13.1, 14.6 ПДР, де здійснив зіткнення з автомобілем під її керуванням. Дана ДТП відбулася з вини відповідача ОСОБА_3, що підтверджується відповідним вироком Романівського районного суду від 24.01.2013 року, яким ОСОБА_3 визнано винним у скоєнні злочину за ст. 286 ч.2 КК України та притягнуто до кримінальної відповідальності. Неправомірними діями відповідача їй завдано моральну шкоду, яку позивачка оцінює в 150 000,00грн, які просить стягнути із відповідача на її користь.
Позивачкою при подачі даного позову до суду судовий збір не сплачено.
В позовній заяві позивачка посилається на те, що вона від сплати судового збору звільнена згідно пп..2 п.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» - за подання позову про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я.
Вивчивши матеріали поданого позову, суддя приходить до висновку, що правовідносини, що виникли між сторонами випливають із відшкодування шкоди, заподіяної в результаті скоєння злочину, як і зазначено самою позивачкою в поданій позовній заяві щодо змісту позовних вимог. Таким чином, посилання позивачки на положення пп..2 п.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» є безпідставні та не узгоджуються з її вимогами по суті заявленого позову.
Крім того, слід зазначити, що згідно пп..6 п.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються позивачі за подання позовів про відшкодування матеріальних збитків, завданих внаслідок вчинення злочину. В поданій позовній заяві позивачкою заявлені позовні вимоги про відшкодування моральної шкоди, які не підпадають під положення ст. 5 Закону України «Про судовий збір» , а тому позивачка повинна сплачувати судовий збір в розмірі, передбаченому пп..6 п.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», тобто з урахуванням ціни позову, що встановлюється згідно з підпунктом 1 цього пункту - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати.
При ціні позову в 150 000,00грн. у відшкодування моральної шкоди позивачка повинна сплатити судовий збір в розмірі 1 500,00 грн., які підлягають сплаті за наступними реквізитами:
Платiжнi реквiзити для перерахування судового збору
Отримувач коштівУДКСУ у Романівському районі Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38042450 Банк отримувачаГУДКСУ у Житомирській області Код банку отримувача (МФО) 811039 Рахунок отримувача 31219206700132 Код класифікації доходів бюджету 22030001 Призначення платежуСудовий збір, за позовом
При заповненні платіжного документа у графі «Код платника» платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв’язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Відповідно до положень ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.119 ЦПК України, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п’яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Керуючись ст. 121 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про відшкодування шкоди, заподіяної в результаті скоєння злочину - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити недоліки - сплатити судовий збір в розмірі 1 500,00грн. та надати йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п’яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи. яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя В.П.Кравчук
Суд | Романівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 07.06.2013 |
Оприлюднено | 22.01.2014 |
Номер документу | 36179983 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Романівський районний суд Житомирської області
Кравчук В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні