cpg1251
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ОКРЕМА УХВАЛА
19 грудня 2013 р. Справа № 909/1262/13
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Шіляк М. А.
при секретарі судового засідання Кошилович М. П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: Державного підприємства з питань поводження з відходами
як вторинною сировиною
вул. Лобачевського, 23 В, м. Київ, 02090
до відповідача: Микитинецької сільської ради Івано-Франківської міської ради
Івано-Франківської області
вул. Грицишина, 10, с. Микитинці, м. Івано-Франківськ, 76494
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні
відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю
"Машинобудівний завод "Автоливмаш"
вул. Юності, 23, м. Івано-Франківськ, 76495
про скасування рішення, припинення права постійного користування земельною ділянкою та зобов'язання вчинити дії.
За участю представників сторін:
від позивача: Холодар К. В. - головний фахівець відділу договірної та претензійно-позовної роботи юридичного департаменту, (довіреність № 183 від 12.12.13);
від відповідача: Кузь А. П. - представник, (довіреність № б/н від 24.12.12);
від третьої особи Товариства з обмеженою відповідальністю "Машинобудівний завод "Автоливмаш": представник не з'явився.
ВСТАНОВИВ:
До господарського суду Івано-Франківської області подано позов Державним підприємством з питань поводження з відходами як вторинною сировиною до Микитинецької сільської ради Івано-Франківської міської ради про скасування рішення Микитинецької сільської ради Івано-Франківської міськради Івано-Франківської області № 58-26/2013 від 16.05.13; припинення Державному підприємству з питань поводження з відходами як вторинною сировиною право постійного користування земельною ділянкою площею 4,9143 га наданою у постійне користування відповідно до рішення 1 сесії 5 демократичного скликання Микитинецької сільської ради від 25.05.06 № 1/2006 для обслуговування виробничих будівель та споруд (державний акт про право постійного користування земельною ділянкою від 16.10.06 серія ЯЯ № 125519); зобов'язання Микитинецьку сільську раду Івано-Франківської міськради Івано-Франківської області повідомити органи державної реєстрації про припинення Державному підприємству з питань поводження з відходами як вторинною сировиною право постійного користування земельною ділянкою площею 4,9143 га наданою у постійне користування відповідно до рішення 1 сесії 5 демократичного скликання Микитинецької сільської ради від 25.05.06 № 1/2006 для обслуговування виробничих будівель та споруд (державний акт про право постійного користування земельною ділянкою від 16.10.06 серія ЯЯ № 125519).
Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 05.11.13 прийнято позовну заяву до розгляду, порушено провадження у справі та призначено розгляд справи в судовому засіданні на 21.11.13, а також залучено до розгляду справи Товариство з обмеженою відповідальністю "Машинобудівний завод "Автоливмаш" в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.
Ухвалою господарського суду івано-Франківської області від 21.11.13 відкладено розгляд справи на 19.12.13.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача повторно в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце проведення судових засідань повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (вх. № 12056/13 від 15.11.13 та № 12778/13 від 28.11.13), про причини неявки суд не повідомив.
У відповідності до ч. 4 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України (далі -ГПК України) треті особи, які не заявляють самостійних вимог, користуються процесуальними правами i несуть процесуальні обов'язки сторін, крім права на зміну підстави i предмета позову, збільшення чи зменшення розміру позовних вимог, а також на відмову від позову або визнання позову.
Наведене свідчить, що третьою особою допущено порушення вимог процесуального законодавства, а саме ч. 3 ст. 22 ГПК України, що направлено на затягування судового процесу, яке суд розцінює як зловживання процесуальними правами
Згідно до ст. ст. 115 ГПК України рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обов'язковими на всій території України.
Пунктом 3.13 постанови пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" № 18 від 26.12.11 визначено, що неподання або несвоєчасне подання стороною у справі, іншим учасником судового процесу доказів з неповажних причин, спрямоване на затягування судового процесу, має розцінюватись господарським судом як зловживання процесуальними правами. Відповідні дії або бездіяльність з урахуванням конкретних обставин справи можуть тягти за собою, зокрема, винесення у встановленому порядку окремої ухвали (ст. 90 ГПК України).
Відповідно до ст. 90 ГПК України, господарський суд, виявивши при вирішенні господарського спору порушення законності або недоліки в діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу, виносить окрему ухвалу.
Статтею 83 ГПК України передбачено стягнення штрафу в доход Державного бюджету України з винної сторони у розмірі до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону.
Однак, суд вирішив штрафні санкції не застосовувати, попередивши третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Товариств з обмеженою відповідальністю "Машинобудівний завод "Автоливмаш" про недопущення порушень в майбутньому.
Керуючись ст. 86, ч. 1 ст. 90 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Зобов'язати керівника Товариства з обмеженою відповідальністю "Машинобудівний завод "Автоливмаш" вжити заходи на усунення порушень вказаних в окремій, зокрема щодо належного та своєчасного виконання вимог суду від 21.11.13.
2. Про вжиті заходи повідомити господарський суд Івано-Франківської області у строк до 08.01.14.
3. При наданні відповіді у листі зробити позначку "реагування на окрему ухвалу".
4. Копію даної ухвали направити засновникам товариства.
У випадку залишення посадовою особою без розгляду окремої ухвали суду чи окремої постанови судді або невжиття заходів до усунення зазначених в них порушень закону, а так само несвоєчасна відповідь на окрему ухвалу суду чи окрему постанову судді у відповідності до ст. 185-6 Кодексу про адміністративне правопорушення тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Суддя М. А. Шіляк
Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2013 |
Оприлюднено | 24.12.2013 |
Номер документу | 36237957 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Шіляк М. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні