Ухвала
від 18.12.2013 по справі 812/8716/13-а
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Головуючий у 1 інстанції - Чиркін С.М

Суддя-доповідач - Лях О.П.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 грудня 2013 року справа №812/8716/13-а приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

судді-доповідача Лях О.П.,

суддів Старосуда М.І., Попова В.В.,

при секретарі судового засідання - Турко І.Б.,

за участю сторін:

представника позивача - Романова О.В.,

представник відповідача - Танакіна О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Ленінської об'єднаної державної податкової інспекції у м.Луганську Головного Управління Міндоходів у Луганській області на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 07 листопада 2013 р. у справі № 812/8716/13-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Преміум Стайл" до Ленінської об'єднаної державної податкової інспекції у м.Луганську Головного Управління Міндоходів у Луганській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В :

Товариство з обмеженою відповідальністю "Преміум Стайл" звернулось до суду з адміністративним позовом до Ленінської об'єднаної державної податкової інспекції у м.Луганську Головного Управління Міндоходів у Луганській області в якому просив визнати неправомірними дії відповідача з відмови у прийнятті податкової декларації з податку на прибуток підприємств, зобов'язати відповідача прийняти та зареєструвати податкову декларацію з податку на прибуток ТОВ «Преміум Стайл» за перший квартал 2013 року з дати її подання.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 07 листопада 2013 р. позов задоволено, визнано протиправними дії Ленінської об'єднаної державної податкової інспекції у м. Луганську Головного управління Міндоходів у Луганській області щодо неприйняття у Товариства з обмеженою відповідальністю «Преміум Стайл» декларації з податку на прибуток підприємств за перший квартал 2013 року та вважати податкову декларацію Товариства з обмеженою відповідальністю «Преміум Стайл» з податку на прибуток підприємств за перший квартал 2013 року поданою у день її фактичного надходження до Ленінської об'єднаної державної податкової інспекції у м. Луганську Головного управління Міндоходів у Луганській області, а саме 18.06.2013 року.

В апеляційній скарзі відповідач, а під час апеляційного розгляду справи представник відповідача посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позовних вимог позивача .

Представник позивача проти доводів апеляційної скарги заперечував, просив залишити оскаржувану постанову без змін

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає за необхідне апеляційну скаргу залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін з наступних підстав.

Як встановлено судами першої та апеляційної інстанцій, позивач є юридичною особою, зареєстрований Виконавчим комітетом Луганської міської ради 22.08.2007 року за адресою: м. Луганськ, вул. Оборонная, буд. 72-6, кімната №3, та перебуває на обліку як платник податків у Ленінській міжрайонній державній податковій інспекції у м. Луганську Головного управління Міністерства доходів України в Луганській області.

17.10.2012 року між позивачем та відповідачем був укладений договір про визнання електронних документів, за яким мав право подавати податкову звітність в електронному вигляді (а.с.36).

18.06.2012 року в порядку визначеному абз.8, п. 57.1, ст. 57 Податкового кодексу України, позивачем в електронному вигляді подана до Відповідача податкова декларація з податку на прибуток підприємства за перший квартал поточного року з додатками: 1Д до рядка 03; 1В до рядка 06.4, АМ до рядка 06.04.27; ТМ до рядків 08 та 12, про що 01.07.2013 року на електронну адресу Позивача надійшли повідомлення з Міністерства доходів та зборів України про прийняття податкової декларації з наданими додатками (а.с. 14-25).

05 липня 2013 року на адресу позивача від відповідача за № 1089/15 надійшло повідомлення про заповнення податкової декларації з податку на прибуток підприємства за 1-й квартал 2013 року з порушенням норм п. 48.3 ст. 48 ПКУ і відповідно до п.49.15 ПКУ, у зв'язку з чим декларація вважається не поданою (а.с.26).

При цьому у листі про відмову у прийнятті декларації відповідач зазначив порушення норм п. 48.3 та п.48.4 ст. 48. ПК України без зазначення конкретного порушення.

В запереченнях проти позову та апеляційній скарзі відповідач зазначив, що підставою для відмови у прийняті декларації послугувала відсутність у обов'язкових реквізитів, зокрема у декларації номер картки головного бухгалтера ОСОБА_4 вказано як НОМЕР_1, а у реєстраційних даних Ленінської ОДПІ реєстраційний номер картки головного бухгалтера ОСОБА_4 зазначено як НОМЕР_2.

Згідно із довідкою про присвоєння ідентифікаційного номера, ОСОБА_4 присвоєний ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 (а.с. 68).

З 01 січня 2011 року відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

Відповідно до п.п. 48.1 - 48.3 ст. 48 ПК України податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями пункту 46.5 статті 46 цього Кодексу та чинному на час її подання.

Форма податкової декларації повинна містити необхідні обов'язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору.

Наказом Міністерства фінансів України № 1313 від 28.09.2011 року затверджена форма декларації з податку на прибуток підприємства.

Пунктом 48.3 ст.48 ПК України визначений перелік обов'язкових реквізитів, які повинна утримувати в собі податкова звітність, до яких, зокрема, відносяться реєстраційний номер облікової картки платника податків, місцезнаходження (місце проживання) платника податків, ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток або інші відомості, визначені в абзаці сьомому цього пункту, посадових осіб платника податків.

Відповідно до пункту 49.8 статті 49 Податкового кодексу України прийняття податкової декларації є обов'язком органу державної податкової служби.

Згідно з абзацом 1 пункту 49.9 статті 49 Податкового кодексу України, за умови дотримання платником податків вимог цієї статті посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана зареєструвати податкову декларацію платника датою її фактичного отримання -органом державної податкової служби.

Згідно з пунктом 49.8 статті 49 Податкового кодексу України під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.

Отже, процедура прийняття податкової декларації полягає у вчиненні посадовою особою податкового органу фактичних дій із:

1) перевірки наявності та достовірності заповнення обов'язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 Податкового кодексу України;

2) реєстрації податкової декларації у день її отримання органом державної податкової служби.

Згідно із п. 4.1 наказу Державної податкової адміністрації України від 14.06.2012 року № 516 про затвердження «Про затвердження методичних рекомендацій з прийняття та комп'ютерної обробки податкової звітності платників податків в органах ДПС України» податкова декларація, розрахунок, що подається платником податків, контролюючому органу, в якому знаходиться на обліку платник податків, у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюються нарахування та/або виплата податкового зобов'язання, або документ, який свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платника податків - фізичних осіб, сумах утриманого і/або сплаченого податку.

Згідно п.4.4 методичних рекомендацій Прийняття податкової декларації є обов'язком органу державної податкової служби. Відмова посадової особи податкової служби від прийняття податкової декларації з яких-небудь причин, які не визначені ст.ст. 48, 49 Податкового Кодексу України, в тому числі висунення будь-яких умов такого прийняття забороняється.

Пункт 4.13 методичних рекомендацій передбачає, що податкова звітність складається та направляється у центр обробки електронної звітності в електронному вигляді з накладенням електронного цифрового підпису засобами телекомунікаційного зв'язку без додавання роздрукованих оригіналів на паперових носіях у відповідності з наказу ДПА від

10.04.2008 року № 233 «Про подання електронної податкової звітності».

Згідно із пунктом 4.13.1 документ, підготовлений за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення або іншого програмного забезпечення, що формує вихідний документ у форматі, затвердженим ДПА України , з накладенням ЕЦП, зашифрований та поданий в електронному вигляді до адресату звітності (надалі - АЗ) засобами телекомунікаційного зв'язку, вважається оригіналом.

П. 4.13.4 АЗ при отриманні звітності в електронній формі від платника податків формує та спрямовує повідомлення про отримання звітності, що засвідчує факт та час доставки звітності у центр обробки електронної звітності (надалі-ЦОЕЗ).

П. 4.13.5 ЦОЕЗ АО здійснює прийом звітів від платників податків, після чого обробляє звіти, формує та спрямовує платнику податків першу квитанцію, що засвідчує факт та час отримання звітності, та другу квитанцію, якою засвідчує факт прийняття/неприйняття звіту АО за місцем обліку платника.

П. 4.13.6 у випадку подання платником податків звітності в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку в ЦОЕЗ останній формує повідомлення платнику податків про отримання електронного звіту ЦОЕЗ; перевіряє цілісність та відповідність транспортного повідомлення уніфікованому формату; розшифровує електронний звіт;перевіряє дійсність та достовірність накладених на звіт ЕЦП; перевіряє відповідність формату електронного звіту; перевіряє заповнення обов'язкових реквізитів електронного звіту, які є обов'язковими для звітів на паперових носіях, що забезпечується відповідними алгоритмами контролю при прийомі звітів через ЦОЕЗ; формує першу квитанцію завіряє своїм ЕЦП та спрямовує платнику податків.

В зазначеній квитанції у текстовому форматі вказуються реквізити отриманого електронного звіту, відповідність формату електронного звіту, результати перевірки ЕЦП та арифметично-логічної перевірки, реєстраційний номер, дата та час отримання електронного звіту та дані відправника квитанції, імпортує дані електронного звіту, по якому відправлена платнику податків перша квитанція, у базу даних АО. завіряє електронний звіт платника податків власним ЕЦП, шифрує та передає у відповідні органи АО за місцем реєстрації підписанту, завіряє власним ЕЦП другу квитанцію, отриману від відповідних органів адресата звітності за місцем реєстрації платника податків, шифрує та передає її суб'єкту звітності.

Факт прийняття звіту в електронній формі адресатом звітності від платника податків підтверджується другою квитанцією. Наявність квитанцій свідчить про прийняття відповідачем податкової звітності.

Наявність електронного підпису та вищезазначених обов'язкових реквізитів в розумінні вимог ст. 48, 49 ПК методичних рекомендацій та наказу ДПА від 10.04.2008 року № 233 «Про подання електронної податкової звітності», свідчать про можливість ідентифікувати податкову звітність.

Надана позивачем декларація з відповідними додатками оформлена у відповідності до приписів ст. 48 Податкового кодексу України, утримує в собі обов'язкові реквізити, у тому числі ідентифікаційний номер головного бухгалтера позивача - НОМЕР_1.

Пунктом 49.10 статті 49 Податкового кодексу України забороняється відмова посадової особи органу державної податкової служби прийняти податкову декларацію з будь-яких причин, не визначених цією статтею, у тому числі висунення будь-яких не визначених цією статтею передумов щодо такого прийняття (включаючи зміну показників такої податкової декларації, зменшення або скасування від'ємного значення об'єктів оподаткування, сум бюджетних відшкодувань, незаконного збільшення податкових зобов'язань тощо).

З урахуванням викладеного колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про необґрунтованість визнання декларації ТОВ «Преміум Стайл» з податку на прибуток за 1 квартал 2013 року неподаною.

Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив постанову з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстави для задоволення апеляційної скарги - відсутні.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Ленінської об'єднаної державної податкової інспекції у м.Луганську Головного Управління Міндоходів у Луганській області на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 07 листопада 2013 р. у справі № 812/8716/13-а за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Преміум Стайл" до Ленінської об'єднаної державної податкової інспекції у м.Луганську Головного Управління Міндоходів у Луганській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без задоволення.

Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 07 листопада 2013 р. у справі № 812/8716/13-а - залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів з дня складання в повному обсязі.

В повному обсязі ухвалу складено 19 грудня 2013 року.

Колегія суддів: О.П. Лях

М.І. Старосуд

В.В. Попов

СудДонецький апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення18.12.2013
Оприлюднено25.12.2013
Номер документу36252575
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —812/8716/13-а

Ухвала від 03.12.2013

Адміністративне

Донецький апеляційний адміністративний суд

Лях О.П.

Ухвала від 18.12.2013

Адміністративне

Донецький апеляційний адміністративний суд

Лях О.П.

Ухвала від 03.12.2013

Адміністративне

Донецький апеляційний адміністративний суд

Лях О.П.

Постанова від 07.11.2013

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

С.М. Чиркін

Ухвала від 17.10.2013

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

С.М. Чиркін

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні