КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
04116 м.Київ, вул. Шолуденка, 1 (044) 230-06-58
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"24" грудня 2013 р. Справа№ 01/308
Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Сотнікова С.В.
суддів: Копитової О.С.
Остапенка О.М.
за участю секретаря Карпюк О.С.,
представників:
від ОСОБА_2 - ОСОБА_3 (дов. від 16.12.2013),
розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_2
на ухвалу Господарського суду Черкаської області від 12.09.2013
у справі № 01/308 (суддя Чевгуз О.В.)
за заявою Кредитної спілки "Імперія"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "СХК"
про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 12.09.2013 затверджено звіт ліквідатора; затверджено ліквідаційний баланс банкрута станом на 12 вересня 2013 року; ліквідовано Товариство з обмеженою відповідальністю "СХК" як юридичну особу в зв'язку з банкрутством; провадження у справі № 01/308 припинено.
Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, ОСОБА_2 звернулась до Київського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу від 12.09.2013, справу № 01/308 повернути до суду першої інстанції на стадію ліквідації. Скаржник зазначив, що вона є спадкоємцем учасника товариства-банкрута, що володіє 100 % статутного капіталу, тобто є учасником провадження у справі про банкрутство. Проте, ліквідатор подав на затвердження суду звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, який не був погоджений із власником майна банкрута. Також скаржник зазначив, що все майно банкрута має бути передано в порядку визначеному Законом учаснику товариства, який є його фактичним власником.
Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 02.12.2013 прийнято до провадження апеляційну скаргу ОСОБА_2.
Ліквідатор надав відзив, в якому просив припинити помилково порушене апеляційне провадження у даній справі, справу направити до господарського суду першої інстанції, враховуючи, що апелянт не набув статусу учасників провадження, оскільки згідно даних Єдиного державного реєстру учасником товариства-банкрута є ОСОБА_4 Також ліквідатор наголосив, що після визнання боржника банкрутом повноваження власників майна банкрута припиняються згідно ч. 2 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а звіт ліквідатора погоджується та затверджується кредиторами (комітетом кредиторів) боржника.
Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 17.12.2013 продовжено строк розгляду апеляційної скарги ОСОБА_2 у справі № 01/308 на п'ятнадцять днів, а в судовому засіданні оголошено перерву до 24.12.2013 відповідно до ст. 77 ГПК України.
Заявник та інші кредитори, ліквідатор боржника не використали наданого законом права на участь свого представника у судовому засіданні, про час та місце засідання суду були повідомлені належним чином.
Враховуючи те, що матеріали справи містять докази повідомлення всіх учасників судового процесу про дату, час та місце судового засідання, судова колегія вважає можливим розглянути апеляційну скаргу у відсутності представників заявника, інших кредиторів та ліквідатора боржника за наявними у справі матеріалами.
Колегія суддів, розглянувши доводи апеляційної скарги, дослідивши наявні матеріали справи, заслухавши пояснення представника ОСОБА_2, вважає, що скарга задоволенню не підлягає з огляду на наступне.
Провадження у справах про банкрутство регулюється Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14 травня 1992 року № 2343-XII (далі - Закон про банкрутство), Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України), іншими законодавчими актами України.
За визначенням ст. 1 Закону про банкрутство учасники провадження у справі про банкрутство - сторони, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор), власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, а також у випадках, передбачених цим Законом, інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про банкрутство.
Відповідно до установчих документів боржника, учасником товариства є ОСОБА_4, із часткою 100 % статутного капіталу вартістю 10000000,00 грн.
Спадкоємцем ОСОБА_4, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 є ОСОБА_2, що підтверджується Свідоцтвом про право на спадщину за законом від 13.02.2013.
Таким чином, ОСОБА_2 є учасником провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "СХК".
Статтею 24 Закону про банкрутство передбачено, що у постанові про визнання боржника банкрутом господарський суд відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, передбаченому для призначення керуючого санацією.
З дня свого призначення ліквідатор здійснює повноваження, встановлені статтею 25 Закону про банкрутство.
Постановою Господарського суду Черкаської області від 25.05.2010 визнано банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю "СХК", відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Звєздічева Максима Олександровича.
В газеті "Голос України" № 104 (4854) від 09.06.2010 було розміщено оголошення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Згідно ст. 32 Закону про банкрутство після завершення усіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються:
показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації);
відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу;
копії договорів купівлі-продажу та акти приймання - передачі майна;
реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів;
документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.
Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
З матеріалів справи вбачається, що 16.08.2013 ліквідатор подав господарському суду звіт ліквідатора банкрута у справі № 01/308, ліквідаційний баланс банкрута та реєстр вимог кредиторів з даними про розмір погашених вимог кредиторів. Зі звітом та доданими до нього підтверджуючими документами, ліквідатором також подано протокол № 9 зборів комітету кредиторів банкрута від 29.05.2013, на яких було ухвалено рішення про затвердження звіту ліквідатора, ліквідаційного балансу.
З матеріалів справи вбачається, що в процесі ліквідаційної процедури ліквідатором боржника були надіслані запити до державних органів та установ з метою виявлення та з'ясування наявності майна та майнових активів, що належать банкруту, для підтвердження відомостей про розрахункові рахунки, в т.ч. рахунки в цінних паперах, відомостей про наявних кредиторів та дебіторів банкрута. Крім того, ліквідатором вживались інші заходи із розшуку майна рухомого та нерухомого майна банкрута.
У ліквідаційній процедурі було виявлено нерухоме майно банкрута, яке було реалізовано на аукціоні без оголошення ціни відповідно до ст. 18-1 Закону України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)".
За результатами аукціону ліквідатор уклав з переможцем аукціону договір купівлі-продажу комплексу нежитлових будівель від 16.04.2013 за ціною продажу 1027300,00 грн.
Грошові кошти, одержані від реалізоване майна банкрута були спрямовані на погашення кредиторських вимог в порядку ч. 3 ст. 31 Закону про банкрутство, що підтверджується платіжними дорученнями, які додані до звіту ліквідатора.
За результатом сукупності проведених дій ліквідатором, в тому числі виявлених майнових активів, залишились не погашеними кредиторські вимоги на загальну суму 10620897,28 грн.
Враховуючи вищевикладене, у зв'язку з тим, що всі пошукові заходи по розшуку майнових активів підприємства боржника ліквідатором закінчені, майно банкрута було реалізовано в ліквідаційній процедурі, грошові кошти розподілені між кредиторами банкрута, останній подав суду на затвердження звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс, що були схвалені комітетом кредиторів та відповідно просив суд ліквідувати банкрута як юридичну особу та припинити провадження у справі.
Частиною 2 статті 32 Закону про банкрутство передбачено, якщо за результатами ліквідаційного балансу після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута.
Згідно п. 6 ч. 1 ст. 40 господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо затверджено звіт ліквідатора в порядку, передбаченому статтею 32 цього Закону.
За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про наявність підстав для припинення провадження у справі про банкрутство, оскільки майна банкрута для задоволення вимог кредиторів не залишилось у зв'язку з частковим погашенням вимог кредиторів , виконані всі дії необхідні дії на стадії ліквідації, на затвердження суду надано звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута.
Статтею 31 Закону про банкрутство встановлено черговість задоволення вимог кредиторів.
Частиною 7 вказаної статті Закону встановлено, що у разі, якщо господарським судом винесено ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута, майно, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, передається власникові або уповноваженому ним органу.
Як підтверджується матеріалами справи, вимоги кредиторів боржника задоволені в повному обсязі не були у зв'язку із недостатністю майна банкрута, у зв'язку з чим відсутні підстави для передачі такого майна власнику, в даному випадку спадкоємцю учасника товариства-банкрута.
При цьому, нормами Закону про банкрутство не передбачено погодження ліквідаційного балансу банкрута із власником його майна, в даному випадку з учасником товариства з обмеженою відповідальністю (спадкоємцем учасника).
Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Доводи скаржника, викладені в апеляційній скарзі не підтверджені будь-якими належними та допустимими доказами та спростовуються матеріалами справи.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що ухвала Господарського суду Черкаської області від 12.09.2013 у даній справі відповідає фактичним обставинам та матеріалам справи, прийнята з правильним застосуванням норм матеріального та процесуального права, підстав для її скасування або зміни не вбачається.
Керуючись ст.ст. 99, 101 - 103, 105, 106 ГПК України Київський апеляційний господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення.
2. Ухвалу Господарського суду Черкаської області від 12.09.2013 у справі № 01/308 залишити без змін.
Головуючий суддя С.В. Сотніков
Судді О.С. Копитова
О.М. Остапенко
Суд | Київський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2013 |
Оприлюднено | 25.12.2013 |
Номер документу | 36267532 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Київський апеляційний господарський суд
Сотніков С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні