cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
23 грудня 2013 року Справа № 6/171-09-4958
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Дроботової Т.Б. - головуючого, Волковицької Н.О., Рогач Л.І.,
розглянувши матеріали касаційної скаргиМіністерства інфраструктури України на постановуОдеського апеляційного господарського суду від 31.10.2013р. у справі№ 6/171-09-4958 Господарського суду Одеської області за позовомЧорноморського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Міністерства інфраструктури України в особі Державного підприємства "Чорноморсько-Азовське виробничо-експлуатаційне управління морських шляхів" до - Підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Одеській області - Товариства з обмеженою відповідальністю "ФОРТ" - Товариства з обмеженою відповідальністю "МОРШИПСЕРВІС" третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Державного підприємства "Укртехфлот" пропро визнання недійсними прилюдних торгів та визнання права власності
ВстановиВ:
Перевіривши матеріали касаційної скарги Міністерства інфраструктури України та доданих до неї документів, колегія суддів дійшла висновку, що вона не може бути прийнята Вищим господарським судом України, оскільки не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Так, визначаючи розмір судового збору, який підлягає сплаті до державного бюджету, заявником не було враховано наступне.
Згідно частини 2 статті 44 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 р." № 5515-VІ від 06.12.2012 р. мінімальна заробітна плата на 2013 р. з 01.01.2013 р. встановлена в розмірі 1 147,00 грн.
Підпунктом "5" пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір за подання касаційної скарги на рішення суду встановлюється у розмірі 70 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Абзац 1 частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" встановлює за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру
Оскаржуючи прийняті у справі судові акти, скаржник у касаційній скарзі просить скасувати постанову Одеського апеляційного господарського суду від 31.10.2013р. (якою залишено без змін рішення місцевого господарського суду) та передати справу на новий розгляд до Господарського суду Одеської області.
Відтак, оскаржуючи постанову апеляційного господарського суду, скаржник зобов`язаний сплатити судовий збір з позовної заяви, яка містить як немайнові вимоги - про визнання недійсними прилюдних торгів, так і майнову вимогу - про визнання права власності.
Відповідно до вищенаведеного чинного законодавства та враховуючи встановлену вартість нерухомого майна, на яке визнається право власності у даній справі, судовий збір становить немайнового характеру 802,90 грн., майнового характеру 5850,00 грн.
За таких обставин, додане до матеріалів касаційної скарги платіжне доручення № 1004 від 20.11.2013р. про перерахування скаржником судового збору в сумі 803,00 грн. за подання касаційної скарги не може бути визнане судом належним доказом сплати судового збору у встановленому законодавством розмірі.
Відповідно до пункту 4 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Окрім того, відповідно до статті 110 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання судовим рішенням апеляційного господарського суду законної сили.
Відповідно до частини 2 статті 105 цього Кодексу постанова апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття.
З врахуванням правил частини 3 статті 50 та частин 3, 4 статті 51 цього Кодексу щодо встановлення, обчислення та закінчення процесуальних строків перебіг процесуального строку, обчислюваного роками, місяцями або днями, починається наступного дня після календарної дати або настання події, якими визначено його початок; у випадках, коли останній день строку припадає на неробочий день, днем закінчення строку вважається перший наступний за ним робочий день; процесуальна дія, для якої встановлено строк, може бути вчинена до 24-ї години останнього дня строку.
Відповідно до приписів Господарського процесуального кодексу України щодо закінчення процесуального строку обчислюваного днями, строк на касаційне оскарження постанови Одеського апеляційного господарського суду від 31.10.2013р., закінчився 20.11.2013р.
27.11.2013р. (згідно штампу поштового відділення на конверті, в якому направлено касаційну скаргу до Одеського апеляційного господарського суду) та опису вкладення у цінний лист Міністерство інфраструктури України звернулося з пропуском процесуального строку, встановленого законом для її подання.
Відповідно до частини 1 статті 53 Господарського процесуального кодексу України господарський суд може за заявою сторони відновити пропущений строк в разі наявності поважних обставин пропуску цього строку.
Клопотання про відновлення пропущеного строку для подання касаційної скарги Міністерством інфраструктури України не заявлено.
Подання касаційної скарги після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про відновлення цього строку, відповідно до пункту 5 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України є підставою для повернення касаційної скарги без розгляду.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 50, 51, 53, 86, 108, 111, пунктами 4, 5, частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Міністерства інфраструктури України на постанову Одеського апеляційного господарського суду від 31.10.2013р. у справі № 6/171-09-4958 Господарського суду Одеської області повернути без розгляду.
Головуючий Т. Дроботова
Судді Н. Волковицька
Л. Рогач
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2013 |
Оприлюднено | 25.12.2013 |
Номер документу | 36271954 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Рогач Л.I.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні