Ухвала
від 13.12.2013 по справі 813/4448/13-а
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 грудня 2013 р. Справа № 876/12210/13

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:

головуючого судді: Запотічного І.І.,

суддів: Довгої О.І., Матковської З.М.,

при секретарі судового засідання: Нефедовій А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Золочівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 18.09.2013 року по справі № 813/4448/13-а за позовом Фермерського господарства «Круглик» до Золочівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області про скасування рішення про виключення підприємства з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування,

ВСТАНОВИВ:

05.06.2013 року фермерське господарство «Круглик» звернулося в суд з позовом до Золочівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області про визнання нечинним та скасування рішення керівника Золочівської МДПІ Дяківа І.В. від 24.05.2013 року № 1 про виключення Фермерського господарства «Круглик» з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування та про зобов'язання Золочівської міжрайонної державної податкової інспекції Львівської області ДПС поновити ФГ «Круглик» в реєстрі суб'єктів спеціального режиму оподаткування у сфері сільського господарства.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 18.09.2013 року позовні вимоги ФГ «Круглик» задоволено, визнано протиправним та скасовано рішення Золочівської міжрайонної державної податкової інспекції Львівської області Державної податкової служби №1 від 24.05.2013 р. про виключення Фермерського господарства «Круглик» з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування; зобов'язано Золочівську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Львівській області (Львівська область, м. Золочів вул. Лермонтова 1, ЄДРПОУ 38708796) поновити Фермерське господарство «Круглик» (Львівська область, м. Перемишляни, вул. Бічна Залипська 14, ЄДРПОУ 35080357) в реєстрі суб'єктів спеціального режиму оподаткування у сфері сільського господарства.

Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції, Золочівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області оскаржила її, подавши до Львівського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу, та з наведених у ній підстав, просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог ФГ «Круглик» відмовити в повному обсязі.

Представник апелянта в судовому засіданні підтримав вимоги апеляційної скарги, просив апеляційну скаргу задовольнити, оскаржувану постанову скасувати та прийняти нову постанову про відмову ФГ «Круглик» в задоволенні позовних вимог.

Представник позивача, в судовому засіданні заперечив проти апеляційної скарги, просив постанову суду першої інстанції залишити без змін.

Судова колегія перевіривши матеріали справи і обговоривши підстави апеляційної скарги, вважає за необхідне її відхилити виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи та вірно встановлено судом першої інстанції, фермерське господарство «Круглик», зареєстроване Перемишлянською районною державною адміністрацією 18.06.2007 року, що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію юридичної особи серії АОО № 457312, та з 19.06.2007 року перебуває на обліку платників податків у ДПІ у Перемишлянському районі .

З довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України та Статуту ФГ «Круглик» вбачається, що видами діяльності позивача є розведення великої рогатої худоби молочних порід, діяльність посередників у торгівлі, розведення свиней, вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.

Свідоцтвом про реєстрацію сільськогосподарського підприємства №200104930, підтверджується, що позивач зареєстрований як суб'єкт спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість.

Проте, рішенням Золочівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області №1 від 24.05.2013 року ФГ «Круглик» виключено з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування у зв'язку з невідповідністю вимогам Податкового кодексу України щодо перебування на спеціальному режимі оподаткування, з посиланням на лист ВПМ Городоцької МДПІ Львівської області ДПС №1232/07-50 від 23.05.2013 року, в якому зазначено, що позивач протягом травня 2012р., квітня 2013р. мав сукупну вартість поставок всіх товарів (послуг) 7115592 грн., у тому числі несільськогосподарських товарів (послуг) 7115592 грн., що становить 100 відсотків та перевищує 25 відсотків вартості всіх поставлених товарів (послуг).

Спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства визначений ст. 209 Податкового Кодексу України, відповідно до п. 209.1 якої, резидент, який провадить підприємницьку діяльність у сфері сільського і лісового господарства та рибальства та відповідає критеріям, встановленим у пункті 209.6 цієї статті, може обрати спеціальний режим оподаткування.

Згідно п. 209.6 ст. 209 ПК України сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75 відсотків вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.

Як передбачено п.209.2 ст. 209 ПК України, згідно із спеціальним режимом оподаткування, сума податку на додану вартість, нарахована сільськогосподарським підприємством на вартість поставлених ним сільськогосподарських товарів/послуг, не підлягає сплаті до бюджету та повністю залишається в розпорядженні такого сільськогосподарського підприємства для відшкодування суми податку, сплаченої (нарахованої) постачальнику на вартість виробничих факторів, за рахунок яких сформовано податковий кредит, а за наявності залишку такої суми податку - для інших виробничих цілей.

Положеннями п. 209.11 ст. 209 ПК України передбачено, що якщо суб'єкт спеціального режиму оподаткування поставляє протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно несільськогосподарські товари/послуги, питома вага яких перевищує 25 відсотків вартості всіх поставлених товарів/послуг, то:

1) на таке підприємство не поширюється спеціальний режим оподаткування, встановлений цією статтею. Таке підприємство зобов'язане визначити податкове зобов'язання з цього податку за підсумками звітного податкового періоду, в якому було допущено таке перевищення, і сплатити податок до бюджету в загальному порядку;

2) орган державної податкової служби виключає таке підприємство з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування та може повторно включити його до такого реєстру після закінчення наступних 12 послідовних звітних податкових періодів за наявності підстав, визначених цією статтею;

3) таке підприємство вважається платником зазначеного податку на загальних підставах з першого числа місяця, в якому було допущено таке перевищення.

Судом першої інстанції вірно встановлено, що підставою для анулювання свідоцтва про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування є встановлення контролюючим органом, або безпосередньо платником податків того, що ним не дотримано умов, передбачених п. 209.6 та пп. "а" п. 209.11 ст. 209 Податкового Кодексу України.

Крім цього, відповідно до ст. 209 ПК України, для отримання спеціального статусу суб'єкта спеціального режиму оподаткування платнику податків необхідно відповідати наступним критеріям: бути резидентом України; провадити підприємницьку діяльність; діяльність такого суб'єкта повинна полягати у виробництві у відповідних обсягах сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах.

Згідно п. 1 ст. 1 Закону України "Про фермерське господарство", фермерське господарство є формою підприємницької діяльності громадян із створенням юридичної особи, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, займатися її переробкою та реалізацією з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм для ведення фермерського господарства, відповідно до закону.

Відповідно до пункту 209.7 статті 209 Податкового кодексу України, сільськогосподарськими, вважаються товари, зазначені у товарних групах 1 - 24, товарних позиціях 4101, 4102, 4103, 4301 згідно з УКТЗЕД, та послуги, які отримані в результаті здійснення діяльності, на яку відповідно до пункту 209.17 цієї статті поширюється дія спеціального режиму оподаткування у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, якщо такі товари вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовлюються), а послуги надаються, безпосередньо платником податку - суб'єктом спеціального режиму оподаткування (крім придбання таких товарів/послуг у інших осіб), які поставляються зазначеним платником податку-їх виробником.

Судом першої інстанції вірно встановлено, що єдиними критеріями для віднесення товарів до сільськогосподарських, для цілей застосування спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість є належність цих товарів до певної товарної групи, а також створення цих товарів у процесі діяльності, визначеної пунктом 209.17 статті 209 Податкового кодексу України .

Положеннями п. 209.17 ст. 209 ПК України, визначено, що дія спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства поширюється на:

- розведення великої рогатої худоби (01.21.0 КВЕД): вирощування великої рогатої худоби;

- розведення свиней (01.23.0 КВЕД): вирощування свиней;

- обробка чи переробка продукції, одержаної в результаті діяльності платника податку у сфері сільського та лісового господарства і рибальства, вважається діяльністю у сфері сільського та лісового господарства і рибальства за умови, якщо така продукція вирощується, відгодовується, виловлюється або збирається (заготовлюється) безпосередньо платником податку (крім їх придбання в інших осіб) (05.01.0, 15.11.0, 15.12.0, 15.13.0, 15.20.0, 15.31.0, 15.32.0,15.33.0,15.41.0,15.42.0,15.43.0,15.51.0,15.61.0, 15.62.0,15.71.0,15.81.0, 15.83.0, 15.85.0 КВЕД).

Колегія суддів апеляційного суду вважає, що наявні в матеріалах справи копії актів на передачу (продаж), закупку худоби та птиці по домовленості з громадянами та звіти про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, свідчать про зміну майнового стану платника податків як обов'язкової ознаки господарської операції та підтверджують здійснення позивачем заготівлі молодняка великої рогатої худоби та молодняка свиней населення у 2012 році.

Крім цього, вирощування худоби з метою приросту живої ваги підтверджується долученими ФГ «Круглик» до справи щомісячними звітами про рух худоби, за період з травня 2012 по квітень 2013 року та звітами про рух свиней за період з липня по квітень 2013 року; відомостями про зважування худоби та свиней, відомостями про витрати кормів, здійсненими позивачем заходами на проведення ідентифікації та реєстрації тварин (платіжні доручення про оплату послуг Державного підприємства "Агентство ідентифікації і реєстрації тварин", прибутково-видаткові накладні видані Державним підприємством "Агентство ідентифікації і реєстрації тварин" на комплекти бирок номерних; реєстри виданих паспортів великої рогатої худоби виданих Державним підприємством "Агентство ідентифікації і реєстрації тварин" ;прибутково-видаткові накладні видані Державним підприємством "Агентство ідентифікації і реєстрації тварин" на документи суворого обліку - "паспорт великої рогатої худоби".

Також, факт реалізації ФГ «Круглик» худоби в живій вазі ТзОВ "МП Плай", згідно договору поставки, підтверджується наявними в матеріалах справи накладними на відпуск великої рогатої худоби, довіреностями ТзОВ "МП Плай" на отримання від ФГ "Круглик" великої рогатої худоби, приймальними квитанціями на закупівлю худоби, птиці та кроликів, які підтверджують факт приймання зданої худоби, кількість голів, забійну вагу та ціну за кілограм, товарно-транспортними накладними, що свідчать про транспортування реалізованого товару, банківськими виписками, що свідчать про надходження до продавця коштів за реалізований товар.

З огляду на викладене, колегія суддів апеляційного суду погоджується із висновком суду першої інстанції, що сукупність наведених доказів свідчить про зміну майнового стану платника податків як обов'язкової ознаки господарської операції.

Крім цього, наявні в матеріалах справи докази реалізації виготовленого м'яса, згідно договорів поставки м'яса, укладених між ФГ «Круглик» та ТзОВ "Фоззі Фуд" свідчать про надходження до продавця коштів за реалізований товар.

Також, як вбачається з матеріалів справи, 06.02.2012 позивачем також було укладено договори оренди землі, відповідно до яких позивач орендував земельну ділянку площею 1.9519 га, що знаходиться в с. Унів Короснянської сільської ради, Перемишлянського району Львівської області та площею 2.0 га, що знаходиться в с. Вовків, Перемишлянського району Львівської області.

З врахуванням наведеного, колегія суддів апеляційного суду вважає правильними висновки суду першої інстанції, що наявність встановлених вище обставин господарської діяльності ФГ «Круглик» підтверджує здійснення позивачем виробництва у відповідних обсягах сільськогосподарських товарів і його право перебування на спеціальному режимі оподаткування.

За таких обставин, рішення керівника Золочівської МДПІ Дяківа І.В. від 24.05.2013 року № 1 про виключення Фермерського господарства «Круглик» з реєстру суб'єктів спеціального режиму оподаткування судом першої інстанції правомірно скасовано та зобов'язано відповідача поновити ФГ «Круглик» в реєстрі суб'єктів спеціального режиму оподаткування у сфері сільського господарства.

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається.

Керуючись ч.3 ст. 160, ст.ст. 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Золочівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 18.09.2013 року по справі № 813/4448/13-а - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя І.І. Запотічний

Судді О.І.Довга

З.М.Матковська

СудЛьвівський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення13.12.2013
Оприлюднено08.01.2014
Номер документу36354932
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —813/4448/13-а

Ухвала від 13.12.2013

Адміністративне

Львівський апеляційний адміністративний суд

Запотічний І.І.

Постанова від 18.09.2013

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Коморний Олександр Ігорович

Ухвала від 19.06.2013

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Коморний Олександр Ігорович

Ухвала від 07.06.2013

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Коморний Олександр Ігорович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні