Справа № 122/20711/13-ц
Провадження по справі 2/122/2389/13
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 грудня 2013 року Залізничний районний суд м. Сімферополя у складі:
Головуючого судді - Шильнова М.О.
при секретарі - Іоновій А.О.
розглянувши в судовому засіданні у м. Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, треті особи ОСОБА_3, Відділ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Залізничного РВ СМУ ГУ МВС України в АРК про усунення перешкод у здійсненні права власності, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, треті особи ОСОБА_3, Відділ громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Залізничного РВ СМУ ГУ МВС України в АРК про усунення перешкод у здійсненні права власності.
Позовні вимоги мотивовані тим, що на підставі свідоцтва про право власності від 07.09.2006 року вона та третя особа є власниками квартири АДРЕСА_1. Відповідач мешкає та зареєстрований у спірній квартирі на підставі договору піднайму, укладеному 16 вересня 2004 року. Починаючи з 2008 року відповідач перешкоджає їй у здійсненні права власності на спірну квартиру. Договір піднайму з відповідачем був розірваний на підставі ст. 97 ЖК України, про що він був сповіщений 01.04.2012 року. Однак у встановлений термін відповідач не звільнив квартиру та не був знятий з реєстраційного обліку. На підставі наведеного, просила усунути перешкоди у здійсненні права власності на квартиру АДРЕСА_1, шляхом виселення відповідача із зазначеної квартири; скасувати реєстрацію відповідача у квартирі АДРЕСА_1.
Позивач до судового засідання не з’явилась, про день, час та місце розгляду справи сповіщена належним чином, надала на адресу суду заяву, у якій позовні вимоги визнала та просила позов задовольнити.
Відповідач до судового засідання не з’явився, про день, час та місце розгляду справи сповіщений належним чином, надав на адресу суду заяву, у якій просив у задоволенні позову відмовити.
Третя особа по справі ОСОБА_3 до судового засідання не з’явилась, про день, час та місце розгляду справи сповіщена належним чином, причини неявки суду не відомі.
Представник третьої особи Відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Залізничного РВ СМУ ГУ МВС України в АРК до судового засідання не з’явився, про день, час та місце розгляду справи сповіщений належним чином, причини неявки суду не відомі.
Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Судовим розглядом встановлено, що основним наймачем квартири АДРЕСА_1 є ОСОБА_1.
Відповідно до ст.91 ЖК України, наймач жилого приміщення вправі за згодою членів сім'ї, які проживають разом з ним, і за згодою наймодавця здавати в піднайом жиле приміщення у випадках і в порядку, встановлюваних цим Кодексом. Наймач може здати в піднайом частину жилого приміщення, а в разі тимчасового виїзду - все приміщення. Жиле приміщення здається в піднайом без зазначення строку або на визначений строк, у тому числі на період збереження цього приміщення за тимчасово відсутнім наймачем. Договір піднайму укладається в письмовій формі з наступною реєстрацією у житлово-експлуатаційній організації.
16.09.2004 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 був укладений безстроковий договір піднайму квартири АДРЕСА_1, який був зареєстрований у житлово-експлуатаційній конторі №6 16.09.2004 року (а.с. 5).
Відповідно до ст.97 ЖК України, після закінчення строку договору піднайму піднаймач не вправі вимагати відновлення договору і на вимогу наймача зобов'язаний звільнити займане приміщення. Договір піднайму може бути достроково розірвано, якщо піднаймач або особи, які проживають разом з ним, систематично руйнують чи псують жиле приміщення, або використовують його не за призначенням, чи систематичним порушенням правил соціалістичного співжиття роблять неможливим для інших проживання з ними в одній квартирі чи одному будинку, а також у разі систематичного невнесення піднаймачем плати за користування жилим приміщенням і за комунальні послуги. Якщо договір піднайму укладено без зазначення строку, наймач зобов'язаний письмово попередити піднаймача про припинення договору за три місяці. У такий же строк повинно бути попереджено піднаймача, якщо тимчасово відсутній наймач або член його сім'ї повертається до закінчення строку, обумовленого договором піднайму. У разі відмовлення звільнити займане приміщення після припинення договору піднайму піднаймач і члени його сім'ї підлягають виселенню в судовому порядку без надання іншого жилого приміщення.
28.03.2012 року ОСОБА_1 надіслала на адресу ОСОБА_2 телеграму, у якій повідомила ОСОБА_2 про розірвання договір піднайму квартири від 16.09.2004 року (а.с. 6).
На теперішній час відповідно до свідоцтва про право власності на житло від 07.09.2006 року ОСОБА_1 та ОСОБА_3 є власниками квартири АДРЕСА_1 (а.с. 3-4).
Статтею 41 Конституції України та ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, до якої Україна приєдналася 17 липня 1997 року відповідно до Закону України від 17 липня 1997 року № 475/97-ВР «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів № 2, 4, 7 та 11 до Конвенції», закріплено принцип непорушності права приватної власності, який означає право особи на безперешкодне користування своїм майном та закріплює право власника володіти, користуватися і розпоряджатися належним йому майном, на власний розсуд вчиняти щодо свого майна будь-які угоди, відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
Згідно із ч. 1 ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. При цьому відповідно до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
За змістом ч. 1 ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Аналіз наведених вище норм цивільного законодавства України дає підстави для висновку про те, що у разі будь-яких обмежень у здійсненні права користування та розпорядження своїм майном власник має право вимагати усунення відповідних перешкод, у тому числі шляхом звернення до суду за захистом свого майнового права, зокрема, із позовом про усунення перешкод у користуванні власністю.
У зв'язку з тим, що позивач добровільно не звільнив житлове приміщення він підлягає виселенню у примусовому порядку за рішенням суду.
Статтею 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» №1382-ІV від 11.12.2003 року визначено, що реєстрація це внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру про місце проживання або місце перебування особи із зазначенням адреси, за якою з особою може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції
Частиною 1 ст.7 цього ж Закону передбачено, що зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється зокрема на підставі судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою.
Таким чином, приймаючи до уваги, що судом фактично вирішений спір про житлові права та задоволені позовні вимоги позивача про виселення відповідача, суд вважає, що позовні вимоги позивача щодо скасування реєстрації відповідача у квартирі АДРЕСА_1 також обґрунтовані та підлягають задоволенню.
На підставі ст.ст. 319, 321, 391 ЦК України, ст.ст. 91, 97 ЖК України, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212, 214-218, 294 ЦПК України, суд-
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Усунути ОСОБА_1 перешкоди у здійсненні права власності на квартиру АДРЕСА_1, шляхом виселення ОСОБА_2 із квартири АДРЕСА_1.
Скасувати реєстрацію ОСОБА_2 у квартирі АДРЕСА_1.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили, після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя:
Суд | Залізничний районний суд м. Сімферополя |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2013 |
Оприлюднено | 22.01.2014 |
Номер документу | 36425533 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Залізничний районний суд м. Сімферополя
Шильнов М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні