Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 грудня 2013 р. Справа №805/17443/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 12:30
Донецький окружний адміністративний суд в складі: судді Дмитрієва В.С., при секретарі судового засідання Музиканті В.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Маріуполя Донецької області до Маріупольської міської державної лікарні ветеринарної медицини про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 3 300,64 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Маріуполя Донецької області звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Маріупольської міської державної лікарні ветеринарної медицини про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за списком № 2 в розмірі 3 300,64 грн.
Позов вмотивовано тим, що відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 100 відсотків відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком.
Відповідачеві у відповідності до Інструкції № 21-1 надсилалися розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, але витрати відшкодовані не були.
Оскільки до теперішнього часу Маріупольська міська державна лікарня ветеринарної медицини заборгованість не сплатила, позивач просить стягнути з неї суму боргу в розмірі 3 300,64 грн. за списком № 2 за період з жовтня 2013 року по листопад 2013 року.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав заявлений позов та надав пояснення, аналогічні тим, які викладені в позовній заяві.
Представник відповідача у судовому засіданні заперечувала проти задоволення позовних вимог, в обґрунтування яких зазначила, що відповідачем своєчасно були оформлені платіжні доручення (в жовтні 2013 року на суму 1 104,05 грн. та в листопаді 2013 року на суму 2 196,59 грн. - усього на загальну суму 3 300,64 грн.), які були надані управлінню державної казначейської служби для виконання відповідних фінансових операцій. Однак платіжні доручення до теперішнього часу управлінням державної казначейської служби не виконані, а фінансові документи до Маріупольської міської державної лікарні ветеринарної медицини не повернуті як виконанні.
Також Маріупольська міська державна лікарня ветеринарної медицини просила здійснити платежі згідно платіжних доручень, однак відповідач отримав усне роз'яснення управління державної казначейської служби в тому, що здійснити платежі не надається можливим, оскільки є необхідність фінансування інших, більш пріоритетних платежів. Просила відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи позову, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав та мотивів.
Позивач - Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Маріуполя Донецької області є органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього п. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 384/2011 (далі за текстом - Положення).
Відповідно до ст. 12 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.
Згідно з підпунктом 5 п. 4 Положення, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань: організовує, координує та контролює роботу головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, управлінь у районах, містах, районах у містах, а також управлінь у містах та районах (далі - територіальні органи) щодо: зокрема, забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами актів законодавства про пенсійне забезпечення і законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску; інших платежів, призначенням (перерахунком) і виплатою пенсій, щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці та іншими виплатами, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України.
Відповідач - Маріупольська міська державна лікарня ветеринарної медицини зареєстрована як юридична особа Виконавчим комітетом Маріупольської міської ради у встановленому порядку 12.11.2003, включене до ЄДРПОУ за № 00694238 та перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Маріуполя Донецької області як платник страхових внесків, а отже є страхувальником у розумінні положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Судом встановлено, що в Маріупольській міській державній лікарні ветеринарної медицини працювали ОСОБА_1 та ОСОБА_2, які були зайняті на роботі, що дають право на призначення пенсій на пільгових умовах, відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 року № 1788-ХІІ (далі за текстом - Закон № 1788- ХІІ), і яким призначено пенсію на пільгових умовах за списком № 2.
Як вбачається з розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах вказаним особам, витрати органів Пенсійного фонду України за період з жовтня 2013 року по листопад 2013 року склали 3 300,64 грн.
Розрахунки фактичних витрат на виплату і доставку таких пенсій в порядку, встановленому законодавством, надсилалися на адресу відповідача, однак витрати відшкодовані не були.
Відповідно з пунктом 2 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV встановлено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, роботах з особливо шкідливими й важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами Закону № 1058-IV в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом № 1788-XII.
У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 Закону № 1058-IV.
При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1 затверджено «Інструкцію про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України» зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663 (надалі - Інструкція від 19.12.2003 року № 21-1) набрала чинності 27 січня 2004 року.
Вказана Інструкція від 19.12.2003 року № 21-1 визначає процедуру реєстрації та обліку платників внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, обчислення і сплати страхових внесків та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності і господарювання та фізичними особами, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, подання страхувальниками звітності управлінням Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.
Пункт 6 Інструкції від 19.12.2003 року № 21-1 регулює питання відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, відповідно до частини 2 «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Згідно з пп. 6.1. п. 6 Інструкції від 19.12.2003 року № 21-1 ці розміри становлять для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Відповідно до пп. 6.4 п. 6 Інструкції від 19.12.2003 року № 21-1 розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Згідно з пп. 6.8 п. 6 Інструкції від 19.12.2003 року № 21-1 підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Відповідно до пп. 6.10. п. 6 Інструкції від 19.12.2003 року № 21-1 відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцем його реєстрації.
Відповідач у порушення зазначених вимог законодавства фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, позивачу у встановлений строк не вносив, в результаті чого має заборгованість за період з жовтня 2013 року по листопад 2013 року в розмірі 3 300,64 грн. за списком № 2, що підтверджується розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій та карткою особового рахунку по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за списком № 2.
Суд не приймає до уваги платіжні доручення Маріупольської міської державної лікарні ветеринарної медицини № 1293 від 16.10.2013 та № 1412 від 13.11.2013 по перерахуванню плати на відшкодування витрат Управлінню Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Маріуполя по пільговим пенсіям за жовтень 2013 рік та листопад 2013 року, оскільки судом встановлено, що кошти по цим платіжним дорученням на рахунок Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Маріуполя Донецької області не надходили. Тобто факт сплати фактичних витрат з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за списком №2 відповідачем не знайшов свого підтвердження під час розгляду справи.
Оскільки на час розгляду справи фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком № 2, в установленому законом порядку не відшкодовані, суд приходить до висновку, що вони підлягають стягненню з відповідача, з огляду на що суд задовольняє позов.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Маріуполя Донецької області - задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Маріупольської міської державної лікарні ветеринарної медицини (ідентифікаційний код 00694238, юридична адреса: 87518, м. Маріуполь, вул. Гризодобової, 3) на користь Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Маріуполя Донецької області (р/р 256073012031 у ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 335106, код ЄДРПОУ 23336754) заборгованість з фактичних витрат з виплати та доставки пенсій, призначених на пільгових умовах за період з жовтня 2013 року по листопад 2013 року у розмірі 3 300 (три тисячі триста) гривень 64 коп.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини у судовому засіданні 24 грудня 2013 року за участю представників сторін. Постанова виготовлена в повному обсязі 27 грудня 2013 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка подає, до апеляційного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Дмитрієв В.С.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.12.2013 |
Оприлюднено | 08.01.2014 |
Номер документу | 36467984 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Дмитрієв В.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні