20-7/236
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 січня 2007 р. № 20-7/236
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого, суддісуддівКозир Т.П.Владимиренко С.В.Кота О.В.
розглянувши касаційну скаргукорпорації "Холдінгова компанія "Платінум Групп"
на ухвалу Севастопольського апеляційного господарського суду від 9 листопада 2006 року у справі № 20-7/236
за позовомВідкритого акціонерного товариства "Севастопольський рибоконсервний завод" (далі –Товариство)
доКорпорації "Холдінгова компанія "Платінум Груп" (далі –Корпорація)
проВизнання недійсним договору купівлі-продажу частки в розмірі 20% в статутному капіталі ТОВ "Торговий Дім РКЗ"
за участю представників:
позивача: не з'явилися;
відповідача: не з'явилися;
встановив:
Ухвалою Севастопольського апеляційного господарського суду від 9 листопада 2006 року (судді Борисова Ю.В., Сотула В.В., Горошко Н.П.) відмовлено в прийнятті апеляційної скарги корпорації "Холдінгова компанія "Платінум Груп" на ухвалу господарського суду міста Севастополя від 23 жовтня 2006 року.
Не погоджуючись з ухвалою апеляційного господарського суду, Корпорація звернулась з касаційною скаргою до Вищого господарського суду України, в якій просить ухвалу скасувати, як таку, що винесена з порушенням норм процесуального права.
Обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши наявні матеріали справи на предмет їх юридичної оцінки судом колегія суддів встановила, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Припис статті 129 Конституції України встановлює основні засади судочинства, до якого віднесено забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.
Зазначена конституційна норма конкретизована законодавцем в статті 12 Закону України “Про судоустрій України”, згідно з якою учасники судового процесу та інші особи у випадку і порядку, передбачених процесуальним законом, мають право на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення.
Отже, реалізація конституційного права на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення названим Законом ставиться в залежність від положень процесуального закону.
Таким чином, Господарський процесуальний кодекс повинен містити імперативні норми про те, в яких випадках учасник судового процесу має право оскаржити ухвалу суду в апеляційному чи касаційному порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою від 23 жовтня 2006 року господарським судом м. Севастополя було призначено розгляд справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 106 ГПК України, ухвали місцевого господарського суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у випадках, передбачених Кодексом та Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Оскарження вказаних ухвал в апеляційному порядку Господарським процесуальним кодексом не передбачено, а тому апеляційна скарга на ухвалу про призначення розгляду справи не може бути прийнята до розгляду, про що правильно вказано Київським апеляційним господарським судом.
З урахуванням наведеного підстав для задоволення касаційної скарги не вбачається.
Разом з тим, касаційна інстанція зазначає, що відповідно до статті 22 ГПК України, якою закріплені права і обов'язки сторін, сторони зобов'язанні добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин справи.
Враховуючи наведене, скаржнику не слід зловживати своїми процесуальними правами і затягувати судовий процес.
Керуючись ст. ст. 1115, 1117, 1119, 11111, 11113 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
постановив:
Ухвалу Севастопольського апеляційного господарського суду від 9 листопада 2006 року залишити без змін, а касаційну скаргу корпорації "Холдінгова компанія "Платінум Групп" - без задоволення.
Головуючий, суддя Т. Козир
судді: С. Владимиренко
О. Кот
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2007 |
Оприлюднено | 20.08.2007 |
Номер документу | 364912 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Кот O.B.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні