ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
09 січня 2014 р. справа № 805/8016/13-а
Суддя-доповідач Донецького апеляційного адміністративного суду Геращенко І.В. , Суддя-доповідач Донецького апеляційного адміністративного суду Геращенко І.В., перевіривши апеляційну скаргу Закритого акціонерного товариства «Авдіївська фабрика «Агат» на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 11 вересня 2013 року у справі № 805/8016/13-а за позовом Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України до Закритого акціонерного товариства «Авдіївська фабрика «Агат» про стягнення фінансових санкцій,-
ВСТАНОВИВ:
Донбаське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Закритого акціонерного товариства «Авдіївська фабрика «Агат» про стягнення фінансових санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 170000,00 грн.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 11 вересня 2013 року у справі № 805/8016/13-а (суддя Ушенко С.В.) позовні вимоги задоволені в повному обсязі.
30 грудня 2013 року відповідачем подана апеляційна скарга на постанову суду із заявою про поновлення строку, встановленого для її подання.
Заява обґрунтована тим, що завдяки помилці пошти, постанову було отримано тільки 01 грудня 2013 року і про факт винесення відносно відповідача постанови від 11 вересня 2013 року апелянту стало відомо після спливу строку на апеляційне оскарження.
Відповідно до ч. 2 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Як свідчать матеріали справи, представник заявника апеляційної скарги у судовому засіданні 11 вересня 2013 року не був присутній, копія постанови, яка оскаржується, була отримана заявником апеляційної скарги 08 жовтня 2013 року, відповідно до рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.
Тобто, строк, встановлений для подання апеляційної скарги на постанову суду, сплинув 21 жовтня 2013 року.
Апеляційна скарга подана 30 грудня 2013 року, поважності причини пропуску строку для апеляційного оскарження в заяві наведена, як помилка пошти, у зв'язку з чим про факт винесення відносно відповідача постанови йому стало відомо після спливу строку на апеляційне оскарження.
Згідно ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Частиною 4 статті 189 КАС України передбачено, що апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Згідно частини 1 статті 87 КАС України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Відповідно до частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. До апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору, а також копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати мають бути встановлені законом про судовий збір.
Судовий збір відповідно до Закону України «Про судовий збір» може сплачуватися як у безготівковій, так і в готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку та справляється за місцем розгляду справи.
Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Судовий збір обраховується у гривнях та копійках.
Документом про сплату судового збору є квитанція установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення. Документ про сплату судового збору додається до позовної заяви, апеляційних і касаційних скарг на рішення та постанови суду, до інших заяв щодо здійснення судом певних дій, за які передбачено сплату судового збору відповідно до Закону України «Про судовий збір».
У разі коли сплата судового збору здійснюється шляхом перерахування коштів з рахунка вкладника, відкритого в установі банку, додається довідка, засвідчена підписом контролера та скріплена печаткою установи банку.
Відповідно частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» пункт 3.2 за подання апеляційної скарги на рішення адміністративного суду ставка судового збору складає 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви. Відповідно до пункту 3.1 при подані заявленого позову повинно було бути сплачено судовий збір із ставки 2 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат, але не менше 1720 грн. 50 коп.
Враховуючи, що Донбаське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Закритого акціонерного товариства «Авдіївська фабрика «Агат» про стягнення фінансових санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 170000,00 грн., апелянтом при подачі апеляційної скарги повинен бути сплачений судовий збір в сумі 860,25 грн.
Фактично ним було сплачено лише 34,41 грн., тому слід доплатити 825,84 грн.
Судовий збір сплачується через банківські установи, чи поштові відділення зв`язку за рахунок платника. У призначенні платежу платник судового збору повинен вказати слова "судовий збір", код ЄДРПО суду, до якого він звертається, пункт з таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору.
При цьому несплачену суму судового збору належить перераховувати за наступними реквізитами: отримувач коштів - Калінінський район м. Донецька 22030001, код отримувача (код ЄДРПОУ) - 38034015, рахунок отримувача - 31210206781005, банк отримувача - Головне управління Державного казначейства України в Донецькій області, код банку отримувача - 834016, код класифікації доходів бюджету - 22030001, призначення платежу - судовий збір код 34511611.
Згідно ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи вищенаведене та керуючись статтями 108, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Закритого акціонерного товариства «Авдіївська фабрика «Агат» на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 11 вересня 2013 року у справі № 805/8016/13-а - залишити без руху.
Встановити заявнику тридцятиденний строк з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху на усунення недоліків апеляційної скарги, а саме, надати поважні докази пропуску строку на апеляційне оскарження постанови Донецького окружного адміністративного суду від 11 вересня 2013 року у справі № 805/8016/13-а та надати докази сплати судового збору.
Ухвала Донецького апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Суддя І.В. Геращенко
Суд | Донецький апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2014 |
Оприлюднено | 13.01.2014 |
Номер документу | 36562493 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Геращенко І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні