Постанова
від 10.01.2014 по справі 806/7970/13-а
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

10 січня 2014 р. Житомир справа № 806/7970/13-a

категорія 10.2.1

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Лавренчук О.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Житомирі до Голови ліквідаційної комісії Белякової Валентини Василівни "ЖД САТП-0601" про стягнення 151987,72 грн.,

встановив:

Позивач звернулося до суду з позовом до Голови ліквідаційної комісії Белякової Валентини Василівни "ЖД САТП-0601" про стягнення капіталізованих платежів у розмірі 151987,72 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що для покриття витрат Фонду для виплати потерпілим на виробництві, кошти до Фонду сплачуються страхувальником згідно з Порядком капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства-банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 року № 765. Також зазначає, що відповідач, ухиляється від розгляду заяви про визнання кредиторських вимог, у зв'язку з чим позивач змушений звернутись до суду.

Представник позивача подав до суду заяву, з проханням справу розглядати в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач до суду не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. На адресу суду повернувся конверт з поштовою відміткою "за закінченням терміну зберігання". Відповідно до ч.11 ст.35 КАС України вважається, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Враховуючи, що сторони в судове засідання не прибули, хоча були повідомлені про дату, час та місце судового розгляду належним чином, потреби заслуховувати свідків чи експертів відсутні, справа розглядається у відповідності до ч.6 ст.128 КАС України в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню за таких підстав

З матеріалів справи вбачається, що державним реєстратором внесено запис в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про внесення рішення засновників про припинення юридичної особи "ЖД САТП-0601" код ЄДРПОУ 05428576 (а.с.29-30).

Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Житомирі на підставі акту про нещасний випадок на виробництві від 14.10.1991 року (а.с.26-27) в "ЖД САТП-0601", який стався з потерпілим ОСОБА_2 08.10.1991 року, було сформовано особову справу, на підставі якої було призначено страхові виплати потерпілому.

Згідно акту №445 від 25.06.2002 року "ЖД САТП-0601" передало до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Житомирі особову справу потерпілого ОСОБА_2 (а.с.25).

Постановою про призначення потерпілому перерахованої щомісячної страхової виплати позивач призначив ОСОБА_2 щомісячні страхові виплати з 1 березня 2013 року безстроково (а.с.10).

Згідно з розрахунком потреби капіталізованих коштів по "ЖД САТП-0601" станом на 09.07.2013 року, загальний розмір виплат по капіталізації платежів становить 151987,72 грн. (а.с.31).

З позовної заяви вбачається, що позивач звертався до відповідача з заявою від 11.07.2013 року за №07-659 про визнання грошових капіталізованих вимог (а.с. 5-6), проте відповідач ухиляється від розгляду заяви, у зв'язку з чим позивач змушений звернутись до суду.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 112 Цивільного кодексу України, у разі ліквідації платоспроможної юридичної особи вимоги її кредиторів задовольняються у першу чергу щодо відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, та вимоги кредиторів, забезпечені заставою чи іншим способом.

Частиною 2 ст. 1205 Цивільного кодексу України встановлено, що у разі ліквідації юридичної особи платежі, належні потерпілому або особам, визначеним статтею 1200 цього Кодексу, мають бути капіталізовані для виплати їх потерпілому або цим особам у порядку, встановленому законом або іншим нормативно-правовим актом.

Правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов'язкового державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності або загибелі застрахованих на виробництві, визначено Законом України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".

Основними принципами страхування від нещасного випадку, зокрема, є: своєчасне та повне відшкодування шкоди страховиком; обов'язковість страхування від нещасного випадку осіб, які працюють на умовах трудового договору (контракту) та інших підставах, передбачених законодавством про працю, а також добровільність такого страхування для осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, та громадян-суб'єктів підприємницької діяльності.

В силу вимог п. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" (в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин), роботодавець як страхувальник зобов'язаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду.

За змістом статей 15, 46 цього Закону Фонд - це некомерційна самоврядна організація, яка провадить збір та акумулювання страхових внесків.

Відповідно до ч. 2 ст. 46 Закону України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" фінансування Фонду здійснюється, зокрема за рахунок капіталізованих платежів, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Зазначеною нормою законодавець зобов'язує страхувальника проводити капіталізацію страхових виплат у всіх випадках ліквідації (не лише у випадку ліквідації підприємства-банкрута, але й за інших підстав, передбачених законодавством), із застосуванням порядку, який передбачений постановою Кабінету Міністрів України №765 від 6 травня 2000 року "Про порядок капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства - банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю".

Аналогічна позиція викладена в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 20.04.2011 року по справі №К/9991/1045/11 та ухвалі Верховного суду України від 26.06.2012 року по справі №21-156а12.

Для покриття витрат Фонду потерпілим на виробництві, які працювали на підприємствах, що ліквідовані, кошти до Фонду сплачуються страхувальником згідно з Порядком капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань підприємства-банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 року №765 (далі - Порядок).

Відповідно до п. 1 Порядку капіталізація платежів здійснюється щодо кожної особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідності виплати майбутніх платежів. Під час розрахунку сум цих платежів повинні враховуватися заробітна плата потерпілого, відсоток втрати професійної працездатності, витрати по догляду за потерпілим, на реабілітацію, протезування, придбання транспортних засобів та види соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, необхідність сплати одноразової допомоги у зв'язку з травмою або професійним захворюванням, які можуть призвести до смерті потерпілого, а також інших виплат, передбачених законодавством.

У відповідності до вимог п. 3 Порядку капіталізація платежів, передбачених підпунктами 1 - 5 пункту 2 цього Порядку, розраховується на період, що визначається як різниця між середньою тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та їх віком на момент здійснення капіталізації.

Сума капіталізованих платежів була розрахована на підставі інформації Державної служби статистики України щодо смертності та середньої очікуваної тривалості життя чоловіків та жінок в Україні у 2011 році.

Сума платежів, яка підлягає капіталізації підтверджується розрахунком потреби в капіталізації коштів (а.с.31).

З огляду на викладене, суд вважає, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

постановив:

Позов задовольнити .

Стягнути з "ЖД САТП-0601" на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у місті Житомирі капіталізовані платежі в сумі 151987,72 грн.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків апеляційного оскарження, якщо апеляційної скарги не було подано.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Головуючий суддя О.В. Лавренчук

СудЖитомирський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення10.01.2014
Оприлюднено16.01.2014
Номер документу36635405
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —806/7970/13-а

Ухвала від 09.01.2018

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Лавренчук Ольга Володимирівна

Ухвала від 09.07.2014

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Лавренчук Ольга Володимирівна

Ухвала від 14.04.2014

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Лавренчук Ольга Володимирівна

Постанова від 10.01.2014

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Лавренчук Ольга Володимирівна

Ухвала від 09.12.2013

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Лавренчук Ольга Володимирівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні