ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"16" січня 2014 р. м. Чернігів Справа № 825/75/14
Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Клопота С.Л.,
при секретарі Єгуновій О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду клопотання товариства з обмеженою відповідальністю "Алегро-Прилуки" про забезпечення позову у справі за його позовом до Інспекції з питань захисту прав споживачів у Чернігівській області про визнання протиправним та скасування наказу, постанови, -
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Алегро-Прилуки" звернулось з позовом до Інспекції з питань захисту прав споживачів у Чернігівській області та просить:
1. Визнати протиправним та скасувати прийнятий відповідачем наказ №141 від
06.11.2013 року про проведення у позивача позапланової перевірки характеристик продукції.
2. Визнати протиправними дії відповідача по проведенню позапланової перевірки характеристик продукції в магазині позивача по вул. Незалежності, буд. 63, м. Прилуки, Чернігівської області, на підставі згоди Держспоживінспекції України від 05.11.2013 р. №5090-2-7/6, за наслідками якої складено акт перевірки характеристик продукції № 142 від 19.11.2013 року.
3. Визнати протиправною та скасувати прийняту відповідачем постанову №56 від 27.11.2013 року про накладення штрафних санкцій.
4. Визнати протиправним та скасувати прийняті відповідачем Рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів від 05.12.2013р. №234 та №235.
Разом з позовними вимогами позивач просить забезпечити позов шляхом заборони Інспекції з питань захисту прав споживачів у Чернігівській області вчиняти дії щодо стягнення з ТОВ «Алегро-Прилуки» (код ЄДРПОУ 33861981) на користь Державного бюджету України суми штрафу, визначеної Постановою № 56 від 27.11.2013 року про накладення штрафних санкцій у розмірі 4 233,00 (чотири тисячі двісті тридцять три) гривень
Представники сторін в судове засідання не з'явилися, що не перешкоджає розглядові питання про забезпечення адміністративного позову.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, відповідно до статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України, не здійснювалося.
Відповідно до частини 1 статті 117 КАС України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
З аналізу наведеної статті вбачається, що обов'язковою передумовою вжиття заходів для забезпечення позову, яке допускається на протязі всього терміну розгляду справи, є обґрунтоване клопотання сторони, в тому числі й із зазначенням очевидних ознак протиправності оскаржуваного рішення, очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам останньої, неможливості в подальшому без вжиття таких заходів відновлення прав особи та обов'язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного заходу забезпечення позову.
Суд у кожному з випадків, виходячи з конкретних доказів, повинен встановити, чи є хоча б одна з названих обставин і оцінити, чи не може застосовуванням заходів забезпечення позову бути завдано ще більшої шкоди, ніж та якій можна запобігти.
Тому, у вирішенні питання про забезпечення позову адміністративний суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв'язку між конкретним заходом забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення адміністративного суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.
Проте, позивач, звернувшись із клопотанням про забезпечення позову, не навів обставин, які б свідчили про наявність передбачених статтею 117 КАС України підстав для забезпечення позову та не надав жодних доказів щодо існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або що захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або що для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що у задоволенні клопотання товариства з обмеженою відповідальністю "Алегро-Прилуки" про забезпечення позову, необхідно відмовити за необґрунтованістю.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 117, 118, 158-160, 165, 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання товариства з обмеженою відповідальністю "Алегро-Прилуки" про забезпечення позову - відмовити повністю.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строк, передбачений статтями 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
СуддяС.Л. Клопот
Суд | Чернігівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2014 |
Оприлюднено | 16.01.2014 |
Номер документу | 36641210 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернігівський окружний адміністративний суд
Клопот С.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні