УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський,3/65
УХВАЛА
ПРО ПОВЕРНЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ
"16" січня 2014 р. № 906/31/14
Суддя господарського суду Житомирської області Кудряшова Ю.В. ,
розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали за позовом:
Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІП Холдінг" (м. Ізмаїл, Одеська область)
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (м. Бердичів)
про стягнення 58847,17 грн.
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 58847,17 грн. заборгованості, з яких: 18000.00 грн. - основний борг, 40680,00 грн. - неустойка. 167,17грн. - 3% річних.
Частиною 1 ст. 54 ГПК України передбачено, що позовна заява подається до господарського суду в письмовій формі і підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником, прокурором, громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності або його представником.
Дослідивши поданий позов, судом встановлено, що останній підписано представником ОСОБА_2, але в додатках до позовної заяви відсутні довіреність чи доручення, які б підтверджували право представника підписувати позовні заяви.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 57 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Згідно статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з нормами частини другої статті 41 Бюджетного кодексу України до набрання чинності законом про Державний бюджет на поточний період діють норми Закону про Державний бюджет України на попередній бюджетний рік.
Пунктом 4 частини другої статті 41 названого Кодексу встановлено, що соціальні стандарти та соціальні гарантії, у тому числі прожитковий мінімум, рівень його забезпечення, мінімальна заробітна плата, надання пільг, компенсацій і гарантій населенню, у поточному бюджетному періоді застосовуються у розмірах та на умовах, що діяли у грудні попереднього бюджетного періоду.
Згідно зі статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" станом на 01.12.13р. мінімальна заробітна плата встановлена у розмірі 1218 гривень.
Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що мінімальна заробітна плата у місячному розмірі станом на 01.01.14р. буде складати 1218 гривень, від розміру якої й справляється судовий збір.
За таких обставин, ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить два відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати (1218х1,5=1827,00) та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат (1073х60=73080).
Таким чином, розмір судового збору за подання вказаного позову, становить 1827,00 грн.
Заявником сплачено судовий збір в розмірі 588,47 грн., тобто не доплачено 1238,59грн.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 63 ГПК України неподання доказів сплати судового збору у встановленому розмірі є підставою для повернення позовної заяви і доданих до неї документів без розгляду.
Також суд звертає увагу позивача на ту обставину, що за подачу заяви про вжиття заходів до забезпечення позову справляється судовий збір.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду заяви про забезпечення позову становить 1,5 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 1827,00 грн.
Позивачем судовий збір при подачі заяви про вжиття заходів до забезпечення позову не сплачено.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України, позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Як випливає з вимог ч. 1 ст. 56 ГПК України, обов'язок позивача направити відповідачу копії доданих до позовної заяви документів не залежить від того чи є у наявності у відповідача дані документи.
Вимоги до оформлення опису вкладення визначені Правилами надання послуг поштового зв'язку, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009р. № 270.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку від 05.03.2009 р. № 270 розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв'язку, є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Згідно з п.п. 59, 61 вищевказаної постанови внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
До позовної заяви додано квитанцію №288/35 від 09.01.14р., але в порушення вимог ч.1 ст. 56 ГПК України не подано опису вкладення.
З вищенаведеного вбачається, що позивачем не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів в установленому законом порядку.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
За таких обставин провадження у справі не може бути порушено, а позовна заява і додані до неї документи підлягають поверненню.
Відповідно до ч. 3 ст. 63 ГПК України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Керуючись п. 4, 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Позовні матеріали повернути позивачу без розгляду.
2. Повернути з Державного бюджету України Товариству з обмеженою відповідальністю "ВІП Холдінг" (68600, Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Адмірала Холостякова, 77, ід. код 32096825) сплачений за платіжним дорученням №1 від 09.01.14р. судовий збір в сумі 588,47 грн.
Додаток на 10аркушах в тому числі платіжний документ №1 від09.01.14р.
Суддя Кудряшова Ю.В.
Друк:
1 - в наряд;
2 - позивачу (рек.)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 16.01.2014 |
Оприлюднено | 20.01.2014 |
Номер документу | 36655361 |
Судочинство | Господарське |
Адмінправопорушення
Щорський районний суд Чернігівської області
Чигвінцев М. С.
Адмінправопорушення
Щорський районний суд Чернігівської області
Чигвінцев М. С.
Адмінправопорушення
Козелецький районний суд Чернігівської області
Домашенко Ю. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні