Постанова
від 16.01.2014 по справі 901/742/13-г
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.01.2014Справа № 901/742/13-г

за заявою боржника - Комунального підприємства «Ленком», АР Крим, Ленінський район, смт.Леніно

про визнання банкрутом

Суддя В.І. Мокрушин

Представники сторін:

від боржника - Гончаренко І. М. - економіст, дов. № б/н від 13.01.2014

розпорядник майна - Горюн В.В. - арбітражний керуючий

керуючий санацією - Лагутін В.К. - керівник;

від УПФУ у Ленінському районі - Івщенко Р.В. - зав. юр. сектору; дов. № 3 від 03.06.2013

Обставини справи боржник - Комунальне підприємство «Ленком» звернувся до Господарського суду Автономної Республіки Крим із заявою про порушення справи про банкрутство відповідно до ст. 94 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

10.12.2013 на адресу Господарського суду Автономної республіки Крим від розпорядника майна боржника Комунального підприємства «Ленком» арбітражного керуючого Горюна В.В. надійшло клопотання про припинення процедури санації боржника та відкриття ліквідаційної процедури у відношенні боржника Комунального підприємства «Ленком».

У судовому засіданні розпорядника майна усно підтримав вимоги клопотання та просив його задовольнити.

Представники сторін, присутні у судовому засіданні, а також керуючий санацією щодо задоволення даного клопотання не заперечували.

Інші учасники у даній справі про банкрутство явку своїх представників у судове засідання не забезпечили. Про причини неприбуття суд не сповістили. Про день, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином - рекомендованою кореспонденцією.

Відповідно до ст.22 Господарського процесуального кодексу України зобов'язує сторони добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами. Оскільки явка в судове засідання представників сторін - це право, а не обов'язок, справа може розглядатись без їх участі, якщо не з'явлення цих представників не перешкоджає вирішенню спору.

Згідно ст.77 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що господарський суд відкладає в межах строків, встановлених ст.69 цього Кодексу розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному судовому засіданні.

Відкладення розгляду справи є правом та прерогативою суду, основною умовою для якого є не відсутність у судовому засіданні представників сторін, а неможливість вирішення спору у відповідному судовому засіданні. Зазначена правова позиція висловлена у постанові Вищого господарського суду України від 19.10.2011 по справі № 5023/4165/11.

Підставами для звернення до суду із відповідним клопотанням про введення відносно боржника процедури ліквідації розпорядник майна зазначає проведення підготовчих заходів з розробки плану санації, що виявили неможливість введення санаційних заходів, відсутність достатніх основних засобів для повного задоволення кредиторських вимог без завдання шкоди виробничій діяльності підприємства. Крім того, як зазначає розпорядник майна, знаходження в стадії санації породжує зростання боргів перед бюджетними організаціями та іншими кредиторами.

Відповідно до положень частини 6 статті 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" під час проведення процедур банкрутства інтереси всіх кредиторів представляє комітет кредиторів, утворений відповідно до цього Закону.

Згідно з частиною 8 статті 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення, зокрема, про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом; звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), припинення повноважень арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора); внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника; інші питання, передбачені цим Законом.

Частиною 5 статті 36 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що за наслідками розгляду звіту керуючого санацією комітет кредиторів приймає рішення про звернення до господарського суду з клопотанням щодо припинення процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Проте, як вбачається з протоколу засідання комітету кредиторів № 4 від 26.11.2013 комітет кредиторів утримався від прийняття питання щодо припинення процедури санації боржника та застосування ліквідаційної процедури (а.с. 155, том 3).

Згідно ч.9 ст. 94 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" комітет кредиторів у місячний строк від дати його утворення повинен подати господарському суду схвалений план санації боржника.

Так, суд звертає увагу, що будь-яких документально обґрунтованих відомостей щодо існування економічно обґрунтованого схваленого комітетом кредиторів плану санації боржника та фактичної можливості завершення процедури санації відносно боржника суду не представлено, більш того, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про відсутність взагалі будь-яких дій з боку керуючого санацією стосовно розробки плану санації боржника та розгляду даного питання комітетом кредиторів.

Також судом враховується, що подальше перебування боржника у процедурі санації призведе до збільшення заборгованості перед кредиторами та, зокрема, збільшення заборгованості з заробітної плати.

Згідно ч.15 ст.94 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у разі невиконання плану санації боржника або якщо стає очевидним, що виконання плану санації боржника не приведе до відновлення його платоспроможності, процедура банкрутства здійснюється відповідно до цього Закону, про що господарський суд виносить ухвалу.

Відповідно до ч.8 ст. 29 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо протягом шести місяців з дня винесення ухвали про санацію до господарського суду не буде поданий план санації боржника, господарський суд має право прийняти рішення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури відповідно до цього Закону.

Як вбачається з матеріалів справи, строк процедури санації боржника закінчився 23.09.2013. До моменту судового засідання комітет кредиторів та керуючий санацією жодного разу не вирішували питання з цього приводу.

З урахуванням викладеного, суд вважає за необхідне перейти до ліквідаційної процедури за власною ініціативою.

При прийтянні вказаного рішення суд враховує те, що всі учасники провадження, які були присутні у судовому засіданні, підтримали перехід до ліквідаційної процедури. Також суд враховує те, що подальше перебування у процедурі санації збільшує кредиторську заборгованість, за словами розпорядника майном, орієнтовно на 170 000 грн. перед робітникамі підприємства. Представник пенсійного фонду також підтвердив зростання щомісячної заборгованості перед кредитором. Цей факт ніким не оспорений та підтверджений всіма присутніми у судовому засіданні особами.

Крім того, суд при прийнятті рішення також враховує наявне рішення Ленінської селищної ради №81-34/2-13 від 10.09.2013 щодо припинення діяльності комунального підприємства «Ленком» шляхом його ліквідації (а.с. 178, том 3).

Щодо призначення ліквідатора боржника, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Заслухавши думку представників сторін, присутніх у судовому засіданні, та розпорядника майна, враховуючи його згоду та відсутність заперечень з боку сторін, суд, згідно п.1 ст.40 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», вважає за можливе призначити арбітражного керуючого Горюна Віталія Васильовича (свідоцтво №263 від 26.02.2013 р.; вул. Київська, 109, кВ. 14, м.Сімферополь, АР Крим, Україна, 95000; ідентифікаційний номер 3123719616) ліквідатором у даній справі про банкрутство.

Приймаючи дане рішення, суд враховує виконання даним арбітражним керуючим обов'язків розпорядника майна боржника, а також відсутність інших кандидатур на призначення ліквідатором у даній справі про банкрутство.

Керуючись ст. 26, 29, 37-40 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнанні його банкрутом», ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Припинити процедуру санації боржника - Комунального підприємства «Ленком» (ідентифікаційний код 36357172, юридична адреса: вул. Комсомольська, 40-а, смт.Леніно, Ленінський район, АР Крим, 98200).

2. Визнати боржника - Комунальне підприємство «Ленком» (ідентифікаційний код 36357172, юридична адреса: вул. Комсомольська, 40-а, смт.Леніно, Ленінський район, АР Крим, 98200) банкрутом.

3. Відкрити ліквідаційну процедуру відносно боржника відповідно до вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнанні його банкрутом» строком на 12 місяців.

4. Встановити строк ліквідаційної процедури з дати прийняття цієї постанови до 16.01.2015.

5. Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Горюна Віталія Васильовича (свідоцтво №263 від 26.02.2013 р.; вул. Київська, 109, кВ. 14, м.Сімферополь, АР Крим, Україна, 95000; ідентифікаційний номер 3123719616).

6. Припинити повноваження керуючого санацією - керівника Комунального підприємства «Ленком» Лагутіна Володимира Кузьмича.

7. Припинити повноваження розпорядника майна арбітражного керуючого Горюна Віталія Васильовича (свідоцтво №263 від 26.02.2013 р.; вул. Київська, 109, кВ. 14, м.Сімферополь, АР Крим, Україна, 95000; ідентифікаційний номер 3123719616).

8. Припинити виробничу діяльність банкрута після остаточного технологічного циклу по виготовленню продукції у випадку можливості її продажу.

9. Строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута й зобов'язань по сплаті податків і зборів (обов'язкових платежів) вважати таким що наступив.

10. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), відсотків та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута.

11. Зняти всі обмеження по конфіденційності та комерційній таємниці з відомостей про фінансовий стан банкрута.

12. Укладання угод, пов'язаних з відчуженням майна банкрута або передачею його майна третім особам допускається в порядку, передбаченому Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнанні його банкрутом.

13. Скасувати арешти, заборони, накладені на активи (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності) боржника, визнаного банкрутом та усі інші обмеження, обтяження щодо активів банкрута. Накладення нових арештів або інших обмежень відносно активів боржника не допускається.

14. Вимоги по зобов'язаннях банкрута, що виникли при проведенні процедури банкрутства, можуть пред'являтися тільки в порядку ліквідаційної процедури.

15. Виконання зобов'язань банкрута здійснюється у випадках і порядку, передбаченому Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

16. Зобов'язати ліквідатора Горюна В.В. в десятиденний строк подати в офіційні печатні органи (газети «Голос України» або «Урядовий кур'єр») оголошення про визнання Комунального підприємства «Ленком» (ідентифікаційний код 36357172, юридична адреса: вул. Комсомольська, 40-а, смт.Леніно, Ленінський район, АР Крим, 98200) банкрутом. Докази подачі оголошення надати суду в строк до 26.01.2014. Оголошення повинно містити повне найменування банкрута, його поштову адресу, банківські реквізити, найменування та адресу господарського суду, номер справи, відомості про ліквідатора банкрута.

17. Зобов'язати ліквідатора:

- надавати суду звіти про хід процедури ліквідації;

- здійснити ліквідацію боржника у відповідності за ст.22-34 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», після проведення розрахунків із кредиторами, скласти та представити суду в строк до 13.02.2014 на затвердження звіт про виконану роботу, ліквідаційний баланс із додатками, що передбачено законом.

18. Відповідні строки по цій справі обчислювати з дати оформлення постанови відповідно до ст.86 Господарського процесуального кодексу України, тобто з 16.01.2014.

Суддя В.І. Мокрушин

СудГосподарський суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення16.01.2014
Оприлюднено20.01.2014
Номер документу36679330
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —901/742/13-г

Ухвала від 13.03.2014

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

В.І. Мокрушин

Постанова від 16.01.2014

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

В.І. Мокрушин

Ухвала від 01.07.2013

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

В.І. Мокрушин

Ухвала від 01.07.2013

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

В.І. Мокрушин

Ухвала від 03.06.2013

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

В.І. Мокрушин

Ухвала від 20.05.2013

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

В.І. Мокрушин

Ухвала від 28.03.2013

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

В.І. Мокрушин

Ухвала від 27.02.2013

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

В.І. Мокрушин

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні