дата документу 29.07.2013
Справа № 469/900/13-ц
2 /469/340/13
У Х В А Л А
29 липня 2013 року смт. Березанка
Суддя Березанського районного суду Миколаївської області Тавлуй В. В., розглянувши позовну заяву Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Комфорт-К» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про усунення перешкод в користуванні власністю, -
в с т а н о в и в :
Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Комфорт-К» 26.07.2013 року звернулося до суду з зазначеним позовом.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами, вважаю, що позовна заява не відповідає вимогам ст.119 ЦПК України, оскільки не повністю викладено обставини справи.
Так, позивач просить усунути перешкоди в користуванні Позивачем приміщенням АДРЕСА_1 шляхом зобов'язання ОСОБА_2 та ОСОБА_1 звільнити його. Свої вимоги обґрунтовує посиланням на ст.391 ЦК України, згідно якої власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядженням своїм майном.
Однак, в позовній заяві позивач з посиланням на відповідні правовстановлюючі документи не зазначає, чи є він власником спірного приміщення, що дає йому право на звернення суду з відповідним позовом згідно ст.391 ЦК України.
Навпаки, виходячи зі змісту позову, можливо дійти висновку, що вказане спірне приміщення належить на праві часткової власності мешканцям будинку, а не позивачу, який є юридичною особою. В зв'язку з цим, є підстави вважати, що зазначений позов фактично подано до суду в інтересах інших осіб, а не позивача.
За змістом ст.45 ЦПК України юридичні особи можуть звертатися до суду із заявами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб у випадках, встановлених законом .
Проте, позивач з посиланням на відповідні положення закону не зазначає правові підстави (відповідні норми закону) для його звернення до суду з позовною заявою в інтересах співвласників будинку про усунення перешкод в користуванні власністю.
В зв'язку з цим, має місце невизначеність в правовій компетенції позивача щодо його звернення до суду з зазначеним позовом.
Крім того, у позовній заяві позивач не конкретизує суті порушень, допущених відповідачами, а саме, яким чином відповідачі займають спірне приміщення, і яку саме господарську діяльність вони у ньому здійснюють.
Таким чином, наведені недоліки позовної заяви перешкоджають правильному вирішенню цивільної справи за позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Комфорт-К» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про усунення перешкод в користуванні власністю, і тому, мають бути усунуті.
За змістом ч.1 ст.121 ЦПК України, у разі недодержання вимог, встановлених ст.ст.119, 120 ЦПК України, суддя постановляє ухвалу про залишення заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 121, 208-210 ЦПК України, -
у х в а л и в :
Позовну заяву Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Комфорт-К» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про усунення перешкод в користуванні власністю, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом п'яти днів з дня отримання ним копії цієї ухвали.
Якщо у встановлений строк недоліки позовної заяви не будуть усунені, вважати заяву неподаною і повернути позивачу.
Суддя:
Суд | Березанський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 29.07.2013 |
Оприлюднено | 21.01.2014 |
Номер документу | 36696678 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Березанський районний суд Миколаївської області
ТАВЛУЙ В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні