Провадження № 2/734/77/14 Справа № 734/247/14
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
21 січня 2014 року смт. Козелець
Суддя Козелецького районного суду Чернігівської області Бузунко О.А., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Управління Держкомзему в Козелецькому районі Чернігівської області, Надинівської сільської ради Козелецького району Чернігівської області про визнання права власності на нерухоме майно,
в с т а н о в и в:
до Козелецького районного суду Чернігівської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Управління Держкомзему в Козелецькому районі Чернігівської області, Надинівської сільської ради Козелецького району Чернігівської області про визнання права власності на нерухоме майно після смерті ОСОБА_3, а саме: ? частину житлового будинку з надвірними будівлями та земельну ділянку площею 0,3528 га, що находиться по АДРЕСА_1 Козелецького району Чернігівської області.
Відповідно до вимог ЦПК України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає вона вимогам, встановленим ст. 119 цього Кодексу.
Так, згідно зі згаданою статтею позовна заява повинна містити, зокрема:
- ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі;
- зміст позовних вимог;
- ціну позову щодо вимог майнового характеру;
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;
- зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.
Аналіз поданої позовної заяви та доданих до неї документів дає підстави суду зробити наступні висновки.
В позовній заяві позивачем вказана «ОСОБА_1», вимога стоїть про визнання права власності за ОСОБА_1, в той час як до позовної заяви додані документи (копії паспорта, картки фізичної особи - платника податків, витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно) на імя «ОСОБА_1». В цій частині позовні вимоги та додані до позовної заяви документи слід привести у відповідність.
Відповідно до ст. 80 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна. При цьому вартість майна - це грошова сума, за яку це майно може бути придбане у даній місцевості . В якості доказу вартості майна суду можуть бути подані договори купівлі-продажу цього майна, відомості про його залишкову балансову вартість, звіт про оцінку майна, витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно тощо. Зі змісту ст. 80 ЦПК України вбачається, що ціна позову має бути визначена за станом на дату, максимально наближену до дати подання позову до суду. В позовній заяві ціна позову визначена в розмірі 166 168,00 грн ., проте не надано жодного доказу на підтвердження визначення ціни позову, відповідно, і визначення розміру судового збору, що підлягає сплаті. В позові вказано, що орієнтовна вартість спірної земельної ділянки становить 8 435,17 грн., а до заяви додано Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, з якої вбачається, що площа земельної ділянки 4500 кв.м. (при цьому площа земельної ділянки під забудовою - 900 кв.м., площа сільськогосподарських угідь - 0,36 га) і відповідно, визначена нормативна грошова оцінка земельної ділянки 16 870,34 грн. (під забудовою - 11 790,00 грн., сільськогосподарські угіддя - 5 080,34 грн.). Оскільки позивач просить визнати за ним право власності на земельну ділянку площею 0,3528 га, повинні бути додані до позовної заяви документи про вартість саме цієї земельної ділянки та правовстановлюючі документи (якщо такі маються; відповідно до витягу на земельну ділянку видавався державний акт). Щодо вартості ? частини будинку, на яку позивач також просить визнати право власності, жодного документа до заяви не додано.
Ч. 5 ст. 119 ЦПК України встановлено, що до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору. До позовної заяви додано документ про сплату судового збору в розмірі 229,40 грн., хоча в самій позовній заяві на першій сторінці позивач визначив, що судовий збір становить 1 661, 68 грн.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати за місяць, що встановлена законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" на 1 грудня 2013 року (яка була чинною за станом на 20 січня 2014 року) встановлено мінімальний розмір заробітної плати в сумі 1 218,00грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, майнового характеру судовий збір сплачується за ставками, встановлених для позовних заяв майнового характеру (1 відсоток ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати).
За таких обставин, до позовної заяви необхідно додати документ про сплату судового збору відповідно до документально підтвердженої ціни позову , сплаченого за реквізитами:
рахунок № 31214206700163, банк отримувача ГУДКС у Козелецькому районі, код отримувача 38020568, код класифікації доходів бюджету 22030001, отримувач коштів УДКС у Козелецькому районі, або надати суду локази на підтвердження звільнення від його сплати.
Крім того, на виконання вимог ст. 119 ЦПК України щодо зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину або наявність підстав для звільнення від доказування в позовній заяві відсутні посилання на такі докази як: чим підтверджується право власності чи інше право на ? частину будинку по АДРЕСА_1 Козелецького району Чернігівської області на імя ОСОБА_4, чим підтверджуються родинні відносини між ОСОБА_4 та позивачем, а також не додано цих документів до позовної заяви. Не додано також до заяви документ на право власності на земельну ділянку на імя ОСОБА_4 (копію державного акта).
Таким чином, подана позовна заява не відповідає встановленим законодавствам вимогам, а саме:
- вказані суперечливі дані щодо ім'я позивача;
- не визначено ціну позову за станом на 2014 рік (не додано до позовної заяви документа, що підтверджує вартість майна саме на вказану дату);
- не додано документа на підтвердження сплати судового збору виходячи з ціни позову за станом на 2014 рік;
- не зазначено доказів, що підтверджують кожну обставину, викладену в позовній заяві чи наявність підстав для звільнення від доказування.
Згідно зі ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали. У випадку неусунення причин, що стали підставою для залишення позовної заяви буз руху, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст.ст. 119, 121 ЦПК України, суд
ухвалив:
позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Управління Держкомзему в Козелецькому районі Чернігівської області, Надинівської сільської ради Козелецького району Чернігівської області про визнання права власності на нерухоме майно - залишити без руху, встановивши строк для усунення недоліків - 5 (п'ять) днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Козелецького районного суду
Чернігівської області Бузунко О.А.
Суд | Козелецький районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2014 |
Оприлюднено | 24.01.2014 |
Номер документу | 36737986 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Козелецький районний суд Чернігівської області
Бузунко О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні