2/184-06
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
У Х В А Л А
"06" липня 2006 р. Справа № 2/184-06
Господарський суд Херсонської області у складі судді Скобєлкіна С.В. розглянувши справу
за позовом: Миколаївсього Учбово-Виробничого підприємства Сліпих (УВП) УТОС, м.Миколаїв
до: Приватного підприємства "Фест-М", м. Нова Каховка Херсонської області
про стягнення 2052,00 грн.
від позивача: не прибув
від відповідача: не прибув
в с т а н о в и в:
Розпорядженням голови господарського суду від 19.06.2006 року за № 120-1 дана справа вилучена з провадження судді Ребристої С.В. та передана на розгляд судді Скобєлкіну С.В.
Миколаївське учбово-виробниче підприємство Українського товариства сліпих звернулось до суду з позовом до приватного підприємства "Фест-М" про стягнення 2052,00 грн. заборгованості за договірними забов'язаннями.
Ухвалою суду від 06.06.2006 року було порушено провадження по справі та призначено її розгляд на 06.07.2006 року о 10:00 год. Явка позивача та відповідача в судове засідання була визнана обов'язковою.
Позивач, також як і відповідач, в судове засідання не прибув, про причини не прибуття не повідомив, ніяких заяв стосовно можливості або не можливості розгляду справи без його участі не надав.
В той же час, як вбачається з матеріалів справи, позивач отримав ухвалу суду про порушення справи та призначення її до розгляду від 06.06.2006 року, про що свідчать дані канцелярії суду про її відправлення 07.06.2006 року за вихідним № 13329, лист розсилки, поштове повідомлення про вручення ухвали позивачу, його дії по направленню статуту на вимоги суду.
Таким чином, позивач, явка якого в судове засідання була визнана обов'язковою, до суду не прибув, оригіналів документів, що є доказами по справі не надав, пояснень до позову та його обґрунтування в судовому засіданні не зробив, про своє не прибуття не повідомив, хоча суд належним чином та своєчасно повідомив позивача про слухання справи, виконавши вимоги закону з цього питання та положення статті 64 ГПК України.
Згідно положень ст. ст. 4-2, 4-3 Господарського процесуального кодексу України правосуддя у господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.
Господарський суд створює сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, необхідні умови для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства.
Позивач до суду не прибув, про причини не явки не повідомив, клопотання про розгляд справи без його участі не надав.
Неявка позивача в судове засідання робить не можливим розгляд спору по суті і унеможливлює прийняття об'єктивного рішення по справі.
Крім того, неявка позивача в судове засідання, за таких обставин, перешкоджає об'єктивному вирішенню спору по справі.
Матеріали справи свідчать про освідомленість позивача щодо слухання справи і надання йому судом можливості підготуватись та прибути в судове засідання для вирішення спору по суті.
Відповідно до положень ст.ст. 32, 33, 34 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні данні, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтується вимоги і заперечення сторін. а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Кожна сторона повинна довести ті обставини , на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно приписів п.5 ст. 81 ГПК України суд залишає позовну заяву без розгляду якщо представник позивача не з'явився на виклик у засідання господарського суду і його нез'явлення перешкоджає вирішенню спору.
В даному випадку неявка позивача перешкоджає вирішенню спору і суд позбавлений можливості розглянути справу за наявними в ній матеріалами, відповідно до ст. 75 ГПК України, оскільки заявлені позовні вимоги та суми, заявлені до стягнення потребують присутності позивача для надання суду додаткових пояснень по суті позову.
З огляду на викладене, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Після усунення обставин, що зумовили залишення позову без розгляду, позивач має право знову звернутись з нею до господарського суду в загальному порядку.
Керуючись п.5 ст.81, ст. 86 ГПК України суд,
у х в а л и в:
1. Залишити позов без розгляду.
2. Ухвалу надіслати сторонам.
Суддя С.В.Скобєлкін
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 06.07.2006 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 36746 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Скобєлкін С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні