У Х В А Л А
12 квітня 2013 року Справа № 542/474/13-ц
2/542/391/13
Суддя Новосанжарського районного суду Полтавської області Стрельченко Т.Г., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову,-
в с т а н о в и в:
В провадженні Новосанжарського районного суду Полтавської області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до приватного підстриємства «Лавіта» про визнання договору оренди землі не дійсним , витребування майна з чужого незаконного володіння .
ОСОБА_1 12. 04. 2013 року звернулася до суду з заявою про прийняття заходів забезпечення позову в якій просить заборонити ПП «Лавіта» Новосанжарського району виконувати будь-які сільськогосподарські роботи на її земельній ділянці площею 2,3100 га., що розташована на території Лелюхівської сільської ради Новосанжарського району до прийняття рішення по суті позовних вимог, оскільки має достатні підстави вважати, що неприйняття заходів забезпечення позову може зробити неможливим або ускладнити виконання рішення суду.
Заява ОСОБА_1 задоволенню не підлягає з наступних підстав:
- відповідно до ст. 151 ЦПК України, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Види забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду , і повинні застосовуватися лише у разі необхідності та бути співмірними із заявленими вимогами, оскільки безпідставне звернення до цього може привести до порушення прав і законних інтересів інших осіб ( ст.152 ЦПК).
Виходячи зі змісту ст. ст. 152-154 ЦПК України забезпечення позову слід розуміти як вжиття судом заходів для охорони матеріально- правових інтересів позивача, які гарантують реальне виконання прийнятого за його позовом позитивного рішення, у зв'язку з чим скасування цих заходів судом може мати місце у разі виконання судового рішення або відмови у задоволенні вимог позивача.
Згідно п. 5 ст. 153 ЦПК України про вжиття заходів забезпечення позову суд постановляє ухвалу, в якій зазначає вид забезпечення позову і підстави його обрання, порядок виконання.
У постанові Пленуму Верховного Суду України від 22.12.2006 року № 9 "Про практику застосування судами Цивільно - процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову" зазначено, що вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв"язку із застосовуванням відповідних заходів.
Відповідно до п. 4 ст. 3 ЦК України свобода підприємницької діяльності, яка не заборонена законом, є засадою цивільного судочинства. Тому за загальним правилом втручання державних органів у господарську діяльність підприємців не допускається, при цьому вжиті заходи не повинні перешкоджати господарській діяльності юридичної особи або фізичної особи, яка здійснює таку діяльність і зареєстрована відповідно до закону як підприємець.
Із матеріалів справи вбачається, що земельну ділянку позивач передав ПП «Лавіта» Новосанжарського району в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Заборона здійснювати будь-які сільськогосподарські роботи є фактично втручанням у господарську діяльність ПП "Лавіта" Новосанжарського району і такі дії по забезпеченню позову не є передумовами, направленими на можливість виконання рішення суду у випадку задоволення позову, оскільки не співвідносяться з метою даного забезпечення.
Таким чином, прохання ОСОБА_1 заборонити проводити на її земельній ділянці будь-які сільськогосподарські роботи є безпідставними.
Керуючись ст. ст. 151-153 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про прийняття заходів забезпечення позову відмовити.
Копію ухвали суду направити ОСОБА_1.
Ухвала про забезпечення позову може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через Новосанжарський районний суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя / підпис/
Відповідає оригіналу
Голова Новосанжарського районного суду
Полтавської області Т.Г. Стрельченко
Суд | Новосанжарський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 16.04.2013 |
Оприлюднено | 25.01.2014 |
Номер документу | 36769715 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новосанжарський районний суд Полтавської області
Стрельченко Т. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні